Kucens daudz guļ?

Ask a question and get an answer

Kucens daudz guļ?

Postby ligakrista » 17 Feb 2018, 23:57

Te atkal es ar kādu teorētisku iesācēju jautājumu: pagaidām esam izdomājuši, ka visērtāk sunim ienākt ğimenē būs līdz ar skolēnu brīvdienu sākumu, kad no rītiem nav jāved bērns uz skolu un bērns visu dienu mājās, jo mums aplam svarīgi ir abām vienlīdz daudz būt kopā ar suni sākumā. Es sev esmu ieplānojusi atvaļinājumu attiecīgi. Tomēr lasot visu ko sāku domāt, vai nebūs tā, ka tas 2mēn kucēns gulēs tik daudz, ka īsti nekādas pievienotās vērtības skolēnu brīvlaikam nebūs.. varbūt tieši darīt tā, lai uz brīvdienu sākumu un atvaļinājumu suns jau lielāks?

Jā, mums tāds dzīvesstils izplānot visu līdz sīkumam, pat ja realitāte izrādās cita.
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucens daudz guļ?

Postby Spigana » 18 Feb 2018, 00:23

Šis vairāk pēc šķirnes jāskatās, nevis vecuma. Piemēram, mana raselraķete pirmajā dzīves gadā vispār nebija dzirdējusi par to, ka suņi pa dienu guļot; viņas versija par mierīgu dienu bija 10 reizes skriet apkārt dīvānam un justies kā mega paklausīgam sunim, jo tai laikā nerēja. Savukārt draugu labradora kucēns atbrauca pie mums ciemos 2 mēnešu vecumā un par labāko ciemošanās metodi uzskatīja atlūzt zem galda un nekustēt no vietas.
Un vēl jāņem vērā, ka suns pat tik mazā vecumā pielāgosies savai ģimenei.
Tā nu grūti viennozīmīgi atbildēt uz šādu jautājumu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Kucens daudz guļ?

Postby pixy » 18 Feb 2018, 08:09

Cik saprotu, Tevis izvēlētā šķirne nu galīgi nav tāda, kurā metieni ir visās malās, visos vecumos, ņem kuru gribi. Līdz ar to ļoti šaubos, ka vari tik precīzi izplānot, ka ņemsi tāda vai citāda vecuma kucēnu kaut kādā konkrētā brīdī. Kucēnu var nākties gaidīt mēnešiem un ņemt tad, kad ir iespēja dabūt. Nē, nu varbūt Tu jau visu esi sarunājusi, ka vari ņemt no viena metiena vai cita, no viena audzētāja vai cita, vienkārši tas te nav nekur uzrakstīts. Bet jebkurā gadījumā, kucēna raksturu un to, cik viņš guļ audzētājs jau būs pamanījis un attiecīgi varat no metiena izvēlēties (ja tāda iespēja ir) savām vēlmēm piemērotāko.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kucens daudz guļ?

Postby ligakrista » 18 Feb 2018, 08:45

Pixy - Viduseiropā ir gana un tieši tā arī ir, ka mums ir šobrīd teorētiskas iespējas (jo dzimt visi tūlīt tikai sāks) pielāgot laiku.

Spīgana - paldies.
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Kucens daudz guļ?

Postby lauva » 18 Feb 2018, 14:01

Nu tas ir ļoooti individuāli! Manam sunim bija kā Spīganas raķetei, tikai man teļš - rotveilers. Viņam pirmie dzīves gadi pagāja desojot non-stopā, dauzoties un ņemoties un gulēt gāja bez maz vai ar varu vai ja nu citādi nemaz nevarēja.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Kucens daudz guļ?

Postby pixy » 18 Feb 2018, 15:21

ligakrista wrote:Viduseiropā ir gana un tieši tā arī ir, ka mums ir šobrīd teorētiskas iespējas (jo dzimt visi tūlīt tikai sāks) pielāgot laiku.
Tad jau labi, ja nav īpaši svarīgas līnijas vai pat vecāki un izvēle gana liela :) . Tomēr gribu piebilst, ka šī gulēšana nemaz tā nav saistīta ar vecumu, bet daudz vairāk ar temperamentu, kucēns, kurš daudz guļ 2 mēnešu vecumā, 4 mēnešu vecumā nekļūs par raķeti, savukārt, tas, kurš neguļ, visticamāk, būs rosīgs visu mūžu. Tā, ka šīs temperamenta lietas tomēr vajag ņemt vērā, izvēloties tādu kucēnu, ar kādu suni gribas dzīvot kopā ;) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kucens daudz guļ?

Postby ligakrista » 18 Feb 2018, 16:17

Paldies, pixy, - šo es nezināju un tas iepriecina! Nez kāpēc šķita, ka visi kucēni guļ ļoti daudz, bija radies tāds iespaids lasot internetu.
Meita uzstāj uz suņa izvēlēšanos klātienē nevis pēc foto, tad jau intuīcija palīdzēs izvēlēties!

Lauva - tas nomierina, ka temperaments būs jūtams jau mazam.
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Kucens daudz guļ?

Postby ligakrista » 18 Feb 2018, 16:20

pixy wrote:
ligakrista wrote:Viduseiropā ir gana un tieši tā arī ir, ka mums ir šobrīd teorētiskas iespējas (jo dzimt visi tūlīt tikai sāks) pielāgot laiku.
Tad jau labi, ja nav īpaši svarīgas līnijas vai pat vecāki un izvēle gana liela :) .


Ir svarīgi vecāki un vecvecāki gan, bet neplānojam nodarboties ar ciltsdarbu, tāpēc svarīgums izpaužas savādāk :)
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Kucens daudz guļ?

Postby pixy » 18 Feb 2018, 16:36

Es to nedomāju noteikti eksterjera ziņā, tas var būt gan temperaments, gan darba īpašības, gan vienkārši izskats, gan vēl kas cits, jebkuras konkrētākas vēlmes samazina iespējamos variantus. Un tad beigās izrādās, ka nekāda plašā izvēle nav, jo ļoti daudzi metieni vienkārši nešķiet interesanti. Jo vairāk ir skaidrs, ko gribas, jo grūtāk atrast kucēnu, kur nu vēl izvēlēties pēc paņemšanas datuma... Ceru, ka Jums tomēr izdosies :)
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kucens daudz guļ?

Postby Alpina » 18 Feb 2018, 17:22

pixy wrote:Jo vairāk ir skaidrs, ko gribas, jo grūtāk atrast kucēnu



:par: :par: :par:
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Kucens daudz guļ?

Postby Spigana » 18 Feb 2018, 22:29

Mhm, kad atklājas, ka visā Eiropā ir apmēram divas audzētavas no kurām varētu paņemt suni, tad sāk likties, ka ne tikai mēnesi un nedēļu nevar ieplānot, kad vest suni mājās, bet pat par gadu nevar būt 100% pārliecība.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Kucens daudz guļ?

Postby ligakrista » 19 Feb 2018, 09:22

Es zinu pēc kā es izklausos un kā tas izlasās :viltigs: Es dzirdu arī ko jūs sakat :estevisamilosu:

Man šis būs pirmais suns un pētīt līnijas (vai kā to sauc) esmu izvēlējusies nedarīt. :sarkstosa:

Ja neizdosies plāns A, pāriesim pie citiem alfabēta burtiem, bet pagaidām es nepadodos :ludzu:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Kucens daudz guļ?

Postby Bonny Rain » 19 Feb 2018, 11:50

Man arī pirmais suns. Un uz iegādes brīdi arī nebija ne nojausmas ne par līnijām, ne par kaut ko citu. Labi, ka vismaz šķirni pārdomāti izvēlējos.
Un tieši tāpat man bija ļoti svarīgs tas brīdis, kad kucēns ienāks ģimenē. Domu gājiens bija tieši tāds pats: paņēmām kucēnu tieši tad, kad sākās skolas vasara brīvlaiks, lai visu dienu kāds ir kopā ar kucēnu. Teikšu, ka tā bija laba izvēle. Sākumā tomēr kucēns ir jāpieskata un ļoti bieži jāved ārā, lai pieradinātu pie nokārtošanās ārā. Ja mēs viņu paņemtu skolas laikā, tad būtu diezgan pagrūti šo procesu noregulēt.
Par gulēšanu varu teikt tā, ka kucēni guļ arī. Bet nav jau tā, ka tas būtu nonstopā. Kā jau te minēja zinošāki cilvēki, tas noteikti ir atkarīgs arī no paša kucēna. Mana meita bija dikti laimīga brīžos, kad mazulis piekusis čučēja, jo nu kā jau atbildīgs bērns, manējā dikti vaktēja kucēnu. Tad viņai vismaz bija laiks pašai atpūsties :jautri: Toties pret vasaras beigām mums jau bija kucēns, kurš bija spējīgs gandrīz vienmēr nogulēt savā sētiņā līdz brīdim, kad kāds pārradās mājās. Bija jau pietiekami liels, lai atstātu viņu vienu ilgāku laiku.
Protams, tagad es, iespējams, izvēlētos savādāk. Bet jebkurā gadījumā, ļoti priecājos, ka mūsu ģimenē kucēns ienāca tieši vasaras sākumā.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Kucens daudz guļ?

Postby ligakrista » 19 Feb 2018, 12:16

Bonny Rain - jā, šķirni mēs 3 mēnešus pētījām. un arī audzētājus vēl pāris, tā kā pavisam traki ar mani nav :flirts:

skaidrs, ka lietpratējiem šis viss šķiet nenopietni, bet priecājos, ka varu jautāt, runāties un smelties gudrības :par:

paldies par tavu pieredzi un dalīšanos :labipadarits:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Kucens daudz guļ?

Postby Spigana » 19 Feb 2018, 12:31

Nu Bonny Rain jau izvēlējās ļoti populāru šķirni, kuru nav problēmas atrast, savukārt par Entlebuhas ganu suni bija radies iespaids pēc stāstītā, ka tā ir reta šķirne ar maz audzētājiem. Forši, ja tomēr ir lielāka izvēle!
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Kucens daudz guļ?

Postby ligakrista » 19 Feb 2018, 13:04

Zin kā, Spigana, viss ir relatīvs. Ja nebūtu vispār nekādu prasību - sen jau būtu nopirkuši. Es nezinu, kas ir daudz, jo ar citu škirnju audzetajiem neesmu komunicejusi.. Vispirms izvelejamies audzetajus, kam uzticeties, tad petijam vecakus un vecvecakus un tad iesledzam laika argumentu.. pagaidam gaidam uz 2iem metieniem, kas iekrit tiesi mums velamaja laikaa, tad ir vel 1, kas ir par agru un no taa drosi vien riskeesim atteikties, un tad ir veel paaritis,kas ir taa kaa nedaudz par veelu, bet apsverami, ja plans A neizdodas.

Nemaz nerunajot vel par 2, kur man nav nosaukti vecaki, lidz ar to neesmu tikusi lidz talakai izpetei.
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Kucens daudz guļ?

Postby Bonny Rain » 19 Feb 2018, 13:32

Spigana wrote:Nu Bonny Rain jau izvēlējās ļoti populāru šķirni, kuru nav problēmas atrast, savukārt par Entlebuhas ganu suni bija radies iespaids pēc stāstītā, ka tā ir reta šķirne ar maz audzētājiem. Forši, ja tomēr ir lielāka izvēle!

Khe, khe, nu man pat par šķirņu popularitātēm tajā laikā nebija ne mazākās nojausmas. :akes: :medos:
Tā kā ligakrista ir visai advancēta, vismaz salīdzinājumā ar mani pirms gada. Lai izdodas! Galvenais, lai kucēns ir JŪSU ĪSTAIS.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Kucens daudz guļ?

Postby ligakrista » 19 Feb 2018, 14:14

Cik forsji, ka ir kads,ar ko parunaties un smelties iedvesmu, idejas - kamer ta sunja reali nemaz nav - neko citu jau darit nevaru :)

Bonny Rain - kas tad tev ir? Taksis vai kokerspaniels? Tie mana uztvere ir vispopularakie :D
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Kucens daudz guļ?

Postby Bonny Rain » 19 Feb 2018, 16:33

ligakrista wrote: Bonny Rain - kas tad tev ir? Taksis vai kokerspaniels? Tie mana uztvere ir vispopularakie :D


Man ir tas prieks būt par franču buldoga saimnieci. Lai vai kā, bet varu teikt, ka es savu laimīgo stundu gaidīju gadu. Tik ilgs laiks pagāja, lai pierunātu vīru. To laiku pavadīju lasot internetā par izvēlēto šķirni un skatījos youtube video par suņu audzināšanu. Bet realitātē viss tik un tā ir savādāk. Ar to informāciju tomēr nepietiek. Biju nolēmusi, ka varu savu suni pati apmācīt. Tajos video viss tik vienkārši izskatās. Bet realitātē sapratu, ka bez grupu treniņiem nekādi neiztikt. Labi, ka vismaz nekļūdījos ar šķirnes izvēli. Ik pa laiciņam vēl domāju, vai tā ir īstā, jo no mana ideāla tomēr atšķiras. Bet katru reizi tomēr pārliecinos, ka ir labi kā ir. Tagad, reāli sākot dzīvot ar suni, beidzot saprotu, ko tad es gribu redzēt savā sunī. Iespējams, ja tagad domātu par suni, tā tomēr būtu cita šķirne. Bet varbūt arī nē. Jebkurā gadījumā, tagad man ir pavisam cits skatījums uz šo jautājumu, citi izvēles kritēriji, kas man izrādās ir svarīgi.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Kucens daudz guļ?

Postby ligakrista » 19 Feb 2018, 16:46

Bonny Rain

Par apmācību man tikai viens jautājums vai iet uz grupu nodarbībam vai individuālajām :)

Mums šī ir 4 nopietnā lēmuma šķirne, visām iepriekšējām kaut kas tomēr nebija 100% un lai arī lēmums it kā bija pieņemts, tomēr atsākām meklēšanu. Bet par Entlebuheri, kopš viņu atradām šaubu vairs nav, pilnīgi neticās, ka pastāv šķirne, kas izpilda visas mūsu 3 ģimenes locekļu atškirīgās prasības - kas nu kuram svarīgi :D tikai tik, ka raksturs jau katram sunim savs, bet tur jāpaļaujas uz lietu kārtību. Skaidrs, ka dzīvē būs savādāk, mēs satikāmies ar vienu, jo daudz viņu LV nav savas škirnes pārstavi un marta izstādē satiksim vēl dažus, cerams.Man patiesi šķiet, ka neko citu vairs tev nevaru darīt :)

Vai esi ar mieru pastāstīt (var vēstulē) kuri ir tie aspekti, kuri teorijā šķita vienādi, bet dzīvē ir pavisam citādi?

Es suni gribu jau sen, kopš kā ģimene sapratām, ka tas ir mūsu ceļš ir pagājuši 5 intensīvi mēneši un tie turpinās un kaszi - kā vēl atrisināsies :D

Ir kautkādi temati, kur esmu nolēmusi pagaidām neiedziļināties un sākt to darīt, kad suns vismaz būs piedzimis - nu kaut vai to pašu skolas izvēli.
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Next

Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests