Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Dog Breeds

Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Kriste » 12 May 2010, 13:10

English springer spaniel

FCI standarts Nr.125

IZCELSMES VALSTS: Lielbritānija

ORIĢINĀLĀ STANDARTA PUBLICĒŠANAS DATUMS: 24.06.1987.

PIELIETOJUMS: putnu suns medījuma izcelšanai un pienešanai.

KLASIFIKĀCIJA: 8. grupa: retriveri, spanieli, ūdens suņi
2. apakšgrupa: spanieli
Ar darba spēju pārbaudi.

ĪSS VĒSTURISKS PĀRSKATS: Šķirne ir ar senu un tīru izcelsmi, vecākā no visiem sporta medību suņiem. Sākotnēji angļu springerspanielu uzdevums bija atrast un pacelt medījumu medībās ar tīkliem, vanagiem vai greihaundiem. Tagad tos lieto medījuma atrašanai, izcelšanai un atnešanai medniekam.

KOPĒJAIS IESPAIDS: Proporcionāli veidots, kompakts, spēcīgs, jautrs un aktīvs. Augstkājainākais un elegantākais no visiem Britu zemju spanieliem.

UZVEDĪBA UN RAKSTURS: Draudzīgs, priecīgas dabas, paklausīgs. Biklums vai agresivitāte visaugstākā mērā nevēlami.

GALVA:

GALVASKAUSA DAĻA:
Galvaskauss: Vidēja garuma, diezgan plats, viegli noapaļots, kāpjošs no purna daļas, veidojot uzacis vai pāreju, kuru sadala padziļinājums starp acīm, kas samazinās pāri pierei virzienā uz ne pārāk izteiktu pakauša pauguru.

PURNA DAĻA
Degungals: Nāsis labi attīstītas.
Purns: Purna garums proporcionāls galvaskausa garumam, diezgan plats un dziļš, labi piepildīts zem acīm.
Lūpas: Diezgan dziļas un taisnstūra.
Žokļi/zobi: Žokļi spēcīgi, ar nevainojamu, līdzenu un komplektu šķērveida sakodienu, t.i., augšējie griezējzobi cieši nosedz apakšējos un ir novietoti žoklī vertikāli.
Vaigi: Plakani.
Acis: Vidēja lieluma, mandeļveida, nav izvalbītas vai iegrimušas, labi novietotas (acs gļotāda nav redzama), ar uzmanīgu, labsirdīgu izteiksmi. Tumšā riekstu krāsā. Gaišas acis nav pieļaujamas.
Ausis: Nokarenas, garas un platas, diezgan tuvu galvai, novietotas acu līmenī. Skaisti apaugušas.

KAKLS: Garš, spēcīgs un muskuļains, bez liekās ādas, viegli izliekts, sašaurinās galvas virzienā.

ĶERMENIS: Spēcīgs, ne pārāk garš, ne pārāk īss.
Jostas vieta: Muskuļaina, spēcīga, ar vieglu liekumu un īsa.
Krūtis: Dziļas, labi attīstītas. Ribas labi izliektas.

ASTE: Zemu novietota, nekad netiek turēta virs muguras līmeņa. Labi apaugusi un ļoti kustīga. Parasti apgriezta.

KĀJAS
PRIEKŠKĀJAS: Kājas taisnas ar spēcīgi veidotiem kauliem.
Pleci: Slīpi, labi novietoti.
Elkoņi: Novietoti cieši pie ķermeņa.
Pēdvidus: Spēcīgs, lokans.

PAKAĻKĀJAS: Labi novietotas.
Ciskas: Platas, muskuļainas, labi attīstītas.
Ceļi un lecamās locītavas: Mēreni izteikti. Asas lecamās locītavas nevēlamas.

Ķepas: Stingras, cieši saspiestiem pirkstiem, apaļas, ar stingriem un spēcīgiem spilventiņiem.

GAITA/KUSTĪBAS: Savdabīgas. Priekškājas kustas taisni uz priekšu no pleciem, izmetot ķepas taisni uz priekšu, viegli un brīvi. Lecamās locītavas tiek vēzētas tālu zem ķermeņa, vienā līnijā ar priekškājām. Lēnas kustības var izraisīt aidinieka gaitu, kas ir tipiska šai šķirnei.

APMATOJUMS

APMATOJUMS: vilna pieguloša, taisna, aizsargā pret laika apstākļiem, nekad nav rupja. Uz ausīm, priekškājām, ķermeņa un pakaļkājām vidēja garuma.

KRĀSA: Aknu krāsa (sarkanbrūna) ar baltu, melna ar baltu var jebkura no šīm krāsām ar lāsumiem.

AUGUMS:
Augstums skaustā apmēram 51 cm.

TRŪKUMI:
Ikviena atkāpe no iepriekšminētajiem punktiem uzskatāma par trūkumu, kura nozīmīgums ir tieši proporcionāls tā izteiktības pakāpei.

N.B. Suņiem jābūt diviem skaidri redzamiem, normāli attīstītiem sēkliniekiem, kuri pilnībā atrodas sēklinieka maisiņā.


Linki -
Par Gabriellas gaitām turpmāk varēs lasīt šeit -
http://springeri.jimdo.com/
Last edited by Kriste on 14 Apr 2011, 18:11, edited 2 times in total.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Angļu springerspaniels

Postby Kriste » 12 May 2010, 13:13

История породы

AНГЛИЙСКИЙ СПРИНГЕР СПАНИЕЛЬ (English Springer Spaniel), порода охотничьих подружейных собак. Выведена в Великобритании в 14 веке в графстве Норфолк от филд-спаниеля, более крупной и массивной собаки, похожей на небольшого сеттера, от которого спаниель отличается в основном тем, что ой не делает стойки. Вначале использовался во время соколиной охоты для выслеживания и загона дичи в сети, потом стал применяться как подружейная собака: отлично апортирует, способен принести в зубах крупного зайца или лисицу. Английский спрингер-спаниель, как представитель очень старой породы, отличается своим чистым происхождением. Описание породы спрингер спаниеля, то есть собаки, выпугивающей прыжком затаившуюся в траве или кустах дичь, приводится еще в XVI в. в книге Джона Каюса, опубликованной в 1576 г. Однако на протяжении столетий внешний облик собаки изменился в результате скрещивания. Эти изменения отчетливо видны, когда рассматриваешь старые картины или гравюры с изображениями спаниелей. В первую очередь обращает на себя внимание тот факт, что на этих картинах окрас спаниелей почти исключительно коричнево-красно-белый. Такой окрас принято считать историческим окрасом спаниелей. Стандарт принят в Великобритании в 1902 г. После Второй Мировой войны английский спрингер-спаниель стал одной из самых популярных пород в Англии, и в 1946-1948 годах в Кеннел-Клубе было отмечено рекордное количество этих собак. Так возникла мода на английского спрингера. В настоящее время в Англии зарегистрировано около 11000 собак этой породы. О популярности спрингера может свидетельствовать и то, что американцы признали его как охотника “по перу” даже раньше, чем это сделал Английский Кеннел Клуб. Это одна из самых популярных и любимых пород в Европе, Великобритании, а теперь, и в России.


Dažādi foto


Amerikāņu tips
Image

Eiropas

Image

Adžilitī

Image


Viens laimīgs saimnieks :samilejies:

Image

Lecam!

Image

ESS LAtvijā
Image
Alfalex Heaven-sent, īp. P. Siņickis
Last edited by Kriste on 06 Sep 2010, 12:14, edited 3 times in total.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels

Postby Sarmando » 12 May 2010, 21:53

Kriste
Ļo t i skaists suns,pasakains! :sirsninas2:
Sarmando
Baby
Baby
 
Posts: 68
Joined: 15 Feb 2010, 11:18

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Kriste » 17 Jun 2010, 22:05

Nu, tā, mīļie draugi... Beidzot arī es esmu tikusi pie sava sen lolotā un ilgi gaidītā otrā suņa. Tie, kas apmēram seko manām gaitām, zina, ka ilgi sapņoju par citu šķirni, bet nu dzīvē sagadījies tā, kā sagadījies. Ja angļu springerspaniels man bija izsapņots tikai kā trešais suns, tad tagad tas ir ielavījies manā dzīvē kā otrais.
Ja šaubas mani māca ilgu laiku - ņem viņu vai vēl tomēr gaidīt to otru šķirni, tad tagad nenožēloju ne mirkli!

Tātad - iepazīstities - Cedrelle Golden Gabrielle (NORDUCH SEVCH BARECHO CLASS ACTION X EST V CH BALT JW07 ESTJW08 ESTJCH LTJCH LVJCH BALTJCH ALFALEX GOLDEN GRACE )



Meitenei ir fantastisks raksturs! Un lieliska kompānija manam bīglam.

Image

Image

Image

Image
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Noise » 17 Jun 2010, 23:35

WOW!!! apsveicu!!!! super! man shii shkjirne ir sirdij tuva, ljoti smuki un ar super raksturu un temperamentu, ak laimiigaa :samilejies: :sirsninas2:

lai jums panaakumi visaas jomaas! :1: ceru, ka ar bildeem arii palutinaasi itin biezhi, lai varam sekot liidzi kaa beerns aug!

p.s. kaads maajas vaardinjsh?
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Andrushka » 18 Jun 2010, 06:40

Vai, cik skaista mazule!!! Apsveicu! :davinuziedus: :davinuziedus: :davinuziedus:
No, kurienes meitēns nācis?
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby maksis » 18 Jun 2010, 08:25

Kriste
Apsveicu! :davinuziedus:
Cik vispār jūsējo Latvijā ir? Ir vispār vēl kāds?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Andrushka » 18 Jun 2010, 09:02

Ir Uzvaras parkā viens agresīvs, kurš metas virsū citiem suņiem, bet saimnieks pajoliņš. :lamajas: Kad arī GEMINI bokserītis Fero trāpijās viņam pa zobam :neparliecinats: , saimnieks neko nesatraucās, cik Fero caurumi.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Greylove » 18 Jun 2010, 09:03

Kriste, apsveikumi arī no mūsu puses! :davinuziedus: Kas ilgi nāk, tas labi nāk!
Es arī pievienojos jautājumam:
maksis wrote:Cik vispār jūsējo Latvijā ir?
Man pašai ir vairāk bijusi saskarsme ar Velsas springerspanieliem, cik būtiski šķirnes atšķiras? Vispār, šīs šķirnes man šķiet nepelnīti nepopulāras!
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby maksis » 18 Jun 2010, 09:04

Aha, par velsiešiem es arī zinu, bet tieši angļu springeri - nav gadījies izstādēs sastapt, ja nemaldos.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby brex » 18 Jun 2010, 09:16

Kriste - apsveikumi!! :) Kada sparatne starp suniem? Veca nav apvainojusies?
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby canis » 18 Jun 2010, 10:10

Instruktorei Marikai Klujai ir jau sen skaists spirnger puika no Zviedrijas. Tā ka ja ir vēlēšanās, tad var pat "suņu skolā iet" pie cilvēka ,kas spirngerus personīgi pazīst . Cik man zināms - kārtīgs dienesta suns, uz izstādēm arī reiz gāja :)
canis
Baby
Baby
 
Posts: 78
Joined: 20 Feb 2010, 21:33

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Kriste » 18 Jun 2010, 11:24

Vai, meitenes, paldies par interesi! :esmilu: Cik daudz labu vārdu! :roze: Un tik daudz jautājumu - mēģināšu uz visiem lēnā garā (pa šodienu) atbildēt!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby agich » 18 Jun 2010, 11:38

Super! :esmilu:
Kriste - apsveicu ar superīgo mazuli. :davinuziedus:
Sen neesi redzēta, vajadzētu kaut kad saskrieties, lai varu apskatīt dzīvajā šito mazo brīnumu. :viltigs: :samilejies:
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Laura » 18 Jun 2010, 11:44

Mees arii, saakot no pirmdienas, vareetu meegjinaat pieteikties uz mazulja apluukoshanu! Apsveicam!
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby link » 18 Jun 2010, 14:50

Kriste wrote:Image

Tāda nelaimes čupiņa :kanepe: :estevisamilosu:
Kriste, apsveicu!
link
 

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Demix » 18 Jun 2010, 14:54

Kriste
:aptracis: :aptracis: :aptracis:
No sirds apsveicu ar mazo,superīgi skaisto mīļumiņu!!!Man patiešām liels prieks,ka sapni piepildīji :roze: :roze: :roze:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Kriste » 18 Jun 2010, 15:09

Nu,tā, sākšu ar to, kāpēc tad šo šķirni izvēlējos.
Esmu medniece, ne pārāk aktīva, bet katru gadu noteikti mēģinu aiziet vismaz nobeigt :parvertibas: pāris pīles. Tās tā kā ir manas iecienītākās medības. Un tad es ieraudzīju pa kanālu Ohota i ribalka, kā strādā ESS... Un iemīlējos... Fantastisks darbs kā uz lauka, tā ūdens tuvumā. Sāku lasīt par šo šķirni, rakturs būtu ideāli piemērots bīglam. Enerģisks, dzīvespriecīgs un neizlaiž saimnieku no acīm. Tāpēc ESS iegāde medībām man kļuva par sapni. Protams, es nebūtu es, ja uz izstādēm pievērstu acis. Tāpēc skatījos metienus, no labiem izstāžu suņiem, ar darba pārbaudēm.

Noise - mājās mēs viņu arī saucam par Gabrielu vai Gabi...

Andrushka - meitene ir no Igaunijas, bet pārojums veikts vienā no, manuprāt, Eiropas labākajām audzētavām Zviedrijā. Arī mammai ir ļoti kvalitatīvas skandināvu asinis. Vispār igauņi šajā šķirnē mums ir tālu priekšā - viņiem ir vismaz 4 audzētavas ar labākajām Eu asinīm.

Maksis - Es personīgi pazīstu tikai vienu ESS LAtvijā, tas, kas ir pirmajā bildē zem standarta. Tas ir tas pats Andrushkas pieminētais agresīvais suns... :neparliecinats:
Vispār ar to agresivitāti ir tā - jā, lasīju, ka šai šķirnei ir neliela tendence uz agresivitāti, kaut man tas vispār neiet kopā ar suņa raksturu....
Vairāk suņu neesmu dzirdējusi. Ā, esot kaut kur dīvana kuce. Man tas liekas ļoti jocīgi, jo šķirne ir ļoti populāra citur Eiropā, īpaši iecienīta tā ir medībām. Jā, suns prasa papildus kopšanu, bet, manuprāt, ar pārējām īpašībām tas kompensējas 10-kārtīgi.

Greylove - man īpaša saskarsme ar Velsiešiem nav bijusi, bet cik esmu lasījusi, šķirnes pēc rakstura ir ļoti līdzīgas.

Brex - meitenes sadzīvo ļoti labi! Jau otrajā dienā atrada kopīgu valodu. Arī spēlēšanās ir ļoti līdzīgas.


Canis
- paldies par info! šo faktu es nezināju! ņemšu vērā!

Jā, Agich - sīkā lai mazliet paaugās, vēl nav visas potes, kā arī tagad ir baigais lempītis, un tad sarunāsim tikšanos!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Kriste » 18 Jun 2010, 15:14

Vēlreiz paldies meitenes par apsveikumiem! :esmilu:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Angļu springerspaniels / English Springer Spaniel

Postby Andrushka » 18 Jun 2010, 15:56

Varbūt es ko jaucu širnēs, bet parkā tas puika ir rudāks, ne aknu brūnais. :aizsapnojusies:
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Next

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests