Īru terjers / Irish Terrier

Dog Breeds

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby Cleo » 24 Dec 2010, 18:06

Priecīgus Ziemassvētkus no mūsu komandas!

Image
User avatar
Cleo
Puppy
Puppy
 
Posts: 194
Joined: 13 Jan 2010, 13:32

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby MarinaBetti » 28 Dec 2010, 17:41

LAIMĪGU JAUNO GADU!
Image
Sniega pārslas lido lēni,
Vecās pēdas aizklājot.
Gribas laimi visiem vēlēt,
Jauno gadu iesākot!
MarinaBetti
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 16 Mar 2010, 11:59

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Dec 2010, 18:18

Paldies, Marina! Jums viss tas pats + mili sveicieni no Rado vina 6. dzimsanas diena! Tulit jau bus.
Image
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby MarinaBetti » 04 Jan 2011, 14:38

OrlandoSeaHorse
Apsveicam Rado Dzimšanas dienā!!!
Visa mūsu ruda komanda.
Un atsevišķi mamma Bettija!
Image
MarinaBetti
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 16 Mar 2010, 11:59

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby ash » 06 Apr 2011, 13:16

Labdien!
Mes apsveram domu iegadaties Iru terjeru. vai shi ir ista vieta, kur parunat par shis shkjirnes sunjiem +/-, ipatnibam?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby lauva » 06 Apr 2011, 13:18

ash wrote:Labdien!
Mes apsveram domu iegadaties Iru terjeru. vai shi ir ista vieta, kur parunat par shis shkjirnes sunjiem +/-, ipatnibam?

domāju gan. tikai es iesāktu ar kādiem konkrētiem jautājumiem,kas interesē :)
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby ash » 06 Apr 2011, 15:17

jaaa, jautajumi:

ka ir ar kombinaciju - iru terjera kucens + 1 gadu vecs berninjsh?
vai rok darzu? ja ir tendence rakt - vai no ta var izmacit? (taksi piemeram neizdevas)
vai iru terjeriem ir tendence uz rieshanu bez pamata (nu vnk rieshanu rieshanas pec)
ka ir ar baroshanu? kaut kada ipasha bariba vajadziga jeb var njemt parasto, kas veikala? cik apm. meenesi noeed?
no kada vecuma ir iespejams sunjuku atstat majas vienu un ceret, ka maja nebus izdemoleta?

protams, ka informacija interneta ir parlasita jau kuro reizi, bet tagad interese realu cilveku reala pieredze ikdiena. :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby eldberg » 06 Apr 2011, 15:32

Es bezkaunīgi ielekšu pa vidu :)

ash wrote:ka ir ar kombinaciju - iru terjera kucens + 1 gadu vecs berninjsh?

neesmu kompetents. Malamuts un Austrālis bērnam ir draugi

vai rok darzu? ja ir tendence rakt - vai no ta var izmacit? (taksi piemeram neizdevas)

jebkurai šķirnei tendenci rakt var dramatiski samazināt suni nodarbinot. Lielākām šķirnēm kamanu suņu sporta veidi ir pietiekoši nogurdinoši.

no kada vecuma ir iespejams sunjuku atstat majas vienu un ceret, ka maja nebus izdemoleta?

nekad... nu lab... mazāk pārsteigumus var gaidīt no 1 gadu veca suņa. Citi pa dienu suni atstāj būrī. Bet, tad labāk suni neņemt, ja tam nav laika.

protams, ka informacija interneta ir parlasita jau kuro reizi, bet tagad interese realu cilveku reala pieredze ikdiena. :)

Atbildēju tikai kā suņa īpašnieks, ne Īru terjera īpašnieks.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby ash » 06 Apr 2011, 15:47

Atbildēju tikai kā suņa īpašnieks, ne Īru terjera īpašnieks.

mani ka reiz interese iru terjeru saimnieku viedokli. pashai ir bijushi takshi, bokseris un bezshkjirnes sunji.

likshana buuri liekas nezheliga, bet nu skaidrs tak, ka bus reizes, kad sunim bus japaliek vienam - pie arsta, uz veikalu un vel 100 vietam suni lidzi nepanjemt.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby Cleo » 07 Apr 2011, 07:11

ash wrote:jaaa, jautajumi:

ka ir ar kombinaciju - iru terjera kucens + 1 gadu vecs berninjsh?
vai rok darzu? ja ir tendence rakt - vai no ta var izmacit? (taksi piemeram neizdevas)
vai iru terjeriem ir tendence uz rieshanu bez pamata (nu vnk rieshanu rieshanas pec)
ka ir ar baroshanu? kaut kada ipasha bariba vajadziga jeb var njemt parasto, kas veikala? cik apm. meenesi noeed?
no kada vecuma ir iespejams sunjuku atstat majas vienu un ceret, ka maja nebus izdemoleta?

protams, ka informacija interneta ir parlasita jau kuro reizi, bet tagad interese realu cilveku reala pieredze ikdiena. :)


- на мой взгляд, неудачная комбинация, так как обоим малышам - и ребенку и щенку, в этом возрасте нужно уделять очень много внимания. В собаку нужно "вкладываться" как минимум до года - чтобы потом жить спокойно и припеваючи, наслаждаясь общением. У меня появился 4-х месячный (то есть уже очень сознательный) щенок ирландца, когда дочке було 2,5 года и не скажу, чтобы было очень легко. Главным образом с дочкой ))) И это при том, что у дочки был опыт общения с собаками с рождения. Хотя щенок с острыми зубками по незнанию тоже может доставить много хлопот.
- Ирландец - НЕ норная собака, так что с фанатизмом такс или фоксов они не роют.
- обычно ирландец не лает без повода. Вообще, я не считаю породу какой-то сложной или проблемной в плане воспитания, они совершенно адекватные собаки. Как правило, проблемы появляются только по вине владельцев. С ирландцем (как и с любой собакой) нужно заниматься.
- кормить нужно качественным профессиональным кормом (как и любую собаку), 15 кг хватает примерно на 1,5-2 месяца.
- на последний вопрос Вам eldberg уже хорошо ответил :-)
User avatar
Cleo
Puppy
Puppy
 
Posts: 194
Joined: 13 Jan 2010, 13:32

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby OrlandoSeaHorse » 09 Apr 2011, 00:20

ka ir ar kombinaciju - iru terjera kucens + 1 gadu vecs berninjsh?
Diez kas nebus. Ja vel berns to kucenu sak apcelt, bus gruti abiem. Iru terjers ir briniskigs, miligs, pieklavigs, klausigs un padevigs, loti alkst milestibu, savejo del gan aulojosu zirgu aptures, gan degosa maja ieies. Bet nekad nedrikst aizmirst, ka zvers, ists un nelokams, ir turpat zem pavisam planas civilizacijas kartinas. Reizem gadas redzet. Ja kads suns piedava sunu kautinu, iru terjers nesaubisies to pienemt. Manejie pasi nekad nesak, bet ja kads nak un koz, tad...
Butu labak, ja berns jau sapratigaka vecuma, nu vismaz kadi 5 gadi, bet labak ap 10. Bet ja loti gribas un esat gatava nodarboties ar abiem, macit, vislaik pieskatit abus, tad ari pavisam atrunat nemeginasu. Jauns iru terjers ir loti kustigs, ists zibenszellis, vins bus visur, kur nevajag.

vai rok darzu? ja ir tendence rakt - vai no ta var izmacit? (taksi piemeram neizdevas)
Rok. Izmacit neizdevas, galvenokart tapec, ka pasu raksanas momentu nav tik viegli piefikset, bet tik traki ka taksis vai foksterjers ari nerok. Skraidot ap krumiem (man 2 suni, kas spele "sunisus") izskraida apalas takas, dzilas, ap 1/2 m, mums nacas izlikt tas bedres ar kiegeliem, tagad darza tads futuristisks dizains, ap krumiem apli.

vai iru terjeriem ir tendence uz rieshanu bez pamata (nu vnk rieshanu rieshanas pec)
Aiz gara laika katrs var sakt vanksket, bet normali iru terjeri nav briesmigi rejeji. Aidanu es laikam vispar kaut kad esmu dzirdejusi rejam, tatad balss ir, Rado reizem izdod tadu ka gonga skanu, kad vinam kaut kas loti nepatik. Reizem, t.i., pa vakaru kadas 2-3x, kad lifts ta ipasi nejauki nograb. Darza vini reja tikai tad, ja garamgajeji izskatijas nu loti aizdomigi, piem, ar milzigu piepusamo laivu uz muguras dodas uz juru. Tagad abi brivi dzivojas ieksa ara pa dzivokli un lielu terasi,leja pa ielu iet cilveki ar suniem, tie reizem tur rej, bet mani zin, ka tas uz viniem neattiecas, paskatas gan, bet neko.
Kad parcelamies uz arzemem, puisiem nacas mainit ari paradumus, ilgak palikt vieniem. Tad bija dazas reizes, kad saka kora meginajumu: Aidans loca melodiju, Rado basa ritmu sit. Es nekad pati nedzirdeju, bet kaimins bija ierakstijis, lai man pastastitu, kas notiek. Tad intensivi maciju palikt vienus, lenam pamazam, skiet, ka ir izdevies, tagad parcelamies velreiz, jaunaja dzives vieta kaimini gadu nezinaja, ka maja vispar ir suni. Protams, vinus vajag nodarbinat, lai pa dienu var snaust, nevis meklet kur energiju izladet.

ka ir ar baroshanu? kaut kada ipasha bariba vajadziga jeb var njemt parasto, kas veikala? cik apm. meenesi noeed?
Skirne ka tada ir loti pieticiga, ed visu un ar labu apetiti. Nav ari ipasi alergiski. Varbut nevajadzetu ilgstosi dot pavisam visparastako, kas veikala ir, bet kadu reizi ari lielveikala Pedigree var. Pamata tomer savejiem dodu labu prof. baribu. Tad tomer ir labak, kazoki spodraki. 1 suns 15 kg maisu noed apmeram 2 menesos. Un manejie ir liela auguma puisi. Un protams, gardumi par paklausibu. Bet ar prieku ed ari putras, zupas, auglus, darzenus, maiziti, praktiski visu. :riima:

no kada vecuma ir iespejams sunjuku atstat majas vienu un ceret, ka maja nebus izdemoleta?
Faktiski man abi puikas nav neko tadu manu un vertigu sabojajusi. Sakuma piesargajos, rokassomu un dokumentus gluzi viniem pa kerienam neliku, bet ari ipasi neko neslepu. Ja butu loti gribejusi, tad gramatas, kosmetika, apgerbs, utt butu pieejams., varetu demolet uz vella parausanu. Bet vienmer viniem bija loti daudz visa ka atlauta grauzama: mantinas, koku zari (reizem maja izskatijas ka gateris pec viesulvetras), kartona iepakojuma kastes sadalit prieks iekuriem bija pat vinu pienakums, viniem bija savs milzigs spilvens (1,1m diametra, 30 cm biezs), kuru katru dienu uzplesa, lai var vilkt ara vati, to izmetaja pa visu istabu, pari kokgabaliem. Es nacu no darba, lasiju vati, bazu spilvena atpakal, suvu ciet caurumus, lidz nakosai dienai. Ap kadu 1,5 gadu vecumu ta kare uzzinat, kas lacitim punciti, ta ka pargaja. Ja nu gadas kada loti interesanta manta vai vienreiz sunu draudzene Ridzbeks norava mantinai galvu, tad atmodas bernibas atminas, izkidaja pa visiem. Tagad ari ir daudz pukaino mantinu, pa kadai grauzammantai, nupat atkal dabuja kartona kasti, ko ar lielu prieku sadiraja. Tagad puisiem ir 5 un 6 gadi - aktivi, darbigi un gudri.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby ash » 13 Apr 2011, 11:03

es jau gadus padsmit esmu gribejusi iru terjeru... vai tiesham jagaida vel vismaz 5, vai pat labak 10?

izklausas, ka bus patiesham gruti.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby OrlandoSeaHorse » 14 Apr 2011, 00:13

Nu, vini tiesam nav no tiem "vieglajiem" suniem, toties ari rezultats pec visa darba un milestibas (abus vajag daudz, pat nezinu, ko vairak) ir miljonreiz forsaks neka citi pat sapnos var sasniegt. Nu ka tai veca teiciena: ja tev daudz dod, no tevis ari daudz prasa. Esmu redzejusi dazadus sunus, ja, labi, pat labak audzinati, neka manejie, bet tie ir tikai suni, vinos visos kaut kas pietrukst. Amerikanu saita http://www.irishterriers.com vienlaik cilveki sudzejas, ka loti gribot IT, bet audzetaji viniem nepardod kucenu, ja nav ieprieks pieredze ar IT. Apburtais loks, japiedzimst gimene ar IT, tikai tad vari dabut ari savu. Beigas jau dabuja tomer.
Jums ir pieredze ar taksi, bokseri un bezskirnes. Ja vismaz kads terjers butu bijis, varetu salidzinat un precizak izvertet savus spekus. Cerams, ka taksu ipasnieki te neskatas. Kadreiz dzivoju maja, kur bija vairaki taksi. Uz austinu: taksi salidzinot ar IT ir sturgalvigi, bezkaunigi un stulbi. IT ir sturgalvigi, bezkaunigi un dzirkstosu pratu. Par dumjiem saimniekiem IT vienkarsi panirgajas, nes cauri kur un ka grib. Ne, nu neviens jau konkreti neatzistas, ka pats ir dumjs, vienkarsi suns gruti audzinams. Ja bokseris butu vairak sampanietim lidzigs, tad jau kaut ko varetu salidzinat.
Kad es satiku pirmo IT muza, vina mani apbura uzreiz un uz vietas, ar vienu skatienu. Ta bija mana Rado mamma, ko nejausi satiku izstade. :sirsninas2:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby ash » 13 Jun 2011, 18:04

sveiki!

neraugoties uz to ka visi brīdināja, ka varbūt nav piemērotākais brīdis suņa iegādei, klausīju savai sirdij. piemērots brīdis var arī nekad nepienākt - vienmēr var atrunāties - darbs, bērns, nav naudas... ja ir gribēšana, ir arī varēšana.
jau mēnesi mūsmājā dzīvo Akim - burvīgākais, skaistākais un mīļākais no visiem suņiem. :kucens:

dārzu nerok, māju nedemolē, bērnu neapceļ, neņem ļaunā, ja mazās rociņas brīžiem nav pārāk saudzīgas, bez iemesla nerej (rej tikai ja prasam). protams - apgalvot, ka viņš ir ļoooti paklausīgs, es vēl nevaru, bet gan jau iemācīsimies arī to! :) :pastaiga:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby OrlandoSeaHorse » 14 Jun 2011, 02:25

Ja cilveks zin, ko dara, tad jau bus labi. Bridinajam, lai neuzrautos nezinot.

Nepazudiet te no foruma, stastiet, fotografejiet, radiet!

Un sekojiet informacijai, briest pasakums - iru terjeru salidojums!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby ash » 14 Jun 2011, 08:07

OrlandoSeaHorse wrote:Ja cilveks zin, ko dara, tad jau bus labi. Bridinajam, lai neuzrautos nezinot.

Nepazudiet te no foruma, stastiet, fotografejiet, radiet!

Un sekojiet informacijai, briest pasakums - iru terjeru salidojums!



es laikam pilnigi blonda - kadu stundu izmegjinajos visados veidos - nu nesanaak man pievienot nevienu bildi (galerija), avatara bilditi ari nevaru pievienot. nu nepielec man, lai gan daru visu pec instrukcijas, neko vairak par baltu ekranu nevaru dabuut.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby OrlandoSeaHorse » 14 Jun 2011, 11:03

Es līdz galerijām vēl neesmu tikusi un ar avataru arī nomocījos un neko neizdarīju. Bet tepat tekstā var pievienot bildes: viewtopic.php?f=18&t=25 tas gan darbojas.

Bet nē, tu paskat, ir taču tava bilde galerijā! Laikam lēnām tur viss notiekas.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby ash » 14 Jun 2011, 19:43

[url][URL=http://www.radikal.ru]Image[/url][/url]

Akim - Argo Red Amber Blues 2.5 mēn. vecumā!


Image

3 mēn.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby TanjaN » 19 Jun 2011, 20:45

Apsveicu! Ļoti smukiņš! Prieks Jūs redzēt forumā!
TanjaN
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 18 Jan 2010, 16:57

Re: Īru terjers / Irish Terrier

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Jun 2011, 00:28

Sovasar iru terjeru SALIDOJUMS 6. augusta. :ripo: Norades kur un ka - uz PM.
:rej: :pastaiga: :dejosuns: :pukudupsis: :kucens:
:1: :2: :3:

:riima: :apdzerusies:
:kanepe: :parojas: :shokets:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 26 guests