Mužīgais jautājums - labākā barība

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby De Palma » 21 Jan 2010, 10:04

GuGu, nevajag ņemt tik personiski ;) (kaut gan pēc postu skaita šajā forumā, Tevi ir azskārusi tieši šī tēma) - te jau par daudzām barībām cilvēki nav sajūsmā. Arī es esmu izmēģinājusi vairākas un neizlēdzu iespēju, ka mēģināšu kādreiz vēl kādu.

Par barības cenu ga es nepiekrītu. Teikšu kādēļ.
Manuprāt, cenu sastāda izejmateriāli, iepakošana, cilvēku darbs ražošanā, nodokļu maksājumi (21% PVN), transporta izmaksas, lai barība nonāk Latvijā un visbeidzot Latvijas uzņēmuma izmaksas: vismaz viena alga, kaut vai minimālā, noliktavas izmaksas. Tās ir galvenās izmaksas. Ja barība maksā zem 1.- Ls kg, tad es kaut ko nesaprotu. Reklāma, protams, uzliek savu un arī, ja prece nāk nevis no "pirmajām rokām" - izplatītāja (nu Gilpai, cik noprotu, ir tirgošna no pirmajā rokām), bet no veikala, veikals vēl uzliek savus 30% virsū. Tādēļ vienmēr ir izdevīgāki izplatītāji un vairumtirdzniecības bāzes.
User avatar
De Palma
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 13 Jan 2010, 15:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Demix » 21 Jan 2010, 10:31

De Palma wrote:GuGu, nevajag ņemt tik personiski ;) (kaut gan pēc postu skaita šajā forumā, Tevi ir azskārusi tieši šī tēma) - te jau par daudzām barībām cilvēki nav sajūsmā. Arī es esmu izmēģinājusi vairākas un neizlēdzu iespēju, ka mēģināšu kādreiz vēl kādu.

Par barības cenu ga es nepiekrītu. Teikšu kādēļ.
Manuprāt, cenu sastāda izejmateriāli, iepakošana, cilvēku darbs ražošanā, nodokļu maksājumi (21% PVN), transporta izmaksas, lai barība nonāk Latvijā un visbeidzot Latvijas uzņēmuma izmaksas: vismaz viena alga, kaut vai minimālā, noliktavas izmaksas. Tās ir galvenās izmaksas. Ja barība maksā zem 1.- Ls kg, tad es kaut ko nesaprotu. Reklāma, protams, uzliek savu un arī, ja prece nāk nevis no "pirmajām rokām" - izplatītāja (nu Gilpai, cik noprotu, ir tirgošna no pirmajā rokām), bet no veikala, veikals vēl uzliek savus 30% virsū. Tādēļ vienmēr ir izdevīgāki izplatītāji un vairumtirdzniecības bāzes.

Es biju domājusi brenda reklāmu,kurai ražotājs pieliek ne mazums %,pirms nonāk pie mums,nevis reklamēšanos LV tirgū!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby De Palma » 21 Jan 2010, 10:40

LV tirgū vislabākā un lētākā reklāma ir no lietotāju ieteikumiem un atsauksmēm - tas arī parāda barības patieso vērtību.
User avatar
De Palma
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 13 Jan 2010, 15:30

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Demix » 21 Jan 2010, 10:43

De Palma wrote:LV tirgū vislabākā un lētākā reklāma ir no lietotāju ieteikumiem un atsauksmēm - tas arī parāda barības patieso vērtību.

+1
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Eta » 21 Jan 2010, 20:48

Josera?
Kadas atsaukmes? Ok, labas dzirdeju, kadam ne tik pozitivas ar ir?
Vnk ieprieksh nebiju dzirdejusi par tadu.. Cena ar daudz maz simpatiska..
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Rotija » 21 Jan 2010, 21:38

Eta, mums tikai labas. Suņi ēd kā traki un kakas mazas. :D
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Eta » 22 Jan 2010, 12:39

ROTIJA, kuru tieshi tavi sunchi ed? Skatijos majasmilulis.lv, tur dazhadas ir.. Es uz shito palureju: http://majasmilulis.lv/lv/katalogs/get/ ... prod/2544/
hmm, un Tu ar no shejienes njem?
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby adzenda » 22 Jan 2010, 15:14

Kura varētu būt labāka barība - Hill's vai Happy Dog... Interesētu gan vnk viedokļi, gan piemēri iz dzīves ;) vnk ir dilemma izvēlēties, ar kuru labāk sākt barot kucēnu...
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Rotija » 22 Jan 2010, 17:25

Eta wrote:ROTIJA, kuru tieshi tavi sunchi ed? Skatijos majasmilulis.lv, tur dazhadas ir.. Es uz shito palureju: http://majasmilulis.lv/lv/katalogs/get/ ... prod/2544/
hmm, un Tu ar no shejienes njem?


Manējie ēda Active abi divi. Tagad jaunajā pasūtījumā Džadorei paņēmu Lamb&Rice, tas viņai būs liesāks. Puikam tas pats Active paliek un izskatās,ka ir ok.
Es ņemu caur audzētāju - man izdevīgāk,nekā caur to majasmiluli. :roll: :)
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Mikka » 22 Jan 2010, 17:43

adzenda wrote:Kura varētu būt labāka barība - Hill's vai Happy Dog... Interesētu gan vnk viedokļi, gan piemēri iz dzīves ;) vnk ir dilemma izvēlēties, ar kuru labāk sākt barot kucēnu...

Es ņemtu Happy Dog, mums noteikti gāja labāk kā Hills.
A home without a dog is just a house...
User avatar
Mikka
Baby
Baby
 
Posts: 22
Joined: 13 Jan 2010, 13:35

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby agich » 22 Jan 2010, 17:48

manējie lopiņi arī pagaidām Josera ar jēru un rīsiem ēd. Rezultāts patīk un suņiem garšo. Turpinašu pagaidām ar šo kamēr viņiem atkal neapniks un sāks ņergāties. :roll: Šitā barība starp citu baigi patīkami smaržo salīdzinot ar daudzām citām. :D
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby čība » 22 Jan 2010, 20:21

Hmm... man piedāvā EMINENT http://www.tekro.cz/eminent_ru/index.html ?Varbūt kāds kaut ko zina? Es ar to krievu valodu un jūs... :oops:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Noise » 22 Jan 2010, 22:46

adzenda wrote:Kura varētu būt labāka barība - Hill's vai Happy Dog... Interesētu gan vnk viedokļi, gan piemēri iz dzīves ;) vnk ir dilemma izvēlēties, ar kuru labāk sākt barot kucēnu...


maneejie pashlaik (jaa arii ne pupiji :D ) eed hills medium puppy. viss ok. kaads HD ir proteiins? njem, kas leetaaka :)
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Laura » 23 Jan 2010, 21:11

Noise wrote:
adzenda wrote:Kura varētu būt labāka barība - Hill's vai Happy Dog... Interesētu gan vnk viedokļi, gan piemēri iz dzīves ;) vnk ir dilemma izvēlēties, ar kuru labāk sākt barot kucēnu...


maneejie pashlaik (jaa arii ne pupiji :D ) eed hills medium puppy. viss ok. kaads HD ir proteiins? njem, kas leetaaka :)


Mēs jau sen pērkam Happy Dog. Pirmkārt, lētāks. Otrkārt, no trim suņiem katram ir cita problēma (viens alerģisks, vienam krāsojas bārda, trešajam ir tieksme uzbaroties vai vemt no dažām konkrētām barībām), tādēļ vēlējos piemeklēt barību, kas derētu visiem. Ēdam Medium Adult, agrāk bija mini puppy, bet, kad sapratām, ka tas nezvērs, ko atvedu no Čehijas nav nekāds mini, tad Medium Puppy.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby De Palma » 23 Jan 2010, 21:23

[quote
Un mani ļoti satrauc, ja ES esmu kādam suņam nodarījis pāri, kad manis tirgotā barība ir kaitējusi...Piedodiet.
[/quote]

Jūs, Rinald, taču neražojat to barību, līdz ar to, par tās kvalitāti nevarat garantēt. Un vispār - kas der vienam sunim, neder citam. Man ir zināmi suņi, kas vemj ieēdot pie mums populārākās barību "sortes" un neko tur nevar darīt! tādēļ jau, piemēram, Dino Zoo nevienam neatvainojas, jo citi ēd slavēdami.
User avatar
De Palma
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 13 Jan 2010, 15:30

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Gabe » 24 Jan 2010, 11:00

adzenda wrote:Kura varētu būt labāka barība - Hill's vai Happy Dog... Interesētu gan vnk viedokļi, gan piemēri iz dzīves



mēs sākām ar Hillu, jo ar to baroja kucēna mammu. bet sīkajai vienā brīdī arī no alerģiskās uzmetās pumpas, un kasījās. aizvedām pie VETa un šis ieteica nomainīt barību. sākām ēst Happy Dog alerģisko līniju. vairs nekādu problēmu nebija. barība vairāk nekā apmierināja.


Gilpa wrote:Un mani ļoti satrauc, ja ES esmu kādam suņam nodarījis pāri, kad manis tirgotā barība ir kaitējusi...Piedodiet.


Rinald, TU nevienam neesi nodarījis pāri. ir suņi kuriem tā barība der, un tādi kuriem neder. manai dāmai nepatika kaut kas viņā. aizvedām lauku suņiem. un tie ar pilnām mutēm noēda. bez mazākajām problēmām. ;)
User avatar
Gabe
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 13 Jan 2010, 22:04

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Zuks » 25 Jan 2010, 15:47

Kā Jūs aprēķiniet dienas devu sausajai barībai - vai dodat tik cik uz pakas ir ieteicamā dienas deva? Un kā apmēram rēķināt, ja norādīts - sunim '25-30 kg - 250-375g/d. :roll:
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Rotija » 25 Jan 2010, 15:59

Es skatos uz aci un suņa kondīcijas. Vienam vairāk,otram mazāk, pēc vajadzības. Uz tagadējās Joseras maisa,ko manējie ēd,es pat neesmu paskatījusies,kāda ir norma. Kucei dodu 1,5 kausu, kobelim 2 kausus (ap 400gr).
Es nekad uz precīzam normām nesmu iespringusi. Skatos kā suņi izskatās. :)
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Bafija » 25 Jan 2010, 16:39

Mēs arī skatamies pēc kondīcijas un apetītes :) Citreiz tās tabulas tomēr nevar ņemt vērā, jo katrs suns ir indviduāls (to arī parasti pieraksta klāt uz pakas maziem burtiem) :)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby elīna » 25 Jan 2010, 16:47

manējā dabū tieši tik, cik uz pakas rakstīts, ļoti, ļoti uzmanīgi mēru barības daudzumu, jo viņai ir problēmas ar locītavām un pilnīgi notiekti nevajag nevienu gramu liekā svara. bet es piekrītu, ka tas ir individuāli - atkarīgs no turēšanas apstākļiem, fizisko aktivitāšu daudzuma un konkrētā organisma vispār...
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron