Suns un vistas

Dogs Teaching

Suns un vistas

Postby Saulene » 13 Mar 2018, 19:58

Sveiki.
Ļoti nepieciešami jūsu padomi un pieredze.
Mums ir 9 mēnešus jauns laikas šķirnes suņu puika.
Paklausīgs,komunikabls,drošs.dzīvojam laukos un ir citi mājdzīvnieki un mājputni.nesen pieķērām,ka nokodis un saplosījis vistu.tagad izrāda pastiprinātu interesi par vistām,cenšas ķert,kamēr esmu klāt vis mierīgi,bet atliek uz mirkli novērsties un viņš tvarsta vistas.
Ļoti gribas izmācīt viņu no šī niķa.ir kādas idejas?vai jebkādi ieteikumi?negribas suni turēt ierobežotu.
Saulene
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 13 Mar 2018, 19:34

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns un vistas

Postby Felix_PS » 13 Mar 2018, 21:14

Neesmu medību suņu speciālists un šis ir tikai mans personīgais viedoklis nevis absolūta patiesība, bet man ir grūti to nosaukt par niķi. Laika ir medību suns ar visām no tām izrietošajām sekām un pārvarēt instinktus visticamāk būs smags, jo smags darbs kinologa pavadībā, ja to vispār būs iespējams pilnībā nomākt.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Suns un vistas

Postby ash » 14 Mar 2018, 09:19

Uzceliet voljēru vistām. :kanepe:
Bet ja tā nopietni – padomājiet par to, ka, paaugoties sunim, medību instinkti arī pieaug, rēķinieties ar to, ka, ja nebūs norobežota teritorija, viņš var doties medībās arī tālākā apkārtnē, pie kaimiņiem, uz mežu. Laikas ir ļoti labi medību suņi, spēcīgiem instinktiem un labām darba spējām; noteikti ilgs, uzcītīgs darbs ar kinologu dos kaut kādu rezultātu, taču es uz to nepaļautos. Līdz ar to suņa drošībai noteikti padomājiet par teritorijas ierobežošanu.
:pedinja:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suns un vistas

Postby NARDICUM » 07 May 2018, 07:09

Tagad ķer vistas, paaugsies, ķers aitas, govis un stirnas. Laika pilnīgi noteikti nav tas suns, kam mūsu apstākļos var dot neierobežotu brīvību.
Voljērs un tikai voljērs. Un praktiskas medības/treniņi pa to zvēru sugu, ko ar suni ir plānots medīt, lai ievirzītu suņa instinktus saimniekam vajadzīgajās sliedēs. Iesaku ne tikai cūku- apsprāgs cūkas no ĀCM, atkal suns uz vistām pāries.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests