Sargsuņa audzināšana

Dogs Teaching

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Magdalena » 01 Mar 2017, 21:28

Linda B. wrote:Suns varbūt nav jādod uz ielas visiem glaudīt (un es savus arī nedodu, man nevajag lišķus, kas katrā pretīmnācējā saskata draugu)

Nuja, un to pašu es domāju arī par sētu - vai man sētā/mājā būtu jālaiž kurš katrs svešais pie sava suņa, lai viņš iedraudzētos? :neparliecinats:
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Magdalena » 01 Mar 2017, 21:40

NARDICUM, varbūt Jūs kā zinoša nopietnu sargsuņu audzētāja varat nedaudz pastāstīt, kā Jūs audzināt savus suņus? Un vai viņi kostu, ja tomēr atrastos kāds drosminieks (palaikam jau tādi gadās), kas ieietu Jūsu suņu ietekmes sfērā?
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Korland Rein » 02 Mar 2017, 11:45

Linda B. wrote: Viņiem bail no svešiem cilvēkiem, kāda vēl sargāšana, aizmūk aiz mājas stūra un vispār nerādās, ja pagalmā ir svešinieks. Suns varbūt nav jādod uz ielas visiem glaudīt (un es savus arī nedodu, man nevajag lišķus, kas katrā pretīmnācējā saskata draugu), bet cilvēki viņiem ir jāredz!

Kas attiecas uz dienesta šķirnēm - kamēr suns aug un līdz brīdim, kamēr viņš pats spēs pieņemt lēmumus konkrētās situācijās, suns ir jāsocializē, arī jāļauj viņam mīlēt visi cilvēki, glaudīt viņu ne tikai drīkst, bet tas ir akūti nepieciešams augšanas posmā. Tā arī ir daļa socializācijas pamatu. Pienāks laiks un suns pats visu un visus sašķiros vadoties pēc instinktiem, apmācības, socializācijas, robežām un tml.

Kā tad lai suns nebaidās cilvēkus, ja viņš tos ne tikai nav redzējis, bet arī nezin kādi tie mēdz būt? Un vēl - jo nopietnākas šķirnes, jo ilgāku laiku viņiem vajadzēs, lai izaugtu un būtu spējīgi kko sargāt un saprast kurā brīdī tas ir un kurā nav jādara.

Attiecībā uz manu šķirni - ideālākajā variantā ir, ja rotveileram sargāšanas instinkti parādās ap 2 gadi, bet līdz šīm brīdim viņam ir jāmīl visi un viss, kurus vai ko viņš redz!
Bīstamākie cilvēkam savā vai neitrālā teritorijā ir nepārliecināti par sevi, nesocializēti suņi, kuri uzbruks no bailēm un tikai no aizmugures! Krievu valodā vnm ideāli ir skanējis - Zlobno trusļivije!

Mūsu bez sētas 5ha šad tad ir kāds ieklīdis, taču neviens nav sakosts. Ienācēji tiek pabrīdināti ar acu skatu vai rūkšanu vai iezīmēšanu un "laipni" pavadīti līdz mūsu teritorijas robežām. Tālāk suņi šiem svešiniekiem neseko. Cita lieta kā nu kurš prom gājis - cits bļaudams, cits rāpodams, bet visi dzīvi veseli.
Tieši tāpat viņi "palūdz" aiziet prom svešos suņus. Izdzen no savas teritorijas un tālāk viņiem neinteresē, kur suns un ko dara. Ar kaimiņu suņiem viss ir vienkārši - viņi respektē viens otra teritoriju un nesatiekas. Galu galā - tā ir jārīkojas gudram sunim - neiet tur, kur sargā kāds cits.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby NARDICUM » 02 Mar 2017, 11:54

Magdalena
Es nezinu :sarkstosa: , man kaut kā jau tā iegājies, ka suņi ir paklausīgi un nerada problēmas.
Zīda sunīši noteikti nekostu, bet no viņiem jau ir visvairāk bail cilvēkiem :kanepe: , jo viņi ļoti skaļi sagaida ciemiņus.
Jagdi nekostu, nu var būt, ja galīgi sāktu man uzbrukt.
Vidusāzieši... tur jau nemaz nav ko domāt, bez jautājumiem.
Pilnīgi piekrītu KR :alinji:
Bet nu vidusāzietis tomēr ir nedaudz savādāks, bieži nemaz nebrīdina, uzbrūk uzreiz, klusēdams. Pieauguši suņi, sevišķi puikas, gandrīz nemaz nerej un nerūc. Klusu nekustīgi guļ un gaida, kad nelūgtais ciemiņš pārkāps robežu. Ļoti bīstama situācija. Cilvēki jau uzskata par bīstamu to suni, kas izrāda agresiju- rej, rūc, ārdās.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 02 Mar 2017, 12:08

Ak, kā man pēdēja laikā besī ārā visi tie mīļulīšu saimnieki kuri uzskata, ka sunim vienīgais uzdevums ir deldēt dīvānā, dzenāt putnus un skriet pakaļ bumbiņai... man arī pašai galīgi nav darba suņi, bet es lieliski saprotu tos cilvēkus, kuri izvēlās sev suni pēc citiem principiem. Un sarga funkcija ir tikai atbalstāma. Tā jau visa tā ''pet'u'' ražošana, tik daudz šķirnes ir sabeigusi, ka vairs jau nav kur.. sterelizērs, nekaitīgs, bezsmadzeņu k.kas nevis suņi. Rezultāts - bailes, bailes dzīvot. Kompanjonu šķirnes nav nemaz tik daudz. Pārsvarā tomēr katrai šķirnei pamatā ir kāds darbs un cilvēka vēlme radīt sev dīvāna spilvenu dobermaņa, vai rotveilera izskatā, rada tikai problēmas. :pagalvu:
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Spigana » 02 Mar 2017, 12:22

begemot, man tomēr šķiet, ka ir labāki veidi kā nodarbināt suni par ļaušanu nokost cilvēkus. Bet nu tas tā, tīri individuāli laikam.
Savukārt apmācīts suns, kas pilda savus pienākumus tomēr ir kas pilnīgi cits. Un mūsdienās ir gana daudz dažādu veidu, kā nodarbināt suni, lai nevajadzētu čīkstēt, ka var tikai mājās par spilventiņu turēt.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 02 Mar 2017, 12:35

Spigana wrote:begemot, man tomēr šķiet, ka ir labāki veidi kā nodarbināt suni par ļaušanu nokost cilvēkus. Bet nu tas tā, tīri individuāli laikam.
Savukārt apmācīts suns, kas pilda savus pienākumus tomēr ir kas pilnīgi cits. Un mūsdienās ir gana daudz dažādu veidu, kā nodarbināt suni, lai nevajadzētu čīkstēt, ka var tikai mājās par spilventiņu turēt.

Pirms jāatrod tas kas spētu nokost ))) nevis aizmuktu prom ar visu baigo bļaušanu virsu. Problēmas būtība ir nevis veidos, ka nodarbināt, bet gan tajā, ka cilvēks dzīvo sunim nevis suns cilvēkam. Tas ir galīgi greizi, un sakne šai problēmai ir tieši tajā, ka atlasa tos kuri ir pakļāvīgi, darba šķirnēs pakļāvīgums un maigums ir vienāds ar bailīgumu un nedrošumu. Ok ir iegūts suns kas nespēj pretoties cilvēkam, bet līdz ar to ir iegūts neirotisks dzīvnieks, kas visu mūžu ir jāmāca dzīvot. Katrai šķirnei savs uzdevums, pie tā arī jāpieturas. Nav nemaz tik viegli, atrast sargu, tici man, diemžēl tādu suņu ļoti maz ir palicis.
Un ko darīs apmācīts suns, ja tu nevari iedot viņam komandu uz aizstāvēšanu?
Starp citu ir viena ļoti slavena krievu zoopsiholoģe, kas bailīgus suņus tieši izvelk uz košanām. Iemāca sunim stāties pretī, pārvar to pakļāvības barjeru un suns atlabst. Diez kur te joks?
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby fedelta » 02 Mar 2017, 13:14

Nezinu, vai ir prāta darbs iegādāties, piemëram, vidusāzieti un turēt visu mūžu sētā un gaidīt, kas notiks, ja kāds ienāks. Jo tāds bija jautājums - vai tā darīt ir labāk,ja grib sargu - nesocializēt un neapmācīt.

Tieši tā, ir šķirnes ar dažadiem raksturiem un var izvēlēties piemērotāko, bet nedrīkst aizmirst to, ka vienalga kāds suns, viņu nedrīkst ielikt būrītī un turēt, tas ir dzīvnieks ar vajadzībām - skriet, komunicēt, ēst, dzert, utt. Nevis tikai tupēt sētā padsmit gadus.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 02 Mar 2017, 14:01

ne nu mans sašutums drīzāk bija versts un to, ka sargs tagad bez maz vai monstrs skaitās..
Par Aziātu un sētu, skatoties kāda sēta gan jau, nedomāju, ka šiem lopiņiem ir baigā vēlme komunicēt ar ārpasauli, ja sētā viņam ir pietiekoši daudz ko darīt un vārds darīt aziātam nozīmē sargāt savu teritoriju.
Turklāt es neticu visām tam pasaciņām par socializāciju )) vai nu ir, vai nu nav. Protams var pieradināt suni pie kairinātāja, tas gan ir ētikas jautājums, jo pats suns daudz labāk jutīsies savā sētā, ar nosacījumu, ka tas ir bailīgs suns, nevis klīdīs ar Jums pa Vecrīgas tirdziņiem pusģīboņa stāvokli.. Dažreiz saimnieka vēlme socializēt ir tik egoistiska, ka gribās pa pakausi uzšaut.. Nervu sistēmas īpatnības nav niķis, tā ir fizioloģija, trauksme rada veselības problēmas, nemākulīgās rokās tāds dzīvnieks nobeigsies daudz ātrāk, nekā ja būtu kļuvis par rējēju kāda omes viensētā.
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby fedelta » 02 Mar 2017, 16:20

Bet pat turēšana sētā nenozīmē, ka sunim nav jāiemāca elementārs respekts un paklausība, vismaz pret savu ğimeni, jo nekad nevar zināt, kas dzīvē gadīsies, un nezinu vai kādam gribēsies satikt nevaldāmu milzeni, kas būs izgājis aiz sētas, kamēr, piemēram, saimnieks noparko savu auto. (Tieši taa 2x cietu es un mans suns, saimnieks NEKO nevarēja izdarīt, suns vienkārśi metās man virsū, pēc tam manam sunim, ko biju iespiedusi starp sētu. Kad saimnieks uzgāza ūdeni un turëja, ieķera tam rokā.). Un es neuzskatu, ka tas ir normāli, jo iela, kur drīkst visi iet, viņam nav jāsargā. Vienkārši liels, nevaldāms milzenis, kam var aizvērties jebkurā brīdī.
Domāju, ja būtu iemācījuśi sunim respektu vismaz prer sevi, suns būtu savaldāms un paša saimnieka roka nebūtu cietusi.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 02 Mar 2017, 16:42

Zooagresija vispār ir tāda lieta no kuras vēlams apkārtējus norebožot. Tam gan var nebūt nekāda sakara ar cilvēks/suns attiecībām. Saimnieks dumjš, tas gan, mierīgi varēja uzrauties uz poličiem. Jāprasa kāpēc neziņojat?
Last edited by begemot on 02 Mar 2017, 16:53, edited 1 time in total.
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby fedelta » 02 Mar 2017, 16:51

begemot wrote:Zooagresija vispār ir tāgda lieta no kuras vēlams apkārtējas norebožot. Saimnieks dumjš, tas gan, mierīgi varēja uzrauties uz poličiem. Jāprasa kāpēc neziņojat?



Ziņoju, protams, bet tur bija mans vārds, pret viņa vārdu, liecinieku nebija. Iepriekš neesot sūdzības bijušas. Pēc tam bija uztrāpījusies vēl viena sieviete uz to suni, tad vińam uzlika kaut kādu sodu.
un sēta liela, koka, betoneetiem pamatiem. Un ko tas dod? Absolūti neko. Tieši tapec esmu tik skeptiska,ja izdomā, ka suni mācīt nevajag.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 02 Mar 2017, 16:55

fedelta wrote:
begemot wrote:Zooagresija vispār ir tāgda lieta no kuras vēlams apkārtējas norebožot. Saimnieks dumjš, tas gan, mierīgi varēja uzrauties uz poličiem. Jāprasa kāpēc neziņojat?



Ziņoju, protams, bet tur bija mans vārds, pret viņa vārdu, liecinieku nebija. Iepriekš neesot sūdzības bijušas. Pēc tam bija uztrāpījusies vēl viena sieviete uz to suni, tad vińam uzlika kaut kādu sodu.
un sēta liela, koka, betoneetiem pamatiem. Un ko tas dod? Absolūti neko. Tieši tapec esmu tik skeptiska,ja izdomā, ka suni mācīt nevajag.

Tas labi. Tagad jau vel to čipu varēs piesiet, ja kas.
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby fedelta » 02 Mar 2017, 16:58

Nemaz nezinu vai tas suns tur vēl ir, esam tālu prom no viņa, paldies Dievam. Bet jebkurā gadījumā - tādā situāciju nenovēlu nevienam.
Tieši tāpēc silti iesaku tēmas autoram skolot savu suni, citādāk tas var būt bīstams ne tikai citiem, bet arī pašiem.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 02 Mar 2017, 17:51

Tas gan ir gana tizls sarg suns jāteic ) ja garāmgājēji viņu interesē vairāk par to kas tobrīd notiek sētā.
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Magdalena » 02 Mar 2017, 22:07

NARDICUM wrote: Magdalena
Es nezinu :sarkstosa: , man kaut kā jau tā iegājies, ka suņi ir paklausīgi un nerada problēmas.

O, tas gan nav slikti, ja pareizā audzināšana jau asinīs! :jautri:

NARDICUM wrote:Bet nu vidusāzietis tomēr ir nedaudz savādāks, bieži nemaz nebrīdina, uzbrūk uzreiz, klusēdams. Pieauguši suņi, sevišķi puikas, gandrīz nemaz nerej un nerūc. Klusu nekustīgi guļ un gaida, kad nelūgtais ciemiņš pārkāps robežu. Ļoti bīstama situācija.

Oho! Un tas ar visu pareizu socializēšanu un radināšanu pie cilvēkiem pašu sētā un ārpus tās, ja?
Un es biju iedomājusies, ka varbūt tādi pie cilvēkiem visās vietās pieradinātie tad tā arī mierīgi sēdēs vai gulēs un neko nedarīs vai labākā gadījumā nāks paspēlēties, ja kāds nāks, jo viņi taču pie tā visa pieraduši, un domā, ka visi cilvēki ir labi un mīļi, un grib sunīti pabužināt. :tikainesaki:

Korland Rein wrote:jo nopietnākas šķirnes, jo ilgāku laiku viņiem vajadzēs, lai izaugtu un būtu spējīgi kko sargāt un saprast kurā brīdī tas ir un kurā nav jādara.

Man liekas, kaut kur lasījusi, ka kaukāziešiem jau, ja nemaldos, sešu nedēļu vecumā jāizrāda neuzticība pret svešiem. :lasu:
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Magdalena » 02 Mar 2017, 22:42

begemot wrote: Tā jau visa tā ''pet'u'' ražošana, tik daudz šķirnes ir sabeigusi, ka vairs jau nav kur.. sterelizērs, nekaitīgs, bezsmadzeņu k.kas nevis suņi. Rezultāts - bailes, bailes dzīvot. Kompanjonu šķirnes nav nemaz tik daudz. Pārsvarā tomēr katrai šķirnei pamatā ir kāds darbs un cilvēka vēlme radīt sev dīvāna spilvenu dobermaņa, vai rotveilera izskatā, rada tikai problēmas. :pagalvu:

Man arī brīžam kaut kā līdzīgi liekas. :( Lasu šī gada Nr.1. ''Astēs'' par VAS.. skaitās viena no Latvijā labākajām VASu audzētavām.. Citēju tur rakstīto: ''Ja vēlies pirkt VAS ar domu - nu tik man būs lielisks mājas sargs, kas aizstās signalizāciju, tā ir ilūzija. Par to jāaizmirst. Šobrīd Latvijā nav agresīvu vācu aitusuņu. [...] Lai iegūtu suni, kas sargā māju no nejaušiem garāmgājējiem un uzbrūk zagļiem, ir jāveic ļoti specifiska apmācība. [...] audzētāja negrib, lai suns būtu tikai kā instruments teritorijas apsargāšanai. [...] Ir tik daudz ieguldīts selekcijā, lai suns būtu augstvērtīgs un kvalitatīvs ģimenes draugs, ka negribas viņam vēlēt šādu likteni.''
Un tad salīdzinu šķirnes standartu FCI No. 166: ''Uzvedības tips, raksturs, ģenētiskā uzņēmība. Šķirnes īpatnība ir spēcīgs nervu darbības tips. Uzmanība, uzvedības dabiskums, paklausība, sargāšanas instinkts, uzticība un neuzpērkamība, kā arī drosme, cīņas instinkts un izlēmīga rīcība – tās ir svarīgākās šķirnes īpašības. Uzskaitītās īpašības, pirmkārt, ļauj uzlūkot vācu aitu suni kā dzīvnieku, kuru var izmantot ļoti plaši, īpaši kā sargsuni, patruļas suni, aizstāvi un kompanjonu.''
Hm...... :neparliecinats:
Bet varbūt tas standarts ir neriktīgs...?
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby fedelta » 02 Mar 2017, 22:45

NARDICUM wrote:Oho! Un tas ar visu pareizu socializēšanu un radināšanu pie cilvēkiem pašu sētā un ārpus tās, ja?
Un es biju iedomājusies, ka varbūt tādi pie cilvēkiem visās vietās pieradinātie tad tā arī mierīgi sēdēs vai gulēs un neko nedarīs vai labākā gadījumā nāks paspēlēties, ja kāds nāks, jo viņi taču pie tā visa pieraduši, un domā, ka visi cilvēki ir labi un mīļi, un grib sunīti pabužināt. :tikainesaki:


Noteikti ne, socializēt nenozīmē, ka suns līdīs uz vēdera pie visiem ar bumbińu zobos. Tas dod lielaaku garantiju, ka viņš ir savācams un uz savu galvu nekodīs visiem, kas ies garām. Mans suns pie sveša spēlēties nelīdīs, apostīs un ignorēs, ja tiek apsaukts, kad kāds svešs ierodas. Man vienreiz viens vecis naktii uzbāzâs pastaigas laikā, ar nepiedienīgām frāzēm un grūstīšanu, suns bija momentā klāt, zāğis virsū, rējiens pamatīgs un balta zobu rinda priekšā. Tai pat laikā, ja es būtu sasveicinājusies un veidojusi dialogu ar to cilvēku, viņš tiktu ignorēts, kā arī sabiedriskajā transportā un pasākumos ir drūzma un grūstīšanās - 0 emociju.Suns, vismaz mans,labi saprot, kad man vajag viņa palīdzību un kaut kas nav labi. Suns labi jūt bailes, naidu, briesmas,daudz labāk nekā cilvēks.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Spigana » 02 Mar 2017, 23:32

Magdalena, manuprāt, visu šo sarunu lielākā problēma ir atšķirība tanī, kā kurš skaidro jēdzienus. Ja man kāds pasaka "mājas sargsuns", es domāju tikai par ķēdē iekabinātu, neaudzinātu suni, kurš visu dzīvi nolemts pavadīt četrās sētas sienās, un man ir žēl gan tāda suņa, gan cilvēku, kas ar vinu komunicē. Pieļauju, ka audzētāja ir domājusi līdzīgās kategorijās.
Šinī diskusijā savukārt vairākkārtīgi tiek pieminēti speciāli apmācīti sargsuņi, kuri dzīvo pilnvērtīgu dzīvi un visi priecīgi. Man ar šādiem sastapties nav gadījies un nav gadījies sastapt arī cilvēkus, kas sakot "gribu sargsuni" domā šais kategorijās.
Ir lieliski, ja cilvēki ar "sargsuns" domā otro variantu, bet lielākoties tā tomēr nenotiek attiecīgi es lieliski saprotu audzētājas satraukumu un vēlmi publiski par to runāt.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby madja » 03 Mar 2017, 10:43

Spigana wrote: manuprāt, visu šo sarunu lielākā problēma ir atšķirība tanī, kā kurš skaidro jēdzienus


lūk! man arī liekas,ka lielākās sabiedrības daļas izpratnē "sargsuns" ir radījums,ja ne pie ķēdes, tad tāds,kas izskraidījis tranšeju gar sētu, jo nav kur likt enerģiju un smadzenes tai ierobežotajā teritorijā, no kuras ārā netiek vests un nekā netiek nodarbināts, jo cilvēkam liekas,ka
begemot wrote:Tas gan ir gana tizls sarg suns jāteic ) ja garāmgājēji viņu interesē vairāk par to kas tobrīd notiek sētā.
tai sētā taču nekas nenotiek, cilvēki ņem "sargsuņus" saviem 1800, ok, varbūt 3000 kvadrātmetriem, bet nereti arī 900. tad ko tam sunim tur iesākt?

Magdalena wrote:Šķirnes īpatnība ir spēcīgs nervu darbības tips. Uzmanība, uzvedības dabiskums, paklausība, sargāšanas instinkts, uzticība un neuzpērkamība, kā arī drosme, cīņas instinkts un izlēmīga rīcība – tās ir svarīgākās šķirnes īpašības. Uzskaitītās īpašības, pirmkārt, ļauj uzlūkot vācu aitu suni kā dzīvnieku, kuru var izmantot ļoti plaši, īpaši kā sargsuni, patruļas suni, aizstāvi un kompanjonu.''


kā būtu,ja boldā ieliktu citas īpašības?
tas cīņas instinkts VASiem pavisam noteikti ir un tiek izmantots - kožot "roku", un tie,kas to nedara, netiek uzskatīti par labiem VASiem.
sargāšanas instinkts? ja tas ir pat manai gribu-būt-vas memmesmeitiņai... sargāšanas instinkts nenozīmē staigāt pa pagalmu ar svarīgu sejas izteiksmi "šas kodīšu", tas ir kā fadelta minēja - suņa inciatīvas uzņemšanās noteiktās situācijās un arī man ir nācies redzēt,ka mans klēpjsunīts ir gatavs mani sargāt.

starp citu, VAS ir arī aitu suns, ar ko pie mums galīgi nenodarbojas, bet tas instinkts daļai tomēr ir saglabājies.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

PreviousNext

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron