Dārzs - stādi, darbi, raža...

Miscellaneous

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demix » 20 May 2016, 21:57

Creme de la Creme wrote:Liellapu brunnera /Brunnera macrophylla

TNX :labipadarits:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby madja » 23 May 2016, 11:41

esmu pagalam izmisusi. šogad kokakola neņem vispār nevienu laputi. rododendri izskatās pēc izsmiekla,visi melni pumpaini, plūmes drošvien nobeigsies pēc dažiem gadiem šāadā režīmā.

no rozēm divreiz dienā ar rokām nobraucu nost (es! ar visu savu riebumu pret kukaiņiem,kas nekad nav varējusi neko ar roku nospiest)

šausmīgi negribas liet Deci, teritorija mums neliea, pašu lopi un tad vēl vārnēni šobrīd kā reiz laižas no ligzdas (neesmu 100% droša,bet man šķiet,ka šogad mums ir 2 ligzdas. vai arī bēŗzā ir bērnistaba un eglē stāv televizors) un vīrs visās malās sabāzis putnu būrus, man brīžiem liekas,ka man drīz kāds uzsēdīsies uz galvas,jo pagalmā ir tik daudz lidojošo,kas ,šķiet, vispār uz mums vairs nereaģē.

mēģināju mehāniski -paliku zem plūmes laistītāju, bet rezultātā vien visa zāle pilna ar utīm,tacu kokā izskatāš,ka cik bija,tik ir.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Creme de la Creme » 24 May 2016, 11:14

Uz košumkrūmiem jau droši var pūst Deci (ja vien varat to atrast...). Labāk to darīt vakarpusē un kad nav stipra vēja. Decis ātri nobeidz kukaiņus un zvēriem nekāda skāde nenotiks. Es izmantoju mazo plastmasas pulverizatoru. Tad nekur lieki nevar nopūst. Par augļukokiem gan nemācēšu pateikt. Varbūt ka ir kāds mazķīmisks līdzeklis...bet šaubos ka cola te līdzēs...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demix » 04 Jul 2016, 00:29

madja wrote:esmu pagalam izmisusi. šogad kokakola neņem vispār nevienu laputi. rododendri izskatās pēc izsmiekla,visi melni pumpaini, plūmes drošvien nobeigsies pēc dažiem gadiem šāadā režīmā.

no rozēm divreiz dienā ar rokām nobraucu nost (es! ar visu savu riebumu pret kukaiņiem,kas nekad nav varējusi neko ar roku nospiest)

šausmīgi negribas liet Deci, teritorija mums neliea, pašu lopi un tad vēl vārnēni šobrīd kā reiz laižas no ligzdas (neesmu 100% droša,bet man šķiet,ka šogad mums ir 2 ligzdas. vai arī bēŗzā ir bērnistaba un eglē stāv televizors) un vīrs visās malās sabāzis putnu būrus, man brīžiem liekas,ka man drīz kāds uzsēdīsies uz galvas,jo pagalmā ir tik daudz lidojošo,kas ,šķiet, vispār uz mums vairs nereaģē.

mēģināju mehāniski -paliku zem plūmes laistītāju, bet rezultātā vien visa zāle pilna ar utīm,tacu kokā izskatāš,ka cik bija,tik ir.

Man bija uz rozēm,tā kā deci neatradu,tad izmisumā uzpūtu kobru,kas paredzēta rāpojošiem kukaiņiem,nu jau vairāk kā mēnesi nav nevienas uts,cik tas labi nezinu,bet nu neviens dzīvnieciņš nekur tuvumā nemētājas :neparliecinats:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby kaija » 15 Jul 2016, 11:40

Es esmu sapratusi, ka labāk ir uzpūst to Deci, nevis visu zaudēt. Ar gadiem to mošķu būs vairāk un vairāk. Kā ir ar neostomazānu? Blusas tak iznīdē un dzīvniekiem ne vainas.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Danute » 19 Aug 2016, 11:30

Vai kāds nevēlas padalīties ar alveju un zelta stīgu? Gribētu ieviest sev kādu. :)
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 13 Apr 2017, 09:12

Nu, tad sākam jauno sezonu! Iesākumā gribu piedāvāt flokšu un magoņu stādus. Flokši koši violeti un ir arī baltie. Magonītes ir no Pixy dāvātajām, skaistas, pildītās. Man sasējies nupat stipri par daudz. Ir arī dālijas un , šķiet, ka arī liliju nupat kļūst par daudz. Arī ar agrajām dienziedēm varu padalīties.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 03 May 2017, 15:02

Labi, ja neviens negrib flokšus un magones, tad varbūt uz lilijām ir iekāriens! Ir dzeltenas ar brūniem punktiņiem, oranžas, laškrāsas un sarkanas. Visas austrumu. Trompetlilijas pašai patīk.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Māra » 03 May 2017, 17:17

Ļauj man iekārtoties, pēc tam visu dārzu tev paņemšu :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby pixy » 03 May 2017, 19:32

Elbe, es arī vēl kādu liliju varu paņemt, man kaut kādas izgājušas un blakus vēl vieta tukša, ko var aizpildīt. Iebraukšu šajās dienās, vai nu rīt vai parīt, paskatīsim, ko varu Mārai no degungala nocelt :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 03 May 2017, 20:42

[b]pixy[/b], gaidu, tikai piektdien pa dienas vidu nebūšu mājās.
Māra, kad sāc iekārtoties, iegriezies apskatīties, ko gribēsi.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Creme de la Creme » 08 May 2017, 11:49

Elbe - mums vajadzētu tos dārzus sabīdīt tuvāk :kanepe:
Kad beizdot beigsies aukstumi!!!!! :histerija:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Māra » 06 Jun 2017, 11:23

Dārznieki, es te tīri teorētiski sākumā tikai gribu apjautāties.
Vai kāds ir mēģinājis dārzā audzēt magnolijas koku? Vai mūsu klimatiskajos apstākļos tas maz iespējams? Varbūt ir kādas ziemeļnieciskākas šķirnes? Man tāds kluss sapnis tikt pie tāda.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Spigana » 06 Jun 2017, 11:33

Māra, botāniskajā dārzā tak aug griezdamies. Man šķiet, ka tur arī stādus esmu manījusi un gan jau var atrast kādu, kas ar padomu tur palīdzetu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Māra » 06 Jun 2017, 11:42

Spigana wrote:Māra, botāniskajā dārzā tak aug griezdamies. Man šķiet, ka tur arī stādus esmu manījusi un gan jau var atrast kādu, kas ar padomu tur palīdzetu.

Ja? Ui, es tur tik sen neesmu bijusi! Paldies paldies, noteikti došos turp tad. Es pat biju apsvērusi stikla siltumnīcu, tādu simetrisku kupola tipa, kā pasaku filmās, celt apkārt, ja vajadzētu. Lai tikai tiktu pie sava sapņu koka. Jānoskaidro arī tā jūtība pret suņu čuru.... :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby madja » 06 Jun 2017, 12:59

man šķiet,ka nu jau stādus var dabūt bez problēmām, Depo noteikti,ka esmu redzējusi, bet tā kā man dārzā jauniem kokiem nav vietas, uz to pusi īsti neesmu skatījusies.
audzēšana gan nebūs bez problēmām - šopavasar daudzkur dzirdēju,ka nosalušas pat ar visu segšanu - bet ja jau Tu esi gatava celt stikla pili, tad "pogā-valā-pogā-ciet" Tevi nebiedēs :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Māra » 06 Jun 2017, 13:23

madja wrote:man šķiet,ka nu jau stādus var dabūt bez problēmām, Depo noteikti,ka esmu redzējusi, bet tā kā man dārzā jauniem kokiem nav vietas, uz to pusi īsti neesmu skatījusies.
audzēšana gan nebūs bez problēmām - šopavasar daudzkur dzirdēju,ka nosalušas pat ar visu segšanu - bet ja jau Tu esi gatava celt stikla pili, tad "pogā-valā-pogā-ciet" Tevi nebiedēs :D

Palasījos, ka tā pogāšana ir mazākais :eglite: Dullāk tur ar to, ko apakšā ber. Nu tā kā mazs bērns jākopj. Vēju tik un tik, ēnu šitā, mēslojumu tādu nē un tādu pasarg dies nekad un trešo - vai tu traks! :kanepe:
Bet nu meklēs rokā un mēģinās!
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby madja » 06 Jun 2017, 13:44

māra, es tagad runāšu kā pieredzes bagātais dārziens :kanepe: - manuprāt, nereti šajos rakstos tiek pārspīlēts un patiesajā dzīvē vienam bez problēmām aug itkā sarežģīts augs griezdamies un bez īpašām rūpēm, kamēr citam laksts no sērijas "šitie jau visās kūtspakaļās aug" nīkst ārā
nepamēģināsi- neuzzināsi.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Felix_PS » 06 Jun 2017, 14:32

madja wrote:māra, es tagad runāšu kā pieredzes bagātais dārziens :kanepe: - manuprāt, nereti šajos rakstos tiek pārspīlēts un patiesajā dzīvē vienam bez problēmām aug itkā sarežģīts augs griezdamies un bez īpašām rūpēm, kamēr citam laksts no sērijas "šitie jau visās kūtspakaļās aug" nīkst ārā
nepamēģināsi- neuzzināsi.


Jā, un tad ir tādi kā es, kas pat podiņā ietūķītu baltu rozi ar 10 skaistiem ziediem ir spējiga nonāvēt nieka divās nedēļās. Absolūts dārznieka pirksts man (NAV). :kanepe:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Creme de la Creme » 07 Jun 2017, 10:27

Felix_PS wrote:
madja wrote:māra, es tagad runāšu kā pieredzes bagātais dārziens :kanepe: - manuprāt, nereti šajos rakstos tiek pārspīlēts un patiesajā dzīvē vienam bez problēmām aug itkā sarežģīts augs griezdamies un bez īpašām rūpēm, kamēr citam laksts no sērijas "šitie jau visās kūtspakaļās aug" nīkst ārā
nepamēģināsi- neuzzināsi.


Jā, un tad ir tādi kā es, kas pat podiņā ietūķītu baltu rozi ar 10 skaistiem ziediem ir spējiga nonāvēt nieka divās nedēļās. Absolūts dārznieka pirksts man (NAV). :kanepe:

Viss atkarīgs no tā, kur tā roze iepriekš augusi. Man piem.sestdien bija jāved bērns pie draudzenes ciemos. Viņš izvēlējās puķu veikalā!!!! lilliju podā. Kamēr braucām, teju visi pumpuri nobira. Braucām gandrīz 30 min. :kanepe: Temperatūras svārstības bija tik krasas, ka augs neizturēja. :lamajas: Labāk būtu dārzniecībā kādu podu paņēmuši. Bērnam kreņķis...
Magnoliju stādus iesaku pirkt no LV audzētājiem! Depo u.tml. ir ievestas figņas (laimes spēle - izdzīvos vai nē). Un cenas nav adekvātas zemajai kvalitātei.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests