Suns visu ēd, lasa pa zemi

Dogs Teaching

Re: Suns visu ēd.

Postby brex » 30 Jun 2010, 13:53

viena lieta ir nesana un spelesanas, cita - visadu drankibu risana!! Musu sunim si drankibu risana traka veida bija lidz kadam pusgadam (piem., aprija meza nomestu maisinu ar desas smaku, stirnu spiras uzskatija par vinam noliktam konfektem)!! Ara splava tikai pie siksnas - briva vala bija loti labi sapratis, ka neko nevaru izdarit! Ja dabuju rokas - vienkrasi purinaju ara no rikles! bet nekada blausana un rasana tacu neko nemaina!! Un vel ta uzklupt 2,5 men vecam kucenam - vins tacu ir pavisam mazs!! Un visu grib jaunaja pasuale izmeginat!!

tagad ar meslu esanu ir ta - ja es pamanu, ka mesls ir rikle, tad varu samainit pret komadu un gardumu kados 98% gadijumu!! vispar musu suns joprojam uzskata par savu pienakumu meklet sev edienu un udeni lauka - mes smejamies, ka mekle brivo edienu un udeni!! Vienmer padzersies no pelkes, kaut vai tikko paedis brokastis un sadzeries, kaut kadus aprijamus drankus spej atrast jebkur!!
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns visu ēd.

Postby pepper » 30 Jun 2010, 14:15

brex wrote:bet nekada blausana un rasana tacu neko nemaina!! Un vel ta uzklupt 2,5 men vecam kucenam - vins tacu ir pavisam mazs!!

Saku vēlreiz - tāpēc jau rakstu to visu šeit, lai jūs pieredzējušie suņu saimnieki man palīdzētu, jo man pieredzes nav. Kā arī vecumu norādīju jau pirmajā postā, lai jūs zinātu par ko ir runa. Nu tad pasakiet man lūdzu, ko man darīt? Nestāstiet kā jūs audzinat savu pieaugušo suni, pastāstiet ko darīt ar 2.5 mēnešus vecu kucēnu!?
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns visu ēd.

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Jun 2010, 14:18

Par iemainisanas metodi. Nezinu, ka tiesi saimnieki to metodi praktizeja, bet rezultats bija tads, ka paliela auguma suns visiem cieminiem kaut ko atnema - cimdus, salliti, u.c, ja saimniece momenta neiemainija pret suna karumu, tad sagrauza. Un kaut ka ciemini uz to maju nelauzas bariem.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suns visu ēd.

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Jun 2010, 14:24

pepper wrote:
brex wrote:bet nekada blausana un rasana tacu neko nemaina!! Un vel ta uzklupt 2,5 men vecam kucenam - vins tacu ir pavisam mazs!!

Saku vēlreiz - tāpēc jau rakstu to visu šeit, lai jūs pieredzējušie suņu saimnieki man palīdzētu, jo man pieredzes nav. Kā arī vecumu norādīju jau pirmajā postā, lai jūs zinātu par ko ir runa. Nu tad pasakiet man lūdzu, ko man darīt? Nestāstiet kā jūs audzinat savu pieaugušo suni, pastāstiet ko darīt ar 2.5 mēnešus vecu kucēnu!?
Nu, bet neatkarigi no vecuma, visi tie dranki, ko vins var uz ielas salasit, vinam veselibai par labu nenaks, kapec lai 2,5 menesos lautu est to, kas nogalina pieaugusu suni? Ja tu nevari noverst, ka vinam kaut kas nonak mute, tad tas ir jaizdabu ara. Nelaus tak rit leja. Citadi sanak, ka pavadas vinam nepatik, fleksis vinam (vai tev, sajuka jau) nepatik, kontrolet fiziski tu vinu nevari, komandas vins vel nezina, jo mazs, pilnigs bezceris.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suns visu ēd.

Postby pepper » 30 Jun 2010, 14:51

OrlandoSeaHorse wrote:Nu, bet neatkarigi no vecuma, visi tie dranki, ko vins var uz ielas salasit, vinam veselibai par labu nenaks, kapec lai 2,5 menesos lautu est to, kas nogalina pieaugusu suni?

Tur jau tā lieta, ka es negribu ļaut. Es zinu, ka neatkarīgi no vecuma to visu nedrīkst ēst, bet audzināšana tak ir atkarīga no vecuma? Ja es ar kucēnu daru tāpat kā jūs ar pieaugušiem suņiem, tad jūs šausminaties ka viņš tak vēl mazs utt. Ja es prasu ko tieši darīt ar kucēnu, tad jūs sakat ka neatkarīgi no vecuma to visu nedrīkst, bet ko darīt tieši ar 2.5 mēnešu vecu kucēnu vēl ziņu nav. Ja daru tā, kā man iepriekš teica, tad citiem atkal tas liekas pārāk nežēlīgi pret kucēnu. Beidziet šausmināties, vnk pasakiet ko tieši darīt ar 2.5 mēnešus vecu kucēnu. Izkratīt muti un iet tālāk? Vai tomēr ņemt to avīzi vai kā? Pasakiet un es darīšu. :snauz:
Ārā ejam pie pavadas un viss ir ok, kā jau iepriekš minēju. Un arī flexi Ogres izstādē paskatīšos.
Un nevajag dusmoties, ka es nezinu ko darīt, jo šis mums ir pirmais suns un pieredzes nav, tāpēc esmu šeit forumā lai to visu uzzinātu no jums, pieredzējušiem suņu saimniekiem.
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns visu ēd.

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Jun 2010, 15:17

pepper wrote:Izkratīt muti un iet tālāk? Vai tomēr ņemt to avīzi vai kā? Pasakiet un es darīšu. :snauz:
Ta mutes izkratisana un dranka ara keksesana jau pati par sevi nekads jautrais pasakums nav, gan saimniekam, gan sunim, ko nu tur vel avizi iesaistit vai skalu blausanu. Izkrati, stingri paskaidro, ka sitais joks neies cauri. Tas ne tikai audzinasanai, bet ari suna drosibai, lai vins tiesam, tiesam to dranki neapestu.
Avize un citi sodisanas pasakumi (spiesana pie zemes) nak tad, kad suns jau principa zina, ka dara nepareizi, bet tev par spiti tomer turpina to darit. Skatas viltigi acis - nu vai tu vari man aizliegt? Tas parasti nak velak, vispirms jau vinam jasaprot, ka nevar, tad tikai naks doma, parbaudit vai tiesam nevar. Principa manejiem pietika ar izkratisanu. Un terjeri nu reiz ir tie, kas labprat parbauditu, vai saimniece paveli nopietni domaja.
Bet galvenais jau nepielaut, la vins vispar kaut ko lasitu no zemes, un tur tiesi noder pavada, ne jau lai vins tev neaizmuk vai ka, bet lai tu jebkura bridi vari vinu kontrolet. Ja, ari paraujot nost (nu ne jau kilometriem briva lidojuma, bet tik, lai prom) no nevelama garduma. Ka redzi, ka ver muti vala, ta parauj nost.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suns visu ēd.

Postby pepper » 30 Jun 2010, 15:22

Tātad ejam ārā pie pavadas, ja suns grib ņemt kaut ko no zemes, tad parauju augšup. Ja kaut ko tomēr paņem, tad izkratu laukā un paskaidroju ka nedrīkst. Skaidrs, paldies, darīsim tā. :jaa:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns visu ēd.

Postby madja » 30 Jun 2010, 15:58

jautājums nedaudz ne pa tēmu - kāpēc jāgaida līdz izstādei, lai nopirktu flexi? ( tiešām pilnīga muļķa jautājums, nekad nevienā izstādē neesmu bijusi - vai tur ir tik ļoti lētāk/labāk/savādāk ?) Mēs flexi nopirkām Depo, manuprāt suņiem līdz 35 kg un tas maksāja kādus 15 ls - Valmierā tak arī ir Depo,veikals, kur pie tam var iet ar visu suni. Apmierināti gan paši,gan suns(ar fleksi, i mean)
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Suns visu ēd.

Postby Kokars » 30 Jun 2010, 16:07

madja wrote:jautājums nedaudz ne pa tēmu - kāpēc jāgaida līdz izstādei, lai nopirktu flexi? ( tiešām pilnīga muļķa jautājums, nekad nevienā izstādē neesmu bijusi - vai tur ir tik ļoti lētāk/labāk/savādāk ?) Mēs flexi nopirkām Depo, manuprāt suņiem līdz 35 kg un tas maksāja kādus 15 ls - Valmierā tak arī ir Depo,veikals, kur pie tam var iet ar visu suni. Apmierināti gan paši,gan suns(ar fleksi, i mean)


Es nezinu vai izstādē ir TIK ļoti lētāk, bet lētāk gan, bet nu es jav pirktu uzreiz, lai ar suni ērtāk pastaigāties :pastaiga:
ImageImage
ImageImage
User avatar
Kokars
Puppy
Puppy
 
Posts: 199
Images: 14
Joined: 12 Apr 2010, 18:32
Location: Bolderāja

Re: Suns visu ēd.

Postby pepper » 30 Jun 2010, 16:19

Madja, nezinu kā Rīgā, bet Valmieras depo flekši ir diezgan padārgi. 35 kg ir ~ 25 ls + vēl jāpieskaita pāris kg svaram klāt, jo ja suns straujāk parauj, tad flekša plastmasas mehānisms var neizturēt un saplīst. ;)
Es ceru, ka čība neņems ļaunā, ka pārkopēju šeit viņas postu:
čība wrote:pepper... mums ir fleksis, ja nemaldos 60 kg, 8m lente - 15 LVL pagājušajā skonto izstādē!
Zooveikalā un pat Depo kā izskatās cenas augstākas. Bet, ja izstādē nav, nevar jau gaidīt līdz Skonto oktobrī :hih: - tie mums vispār ir lielie iepirkšanās svētki :velnins:

pērkot fleksi jāpierēķina kilogrami klāt, ja gribi lai ilgi kalpo. Jā, VAS mums sver 30 kg, bet, ja ir rāviens, tad rāviena spēks ir krietni lielāks... Tagad gan mācīts un rāvienu nav :pastaiga: Bet kamēr vēl nebija tik perfekti atstrādāta komanda kaķus ķert nedrīkst, šad un tad rāviens bija pamatīgs. Un tavējais jau arī nebūs nekāds vārgmiesis...


Kokar, es flexi nepērku uzreiz, jo mums ar to nav kur steigties. Man ir veļas aukla, kas ir kādus 4-5m gara pārtaisīta par pavadu, man arī ar to ir ērti iet pastaigās, bez tam mēs vēl esam mazi un ar garām pastaigām nedrīkst pārcensties!
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns visu ēd.

Postby čība » 30 Jun 2010, 17:03

pepper, es nevaru solīt, ka izstādē būs TIK lēti. Mums ir divi flekši - viens Rīgā, otrs laukos. Abi identiski, tikai viens par gadu vecāks, vecākais maksāja 30 LVL, jaunākais - 15. Nezinu, varbūt jauni modeļi bija un vecie lētāki...? Katrā gadījumā es tiešām lielākoties pavadas, kakla siksnas, mantiņas pērku izstādēs :nadzinji:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suns visu ēd.

Postby pepper » 30 Jun 2010, 17:26

čība, tas taču ir pašsaprotami, ka jūs nevarat solīt. Es jūsu teikto minēju kā piemēru (ceru, ka jums nav iebildumu). Gaidīsim izstādi un cerēsim, ka arī man paveiksies. :jaa:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns visu ēd.

Postby murkata » 01 Jul 2010, 08:52

pepper, jums noteikti tagad ir lielāka skaidrība. es savulaik arī te smēlos padomus. bet ir ļoti ieteicams palasīt literatūru, ko sarakstījuši profesionāļi. iesākumā par pozitīvo pastiprinājumu (krieviski http://lib.ru/DPEOPLE/nerychite.txt) un arī par suņu psiholiģiju. uzrakstiet man PM ar savu epastu. man ir labi materiāli par kucēna audzēšanu. vienīgais, ko pie visa gribā piebilst - nevajag pagaidām šausmīgi viņu nospiest, kliegt, lamāt. papuriniet, stingri sakiet fū un viss. vairāk spēlējeities, novērsiet uzmanību, koncentrējiet uz sevi, iemāciet skatienu acīs, lai suns sekotu līdzi jums. to dara ļoti vienkārši - paņemiet kārumu un iedodiet paostīt, tad tēlojeit, ka ēdat un atkal pavicineit sunim pie deguna un atkal pielieciet sev pie mutes. tiklīdz suns skatās jums acīs kaut dažas sekundes, iedodiet našķi. un tā skatiena garumu aizvien paildzina. pēc tam, dresūrā jums tas ļoti noderēs.
un par fleksi. izvēle ir jūsu, bet es pēc savas pieredzes gribu brīdināt - cuns iemācīsies vilkt. es joprojām cīnos ar sekām - suns bez siksnas blakus iet lieliski, bet ar siksnu cenšas vilk...
labāk iegādājieties pagarāku pastaigu siksnu. kaut vai parasto brezntnieci.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Suns visu ēd.

Postby energy » 01 Jul 2010, 09:00

Par fleksi taisnība, vakar bijām uz pirmo apmācību un tagad arī no tā lietošanas centīsimies izvairīties. Kaut gan baigi jau viņš ir ērts salīdzinot ar garām pavadām, kuras velkas pa zemi, pinas sunim kājās un saimniekam visu laiku jācenšas savākt :)
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Suns visu ēd.

Postby brex » 01 Jul 2010, 09:23

nezinu, mums flexi nav radijis tadas problemas - man ir loti erti to izmantit, piem, rita pastaiga, kad suni nelaizu vala, ejam gar mezmalu, suns osta savus kocinus, kad vajag - ievelku isaku, ejam blakus
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Suns visu ēd.

Postby murkata » 01 Jul 2010, 11:29

ja sākāt izmantos jau pieaugušam, apmācītam sunim, tad tā arī irl. bet ja sāk kucēna vecumā, var būt problēmas.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Suns visu ēd.

Postby pepper » 01 Jul 2010, 11:59

murkata, paldies par info, rakstu jums PM.
Mēs jau mazo vairs nebaram. Tagad dusmīgi, skaļi un skaidri iztiekam ar lielo nejauko FŪ un NEDRĪKST, kā pirmīt mācīja OSH :jaa:
Un par flexi - tas arī bija iemesls, kādēļ sākumā biju pilnīgi pret. Baidījos, ka iemācīsies raut pavadu (arī audzētāja mūs brīdināja). Bet ja staigā ar abām pavadām? Piemēram pa pilsētu ar parasto, nomaļāk ar flexi? Vai kaut kā tā...?
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns visu ēd.

Postby Sinty » 01 Jul 2010, 12:12

Man Dora visu bērnību staigāja ar flexi (izņemot nodarbības), tagad man pašai no tā plastmasas gabala ir viens vienīgs diskomforts - nav kur likt, ja suni atlaiž utt..., tāpēc izmantojam parasto pavadu, bet nu problēmas ar vilkšanu neradās...Nezinu, kāda atšķirība, vai gara pavada, vai fleksis - ja suns sajūt, kad ir spiediens uz kakla, viņš pārstāj vilkt...
Tas jau saimnieka ērtībai, ja vaļā nelaiž, bet 5m pavadu nav forši rokā nest, kad tuvāk suns jāpaņem...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Suns visu ēd.

Postby brex » 01 Jul 2010, 13:09

fleksi sakam izmantot jau no kucena vecuma, protams, ka bija rausanas un plesanas, bet tas nemainijas no pavadas veida, tikai macoties un sunim nakot pie prata. tagad vins loti labi zin BLAKUS (it seviski, ja ko sliktu sadarijis :) ), ja sak rauties - BALKUS, nenorage, ass paraviens aiz kaklasiksnas - vinam ir savekosa un sis sods uzreizi ir saprotams, klausa - LABS suns

par to metodi - stavet, kamer suns "atlaiz" nostiepto pavadu - ja, ta ir laba metode, ari Discovery redzeju, ka vienu patversmes suni ar to macija+klikers vel, laikam vins 15 min laika saprata pilniba fisku - raustas, pastaiga apstajas

Meginaju paris reizes ar savu suni kucena vecuma - bija kadi 5-6 men, BET - ta nav metode maniem nerviem :) es nevaru 15 min stavet ielas vidu un ta 2 stundas ik pa 2 soliem
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Suns visu ēd.

Postby ingo » 01 Jul 2010, 13:10

Nez, es Greisai izmantoju gan fleksi, gan pavadu, atkarībā no situācijas un nav nekādas atšķirības, iet normāli pie abām. Viņai pašlaik ir 7 mēneši un visu laiku esmu izmantojusi arī fleksi. Teo tāpat māk normāli iet gan pie flekša, gan pavadas un tā ir radis kopš bērnības. Tiesa gan Teo "vilkšanu"(punduršpics) es noteikti gluži labi varētu piebremzēt, bet man nepatīk ka suns iekaras saitē, lai arī cik viņš mazs :)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

PreviousNext

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests