Ar ko sākt?

Miscellaneous

Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 15 Jan 2018, 22:22

Pēc 3 mēnešu analīzes esam izvēlējušies savu šķirni. Beidzot :sirsninas: Bet kucēnu :rej: nāksies gaidīt vēl vismaz tikpat ilgi :apcelta: tad nu mēģinu savus nervus mierināt un pacietību trennēt iepazīstot sev tik ļoti nezināmo pasauli par suņu audzināšanu, rotaļlietām utaml. Skaidrs, ka īsts suns ieviesīs savas korekcijas un tad vispār viss liksies savādāk, un tomēr - kāds ir pieredzējušo ieteikums, ar ko sākt?
- atrast jau skolu un skolotāju laicīgi?
- nopirkt gultu, krātiņu, puzli?
- turpināt tikai lasīt un kautko reāli sākt darīt un pirk tikai, kad kucēns patiesi jau mājās?

Paldies :pastaiga:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ar ko sākt?

Postby Elbe » 16 Jan 2018, 21:24

Zini, ņem tā prātīgi lasi šo pašu forumu. Te ir gan par šķirnēm, to īpatnībām, barošanām, apmācībām utt no kucēna vecuma un vēlāk. Palasies blogu sadaļā - tur daudzas meitenes ir rakstījušas par sava pirmā suņa ienākšanu ģimenē, dalījušās ar problēmām, uzdevušas jautājumus un nu jau ir gudras. Bet vēl ieteicams ar potenciālās šķirnes pārstāvjiem pakomunicēt "dzīvajā". Cik saprotu, kucēns vai vismaz metiens jau ir noskatīts. Nu tad audzētājs būs pirmais padomdevējs, ja vien tas ir pareizs audzētājs.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 17 Jan 2018, 09:42

Elbe,

Jā, forumā jau šis tas labs atrasts.

Dzīvajā arī suni esam satikuši, bet līdz metiena izvēlei vēl kāds laiciņš, jo papildus stresam izvēlēties pareizo audzētāju (pagaidām noskatītais, piemēram, neuzdod nekādus jautājumus par mums ka potenciālajiem saimniekiem), mūsu šķirne ir reta un būs jāved no ārzemēm :ripo:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby Elbe » 17 Jan 2018, 10:59

Nu, jautājumi jau jāuzdod jums. Retām šķirnēm audzētāji tā nemaz neuzplijas ar saviem kucēniem un jums būs stipri jāpierāda, ka jūs būsiet tie īstie un labākie. Audzētāji grib , lai piedalās izstādēs utt. Un, tā kā jums nav pieredzes ar suni, tad audzētājs svērs nopietni, vai vispār ar jums runāt. Nevajag par to apvainoties, bet censties pierādīt, ka tieši jūs būsiet tie vis vis... Nu un , protams, cena nebūs maza.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Ar ko sākt?

Postby Spigana » 17 Jan 2018, 11:12

Nudien nesaprotu, kas tas par uzskatu, ka visi audzētāji pieprasa dalību izstādēs. Es pēdējā gada laikā esmu runājusi ar veselu baru audzētāju no dažādām Eiropas valstīm un visi kā viens (!) ir uzsvēruši to, ka viņu prasības ir adekvāta attieksme pret suni un mīlošas mājas, nevis izstādes un sports. Un visi no šiem audzētājiem ir cilvēki, kas paši aktīvi darbojas ar suņiem un kuriem ir nopietni starptautiski panākumi. Es personīgi vispār neturpinātu sarunu ar audzētāju, kas man mēģinātu uzstādīt kaut kādas mākslīgi uzpūstas prasības (kā obligātas izstādes, piemēram).

Savukārt par jautājumiem no audzētāju puses - varbūt jau sākotnējā vēstulē esi labi visu par sevi pastāstījusi? Man audzētāja arī nemaz tik daudz neko nejautāja, jo no komunikācijas jau bija skaidrs, kas mēs par putniem. Vienīgi palūkoja manā feisbukā miljons suņu bildes unn aizdomīgi pārjautāja, cik tad īsti to suņu man ir. :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 17 Jan 2018, 11:19

Elbe, par cenu viss ir zināms un pieņemams. Esmu saņēmusi ieteikumu no citiem suņu īpašniekiem neuzticēties audzētajiem, kas neko nejautā par mums kā saimniekiem. Esošais audzētājs nav uzdevis nevienu papildus jautājumu un ir gatavs pārdot suni - no iepriekšēja metiena jau atteicāmies, jo nebijām īsti droši. Var jau būt, ka no viņu puses tas izskatās savādāk, bet līdz šim mēs uzdodam jautājumus, stāstam par sevi, bet viņi neizrāda nekādu interesi, atskaitot gatavību pārdot..

Spigana - mazliet nomiernāji, bet tā kā audzētāji ir Krievijā un nav mazi (vēl 1 ieteikums labāk ņemt no mazām audzētājiem) man ir bažas :slima:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby Felix_PS » 17 Jan 2018, 11:51

Ja nav noslēpums, uz kuru audzētavu tēmējat? Mūsu lielā Šveiciete arī atceļoja no Krievijas. :-)
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 17 Jan 2018, 11:57

Felix_PS Sākumā gribējām pirkt tepat LV, bet tur joprojām nav zināms tētis un klubam jau ar labāk, ja ienāk jaunas asinis - tad nu vienkārši paskatījos, kur pirkts ir sunītis, kurš vienīgais ražo kucēnus LV un nonācu pie Korolevstvo Gornih Psov...

Pieņēmu, ka ja jau no viņiem pirka LV vienīgās ražojošās kucītes īpašniece, tad vajadzētu būt labi, bet nu citi saimnieki liek uzmanīties no audzētājiem bez jautājumiem un lieliem audzētājiem :asaras:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby Spigana » 17 Jan 2018, 12:19

Ja gribas jaunas asinis, tad jau tieši varētu lūkot citu audzētavu virzienā, ne?
Vai lv audzētāja nav gatava palīdzet ar palūkošanu Eiropas virzienā?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ar ko sākt?

Postby Elbe » 18 Jan 2018, 12:07

Ar lielaudzētavām ir savas problēmas. Tur, protams, audzētājus pa lielam interesē tikai pārdot, ne tik daudz popularizēt. Un es noteikti negribētu saistīties ar krievu lielaudzētavām. Es nesaku, ka tās ir sliktas vai suņi slikti - ir jau tepat pazīstami daudzi forši suņi no tādām, bet...
Esmu ciemojusies audzētavā Somijā, kur ir tuvu 100 suņu, pārdesmit metienu gadā un tam visam ir tikai ģimenes locekļi un kādi 3-4 algoti kopēji. Kāda tur var būt socializācija, kāds mīļums! Lai gan par viņu suņiem neko sliktu nevarēju teikt, gan uz vietas, gan satiekot izstādēs.
Un, ja audzētājs ne par ko citu neinteresējas, kā tikai ātrāk pārdot, tad tur arī nekāda tālāka kontakta nebūs. Visus jautājumus vajadzēs risināt pašai.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 19 Jan 2018, 14:31

Elbe wrote:
Spigana wrote:Ja gribas jaunas asinis, tad jau tieši varētu lūkot citu audzētavu virzienā, ne?
Vai lv audzētāja nav gatava palīdzet ar palūkošanu Eiropas virzienā?


Nolūkotā Krievijas audzētava ir milzīga, domāju, ka tās būtu gana svaigas asinis, bet var jau būt, ka nē..
Zin kā, ja LV audzētāja pati taisīs kucēnus šogad, nebūtu īsti korekti no manis prasīt viņai palīdzību, bet esmu saņēmusi pāris ieteikumus no citiem Entlbuhera saimniekiem ar audzētavām - lēnu garu kontaktēju tās..

Elbe wrote:Ar lielaudzētavām ir savas problēmas. Tur, protams, audzētājus pa lielam interesē tikai pārdot, ne tik daudz popularizēt. Un es noteikti negribētu saistīties ar krievu lielaudzētavām. Es nesaku, ka tās ir sliktas vai suņi slikti - ir jau tepat pazīstami daudzi forši suņi no tādām, bet...
Esmu ciemojusies audzētavā Somijā, kur ir tuvu 100 suņu, pārdesmit metienu gadā un tam visam ir tikai ģimenes locekļi un kādi 3-4 algoti kopēji. Kāda tur var būt socializācija, kāds mīļums! Lai gan par viņu suņiem neko sliktu nevarēju teikt, gan uz vietas, gan satiekot izstādēs.
Un, ja audzētājs ne par ko citu neinteresējas, kā tikai ātrāk pārdot, tad tur arī nekāda tālāka kontakta nebūs. Visus jautājumus vajadzēs risināt pašai.


jā, gluži manas pārdomas, bet viena maza Slovēnijas audzētava tikko atteica, ka pagājušogad grūts bija metiens, šogad neplāno.. es nezinu, vai man pietiks pacietības vēl veselu gadu gaidīt :D
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby Alpina » 19 Jan 2018, 14:49

Viss atkarīgs no katra cilvēka. Cits, neskatoties uz savu plānoto metienu , ieteiks un palīdzēs. Cits, pat negaidot savu metienu, neko nepalīdzēs..

Kopumā mēģināt vajag ;) nesanāks - neko nezaudēsi. Viņiem būs konkrētas atsauksmes un pieredze tieši par šo audzētavu.

Viss atkarīgs no katra audzētāja.. labāk labs audzētājs ar lielu audzētavu, nekā sūdīgs ar mazu. Tā pat arī metienu skaits - varbūt tas pat būs pirmais, bet caur un caur pārdomāts, varbūt 100ais ar vienīgo mērķi atražot. Katra audzētava, metiens jāizvērtē atsevišķi.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Ar ko sākt?

Postby Elbe » 19 Jan 2018, 15:12

Vēl no savas pieredzes varu pateikt tādu lietu: pētot potenciālo metienu ciltsrakstus nevajag sapriecāties par tajos redzamo senču popularitāti, jo ja sākotnēji vaislas kobelis ir devis labus pēcnācējus, tad 10xn-tajā pārojumā tie nepavisam vairs nebūs tik labi, it sevišķi, ja kaut kādos senčos tas pats kobelis pavīd arī sānu līnijās. Es arī sākotnēji priecājos, ka manu suņu senči ir no slavenām audzētavām ar skaļu vārdu un kupliem tituliem, bet kad sāku papētīt pēc bildēm, tad atklājās, ka, jo nākami pēcnācēji, jo vairāk redzamas tās iezīmes, kuras man nu nepavisam nav vēlamas. Un, ja vēl arī mātei senčos ir tādi paši, nu tad sanāk galīgi ne gaidītais. Un tā nu arī mana Patiņa ir ar nepilnīgi pigmentētu degunu un acu/zobu problēmiņām, kas tiešajos vecākos nebija redzami, bet paskatoties agrākos metienus un brāļu /māsu pēcnācējus, arvien biežāk šis pašas problēmas ik pa laikam parādās. Un tas viss, neskatoties uz spīdošajiem veselības pārbaužu rezultātiem un audzētavu atbildīgumu.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 19 Jan 2018, 15:25

Elbe wrote:Vēl no savas pieredzes varu pateikt tādu lietu: pētot potenciālo metienu ciltsrakstus nevajag sapriecāties par tajos redzamo senču popularitāti, jo ja sākotnēji vaislas kobelis ir devis labus pēcnācējus, tad 10xn-tajā pārojumā tie nepavisam vairs nebūs tik labi, it sevišķi, ja kaut kādos senčos tas pats kobelis pavīd arī sānu līnijās. Es arī sākotnēji priecājos, ka manu suņu senči ir no slavenām audzētavām ar skaļu vārdu un kupliem tituliem, bet kad sāku papētīt pēc bildēm, tad atklājās, ka, jo nākami pēcnācēji, jo vairāk redzamas tās iezīmes, kuras man nu nepavisam nav vēlamas. Un, ja vēl arī mātei senčos ir tādi paši, nu tad sanāk galīgi ne gaidītais. Un tā nu arī mana Patiņa ir ar nepilnīgi pigmentētu degunu un acu/zobu problēmiņām, kas tiešajos vecākos nebija redzami, bet paskatoties agrākos metienus un brāļu /māsu pēcnācējus, arvien biežāk šis pašas problēmas ik pa laikam parādās. Un tas viss, neskatoties uz spīdošajiem veselības pārbaužu rezultātiem un audzētavu atbildīgumu.


Wuffff... :aknee: man vajag,kadu kas manaa vietaa sito visu izzvertee :ludzu: es lidz sim planoju skatities uz vecvecakiem, lai saprastu apmeram ka suns izskatiisies, bet tas ko raksti tu... ko nozīmē "sānu līnijas"?

potenciālo metienu ciltsraskti līdz šim man nav bijuši - jo LV audzētāja joprojām nezina tēti, RUS audzētāja teica,ka atklās vecākus, kad piedzims, vienīgi vieni Šveicieši atklāja kas ir vecāki, bet ir aizdomas, ka Šveicē šķirne neesot līdz galam tīra..
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby Spigana » 19 Jan 2018, 16:54

ligakrista wrote:RUS audzētāja teica,ka atklās vecākus, kad piedzims


Šis ir milzīgs, skaļš un pa visu ģīmi red flag. Šausmīgi aizdomīga šāda audzētāja atbilde un es no tāda kucēnu 100% neņemtu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ar ko sākt?

Postby Māra » 19 Jan 2018, 17:25

Spigana wrote:
ligakrista wrote:RUS audzētāja teica,ka atklās vecākus, kad piedzims


Šis ir milzīgs, skaļš un pa visu ģīmi red flag. Šausmīgi aizdomīga šāda audzētāja atbilde un es no tāda kucēnu 100% neņemtu.

Es pievienojos Spīganai. Vai viņi ir teikuši, kādēļ neatklāj vecākus? Parasti tieši tos reklamē un atrāda pirms vēl vispār suņu sekss bijis. :parojas:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Ar ko sākt?

Postby Felix_PS » 19 Jan 2018, 19:14

ligakrista wrote:bet ir aizdomas, ka Šveicē šķirne neesot līdz galam tīra..


Kāds pamats šim? Vai suņi ir ar FCI vai vismaz citas organizācijas ciltsrakstiem?
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Ar ko sākt?

Postby Olive » 19 Jan 2018, 20:32

Tā kā šī tēma ielikta divās sadaļās, lasu un brīnos, cik dažādos virzienos viena un tā pati tēma var aiziet. :apstulbis:
User avatar
Olive
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2017, 20:46

Re: Ar ko sākt?

Postby pixy » 19 Jan 2018, 21:13

Olive, šo varētu izmantot par uzskates līdzekli, runājot par selekciju - var būt vienāds ģenētiskais materiāls, bet rezultāts pēc dažām paaudzēm var būt radikāli atšķirīgs :D .

Par to, ka neatklāj vecāku vārdus līdz metienam, izklausās pēc tā, ka viņi nemaz nezin, kas ir īstie vecāki, precīzāk, tēvs un taisīs ģenētisko analīzi, lai to noskaidrotu. Bet tā, protams, ir improvizācija, lai gan patiešām dīvaini un citu argumentāciju grūti iedomāties :neparliecinats: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Ar ko sākt?

Postby Elbe » 20 Jan 2018, 13:24

http://www.zorskaprima.pl/en_ent.php?s=330,puppies
Es te uz fikso vienu Polijas adresi uzgāju, kam pavasarī plānojas metiens. Papēti, uzraksti. Manuprāt, poļiem ir ciltsraksti pieejami. Un vienkāršāk būs atvest kā no Krievijas
Skatījos caur eurobreeder.com
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Next

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests