Tuleāras kotons / Coton de Tulear

Dog Breeds

Tuleāras kotons / Coton de Tulear

Postby Ija » 27 Apr 2010, 08:15

Gribu visiem paziņot - jaunnedēļ Latvijā ieradīsies Coton de Tulear jaunkundze - MIMOSA of Colourful White!!!

Image
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 27 Apr 2010, 08:23

Coton de Tuléar

The Coton de Tuléar is a small companion dog, which owes its name to its geographical origin and the texture of its coat. The roots of the Coton can be found in Madagascar, a little off the coast of Africa, and Tuléar is a town on this island. The white coat of the Coton feels similar to the fluffy fruit of a cotton bush or a wad of cotton wool. Coton is French for cotton and this is how this breed got its name: Coton de Tuléar!!

The mature Coton has a long-haired white coat, but some puppies tend to change their colours as if by magic. Puppies can be born with a completely white coat, but sometimes they also have coloured areas. There are puppies with champagne, brown or even black coloured spots. As the puppies grow older these colours will fade and eventually the mature coat will be as good as white. A Coton weighs between 3.5 and 7 kgs and the heights varies between 22 and 30 cms.

The Coton has a cheerful and sweet character. They are playful and eager to learn. The Coton is very attached to his own people and is fond of children. Therefore they are great as a family pet and they do not enjoy being left alone for a whole day. They do not mind spending a couple of hours alone, as long as they have been used to it from the start. The Coton is very sociable towards other pets, but again the sooner they are accustomed to it, the better. Apart from our Cotons we also have three cats and all our pets live peacefully together.

Apart from being sweet and cheerful, a Coton can also be self-willed and naughty. We therefore advise you to take your puppy to a puppy training and later on to an obedience class. The Coton needs consistency. The Coton has a lot of energy, so games and long walks are highly recommendable.

A Coton is a friend for life!
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby AliseM » 27 Apr 2010, 08:34

Laipni lūgta Latvijā!
Gaidīsim bildes un stāstus par mazo blondīnīti! :davinuziedus:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 27 Apr 2010, 08:42

Domāju, ka stāsti būs labu labie, jo pārējās manas meitenes ir - reizes 10 lielākas par Cotoniņu, bet, kā mēs zinām, ne jau svars nosaka, kurš mājās galvenais.
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 27 Apr 2010, 09:21

Apsveicu!!! Būsiet mūs apsteiguši! Es biju plānojusi šo suņuku atvest jau gada sākumā, bet nesanāca, bet noteikti drīzumā tad būs arī otrs coton de tulear pārstāvis :) Meitenīte dievīga un audzētava super!!! Šie bija arī mani favorīti :sirsninas2:
Lai viss izdodas!!!
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby Barbariisha » 27 Apr 2010, 09:37

Laipni lūgti LV!!! :lv:
Mazā ļoti skaista!!!
Image
Barbariisha
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 20 Jan 2010, 11:03

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 27 Apr 2010, 10:58

ievucis wrote:Apsveicu!!! Būsiet mūs apsteiguši! Es biju plānojusi šo suņuku atvest jau gada sākumā, bet nesanāca, bet noteikti drīzumā tad būs arī otrs coton de tulear pārstāvis :) Meitenīte dievīga un audzētava super!!! Šie bija arī mani favorīti :sirsninas2:
Lai viss izdodas!!!

No kurienes jūs plānojat ierasties? Un puika vai meitene?

Mimozas audzētāja ir tā pati, kuras suns Bratislavā BOB saņēma! Jāsaka, ka es ilgi viņu lencu un pierunāju, līdz viņa bija ar mieru man suņuku pārdot.
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby ingo » 27 Apr 2010, 11:17

Jauki, ka papildinās Latvijā pārstāvētās šķirnes un vēl ar tādu skaistuli :esmilu:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 27 Apr 2010, 12:28

Ija wrote:
ievucis wrote:Apsveicu!!! Būsiet mūs apsteiguši! Es biju plānojusi šo suņuku atvest jau gada sākumā, bet nesanāca, bet noteikti drīzumā tad būs arī otrs coton de tulear pārstāvis :) Meitenīte dievīga un audzētava super!!! Šie bija arī mani favorīti :sirsninas2:
Lai viss izdodas!!!

No kurienes jūs plānojat ierasties? Un puika vai meitene?

Mimozas audzētāja ir tā pati, kuras suns Bratislavā BOB saņēma! Jāsaka, ka es ilgi viņu lencu un pierunāju, līdz viņa bija ar mieru man suņuku pārdot.


Nu es jau kopš pagājušā gada vasaras meklēju, bet nu nekādi neveicas. Gribēju meiteni, bet visiem tik puikas pieejami. Biju gatava vest puiku, bet vieni nebija pietiekami labi, vieniem sakodiens izveidojās nepareizs......un ar veselibas testiem vieniem ar radas problemas, gribeju , kam visi testi ir taisiti un clear. Divas audzētavas no Čehijas gaidīju, tad Francijā un pēdējie Cotonbrie. Biju jau rezervejusi un domaju ka aprilī būs mājās, bet audzētāji negribēja CMR2 testu taisit un man bija bail riskēt, jo puikam jau vajag lai būtu perfekti. Tā ka turpināšu meklējumus, gaidīšu, kad kas labs būs. Nu jā, šiem audzētājiem ar rakstīju, bet man atbildēja, ka daudz gribētāju uz plānoto metienu un rezervaciju vairs nepieņem :(
Meitenite super! Man loti patik. Man vinas brālītis patik, tik žēl ka pigmentācija nav pilnīga. Kad ieraudzīju kotonus iemīlējos, tik smukiņi viņi :sirsninas2:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 27 Apr 2010, 12:49

Ievuci,

pēc manas pieredzes ar leonbergeriem, droši zinu, ka vieglāk ar audzētājiem ir runāt, ja jau "esi viņu klubiņā", tā man bija ar Dzintru, pie kuras es nemūžam nebūtu tikusi, ja Dzintras tētuka saimniekiem nebūtu "pieblatojusies" ar stāstiem par Unkasa pēcnācējiem Latvijā. Tikai tad sekoja zvans Dzintras audzētājai, savukārt, vēlāk, jau laba draudzene būdama, šī sarunāja manai māsai Helēnu, kas 9 mēnešu vecumā kļuva par Leonberger Sieger. Tas nu, diemžēl, ir fakts, ka labos suņus no labām audzētavām ir ļoti, ļoti grūti dabūt. Starp citu, arī šoreiz sarunās ar Rinski, es atsaucos un savu sadarbību ar Vācijas Leo kluba prezidentu, varbūt tieši tas arī palīdzēja.
Tā kā viena mana paziņa arī gribētu Coton puiku, man plāniņš pagaidām ir šāds: svētdien es ĻĻĻĻOOOOOTTIIIIII iedraudzējos ar Riski, un izspiežu no viņas apsolījumu, ka viņa aizrunās kādu labu puiku man uz nākotni.
Tālāk darbības ir šādas: viņa sazvanās ar audzētavu, kur ir labs pārojums, tad es zvanu pati, lielos no visa spēka,tad sūtu aizkustinošas foto ar maziem bērniem un suņiem, un tad, parasti, var tikt pie laba suņa.
Varbūt pamēģinam šādi, lai neatvestu ar līdzīgiem radurakstiem? Rinske ir ļoti prātīga šajā ziņā, man pat līgumā stāv ierakstīts, ka nedrīkstēšu Mimosas kucēnus pārdot audzētavām, kuras viņa negrib, jo zina, ka tur taisa visādas briesmu lietas...
Tā teikt, ja jau kļūsim radinieces...! :viltigs:
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 27 Apr 2010, 13:03

Nu jā.......taisnība ir ka grūti dabūt tos labākos, bet neiespējami tas nav. Lai gan kopumā bija arī atsaucīgi audzētāji. Es aizrakstīju kādiem 20 un atbildēja kādi 10, no kuriem atsijāju kādus 5, un beigās nevienu nepaņēmu. Mani jau kā pircēju arī atsijāja, jo man tas būtu pirmais suns....nav pieredzes :( Par Cotonbrie gan tagad nožēlju, ka neriskēju, bet nu kā teikt, viss kas notiek, notiek uz labu! Ego bija loti smuks puika, ar melnu spalvu ap acīm, bet tā kā mātei nebija CMR2 tad baidījos.Un audzētāja negribēja taisīt to testu. Jo ja reiz jāmaksā pieklājīgi liela cena, tad arī pretī gribas dabūt perfektu suņuku.Vismaz pilnīgi veselu nu noteikti. Vēl man labs kontakst ir ar Riffelin izveidojies.....tā ka kas zin....varbūt no viņas nākotnē paņemšu vai Francijas Vanile Bourbon. Redzēsim.......
Es jau ilgi skatījos, vai kāds nebūs iegādājies kotonu....domāju, ka būšu pirmā, kas atvedīs :)
p.s Man ir nopirkta kosmetika un ķemmes kotonam, 1 All Systems, ja interesē. Man pagaidām nebūs vajadzīgas :(
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby Andrushka » 27 Apr 2010, 13:08

ievuci, klausi Iju un beidzot tiksi pie sava sapņu sunīša!!! :estevisamilosu:
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 27 Apr 2010, 13:18

Andrushka wrote:ievuci, klausi Iju un beidzot tiksi pie sava sapņu sunīša!!! :estevisamilosu:


:) :) :)
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 27 Apr 2010, 13:37

ievucis wrote:p.s Man ir nopirkta kosmetika un ķemmes kotonam, 1 All Systems, ja interesē. Man pagaidām nebūs vajadzīgas :(



Ar kosmētiku vēl pagaidīšu, paskatīšos ar ko Rinske savus suņus pucē. Bet, vienalga, paldies par piedāvājumu, ja būs nepieciešams, došu ziņu.

Par Riffelin , tiešām, neko nezinu, bet Vanile Bourbon - tie jau skaitās "grandi"! Lai izdodas!
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 27 Apr 2010, 13:46

Par Riffelin , tiešām, neko nezinu, bet Vanile Bourbon - tie jau skaitās "grandi"! Lai izdodas![/quote]
Vanile Bourbon ir labi, bet Of colorful white jau arī ir pat ļoti ''grandi''. Tās audzētavas ir tik daudz, ka tiešām grūti saprast kura par kuru labāka.
Gaidīsim bildītes ar mazo smukulīti! :sirsninas:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 27 Apr 2010, 13:56

="ievucis"]Par Riffelin , tiešām, neko nezinu, bet Vanile Bourbon - tie jau skaitās "grandi"! Lai izdodas!

Vanile Bourbon ir labi, bet Of colorful white jau arī ir pat ļoti ''grandi''. Tās audzētavas ir tik daudz, ka tiešām grūti saprast kura par kuru labāka.
Gaidīsim bildītes ar mazo smukulīti! :sirsninas:[/quote]

:) Ja, tā ir, abas šīs audzētas ir vis-, vis- !!!
Vēl, gan jāsaka, ka to labo audzētavu nav nemaz tik daudz... varbūt kādas -padsmit vai divdesmit. Tas no tā, ko internetā atradu.
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 27 Apr 2010, 14:12

:) Ja, tā ir, abas šīs audzētas ir vis-, vis- !!!
Vēl, gan jāsaka, ka to labo audzētavu nav nemaz tik daudz... varbūt kādas -padsmit vai divdesmit. Tas no tā, ko internetā atradu.[/quote]
nu ja. Es jau ar atsijāju ap 20 audzētavām no sākuma, bet beigās tādas reālākas bija ap 10, bet nu ir no kā izvēlēties, tikai jāgaida tas īstais metiens un galvenais vēl jāiemanto uzticība, lai tiktu pie tā kucēna. Amerikā vēl ir ļoti smuki kotoni....bet tālu gan :(
Ja nav noslēpums, cik ilgi gaidīji kucēnu no šīs audzētavas un cik ilgi aizgāja meklējumos?
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 27 Apr 2010, 14:26

Hi, hi,
diezgan jocīgi pat stāstīt.
Patiesībā, tikai februārī caur Vācijas "White Dream from the Silver Castle", kas ir atzīta kā labākā Vācijas kotonu kluba audzētava 2009.gadā, linkiem atradu "of Colourful White" . Kā ieraudzīju tos suņus, sapratu: IR ĪSTIE!!!

Nu, tad zvanīju, zvanīju, rakstīju, viņa man atteica, tad atkal rakstīju, un tad viņa man apsolīja suni! :jiihaa:
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 27 Apr 2010, 14:41

Ija wrote:Hi, hi,
diezgan jocīgi pat stāstīt.
Patiesībā, tikai februārī caur Vācijas "White Dream from the Silver Castle", kas ir atzīta kā labākā Vācijas kotonu kluba audzētava 2009.gadā, linkiem atradu "of Colourful White" . Kā ieraudzīju tos suņus, sapratu: IR ĪSTIE!!!

Nu, tad zvanīju, zvanīju, rakstīju, viņa man atteica, tad atkal rakstīju, un tad viņa man apsolīja suni! :jiihaa:


nu jā......laimīgā!!! Mani arī apžilbināja šī audzētava, tik perfekti visi suņi! Man laikam nav lemts vēl tikt pie kotona. Es tik citigi visiem rakstiju, sarakstijos, gaidiju utt....ka nu jau iestajās tāds ka besis, ka nekas nesanāk. Nolēmu pagaidīšu līdz vēlākam :| Mans kotons laikam vēl nav dzimis :) Vai nu es pārāk izvēlīga :sajucis: Man loti patik kotoni ar tumšām ausīm :sirsninas:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 27 Apr 2010, 15:36

Nu, skaidrs, ka iestājas besis!
Pieklājīgi rakstot un gaidot, baidos - var gaidīt šausmīgi ilgi! Pag, būs Mimosa mājās, aprināšos ar Rinski, domāju, kaut ko saštukosim.
Negribētos ilgi vienai te tusēt, pašai ar sevi par savu suni sarunāties. Jautrāk bariņā ar vēl 100 Cotoniem! :aptracis:
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Next

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests