Kucēns un 5gadīgs bērns

Dogs Teaching

Kucēns un 5gadīgs bērns

Postby Valkira » 10 Mar 2018, 20:22

Labvakar!
Man ir radies jautājums, kā izprast kucēna un bērna attiecības. :)
Mums ir borderkollija kucēns, no labas audzētavas, stabilu temperamentu. Mājā esam 6 cilvēki. Suns pret visiem ļoti mīļš, paklausīgs, bet ar 5gadīgo bērnu attiecības savādākas. Skaidrs, ka mazu bērnu suns neuztver kā pieaugušu cilvēku, bet kucēns mēdz uz meitu dažreiz riet, ja viņa noguļas uz grīdas spelējoties, rāpo vai tml. It kā tas izskatās pēc dauzīšanās, gluži kā kucēni to dara. Bet nevienam citam no ģimenes viņš tā nedara. Un laukā ejot, meitu visvairāk vaktē, skrien viņai līdzi. Bet arī reizēm mēdz lēkāt apkārt un riet.
Tad nu jautājums zinātājiem, kā izturēties šādā gadījumā, kad suns sāk riet? Vai to ignorēt, jo tā ir spēle, vai tomēr to nevajadzētu atļaut? Kā labāk meitai šādos brīžos rīkoties? Ko varbūt darīt, lai neizveidotos situācija, ka suns jūtas galvenais? Negribētos iesākumā ko "salaist dēlī". Jāpiebilst, ka meita pret suni ir maiga, pāri nedara un neko sliktu nav nodarījusi. Drīzāk ar tādu kā pietāti pret suni izturās. :)
Suns pie mums ir tikai dažas dienas, 2 mēnešus vecs kucēns. :)
Paldies par atbildēm! :)
Valkira
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 29 Apr 2016, 10:58

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēns un 5gadīgs bērns

Postby madja » 12 Mar 2018, 22:08

Ja vēl nav būts, noteikti jāiet uz skolu, individuālajās nodarbībās instruktors ļoti daudzas lietas izstāstīs.

Es neesmu speciālists un,iespējams, kļūdos, bet lasītais man atgādina,kā uzvedas mans korgijs, kas arī ir šķirne ar noslieci ganīt-- retu reizi pie mums atnāk draudzene ar savu puiku,nu jau būs viņam 6 gadi; kā pirms 2 gadiem viņi sāka skriešanu-riešanu, tā tas tagad notiek katru reizi, arī,ja sētā ienāk citi tāda "izmēra" bērni. respektīvi, korgijs lēkā ap bērnu un rej, pieprasa kustēties, skriet,mest mantu, jo sākotnēji es biju aizņemta pļāpājot un nepateicu,ka tā nevar

labāk koriģēt uzvedību pēc iespējas ātrāk, kamēr tā nav iesēdusies.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Kucēns un 5gadīgs bērns

Postby Valkira » 13 Mar 2018, 08:47

madja wrote:Ja vēl nav būts, noteikti jāiet uz skolu, individuālajās nodarbībās instruktors ļoti daudzas lietas izstāstīs.

Es neesmu speciālists un,iespējams, kļūdos, bet lasītais man atgādina,kā uzvedas mans korgijs, kas arī ir šķirne ar noslieci ganīt-- retu reizi pie mums atnāk draudzene ar savu puiku,nu jau būs viņam 6 gadi; kā pirms 2 gadiem viņi sāka skriešanu-riešanu, tā tas tagad notiek katru reizi, arī,ja sētā ienāk citi tāda "izmēra" bērni. respektīvi, korgijs lēkā ap bērnu un rej, pieprasa kustēties, skriet,mest mantu, jo sākotnēji es biju aizņemta pļāpājot un nepateicu,ka tā nevar

labāk koriģēt uzvedību pēc iespējas ātrāk, kamēr tā nav iesēdusies.


Labrīt!
Paldies par atbildi!
Jā, suns viennozīmīgi dosies uz skolu, un jautāšu par to arī speciālistiem, tikko būs tāda iespēja. Bet jauki ir dzirdēt arī citu pieredzi, viedokļus šai jautajumā. :) Jo gan jau ne es vienīgā, kurai mājās ir mazs bērns un kucēns, tā ka arī citi noteikti ir saskārušies ar šādu bērnu saskarsmi. :)
Valkira
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 29 Apr 2016, 10:58


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests