Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Dog Breeds

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 30 May 2010, 18:57

Šie ir tie cilvēki, kuri paspēlējās ar JORDANU...

Image

Ar suni nav strādāts, suns esot izlaists un neklausa, tagad nevar atļauties turēt suni, jo gaida ģimenes pieaugumu. Uz suni gaidīja rinda, taču saimnieki nevienam viņu neatdod, tāpēc iekārtoja patversmē, tā teikt pāraudzināšanai...īsti nemācēšu teikt.
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 30 May 2010, 19:01

Tad sanāks , ka viņi pec tam viņu ņems atpakaļ no patversmes?Vai tikai patversmes īpašnieki var būt viņa jaunie saimnieki? :asaras: Nu vnk nesaprotu kā ta var :histerija: Savu bērnu viņi ar kkur aizvedīs un atstās, kad šis neklausīs. :lamajas:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby čība » 30 May 2010, 19:10

jo tālāk, jo izklausās arvien trakāk...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Spindzele » 30 May 2010, 19:21

čība wrote:jo tālāk, jo izklausās arvien trakāk...

+1
Dažreiz es brīnos, kā cilvēki var būt tādi lopi!!! :lamajas:
Image
User avatar
Spindzele
Puppy
Puppy
 
Posts: 294
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby donna-tonna » 30 May 2010, 20:19

Visstulbākais visā šajā ir tas, ka bija cilvēks, kuram jau ir viens RR un, tātad, arī pieredze, kas gribēja šo puisieti ņemt, bet, redz, labāk sēdēt patversmē... Un arī - kas cilvēki, kuriem nav ne mazākās sajēgas par šķirnes īaptnībām, ir par (pār)audzinātājiem? Vai tiešām grūti to ir atzīt un atdot suni kādam, kas saprot, ko ar viņu darīt un prot sasniegt vēlamo rezultātu?! Ne vienmēr pagrābt, ja dod un iebāzt mežmalā būrī ir humānisma augstāka pilotāža un attaisnojās ilgtermiņā.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby zukins » 30 May 2010, 20:21

cik es par to suni esmu dzirdējusi - patversmes saimnieki it kā paši domā (domāja?) paturēt. saimnieki neesot tikuši galā, izlaiduši, aizgājis esot pat līdz agresijai pret saimnieci; par citiem suņiem nemaz nerunājot. pieredzes ar RR patversmē nav, bet cer tikt galā... lai nu kā, voljērs uz visu dienu nav variants RR. tajā pašā laikā, es pieaugušu RR, kuram ir bijušas agresijas izpausmes pret saimniekiem, ar bērniem kopā nelaistu, imho. tas viss teorētiski, jo lietas nianses man nav zināmas, tik vien kā īss dialogs ar patversmes īpašnieku.
varbūt kāds var iekopēt linku uz cāli, būtu interesanti palasīt.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby donna-tonna » 30 May 2010, 20:34

zukins wrote:es pieaugušu RR, kuram ir bijušas agresijas izpausmes pret saimniekiem, ar bērniem kopā nelaistu

Es arī neņemtu, bet ir taču daudz cilvēku, kuri ņemtu, kuriem nav bērnu... nubet, cik ilgi tad testēs to suni? Kad būs tas klikšķis, kad viņu ielaidīs ģimenē (pie bērniem)? Ja cilvēkiem ir bail par saviem bērniem, tur ir vēl citi suņi - iespējams, ka viņiem vienkārši nav apstākļi un lemts šo suni paturēt. No tā, ka viš būs izolēts, viņam noteikti galvā pa plauktiem viss nesaliksies tā, kā gribētos.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby link » 30 May 2010, 20:40

SINDY wrote:Отдают в добрые руки кобеля родезийского риджбека (3 года) по семейным обстоятельствам. Звонить 29108989

Vai runa iet par sho suni?

Neviens neatbild, turpinashu pati. Ja runa iet par sho suni - tad saimnieki ir :lamajas: :lamajas: :lamajas: Viniem tika piedava palidziba, konsultacijas, ka tikt gala ar problemam uzvediba. Neesmu instruktors, ne BH, neko tadu nepiedavaju. Manis pec - ja suns ir noguris un noslogots, vinam nebus velmes kashketies. Elementari - piedavaju baikdzhoringu, kura RR sevi pabi paradija. Uzrakstiju smuku vestuli, piedavaju palidzet. Nekadas atbildes nesagaidiju. Un labas rokas atrast nebutu problema. RR Deli tikai iekartota super labas rokas pie meitenes, kura dabojas jashanas sporta sfera. Deli regulari tuse pa stalliem, laba socializacija, suni, kakji, cilveki samilo, buzhina. Domaju, ka nebutu problema vel vienu pazinu zirdzinieku "apbernot" ar RR. Ne tak... Patversme.
link
 

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 30 May 2010, 22:27

Šoreiz jau laikam negrib viņam atrast saimniekus, jo tie jau ir atrasti -tas ir patversmes īpašnieki.Nu bēdīga visa šī situācija un viss vairāk žēl suni, jo es redzēju tās viņa acis dzīvē :asaras: Nu jacer, ka mainīsies īpašnieku nostāja pret viņu un ņems viņi viņu ģimenē vai arī ļaus adoptēt viņu kādam citam.Jo nu šobrīd suns ir vnk gaisa palicis it kā saimniekus atradis, bet turpina viens sēdēt būrī, barot odus ta pat kā citi patversmes suņi tik tiem ir cerība tikt adoptetiem un nonākt labākos apstākļos... :asaras:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Ezis » 30 May 2010, 22:39

link wrote:
SINDY wrote:Отдают в добрые руки кобеля родезийского риджбека (3 года) по семейным обстоятельствам. Звонить 29108989

Vai runa iet par sho suni?

Neviens neatbild

Laikam jau neviens pēc telefona numura vien nespēj identificēt suni :ada: ;)
Bet visdrīzāk jau, ka tas ir šis pats suns.
Zinu, ka suņa pusmāsas saimnieki pat caur Facebook meklēja saimniekus, bet laikam iepriekšējiem suns nu ĻOTI jau traucēja...
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby paula » 31 May 2010, 08:11

Cik man zināms, tad Mežavairogu saimnieki ir zelta cilvēki-pašaizliedzīgi, dzīvniekus kaislīgi mīloši, sava darba fanāti.
Par 1000 Ls-domāju, ka tas bijis kāds pārnestas nozīmes joks, ko Sidzeja nebija sapratusi. Kad mans taksis sēž RIMI ratos un mēs šoferējam pa veikalu, man itin bieži uzvaicā-cik maksā sunītis? par cik nopirkāt sunīti? un es allaž visā nopietnībā saku-vai nu 1000-Ls, vai 5-Ls,pēc noskaņojuma ;) lai gan savu suni neatdotu arī par villu Jūrmalā, vai privāto lidmašīnu.
Par būri-ja Sidzejai ir bijis kāds nebūt reāls kontakts ar RR, tad viņa noteikti zin, cik šie suņi ir aktīvi, sirsnīgi un straujas dabas. Ja man būtu tāds suns, turklāt pieaudzis, nemācīts, un neilgu laiku pie manis-es arī viņu izolētu uz to brīdi, kad kādi sveši cilvēki (turklāt vēl ar 3x mazāku suni-bīglu) ierodās, tas ir tikai pieklājīgi. Neticu, ka Mežavairogu saimnieki viņu tur būrī caurām dienām. NETICU.
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby paula » 31 May 2010, 08:24

Un vēl mani izbrīna teksti a ļa "tā nabaga sunīša acis bija tik, tik skumjas un izmisušas...." kamooon. Suns jau no mazotnes ir dzīvojis ģimenē, kas ar viņu netiek galā, nespēj nodrošināt pareizi hierarhiju mājās, nestrādā un nemāca suni, laikam jau arī rotaļāšanās ar suni tam pārītim nebija sevišķi saistoša. Suns nav mīlēts tā, kā tas nepieciešams sunim. Viņš tagad ir APJUCIS. Apkārt suņi, kaķi, vilki un lāči (gan jau, ka pie socializācijas arī ex-saimnieki nav strādājuši), sveša vieta, mulsinoša uzmanība no cilvēku (patversmes saimnieku) puses, vecie saimnieki bez vēsts pazuduši...prieks un absolūta laimība tā suņa acīs neiedegsies vēl ilgi, kaut viņu ar fazāniem barotu un uz dīvāna guldinātu. ;)
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Sana » 31 May 2010, 08:33

Paula - man sākumā bija tieši tāda pati reakcija kā Tev, ka tā nevar būt un kaut kas ir smagi pārprasts. Diemžēl par to turēšanu būrī arī citi vēl raksta, arī to, ka suns nav atdots arī tādiem cilvēkiem, kam ir pieredze ar RR. Un nevēlēšanās sterilizēt un uzklausīt padomus no šķirnes zinātājiem... Un kā tad saimnieki var zināt, ka pie viņiem ieradīsies ļauži ar bīglu - tas suns TUR jau sēdēja, nevis tika ielikts. Nu nav RR suns, kas var kaut kur tālāk nobāzts būrī dzīvot :( Īpaši, ja viņam jau ir tāda negatīva pieredze ar saimniekiem. Ja pašiem nepietiek spēka un laika adekvāti socializēt un apmācīt, tad ir jāatrod normāli saimnieki un tādi ir pieteikušies ne viens vien, kā saprotu. Sākumā cālī tik cerīgi tie posti bija, ka paturēs sev, ka suns foršs un tā - nu bet kā var savu suni nobāzt būrī uz visu dienu kaut kur kaktā? Suņa žēl un patversmes žēl, jo ar šādu te ņemšanos tas patversmei arī par labu nenāk. Lai kā gribas ticēt un attaisnot patversmes saimniekus, tomēr nevar līdz galam saprast, kāpēc tā rīkojas. Ļoti ceru, ka patversmes īpašnieki nenoignorēs šo gadījumu un izskaidros, kāpēc dara tieši tā - tomēr RR patversmē nav ikdienišķa lieta un loģiski, ka šīs šķirnes entuziastiem tas liekas nepieņemami un neizpprotami.
paula - tu ko, tiešām uzskati, ka tad, ja suns nav socializēts, tad viņam vienalga, būrī sēdēt (no kā socializācija labāka nekļust) vai dīvānā - vienalga būs vienadi laimīgs/nelaimīgs/apjucis? Da šim sunim cilvēks ir vajadzīgs vēl daudz vairāk par normāli lutinātu suni - tieši tāpēc, ka ir apjucis, nobijies un nesaprot, kas notiek! Nevis nobāzt būrī, lai pierod ar situāciju. Tieši zinot to pamatu šim konkrētajam sunim, tāda apiešanās galīgi nav piemērota. Atkārtoju - cienu saimiekus un sākumā domāju, ka kāds vienkārši grib ieriebt, tāpēc te cepas, bet nu nav tā situācija tik viennozīmīga. Diemžēl :(
User avatar
Sana
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 13 Jan 2010, 13:30
Location: Vārnu ielas republika

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby čība » 31 May 2010, 08:48

Paula un kā tu attaisnosi atteikšanos suni sterilizēt? Ja suns ir atdots patversmei, pēc 14 dienām tas normālos apstākļos tiek izdarīts. Kāpēc šoreiz nē?
Negribu atreferēt visu, kas te jau rakstīts, ir vēl citi punkti izņemot būri.

Man tikai prieks, ja tas viss ir viens milzīgs pārpratums, diemžēl tā neizskatās.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby link » 31 May 2010, 09:08

Pielauju domu, ka patversmes darbinieki "gribeja, ka labak, bet sanak, ka parasti". Ludzu, ja Jus so visu lasat, atdodiet suni adoptacijai, gribetaju(sakarigu) gana daudz. Gribat paturet sev - sterilizacija ir obligata. Sunja sedeshana buri - kljuda. Liela kljuda no Jusu puses.
link
 

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 31 May 2010, 09:21

Nu nav ridžbeks ne būrī liekams, ne pie būdas sienams, kur nu vēl tā gulēšana ārā kopā ar odiem drēgnajos vakaros. Nu ir cilvēki svoloči šī vārda vistiešākajā nozīmē. Tik tiešām bija puisis, kurš gribēja JORDANU, taču saimnieki nē un nē. Vai tad idiotiem tu vari ko ieskaidrot. Visi mēs te traki palikdami meklējām jaunus saimniekus JORDANAM, bet redziet patreizējie saimnieki vēl arvien turpina ņirgāties par suni....ceru, ka gaidāmais bērns netiks izraidīts no mājas, kad būs savārījis ziepes....Par naudu var nopirkt visu, bet vai par naudu var nopirkt cilvēcību, iejūtību, mīlestību, gudrību utt? :noliedz: Kurš ir nodevis vienreiz nodos arī otreiz.....
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Greylove » 31 May 2010, 09:41

Žēl, ka saimniece (patversmes) nenāk un neievieš kādu skaidrību par tālākajiem plāniem. Jebkurā gadījumā, jāpiekrīt šim:
sidzeja wrote:Nu jacer, ka mainīsies īpašnieku nostāja pret viņu un ņems viņi viņu ģimenē vai arī ļaus adoptēt viņu kādam citam.Jo nu šobrīd suns ir vnk gaisa palicis it kā saimniekus atradis, bet turpina viens sēdēt būrī, barot odus ta pat kā citi patversmes suņi tik tiem ir cerība tikt adoptetiem un nonākt labākos apstākļos... :asaras:
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Vendeta » 31 May 2010, 13:07

Ko par šo situāciju saka suņa audzētājs (ja suns ir Latvijā dzimis) :jaut:
Vai viņam nav "pirmā roka" gadījumā, ja īpašnieks nevēlas suni vairs paturēt?
Vismaz maniem kucēniem katrā pārdošanas līgumā tika ierakstīts, ka īpašniekam nav tiesību pārdot, atdot vai eitanizēt suni bez audzētēja piekrišanas. Ja es kādu no saviem bērniem atrastu šādā situācijā, trūkties dabūtu gan "īpašnieki", gan "patversme" :pagalvu:
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 31 May 2010, 13:31

Es nebiju ar suni bijam divatā ar puisi uz turieni.Un suns tiešām sēdēja būrī pie tā meža tur pat kur pārējie, kas meklē saimniekus jau tad ,kad ieradāmies.Nu es nezinu varbūt pārpratu, bet jautāju vai viņu var dabūt man no sākuma pateica, ka tas viņu suns ,bet pēc brītinja ,ka 1000Ls suns maksā.Nu varbūt kka nesapratamies, bet nu nez.Nu es esmu bijusi kopā ar RR un viņos briesmoņus nu nekādiigi neredzu tapēc sāp sirds :asaras: Nu jo var turēt suni būrī,(kādu brītiņu) bet tad turam būrī, kas pie mūsu mājas, lai viņš redz savējos, lai var parunaties ar viņu kamēr ārā kko dara...Nevis turam viss tālākajā stūrī un vel tur kur visu laiku ēna ir tiem krancīšiem jau kažoks biezāks odi netiek tik viegli klāt, bet viņu gan tur pamatīgi noēd.Kā tad suns pieradīs pie jaunajiem saimniekiem ja sēdēs visu dienu viens tur pie tā meža un vakaros ies pastaigāties ar savu saimnieku tad pat ,kad pārējie suņi, kas meklē saimniekus.Es nevienu brīdi nēesmu teikusi, ka tur ir slikti cilveki vai slikta patversme.Apbrīnoju to uzņemību, bet ir jādomā kā ir labāk sunim un šoreiz cilveki bez sajēgas un ,manuprāt, arī bez brīvā laika ir uzņemušies to, ko reali nevar pavilkt un cietejs ir tikai suns... :histerija:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 31 May 2010, 18:40

Vendeta wrote:Ko par šo situāciju saka suņa audzētājs (ja suns ir Latvijā dzimis) :jaut:
Vai viņam nav "pirmā roka" gadījumā, ja īpašnieks nevēlas suni vairs paturēt?
Vismaz maniem kucēniem katrā pārdošanas līgumā tika ierakstīts, ka īpašniekam nav tiesību pārdot, atdot vai eitanizēt suni bez audzētēja piekrišanas. Ja es kādu no saviem bērniem atrastu šādā situācijā, trūkties dabūtu gan "īpašnieki", gan "patversme" :pagalvu:


Vai audzētājam būtu jāņem atpakaļ jebkurš viņa audzēts suns, kuru ikreiz kāds bezatbildīgs cilvēks nopērk, izlaiž un izdara nodevību pret viņu, respektīvi, atsakās? Audzētāja darīja visu, kas bija viņas spēkos, bet ja cilvēki ir stulbi, truli un bezatbildīgi, tad tur nekas nav līdzams. Jā, atbalstu kucēnu pārdošanas līgumā ierakstīto punktu....skat. Vendetas tekstā.
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 37 guests