Asās siksnas pielietošana

Dogs Teaching

Asās siksnas pielietošana

Postby aceofspades » 29 Jun 2010, 13:55

Jautājums man par aso siksnu pavisam vienkāršs - var/vajag viņu lietot vai labāk tomēr nē? Vienā vācu žurnālā lasīju par dažādām suņu apmācības metodēm un par asajām siksnām tur nebija glaimojoši vārdi sarakstīti - esot nehumāni un nav labā prakse. Man pagaidām nav aso siksnu, bet gribēju zināt, kā tad īsti ir - vai viņa tomēr dod labus rezultātus, ja suns pastaigu laikā velk cilvēku uz priekšu (absolūts nerespekts, vai ne?!) vai jāizmanto citas metodes kā cīnīties ar šo problēmu?
p.s. tepat forumā redzēju bildes, kur asā siksna apgriezta otrādi - tas kādam mērķim domāts? Kad vajag apliek uz aso, bet principā staigā ar asumiem uz āru - sanāk parastu metāla kaklasiksnu?
paldies.
aceofspades
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 20 May 2010, 12:31

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby čība » 29 Jun 2010, 14:03

Asā kakla siksna ir viens no pēdējiem apmācību veidiem ko pielietot! Turklāt, pastaigās to kakla siksnu nedrīkst izmantot - tikai mācībās. Protams, ir kaudzēm cilvēku, kas aso siksnu lieto kā ikdienas siksniņu... bet šaubos, ka tādi ir forumā... Zinu ka daži cilvēki izgriež uz otru pusi siksnu lai aizsargātu savu suni no citiem suņiem, vai arī lieto kā parasto savelkošo ķēdīti un, ja nepieciešama stingrāka korekcija - tad lieto aso pusi.
Tā kā es esmu izmācījusi VAS tikai ar parasto mīksto ādas kakla siksnu, tad esmu pret asajām ar visām četrām. Pāris reizes uz apmācību korekcijai bija līdzi parastā savelkošā, izmantota tika ļoti reti.
Zinu, ka ir šķirnes, kam pārsvarā izmanto savelkošās kakla siksnas, bet tas jau nemaina faktu, ka suns nedrīkst būt iekāries siksnā un žņaugties nost.

Pirms izmantot korekcijas līdzekļus, būtu jāsaprot kad un kā tos pareizi lietot. Vislabāk to pastāsīs un parādīs instruktors, kas bus iepazinies ar suni un instruktors ieteiks tieši tev piemērotu risinājumu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby silverequs » 29 Jun 2010, 14:34

1) Kas par šķirni sunim?
2) Vai zini kā un kad to pareizi lietot? Un te es nerunāju par aso kakla siksnu bet par parasto metāla ķēdīti. Asā, manuprāt nehumāni IMHO :ninja:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby elīna » 29 Jun 2010, 19:31

aceofspades wrote: esot nehumāni un nav labā prakse

nu to tu vari pats/i izvērtēt - apliec sev ap kāju un uzprasi kādam draugam, lai parauj tik stingri kā tu rautu suni

"skarbie" apmācību priekšmeti (asā siksna, elektriskā siksna u.c) ir jāprot pielietot pareizi un attiecīgajās situācijās un attiecīgajam sunim. un tas nav ikdienas pastaigās, jo suns velk pavadu. domāju, ka sīkāk tavu gadījumu izvērtēs labs instruktors (uzsvars uz vārdu "labs" - nevis tāds, kas ieteiks tev aso siksnu aporta un šurp mācīšanai). pie tam ar pozitīvajām metodēm var panākt daudz, daudz vairāk


čība wrote:Zinu ka daži cilvēki izgriež uz otru pusi siksnu lai aizsargātu savu suni no citiem suņie

tikai tas ir ļoti nedroši. pirmkārt var savainoties pats saimnieks tā ātrāk ķerot suni aiz siksnas un otrkārt suņi spēlējoties var izbakstīt viens otram acis... mums, piem., nodarbībā figurants uz tādas roku sadūra.
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby čība » 29 Jun 2010, 19:39

rema, es zinu suni, kam tā izgriezta siksna visticamāk izglāba dzīvību. Paši saimnieki lieto iemauktus ne kakla siksnu.
Protams, tam amerikāņu buldogam, kas metās kaklā nebija diez ko forši un saimnieks arī nelabi bļāva... bet brīdī, kad man būtu jāizvēlās starp savu un cita suņa veselību un drošību - es tomēr izvēlos savējo. Žēl protams, ka tā vietā labāk nevar piekaut stulbo saimnieku...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby elīna » 29 Jun 2010, 19:45

nu nez, ja ejot staigāt jāuzmanās no rīkļurāvējiem, tad, jā, varbūt kāds labums ir, bet es savu suni nekad nelaižu ar tādas sikas īpašnieku draudzēties. vai nu siksna nost vai katram savs ceļš ejams.
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby Maija_Dakota » 29 Jun 2010, 20:01

Image
jūsu vilkšanas problēmas risinājums :koncha:

asās siksnas, savelkošās ķēdes, metāla ķēdes ir nežēlīgi un nevajadzīgi (izņemot konkrētus pamatotus gadījumus)
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby elīna » 29 Jun 2010, 20:04

tādu lv tagad var nopirkt?
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby Maija_Dakota » 29 Jun 2010, 20:10

man jau ir laikam pāris gadus, DEPO toč ir, vēl šur tur ZOO bodēs, cenas arī pieņemamas.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby maksis » 29 Jun 2010, 20:10

rema wrote:tādu lv tagad var nopirkt?

Jau sen.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby Greylove » 29 Jun 2010, 20:28

Viedokļu dažādībai atļaušos uzrakstīt, ka neuzskatu aso siksnu apmācībā par arhaismu un sadismu, masā palieliem, enerģiskiem suņiem tas var būt pats labumiņš dažkārt. Protams, tas nav līdzeklis, ko izmantot, ja suns konsekventi velk pavadu un nav mācīts.
Savulaik mēs esam arī pa ielām ar šo siksnu staigājuši, un domāju, ka mums dzīvē varēs vēl gadīties kādas reizes, kad būs pie īpašiem gadījumiem jauzliek. Arī viedokļu dažādībai - purna siksnu mans suns uzskata par sadisma augstāko pakāpi, tam nelīdzinās nekas, morālās ciešanas, ko sagādā šī siksna, ir briesmīgas. Vēl kas - pie šīs siksnas ir suns ilgstoši jāradina un jāmāca, pirms sākt reāli lietot, un ir suņi, kam tas tāpat nederēs (kā mūsējam).
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby maksis » 29 Jun 2010, 20:30

Greylove wrote: Vēl kas - pie šīs siksnas ir suns ilgstoši jāradina un jāmāca, pirms sākt reāli lietot

Viedokļu dažādībai - manam Tito nebija jāmāca nemaz - uzliku un gājām. ;)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby Greylove » 29 Jun 2010, 20:39

Mums savulaik trenere lika kādas 2 ned. vismaz likt tikai uz barošanas reizēm (nu lai tik ar patīkamo saistītos), tad iet staigāt ar to verķi uz deguna, bet pavadu pie kaklasiknas, un tad tik sākt reāli āķēt pavadu klāt. Nu kaut kā tā. Domāju, ka lielākai daļai suņu ar to vajadzētu pietikt, lai pieņemtu no siksnu, bet, protams, ir lādzīgie eksemplāri, kā Tito, kurš tāpat ar mieru, un ir tādi dullie, kā Bekets, kam nekas nelīdz. :D
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby Maija_Dakota » 29 Jun 2010, 20:41

Greylove wrote:..purna siksnu mans suns uzskata par sadisma augstāko pakāpi, tam nelīdzinās nekas, morālās ciešanas, ko sagādā šī siksna, ir briesmīgas. Vēl kas - pie šīs siksnas ir suns ilgstoši jāradina un jāmāca, pirms sākt reāli lietot

Siksnu nelieto sunim ērtuma dēļ, bet gan lai tas saprastu, ka pats velkot rada sev diskomfortu, taču ne sāpes vai miesas bojājumus. Kā arī šī purna siksna ir apmācībai nevis ikdienai.
Saviem kabināju pastaigas laikā, lai apmācītu, protams sajūsmu neredzēju, bet efekts pārsteidzošs. Man nav mērķis sasniegt to lai suns pieņem šo uzpurni kā dzīves ikdienu, ir protams mēģinājumi noskrāpēt to nost, taču to es koriģēju- dodos uz priekšu.

katrs izdara savu izvēli...
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby Greylove » 29 Jun 2010, 20:53

Maija_Dakota wrote:ka pats velkot rada sev diskomfortu, taču ne sāpes vai miesas bojājumus.

Mans suns sev radīja konkrētus miesas bojājumus - bija jēls purns noplēsts (garšs stāsts, kāpēc tā gadījās, bet tolaik nebija manā uzraudzībā). regulāri ar kvartāla intervālu metās zemē un rāva nost sev siksnu. Tā kā visbežāk to izvēlējās darīt pašos nepiemērotākajos brīžos, kad koncentrējos uz ko citu, piem. atbildot uz telefona zvanu, vai jo īpaši - šķērsojot ielu, suns apdraudēja gan satiksmi, gan savu un manu veselību un dzīvību. Un esmu priecīga, ka šādi ne reizes lieko nagu nesalauza, iztikām tikai ar skrāpējumiem purnam, nu un tā reize, kad bija galīgi jēls noplēsts.
Mūsu trenere savulaik to ieteica ikdienas pastaigām (trenere ļoti laba un profesionāla).
Nē, es jau nesaku, ka tās siksnas ir sliktas - tās ir ļoti labas, bet katram jau der kaut kas savs. Ari šīs siksnas nav brīnumlīdzeklis.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby Gabe » 29 Jun 2010, 21:08

aceofspades, es tavā vietā izmēģinātu visas citas metodes pirms ķertos pie šīs siksnas. un arī tikai PROFESIONĀLA kinologa klātbūtnē. ar ko jums konkrēti problēmas? ar blakus iešanu?

rema wrote:sīkāk tavu gadījumu izvērtēs labs instruktors (uzsvars uz vārdu "labs" - nevis tāds, kas ieteiks tev aso siksnu aporta un šurp mācīšanai).


un cik es tagad esmu laimīga, ka "nepavilkos" uz aporta macīšanu ar aso siksnu pie tevis minētā instruktora. savam sunim pār galvu vilktu aso siksnu tikai galējas nepieciešamības gadījumā.
User avatar
Gabe
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 13 Jan 2010, 22:04

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby brex » 29 Jun 2010, 21:46

uzskatu, ka asa siksna nav lidzeklis "pret vilksanu", jo - tas ir saimnieka slinkuma raditajs (ar suni jastrada, nevis jauzliek kede ar asumiem) pie vienas no pamatkomanas "BLAKUS", un pec kada laika tai sikani var nebut nekadas jegas - vecos laikos tadu pec instruktores ieteikuma valkaja musu LDz kuce - pec kada laicina vilka un rava tapat
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby aceofspades » 30 Jun 2010, 08:55

paldies par atbildēm!
Par suni - amerikāņu buldogs, ejot pastaigā ik pa brīdim grib pavilkt (un kad viņš pavelk ar savu spēku..). Pavilkt - ne jau tā, ka aiznesās rikšiem, bet tā - uzņem kursu uz stabu un iet un es savukārt mēģinu viņam iestāstīt, ka pie tā staba mēs neiesim. Tāda vilkšana nav nepārtraukti, viņš zina iet arī vaļīgā pavadā, bet ik pa brīdim tomēr pamēģina, vai nevarēs iet ātrāk.
p.s. Šoreiz tā pat nav komanda "blakus", viņš ir palaists brīvā pavadā, bet īsti nerespektē tās garumu. Kādreiz skatījos zvēriņu raidījumus ārzemju kanālos, tur šādos gadījumos, gan ar mazākiem suņiem, mācīja tā - pavadu turi nevis rokās (jo tad viņai garums nemitīgi mainās atkarībā no tā, cik ļoti mēs padodam roku uz priekšu vai nē), bet nofiksē kaut kā (raidījumā pie augšstilba) - tā tas suns zina precīzu pavadas garumu un nevar cilvēku vairs pavilkt uz priekšu, kā aiz rokas. Visi raidījuma suņi nevilka pēc dažām šādām pastaigām. Tagad sēžu un domāju, vai tas varētu būt risinājums.
p.p.s. Skaidrs, asā siksna nav opcija. Opcija ir instruktors :) Pie reizes tad varētu uzjautāt, vai kāds zina kādus kontaktus, kas dzīvo/strādā Kalngales (Rīgas raj., Carnikavas novads) tuvumā, jo visdrīzāk, ka sākumā gribētu lai instruktors atbrauc pie mums un tik tad, ja mūs atdzīs par labu esam, dosimies uz suņu skolu.
aceofspades
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 20 May 2010, 12:31

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby murkata » 30 Jun 2010, 09:22

veikalos ir nopērkamas pavadas, kas fiksējas ap vidukli. zinu vienu weimu, kuru vadā ar tādu pavadu.
manējais arī mēdz brīvajā pavadā pavilkt uz vienu vai otru pusi, vai arī sāk iet ātrāk. tas ir instinku ietekmē. puikām jāapčurā viss, kas ir augstāk par zemi. ar to jārēķinās. otrkārt, viņiem (suņiem vispār) lielākoties gribas būt bara priekšgalā, tādēļ arī tieksme kustēties ātrāk par pārējiem. es ar vieglu, bet asu paraušanu iemācīju komandu "nevelc". tagad pietiek ar vārdu, lai suns atjēgtos.
mans inzstruktors vienmēr skandiona - dažādas komandas darba laukumam, pastaigām un medīb'qam. dažas mums ir universālas. taču pastaigās esmu nolēmusi neprasīt pareizu "blakus", izņemot nopietnas situācijas. tad rī tonis man mainās.
pastaigām mums ir "iesim kopā", "tuvāk" un "nevelc". sanāk samērā vaļīga darīšanās :medas:
asā siksna laikām jau ir pieņemama atsevišķām šķirnēm, vai indivīdiem, taču pie pariezas saimnieka pozicionēšanās barā, tāda, man šķiet nav vajadzīga
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Asās siksnas pielietošana

Postby Zuks » 30 Jun 2010, 09:29

Mēs mēģinājām. Divi piegājieni šai siksnai bija. Līdzēja apmēram nedēļas divas, pēc tam pierod uin viss atkārtojas. Mums smagi ausis aizkrt pirmajās 3-5 minūtēs, bet mums jau šķirne arī dulla. Mums palīdz, ja es noplūcu kādu žagaru un ne jau viņu situ, bet gar ausīm pašvīkstinu. šie mums ir labākie ausu atkorķētāji.
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron