Suņa bailes no citiem lieliem suņiem

Dogs Teaching

Suņa bailes no citiem lieliem suņiem

Postby Sinty » 17 Jun 2010, 08:31

Pirms aprakstu problēmu, pateikšu, ka esmu jau runājusi ar vairākiem zinošiem cilvēkiem, taču to "rozīnīti", kura man palīdzētu atrisināt šo problēmu maksimāli ātrāk, vēl neesmu atradusi...

Situācija ir tāda, ka manai mazsunei salīdzinoši bieži piemetas neizskaidrojamas bailes no lieliem suņiem... Piemēram, skoliņā, kad visiem jāguļ, viņa paliek gulēt starp citiem un nobīstas, lien pie manis uz vēdera (Tai pat laikā, ja apkārt ir maza izmēra suņi, tad nebaidās)... Ja aizstiepju atpakaļ un noguldu, tad pat sāk trīcēt, gardumi vairs neinteresē, grib tikai man klēpī... Viņai pilnīgi pazūd azarts kaut ko darīt, kurš parasti viņai ir diezgan izteikts... Socializācijas vaina tā nevarētu būt, jo jau no pašas mazotnes ir tusējusi ar lieliem suņiem, arī skolā ejam kopš 4 mēnešu vecuma... Vispār ļoti izteikti tas sākās uzreiz pēc meklēšanās ( mēs gan arī esam jaunā grupā, kurā ir daudz un lieli, sveši suņi, bet vienalga...)
Gudrākais, ko esmu dzirdējusi šobrīd, ir - visu darīt mīļi, maigi, lēnām... Varbūt pieradīs... bet varbūt vai tiešām pieradīs?
Tās komandas, kuras viņa ļoti labi pilda ar mani ( ne tikai mājās, bet arī jebkurā citā vietā), brīžiem praktiski "aizmirstas", kad apkārt ir lieli suņi...
Es nezinu, ko vēl kāds varētu ieteikt, bet varbūt, ka kādam no Jums ir nācies sastapties ar kaut kādām sava suņa bailēm, kurām esat tikuši pāri, pateicoties kaut kam... Iespējams, ka dalīšanās ar visāda veida "piedzīvojumiem" par šo tēmu nāks par labu ne tikai priekš manis, jo esmu ievērojusi, ka daudz cilvēku pilnīgi nelabprāt runā par sava dzīvnieka bailēm...

P.S. Zinu arī to, ka pie vainas varētu būt psihe... bet nu ticu, ka tam var tikt pāri tāpat kā daudz kam citam...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņa bailes

Postby maksis » 17 Jun 2010, 08:55

Sinty wrote:Vispār ļoti izteikti tas sākās uzreiz pēc meklēšanās

Domāju, ka šie ir atslēgvārdi. Ja nemaldos, tad sunei tā ir pirmā meklēšanās? Vnk hormonālas izmaiņas organismā dažreiz nāk ar visādiem "gļukiem", kas parasti pēc laiciņa normalizējas. Frīdai (manai vilkuspiedei ar psihi kā tankam po boļšomu), piemēram, pie pirmās meklēšanās uznāca iedoma, ka trepju telpas durvis ir viena aizdomīga lieta, ka tur varbūt kādi ļaunie goblini aizdurvē varētu slēpties. Piedevām ne vienmēr, bet tā - reizi pa reizei. Visnotaļ "jautri", ja ņem vērā suņa izmēru. :hih: Pārgāja pats no sevis pāris mēnešu laikā.
Tā ka es arī piederu pie tiem, kas saka - galvenais tagad ir laiks, miers un pīpēšana. ;) Galvenais - nevajag baigi koncentrēties uz šo problēmu, visu darīt tāpat kā līdz šim, pēc iespējas izvēlēties lielu un mierīgu suņu kompāniju (lai nav tā, ka kāds dauzoņa sabiedē un vēl vairāk padziļina problēmu). IMHO.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Suņa bailes

Postby brex » 17 Jun 2010, 09:06

iedoma, ka trepju telpas durvis ir viena aizdomīga lieta, ka tur varbūt kādi ļaunie goblini aizdurvē varētu slēpties :)

neko jaunu jau laikam ne neizdomat - lenam un ar laiku, paiet bisku talak no lielajiem suniem un pildit komandas tur!! Manam sunim ari ir bailes - vilciens, piemeram, ka saprot, ka atnacis uz staciju, ta tric un slienajas, bet neko - vilciena iekapis, jau nomierinas un gul pec kadam 10 min. un ik pa laikam uznak kada histerija - piem., tagad jaunais topiks ir resni setnieki/-ces!! no ka sakas - gajam pa skveru, un te peksni setniece panema lielo, zalo miseni un saka ar drausmigu troksni vilkt!! Cigis pilniga histerija, pieplok pie zemes un rapo prom!! Panemu aiz cupra, nolieku sev pie kajas, saku BLAKUS un ejam uz prieksu - nevaru tacu laut vinam aizmukt!! Pec tam nekad vairs neies uz to vietu!! Kas notiek tagad - ka ejam uz to skveru, vins aiz stura kartigi izpeta - vai launais tels kaut kur neregojas, tad var iet talak!! mes ejam staigat uz to skevru speciali, lai saprot, ka tur no krumiem nelec ara launie ar misenem!! Par normalu uzvedibu dabu sieru
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Suņa bailes

Postby Sinty » 17 Jun 2010, 10:37

Nu jā, es arī kaut ko cenšos novelt uz to meklēšanos... Tā bija pirmā...
Tad jau tā arī būs - vajadzīgi laiks un pacietība, kuru parasti cilvēkiem tik ļoti trūkst. ;)

No tādiem amizantākiem gadījumiem, nesen viņa man nobijās no lielās miskastes mašīnas pagalmā... Bija gatava mesties prom, kur acis rāda, kaut gan agrāk nekas tāds nebija bijis un vispār jau nebaidās ne no vilcieniem, ne no kādām skaņām. :D
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Suņa bailes

Postby zukins » 17 Jun 2010, 11:50

Sinty, man ari bija lidzig pieredze ar Atenu. Lai ari vina ir kartigi socializeta, pec pirmas meklesanas paradijas baildes no visadam lietam un objektiem, kuriem ieprieks uzmanibu nepieversa. Ar laiku tas normalizejas, mes ari pastiprinati piestradajam pie "atkartotas socializesanas". Veiksmi un pacietibu jums!
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Suņa bailes

Postby Sinty » 17 Jun 2010, 17:58

zukins, paldies. :)
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Suņa bailes no citiem lieliem suņiem

Postby Sinty » 20 Jun 2010, 21:14

Šodien piedzīvoju pirmo trakāko pārdzīvojumu saistībā ar Doru...
Tātad, lai nepārprastu, tās bailes no lieliem suņiem Dorai izpaudās kā atkāpšanās, riešana un klausīšanas vietā - līšana pie manis...
Bet šodien sanāca nepatīkamāk... Varētu nosaukt kā lielais suns + panika, kā no tās miskastes mašīnas...

Izgājām vakara pastaigā, pāri ielai līdz mežam... Tukšs meža ceļš, nogājām kādas minūtes 10, suns, protams, brīvsolī... Te pēkšņi no krūmiem (jā, tieši no sānu krūmiem, nevis kkur pretī) iznesās dobermanis... Pa taisno skrienot virsū Dorai... Dora tā kā atkāpās, nepaspēju viņu paņemt rokās, mēģināju turēt to dobermani, arī neizdevās un viņš reāli likās viņai pakaļ... Sajūta bija tāda, ka manu suni tūliņ nokodīs manu acu priekšā... Tiešām izskatījās, ka tas dobermanis viņu medī... Dora metās bēgt projām, un dobermanis beidzot sadzirdēja savas, nu jau no krūmiem izlīdušās, saimnieces saucienus... Es savukārt sāku skriet pakaļ Dorai, bet mazā nebija apturama pilnīgi nekādā veidā... Protams, panākt suni man arī neizdevās... Skrēju, nu jau panikā saucu viņu un galvā tikai griezās domas par to, ka viņa visticamāk šķērsos Viestura prospektu, pat neapstādamās... Četru joslu ceļš ar diezgan intensīvu satiksmi... Atskrēju līdz ielai, suns nebija redzams... Ap sirdi jau palika mazliet labāk un tajā iespīdēja cerību stariņš, ka mazā būs veiksmīgi tikusi pāri ielai un aizskrējusi mājās... Nebiju kļūdījusies. Dora pārbijusies sēdēja pie dzīvokļa durvīm... Paldies Dievam, ka viss beidzās tik veiksmīgi, jo sajūta tiešām ne tuvu nebija patīkama...
Tagad bail par divām lietām - par to - kā pasargāt suni no visādām nebūšanām, jā tāda, kā šī vispār nebija prognozējama... Un par to, ka viņas bailes būs kļuvušas vēl lielākas...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Suņa bailes

Postby madzhy » 20 Jun 2010, 22:47

zukins wrote:Sinty, man ari bija lidzig pieredze ar Atenu. Lai ari vina ir kartigi socializeta, pec pirmas meklesanas paradijas baildes no visadam lietam un objektiem, kuriem ieprieks uzmanibu nepieversa. Ar laiku tas normalizejas, mes ari pastiprinati piestradajam pie "atkartotas socializesanas". Veiksmi un pacietibu jums!


Man gan kobelis, bet arī pusaudžu vecumā parādījās līdzīgas bailes (ne no suņiem, bet no lietām, no kā nebūtu jābaidās, bez iemesla faktiski, jo socializēts bija un kā kucēns drošs), kas pārgāja, izaugot un piestrādājot pie tā. Toreiz man bija zili brīnumi, ka tā, un izpīpēju, ka tas no hormonu pastiprinātas "piešprices", suņam augot (vai kucēm, kā te lasu, pēc pirmās meklēšanās var izpausties). Bet, manuprāt, tā tam nevajadzētu būt, interesanti, cik lielā mērā šitādi navoroti iedzimst, laikam ne no vecākiem, kam stabilākā psihe pasaulē.. ?
Ja bailes uzkurina pastiprināti hormoni, kastrēšana varētu līdzēt
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Suņa bailes no citiem lieliem suņiem

Postby s_solv » 21 Jun 2010, 08:16

labi kas viss labi beidzies Doriņai! un veiksmīgi aizskrēja uz mājām! Tikai vakar agility sacenēs ringā,( pēc tam kad noskrējām trasi, vēl nebiju paspējusi savākt suni) ieķērās rīklē staforšīdas terjera kuce, un nelaida vaļā, bet viss laimīgi beidzās, tikai caurums rīklē, kuru tagad ārstējam, bet šūt nevajag. tagad nezinu būs bail vai nebūs... droši vien uz staforšīdas terjeriem skatīsies ar aizdomām. cerams ļoti paliekošas sekas nebūs.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Suņa bailes no citiem lieliem suņiem

Postby OrlandoSeaHorse » 21 Jun 2010, 08:27

Šoreiz gan Doras bailes nebija gluži nemotivētas, labi, ka meitene pareizi novērtēja situāciju, tiešām, ej nu zini, kā var beigties, ja otra suņa saimniece pat nenojauš, ko viņas suns dara. Un nav nekāds mazsunītis.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suņa bailes no citiem lieliem suņiem

Postby Sinty » 21 Jun 2010, 08:48

s_solv, traki... Veseļojieties! :estevisamilosu:

OSH, piekrītu Tev pilnīgi... Es jau sapratu, ka viņa sajuta, ka tas suns nevēlas tikai iepazīties... Un šoreiz, ņemot vērā, ka Dorai veiksmīgi izdevās pārskriet pāri ielai, bēgšana bija labāk nekā palikšana par "uzkodu"...
Tik es pati joprojām nevaru atiet no tā stresa...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Suņa bailes no citiem lieliem suņiem

Postby madzhy » 21 Jun 2010, 11:29

Sinty
Nujā, tādas situācijas rada pamatotu piesardzību/bailes. Neuzspiežot , palēnām turpini socializēt savu sunci ar lieliem, bet mierīgiem suņiem , kas nav līdzīgi doberim un pamazām gan jau būs ok.
Galvenais, nedari visu uzreiz ar pilnu jaudu- no sākuma pastaigājiet pie pavadām ar kādu lielāku kopā utml., nevis uzreiz palaist ar kādu milzu enerģijas bumbu.
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Suņa bailes

Postby maksis » 21 Jun 2010, 11:39

madzhy wrote:Bet, manuprāt, tā tam nevajadzētu būt, interesanti, cik lielā mērā šitādi navoroti iedzimst, laikam ne no vecākiem, kam stabilākā psihe pasaulē.. ?

Viss atkarīgs no izpausmes veida, stipruma un šķirnes. IMHO. Jo, piemēram, IW tas ir pilnīgi normāli, ka hormonu līmeņa maiņas fona parādās uz īsu brīdi kaut kādi "gļuki". Tas gan nenozīmē, ka suns var palikt bailīgs tā, kopumā. Runa ir tieši par "gļukiem" - kad suns sāk ar aizdomām izturēties pret kādu lietu vai cilvēku, piemēram. Nu tā kā es aprakstīju par Frīdu. Un tas nebūt nenozīmē, ka ar psihi kaut kas ne tā - jau teicu, ka Frīda, piemēram, vispār bija mierīga kā pitons. Vienīgais - tiem gļuciņiem" kā parādās pie hormonu šūpošanās, tā arī jāpazūd pēc hormonu līmeņa stabilizācijas. Par citām šķirnēm nemācēšu gan teikt...
Sinty
Jums gan - pēc Mērfija likuma šitā... :aknee:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Suņa bailes no citiem lieliem suņiem

Postby brex » 21 Jun 2010, 12:08

Sinty - labi, kas viss beidzies labi!!!!
nedomaju, ka sadi gadijumi uzlabos sunces attiekmi pret lielajiem!!

pie lidziga gadijuma, kad musu suns sedeja pie siksnas un 2 VAS vai lidzigi metas vienkarsi kost nost - bez iemesla, suni no naves izglaba tikai saimnieks, kas cinijas ar 2 VAS (ari tika sakosts), ja suns nebutu pie saites - butu beigts!! Domaju, ka dobis tiesam vareja medit siksuni!!
Cigis tagad no lieliem suniem ari diezgan baidas - paiet kads laiks, kamer aprod ar domu, ka kads konkrets suns ir draudzigs (ja ieprieks nav bijis pazistams), VASi un tiem lidzigie - ipasi aizdomigi izskatas!!

Laikam saimnieci nosvetit Tev nebija laika -skreji pakal savejai???
mums katram tagad kabata ir piparu gazes balons, kuru pie vajadzibas esmu gatava pust acis JEBKAM!
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Suņa bailes no citiem lieliem suņiem

Postby madzhy » 21 Jun 2010, 12:13

maksis,
Kaut toreiz meegjinaaju apzinaat, kaapeec tas taa ir, sunjiniekam- iesaaceejam iet cauri shaadiem gljukcinjiem ( jaa, atpazinu probleemu kaa hormonu gljuki, nevis bailiigu psihi kopumaa) dazhus meeneshus peec tam, kaa esi panjeemis savu pirmo suni un +/- veiksmiigi socializeejusi -nebija moraali viegli. Jo vienu mirkli tas bija izteikti diezgan un nevareeju saprast, kaapeec paraadaas neizskaidrojamas, ne iisti pamatotas bailes no kaut kaa (situaacijas un objekti bija vairaaki). Tas gan paargaaja ap gada vecumu (tagad ir 3, 3 gadi un nav probleemu)..
BET, mani ljoti interesee info par iedzimtiibas faktoru, jaapalasaas, jo kuceem jau ar meedz zinaamaa meeraa iedzimt probleemas no maateem ar viltus mekleeshanos utml. Saprotu, ka tas nav taa viennoziimiigi, bet tomeer.. Diez darba VASiem arii taa "gadaas"?
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Suņa bailes no citiem lieliem suņiem

Postby Sinty » 21 Jun 2010, 13:52

madzhy, vispār jau ir tā, ka tie lielie suņi, kurus viņa pazīst un staigajas kopā, ir viņas draugi un tur itkā viss ir kārtībā... Problēma jau ir svešie suņi... Nu bet mēģināsim palēnām tikt ar to galā...

maksis wrote:Jums gan - pēc Mērfija likuma šitā... :aknee:

:par:

brex, saimnieci nosvētīt gan nebija laika... Un tiešām nezinu, kā tas Dorai izpaudīsies tālāk... Šodien uz visiem lielajiem, ko ierauga, rej pa gabalu... Man tiešām vakar prieks par to, ka viss beidzās labi mijās ar dusmām par iespējamajām sekām...

Uz Jāņiem būsim laukos, tur trīs suņi... Tas savā veidā palīdzēs, vienīgi viens no viņiem Doru nu ļoooti nemīl... Vāks... :velnins:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests