divi kucēni mājā...

Dogs Teaching

divi kucēni mājā...

Postby pixy » 13 Jan 2011, 11:53

Tā kā tikko atvedu mežā atrastu kucēnu mājā un maza cerība, ka ļoti strauji izdosies viņam māju uzreiz atrast, man jautājums tiem, kam dažāda vecuma kucēni mājā vienlaicīgi. Kā viņus saradināt, lai lielākais nedara pāri mazākajam? Mazajam ne vairāk kā mēnesis varētu būt, Keli ir seši un viņa ir milzīga. Viņa, protams, grib spēlēties un skrien mazajam pakaļ, tam ir bail, jo viņš svešā vietā, maziņš, pazudis un nobijies. Tagad ieliku katru savā istabā, bet, kad sīcis apradīs, vajadzētu viņus tomēr kaut kā salaist kopā. Kāda ir pieredze un ko man darīt, ko ne? Lūdzu palīdziet, šobrīd arī sīkais cilvēkbērns ir šausmīgi apmulsis un vakarā no skolas atbrauks vēl divi... Kā man to kompāniju bez traumām un sajukšanas prātā saradināt :nagi:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: divi kucēni mājā...

Postby brex » 13 Jan 2011, 12:48

pieredzes nava, tacu es ieliktu siko buri, kur ietaisitu ari kadu kasti ka sleptuvi un siltu termoforu- lai nejausi neviens nenodara pari tik mazam un mazam ir kada alina kur noslepties
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: divi kucēni mājā...

Postby Demix » 14 Jan 2011, 03:15

brex wrote:pieredzes nava, tacu es ieliktu siko buri, kur ietaisitu ari kadu kasti ka sleptuvi un siltu termoforu- lai nejausi neviens nenodara pari tik mazam un mazam ir kada alina kur noslepties

Mazais jau tā traumēts,ka neuzskata būri par sprostu un ka nesatraumē psihi vēl vairāk.Kādu dienu gan vajadzētu paturēt atsevišķās istabās,lai mazais nomierinās aprod ar situāciju un sajūt,ka ir drošībā,tad pamazām laist abus kopā,pakāpeniski laiku palielinot.Var likt būrī,tad netaisīt durtiņas ciet,bet vienalga atsevišķās istabās,lai otrs netiek klāt,bet labāk kādu lielu kartona kasti nolikt tā lai ir ar jumtiņu.Par termoforu piekrītu,vēl jau dikti maziņš :pukudupsis:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: divi kucēni mājā...

Postby pixy » 14 Jan 2011, 08:25

Par būri laikam tā būtu, jo viņš brēc neganti, līdz ko neredz cilvēku. Ir bailes atkal tikt pamestam, jācer, ka aizmirsīsies un pāries. Šorīt mazais jau drusku "pēc suņa", toties lielais (mana mazulīte pēkšņi kļuvusi "lielā") sāk izrādīt greizsirdības pazīmes, jo bērniem, protams jaunā "manta" liekas interesantāka un arī gabarītos vieglāk uztverama... Par laimi man mājā ir vairākas sētiņas durvīs, kas dažādu iemeslu dēļ tur parādījušās bērniem. Tad nu suņi var tikt drusku viens otram klāt un šodien jau mazais kož lielajam kājā un neganti rēc. Ik pa brīdim uz kādu minūti stingrā kontrolē salaižu kopā, bet Keli ir TIK milzīga un tomēr tāds bēbis, mazais gan vēl nav pat iepīkstējies, bet brīžam mēģina bēgt. Tad nu Keli ņem to lietu nopietni un lec viņam virsū, es rauju nost, mazais rēc... Iet mums jautri, kaut nu izdotos atrast labas mājas tam ņurņikam - izdzīvotājam. Būtu viņš tai ceļmalā uz otru pusi pagājis, būtu no stāva krasta ieripojis upē...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: divi kucēni mājā...

Postby Demix » 14 Jan 2011, 12:44

Izklausās tīri labi :pukudupsis: kā mazajam noveicās,ka satika Tevi :estevisamilosu: :kucens: Cik liels mazais varētu izaugt un pēc KĀ izskatās,es tā drošības pēc uzjautāju,ja nu man gadās kāds gribētājs.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: divi kucēni mājā...

Postby Ligita555 » 14 Jan 2011, 14:13

pixy ! Varbūt ir iespēja ielikt kādu bildīti ? Tā būtu vieglāk kādam to suņabērnu piedāvāt ,vai izskatās ,ka būs no liela auguma ??? Nabaga bēbis ,labi ka pašlaik ir labās gādīgās rokās :jaa:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: divi kucēni mājā...

Postby pixy » 14 Jan 2011, 17:05

http://www.bildites.lv/images/sjux4bjzml89d7c9xw.jpg http://www.bildites.lv/images/u7fg05zjs246z5b4dldx.jpg Laikam izdevaas linku ielikt, arii sasniegums, jo man mezja internets... Komentaaru pierakstiishu no otra kompja, shim nav garumziimes.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: divi kucēni mājā...

Postby brex » 14 Jan 2011, 17:14

mazs kucens?!! :) baigais bosiks!!
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: divi kucēni mājā...

Postby pixy » 14 Jan 2011, 17:25

Paldies, Demix, Ligita555. Nezinu, vai tas ir gods vai sodība, dzīvot vietā, kur pamet suņus, šis ir man jau kāds piektais un visās apkārtējās mājās arī gandrīz tikai tādā veidā suņi tiek iegūti... Agrāk meta no vilciena ārā, tagad no mašīnām. Augstākā pilotāža bija, kad cilvēki nebija noslinkojuši un ieveduši ap 3mēn. vecu kucēnu pa meža stigu dziļi mežā (novembrī...). Viņš pats sevi izglāba, jo kliedza tā, ka es no apmēram kilometru tālās mājas gāju skatīties, kas tas ir - kāds ievainots putns vai kaut kas tāds. Man blogs būtu jāatver, lai visus gadījumus aprakstītu :soks:
Pa šodienu mazais riktīgi atjēdzies, tikai tagad lielais atrubons beidzot uznācis pēc pārdzīvojumiem. Būs labi, uztaisīju vēl stūrī nodalījumu, kur mazais var ielīst, lielais ne un mazo arī ņemam augšstāvā, kur lielais neiet. Keli jau visu dienu varētu dauzīties, gribas mazo pasaudzēt, nez, ja viņš neiesmilkstas, tas nozīmē, ka neko daudz pāri lielā nenodara? Viņš tikai rēc un izskatās, ka pēc laiciņa mēģina bēgt, bet, kad vācu Keli prom, atkal bizo pakaļ :rej: .
Domāju, ka suņa būs vidēja auguma, ne tik liels kā kaukāzietis, bet masīvs, jo jau tagad sver stabilus 5kg, lai gan ir ļoti vājš. Kažoks būs riktīgs, jo tagad pūka tik bieza, ka līdz ādai grūti tikt. Viņš kasās, nevaru saprast, vai tiešām blusas varētu būt, bet varbūt vienkārši slikti apstākļi, domāju rīt izmazgāt. Ausis ar netīras bija, un drusku nokasītas. Es ticu, ka viņu paņems īstie cilvēki :samilejies:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: divi kucēni mājā...

Postby Demix » 14 Jan 2011, 19:18

Riktīgi smuks,baigais mīļums :samilejies: izskatās, ka būs liels un pēc ačelēm,ka bosiks arī :rej: Kaut nu tik atrastos kāds labs cilvēciņš :ludzu:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: divi kucēni mājā...

Postby Ligita555 » 14 Jan 2011, 19:58

Kucēns jau dikti forši'ņš :samilejies: un izskatās ,ka būs liela auguma :rej: ,varbūt vajag ielikt ss reklāmā ? Man jau tāpat gods vai sodība ,ka dzīvoju vietā ,kur bieži pārmet pār sētu mazus kaķēnus ,kaut arī labi redz ,ka man 4 medību suņi ,iemet un viss :akes: ,bez sirdsapziņas pārmetumiem :asaras:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: divi kucēni mājā...

Postby pixy » 16 Jan 2011, 12:24

Pashai vien jaarosaas, lai reklameetu savu atradeni... Mazais tieshaam pamazaam nejaushi nosaucies par Bosiku, rotaljaas vairaak piikst lielais, jo mazais to lietu njem nopietni un vinjam ir piena zobi. Nu jau abi speeleejas visu dienu un arii gulj bez seetas starpaa. Tagad atceros, ka pati pierunaaju, jo kaut kad pa jokam teicu, ka Keli vienai garlaiciigi, ka vajadzeetu braaliiti vai maasinju. Nu tad arii dabuuju :jaa: Tagad muusu maajaa izskataas taa: Image :esmilu:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: divi kucēni mājā...

Postby Demix » 16 Jan 2011, 19:48

pixy wrote:Pashai vien jaarosaas, lai reklameetu savu atradeni... Mazais tieshaam pamazaam nejaushi nosaucies par Bosiku, rotaljaas vairaak piikst lielais, jo mazais to lietu njem nopietni un vinjam ir piena zobi. Nu jau abi speeleejas visu dienu un arii gulj bez seetas starpaa. Tagad atceros, ka pati pierunaaju, jo kaut kad pa jokam teicu, ka Keli vienai garlaiciigi, ka vajadzeetu braaliiti vai maasinju. Nu tad arii dabuuju :jaa: Tagad muusu maajaa izskataas taa:

Tā vienmēr ir,ka tās viegli izteiktās vēlmes piepildās :nadzinji: Bet ko tas lūdz izmisīgi :ludzu: Nekad !!! :histerija:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: divi kucēni mājā...

Postby Anita :) » 18 Jan 2011, 14:04

pixy

Malace! Baigais prieks, ka Tu tur gadījies un ka nebiji vienaldzīga. :davinuziedus:
Un mazais Bosiks riktīgs smukumiņš.
Un tā kopbilde :esmilu:
Varbūt tiešām Keli būs tikusi pie brālīša uz visiem laikiem? :)
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: divi kucēni mājā...

Postby pixy » 18 Jan 2011, 16:16

Anita :) wrote:Varbūt tiešām Keli būs tikusi pie brālīša uz visiem laikiem? :)

Ak, neber sāli brūcēs... :asaras: Gaidu šobrīd zvanu no potenciālajiem saimniekiem, kas domā braukt Bosiku skatīties un, cerams, arī paņemt. "Cerams" - tas ir ar prātu, jau tagad zinu, ka bimbošu kā aizkauta ;( . Un ļoti ceru, ka patiešām šodien paņems, jo ar katru brīdi tas božbožiks paliek arvien mīļāks. Nu jau abi guļ blakus un dzer vienlaicīgi no vienas bļodas, laikam nebūšu vienīgā, kas raudās... Bet šobrīd divus uzturēt točna nevaru, ja būtu citi laiki, laikam paturētu, šis būs tāds riktīgs sargs ar pilnīgi citu raksturu kā Keli. Bet ir tā kā ir :histerija:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: divi kucēni mājā...

Postby pixy » 18 Jan 2011, 20:43

Bosiks tikko aizbrauca mājā un jaunie saimnieki bija tik jauki, ka pat raudāt nevajadzēja, nu varbūt drusciņ. Būs bērni, kas murca un saimnieks, kas noliek pie vietas! Keli tāda samulsusi, nevar īsti saprast, vai meklē vai nemeklē, jo nezinu, vai pamanīja tai mirklī, ka mazo nes prom. Rīt vēl ielādēšu šī stāsta pēdējās bildes, tagad zinu, ka arī divi ļoti atšķirīgas svara kategorijas un izmēra kucēni ļoti ātri (apmēram diennakti viņiem vajadzēja) iemācās sabalansēt spēkus sadraudzējas un sagādā milzum prieka viņu vērotājiem :samilejies:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: divi kucēni mājā...

Postby Anita :) » 19 Jan 2011, 16:01

pixy
piedod....
patiesībā es jau arī paspēju tam mazajam smukumam pieķerties, lasot Tevis rakstīto, skatot bildītes :) a ja tā padomā, kas tad man, nekas. Nu jā, tikko lasīju Tavas ziņas un tā dikti skumji palikās. No vienas puses prieks, ka mazajam nu būs mājas, kur viņu mīlēs stipri jo stipri (nesaku, ka Tu to nevarētu darīt), bet no otras puses ir tā mazliet skumji.
Labi, viss, jābeidz puņķoties :)
Viss ir labi :)
Gan jau, ka Keli meklēs mazo, jo viņiem taču bija forši, bet viss atkal ieies savās sliedēs.
Bet kurp mazais aizdevās, vai tālu prom no Jums? Nesanāks šad tad satikties jeb tomēr labāk ne?
Padod ziņu kā Jums tur sokās ;)
Malači, labu darbu padarījāt!!! :davinuziedus:
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: divi kucēni mājā...

Postby pixy » 19 Jan 2011, 19:43

Kaa soliiju peed'eejaas shii staasta bildes :sirsninas: Image
Image
Image
Suncis aizdevaas uz Ikshkjili pie gjimenes, kuraa daudz beernu. Vinjam tur buus labi, cilveeki miil, bet apzinaas, ka suns jaaudzina, lai arii veel pagaidaam mazinjsh. Ir kaartiibaa, jaaiet uz priekshu, Keli shodien gulj, laikam jau drusku forseetas taas rotaljas bija no lieliem priekiem. Kas zin, varbuut pienaaks briidis, kad Keli tiks pie maasinjas vai braaliisha, bet shobriid arii vinjas rakstura deelj labaak ir, ka vinja ir viena. Es laikam nemaz negribu Bosiku (Bonifaaciju) apciemot, tas vairs nav mans suns, vinjam ir saimnieki un man pietiks ar bildeem, kuras ceru sanjemt. Man nostiprinaajaas veel viena atzinja prieksh sevis - es nekad nevareetu buut audzeetaajs - atdot kuceenu, kad vinju buutu aukleejusi 2-3meeneshus buutu paari maniem speekiem.
Shis staasts nu ir galaa ar patieshaam laimiigaam beigaam, diemzjeel galiigi nav paarlieciibas, ka nesekos naakamais - shodien, kad zvaniiju maasiicai, kas man paliidzeeja ar informaacijas izplatiishanu, lai pateiktu, ka Bosis maajaa, vinja taa rezigneeti noteica - Nu ko lai saka - liidz naakamai reizei... Cereesim, ka vinja kljuudijaas :pedinja:
OI, bljin, nu gan beidzot apraudaajos, laikam tikai tagad apjeedzu, ka Bosis man vairs nekad nebuus...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: divi kucēni mājā...

Postby Demix » 19 Jan 2011, 20:05

:asaras: Sabimbājos es arī...Bet nu labi,ka pie jaukiem cilvēkiem :estevisamilosu:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: divi kucēni mājā...

Postby Anita :) » 19 Jan 2011, 20:43

jaa, ar mani taapat, es sen jau teicu, no manis audzeetaajs nekaads nebuut tiiri aiz taas piekjershanaas un ko tad, kad no katra metiena visus atstaatu sev, jo buutu pieradusi un nespeetu atdot.
Audzeetaaji droshi vien man pateiktu - ka arii vinjiem gruuti, bet ar laiku pieron (?) ...
Taapat arii teicu, ka patversmee straadaat nevareetu.
Laikam tamdeelj ne reizi dziivee neesmu bijusi patversmee, ka baidos no taa, ka no turienes mieriigu sirdi nevareetu aiziet.

Nu ko, turies ;)

P.s. pakaitinaashu saveejamo dziivesbiedru :D - jaaparaada vinjam bilzhuki un jaapastaasta kas kur kad :) :p
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests