It is currently 08 Aug 2020, 23:00

All times are UTC + 2 hours
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Suns naktī rej
PostPosted: 18 Jul 2018, 10:29 
Offline
Baby
Baby

Joined: 18 Jul 2018, 09:41
Posts: 1
Lūdzu palīdziet ar padomu! Mums ir 9 mēnešus vecs labradors (ne tīršķirnes, "bez papīriem"). Tā kā suns ir plānots kā āra suns, tad beidzoties ziemai, viņš pamatā visu laiku pavada ārā (privātmāja ar nožogotu teritoriju). Komunikācija ar ģimeni ir no rīta mazliet un lielākā mērā vakarā - pastaiga, vasarā pelde, rotaļas. Pa dienu arī bērni ar suni paspēlējas (pēc skolas). Pēkšņi pēdējo nedēļu laikā suns katru nakti ir sācis plkst. 2 naktī neremdināmi riet. Šķietami bez iemesla. Kad pasaucam, apklust, viss kārtībā. Tiklīdz aizejam gulēt, atkal sāk riet. Pēc ieteikumiem pie atkārtotas riešanas ielikām voljērā. Nekas nemainās - turpina riet non-stop. Tiešām žēl kaimiņus. Izmēģinājām aktīvākas, ilgākas pastaigas, peldes, ilgāku spēlēšanos, lai suni nogurdinātu. Karstumā pa dienu diezgan daudz guļ.
Lūdzu iesakiet, kā sunim iemācīt neriet? Pa dienu uz garāmgājējiem nerej, pat uz svešiem suņiem ne vienmēr rej. Tagad riešana pamatā ir tikai naktī. Jau iepriekš paldies!


Share on Facebook Share on Twitter
Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Suns naktī rej
PostPosted: 19 Jul 2018, 11:54 
Offline
Veteran
Veteran
User avatar

Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Posts: 2581
Location: Rīga.
Ja tā ir uzvedības problēma, noteikti iesaku meklēt kinologa-trenera palīdzību, bet vienu lietu no savas pieredzes ieteiktu pārbaudīt - maniem ir vakara riešanas, jo dārzā pēc saulrieta uzrodas eži. Un tie jāaprej, protams. Pa dienu šāda problēma nav, jo ežu nav.

_________________
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Suns naktī rej
PostPosted: 25 Jul 2018, 07:49 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 07 Jul 2017, 08:09
Posts: 53
Tieši šī iemesla dēļ mums divas lielās vidusāzietes no "āra suņiem" (mans vīrs teica:"suns istabā - nekad!") pārvērtās par istabas mīluļiem, kuri naktis pavada guļot blakus mūsu gultai.
Naktī pamostas visi nakts iemītnieki (mums pie tam blakus mājai mežs, tāpēc stirnas, zaķi un lapsas nāk pie pašām mājām), un suņuki apsēstas dārza stūrī un rej vienā gabalā.
Tā kā negribējām nepatikšanas ar kaimiņiem, tad nācās suņukus naktī vākt istabā. Un nekas briesmīgs no tā nenotika, un vīrs arī pierada un vairs citādi nemaz nebūtu ar mieru.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Suns naktī rej
PostPosted: 25 Jul 2018, 08:02 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 07 Jul 2017, 08:09
Posts: 53
Un vēl piebildīte: labradors ir ļoti komunicēt gribošs suns, jo tuvāk un vairāk laika viņš būs blakus cilvēkam, jo laimīgāku suņa dzīvi viņš dzīvos. Es personīgi nespēju uztvert labradoru (kurš nav nekāds sargsuns, tieši pretēji ir tendēts uz sadarbību ar cilvēku) kā āra suni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Suns naktī rej
PostPosted: 16 Nov 2018, 14:37 
Offline
Baby
Baby

Joined: 14 Nov 2018, 12:59
Posts: 4
mums arī tā bijis - kinologs izlaboja situāciju. to laikam varu salīdzināt tikai ar bērnu, kad arī nevarējam normālu gulētiešanas rituālu uzstādīt :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group