Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby Sintija » 12 Aug 2018, 14:59

Ieskatījos izmaiņās, kuras notikušas sākot ar šo gadu (Hendleru sacensību nolikums un saskāros ar sarakstu:
http://www.dogs.lv/files/hendleru_nolik ... s_nr_1.pdf
kurā uzskaitītas tās šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos.

Image

Kas ir interesanti, piemēram, kādēļ izslēgti ir kolliji? Jo, piemēram, kādēļ izslēgti ir dobermaņi, VAS vai II grupas II sekcija, man nav grūti saprast, bet par dažiem radās jautājumi. Varbūt kāds zina labāk, kādēļ tieši šāds saraksts?
User avatar
Sintija
Puppy
Puppy
 
Posts: 267
Joined: 13 Jan 2010, 14:45
Location: Rīga, Liepāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby Alpina » 12 Aug 2018, 18:04

Šī tēma (ja nemaldos) pie Māras jau vienreiz pacēlās un, šķiet, tā pat arī beidzās.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby Sintija » 12 Aug 2018, 18:45

Ā, jā, es atradu. Apskatījos, bet nekas daudz skaidrāks laikam arī tur cilvēkiem nav tapis. Bet mulsinoši vispār, kad vēru vaļā un ieraudzīju to garu šķirņu sarakstu, kurā visādi brīnumi, jau nospriedu, ka korgiji arī tur būs. :snauz:
User avatar
Sintija
Puppy
Puppy
 
Posts: 267
Joined: 13 Jan 2010, 14:45
Location: Rīga, Liepāja

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby Alpina » 12 Aug 2018, 20:11

Jā, no tiesas dīvains lēmums un prasītos vairāk informācijas - kādēļ tā un kādēļ tieši tās šķirnes. Par daļu puslīdz skaidrs (kaut arī apšaubāmi objektīvs lēmums), bet daļa ļoti izbrīna :huh:
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby Māra » 13 Aug 2018, 08:58

Alpina wrote:Šī tēma (ja nemaldos) pie Māras jau vienreiz pacēlās un, šķiet, tā pat arī beidzās.

Jā. LKF atbildēja, ka nevar sniegt katram sunim detalizētu izklāstu, jo tas viss nolemts kopsapulcē un kaut kas tāds. Skaidrāk nekļuva. Bet es joprojām dotu paku cepumu pretī, ja man kāds izskaidrotu ideju, kādēļ Saluki, bet piemēram, greihaunds ne. Vai skotu briežu suns. Vai borzjuks.

Jo šis nav ok,
Image

kamēr šis ir?
Image

Image

Goda vārds, neredzu atšķirību.
Last edited by Māra on 05 Dec 2018, 23:58, edited 1 time in total.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby karolīna » 14 Aug 2018, 14:59

Man arī jautājums kāpēc bija jāizslēdz garspalvainas kollijs bet ir tak vēl kolliju šķirne piemēram kā īsspalvainais utt.
Vēl bija jautājums kāpēc bija jāizslēdz arī kurtu grupas dažas šķirnes teiksim mana mīļākā šķirne ir saluki
Un vēl kāpēc Vācu aitu suns bet vai tas attiecas uz parastajiem vācu aitu suņiem bet ir taču arī garspalvainie Darba līnijas Baltie melnie vācu aitu suņi un kā tad ar tiem?
karolīna
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 0
Joined: 01 Feb 2018, 15:14

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby karolīna » 14 Aug 2018, 15:03

Un plus vēl tagad ir tā ka līdz 14 gadiem nevar izmantot suņus kuru svars ir pāri 25 kilogramiem
karolīna
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 0
Joined: 01 Feb 2018, 15:14

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby Sintija » 14 Aug 2018, 17:26

Nu tas par tiem suņiem, kam virs 25 kg masa, ir labi saprotams, jo tie mazie bērni ar lielajiem suņiem, kad tas suns izdomā iet kaut kur, vienkārši velkas saitītē pakaļ, un tas nav forši. No drošības viedokļa atbalstāms lēmums, jo kamēr es vēl strādāju ar dažāda vecuma bērniem un pusaudžiem, sagatavojot viņus hendleru konkursiem, sapratu, ka suņa izmērs var sagādāt problēmas, ja konkrētais dzīvnieks izdomā, ka zina, kur viņam tieši tobrīd ir jāiet.

Nu pēc jaunajiem noteikumiem sanāk tā:

Ir divi nosacījumi — pilnībā no konkursa ir izslēgtas tās šķirnes, kuras ir redzamas pirmajā pavediena rakstā publicētajā attēlā, un no mazās grupas (līdz 13 gadiem), ir izslēgtas arī pārējās šķirnes, kur pieauguša īpatņa svars pārsniedz 25 kg.

No kā, protams, izriet, ka Māras publicētajās bildēs redzamās situācijas ar mazajām meitenēm, Latvijas jaunie hendlinga noteikumi izslēdz abas.

Taču LKF atbilde, protams, mani nesajūsmina. Bet nu... labi... es padomāšu. Vai man gadījumā neuzrakstīt šur un tur un neapjautāties, jo es tiešām priecātos, ja es zinātu, pat ja tieši šobrīd no suņu lietām esmu patālāk un tikai priecājos par savām veterānēm, nevis aktīvi skrienu pa izstādēm. Jo nu... laiku pa laikam, man vienalga sanāk konsultēt jaunos censoņus, un man tā kā gribas, lai uz jautājumiem spēju atbildēt kompetenti un pamatoti, nevis tikai ar frāzi: “cilvēki LKF kopsapulcē tā lēma, un protokolā pamatojumus neierakstīja”.
User avatar
Sintija
Puppy
Puppy
 
Posts: 267
Joined: 13 Jan 2010, 14:45
Location: Rīga, Liepāja

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby karolīna » 15 Aug 2018, 08:24

Bet teiksim kas notiek tad ja kāds no jaunākās grupas uzvar un sacenšas ar vecāko grupas otras uzvarētāju un tam ir piemēram Rotveilers nu kā tad viņš tiks gala
karolīna
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 0
Joined: 01 Feb 2018, 15:14

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby Māra » 15 Aug 2018, 09:29

karolīna wrote:Bet teiksim kas notiek tad ja kāds no jaunākās grupas uzvar un sacenšas ar vecāko grupas otras uzvarētāju un tam ir piemēram Rotveilers nu kā tad viņš tiks gala

Rotveilers ir aizliegto suņu sarakstā.
Un ar suņiem jau nemainās.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby Māra » 15 Aug 2018, 09:31

Sintija wrote:No kā, protams, izriet, ka Māras publicētajās bildēs redzamās situācijas ar mazajām meitenēm, Latvijas jaunie hendlinga noteikumi izslēdz abas.

Es te tā klusi zemtekstā vairāk biju suņu raksturus domājusi, nevis bērna vecumus.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby Sintija » 15 Aug 2018, 10:28

Mūsdienās maina reti suņus starp hendleriem. Vismaz retāk kā agrāk. Tāpat kā mūsdienās nerekomendē prasīt visādas dīvainās figūras, kā tikai to, ar ko hendlers saskarās normālā šķirnes ringā.

Es sapratu.
Starp citu, atcerējos. Kad tālajā 2007. gadā mācījos kinoloģiskajos kursos, atceros, ka kaut kur bija sarunas par tiem ļoti agresīvajiem padomjlaiku kollijiem (un jā, tie visi bija garspalvainie xD), kuri vienkārši ēdot nost cilvēkus. Nezinu kāpēc mūsdienās es tādus neesmu sastapusi. Hmm. Tā vien rodas sajūta, ka kaut kas ir paķerts par kaut kādām šķirnēm no stereotipiem un neveiksmīgas pieredzes.
User avatar
Sintija
Puppy
Puppy
 
Posts: 267
Joined: 13 Jan 2010, 14:45
Location: Rīga, Liepāja

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby karolīna » 15 Aug 2018, 14:48

Māra wrote:
karolīna wrote:Bet teiksim kas notiek tad ja kāds no jaunākās grupas uzvar un sacenšas ar vecāko grupas otras uzvarētāju un tam ir piemēram Rotveilers nu kā tad viņš tiks gala

Rotveilers ir aizliegto suņu sarakstā.
Un ar suņiem jau nemainās.

Vai tad ir vēl viens saraksts?
Un es esmu visu laiku Liepāja un Grobiņā bijusi tur pat šogad. Lika mainīties ar suņiem
karolīna
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 0
Joined: 01 Feb 2018, 15:14

Re: Šķirnes, ar kurām nevar piedalīties hendleru konkursos

Postby Felix_PS » 15 Aug 2018, 15:07

karolīna wrote:Vai tad ir vēl viens saraksts?


Vēl viens saraksts nav, rotveileri un daudzas citas šķirnes ir zem 2. grupas 2. sekcijas, līdz ar to ar tiem piedalīties nedrīkst.
http://fci.be/en/nomenclature/2-Pinsche ... edogs.html



Man sākumā gribējās ieķiķināt par četrām Šveices suņu šķirnēm, no kurām abas lielizmēra ir atļautas, bet mazizmēra nē. Tad tā padomāju, izmērs, ta izmērs, bet esmu lēnām satikusi visu izmēru pārstāvjus un šis lēmums man ir kļuvis gana skaidrs. :kanepe:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14


Return to Hendlings un hendleri

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron