Suņu saimnieku bezatbildība :(

All About Dogs

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 26 Nov 2016, 23:12

karalislauva wrote:Pēc šodienas suņa uzbrukuma manējai es sāku meklēt par elektrošoku. Vai jūsu minētais variants bija domāts tas pats, ko angļu un citās valodās sauc Taser? Ja tā - Itālijā tā uzglabāšana nav atļauta ne civilajam iedzīvotājam, ne policistam.

Ja pareizi atminos, arī LV tas nav atļauts, bet - kuru tas interesē? Galvenais, ka visi sveiki un veseli.
Un tas pats par to miesas bojājumu nodarīšanu zaglim. Tas ir visur. Policija neiesaka meklēt, piem, pāridarītāju paša spēkiem, lai atrodot negribas sadot iekšāš un tikt apcietinātam pašam.
Jaunzelandē man arī teica, labi, ka zagli nenoķēru, jo ja es viņam kko, tā sūdzība manā virzienā viens un div...
Attiecīgi - ja pats par sevi nerūpēsies, neviens to nedarīs. Tādēļ iesaku rīkoties, gādāt arī neatļauto un ar smadzenēm to visu lietot. Tāpat kā izsaucot policiju rasela gadījumā tu neko nevarētu pierādīt, tā visdrīzāk arī neviens cits, ja vien nav nofilmējis, neko nepierādīs un pati būsi tālēs zilajās, toties suns vienā un neasiņainā gabalā. Pati arī.
Man Kajs šobrīd staigā ar iebindētu asti, jo par laimi ir āāātrs. Taču tā asiņu peļķe, kas pēc klaiņojoša suņa nekurienes vidū uzbrukuma, atstāja mani ar dažiem izlaistiem sirdspukstiem un sirmiem matiem.
Moš suņu pilnmēness. Vēl nesen tas ridžbeka uzbrukums izstādē maniem.... Un visapkārt... Kaut kāds vājprāts notiek, lai gan pa lielam bija sajūta, ka kopumā it kā iet uz augšu suņu kultūra. Nez.
Es iesaku to teizeri. Vai kko. Kaut vai pašas mieram.
Somu ar ķieģeli vienmēr iekšā. Kad bliezīs ar to...
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby karalislauva » 27 Nov 2016, 00:11

Ā. Biju sapratusi, ka Lv viņš ir atļauts kā pašaizsardzības līdzeklis.

Māra wrote:Un tas pats par to miesas bojājumu nodarīšanu zaglim. Tas ir visur. Policija neiesaka meklēt, piem, pāridarītāju paša spēkiem, lai atrodot negribas sadot iekšāš un tikt apcietinātam pašam.
Jaunzelandē man arī teica, labi, ka zagli nenoķēru, jo ja es viņam kko, tā sūdzība manā virzienā viens un div...

Nu bet kas tas par sviestu nu?? Tas ir - man ir jāsaka zaglim: tu tagad gaidi, kad atbrauks policija un tevi apcietinās? :launigs:

Somu ar ķieģeli vienmēr iekšā. Kad bliezīs ar to...

Šis variants izklausās ļoti "pa manam" (es jau kā pašaizsardzībai Briselē bliezu vienam ar somiņu pa galvu :D). Tikai žēl to smagumu nēsāt.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 27 Nov 2016, 00:53

karalislauva wrote:Tikai žēl to smagumu nēsāt.

Njā. Man riebjas smagas somas. Ļoti. Saprotu tevi :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby karalislauva » 22 Dec 2016, 16:42

Pa cik te iepriekš gāja runa par tiem pilsētu un Latvijas noteikumiem, iepostošu te.

Palasījos suņu turēšanas noteikumus Valmierā. http://www.valmiera.lv/sites/default/files/sunu_un_kaku_turesanas_noteikumi.doc Neko svaigāku par 2001. gada Valmieras domes izdotu lēmumu neesmu vēl atradusi. Un te http://www.ulubele.org/lv/pasvaldibu-saistosie-noteikumi/valmieras-pilseta/ vēl latos soda naudas bija.

6.7. nodrošināt, lai suņiem, atrodoties ārpus telpām, mājām vai
pagalmiem (sabiedriskās vietās), būtu kakla siksna ar tai
piestiprinātu žetonu un uz purna uzlikts uzpurnis);
6.11. izvest suņus pastaigā tikai pavadā. Ar uzpurni (uzpurnim jābūt tādam, kas garantē apkārtējo cilvēku un dzīvnieku drošību no fiziska kaitējuma) pastaigā jāizved dienesta suņi no 6 mēnešu vecuma, kā arī niknie suņi (izņemot, dekoratīvos suņus un suņus, kas speciāli apmācīti invalīdu apkalpošanai, glābējsuņi un medību). Bez pavadas un uzpurņa suņus atļauts turēt vai palaist tikai suņu apmācību laukumos, kā arī noziedznieku aizturēšanas operācijās (tiesību aktos noteiktajā kārtībā) un vietās, kur tie neapdraud cilvēkus;

Nopietni, uzpurnis? Kurā aizvēsturiskajā gadā dzīvojam?! A ja man nav ne dienesta suns, ne glābējs, ne dekoratīvais? :D

7.4. iegādāties un turēt iedzimti niknos Pitbulterjera sugas suņus. Esošie šīs šķirnes suņi pakļaujami sterilizācijai;

Iedzimti niknie sugas suņi. :D
Vai tad Latvijā patiesi pitbulterjeri ir aizliegto šķirņu sarakstā?

Palasīju, pasmējos. Bet tagad tiešām gribu atrast kaut ko svaigāku, līdzi laikam ejošu. Kur lai atrod? Mani interesē par tiem uzpurņiem, jo esmu izcili neveiksmīgs cilvēks noteikumu pārkāpšanas sakarā - kāds var tos pārkāpt desmitiem reižu un nekas par to nebūs, man atliek vien vienu vienīgu reizi un esmu pieķerta, hops, un protokols/soda nauda. :D Mans plāns ir būt drusku bezatbildīgam saimniekam (jo jāpraktizē kaut kur ir atsaukšana) un vazāties apkārt pa pilsētas mežiem un Gaujmalu bez pavadas, un, saprotams, ka bez uzpurņa.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 22 Dec 2016, 16:49

Ja pareizi lasu, tad ar uzpurni jābūt tikai niknajiem suņiem un dienesta no 6 men vecuma. Vismaz uzrakstīts tā.
Piem, saluki ir medību suņi, tad jau uzpurnim nav jābūt. :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Spigana » 22 Dec 2016, 16:59

Es tos noteikumus saprotu tā, ka uzpurni vajag tikai agresīviem suņiem un dienesta suņiem, kas vecāki par 6 mēn. Pārējiem nevajag.
"Iedzimti niknie", protams, ir muļķīgs formulējums un muļķīgi pieņemt, ka tikau konkrētā šķirnē var būt, bet vispār man šķiet tikai normāli kontrolēt to, ka agresija netiek nodota pēcnācējiem un vairota.

Īsāk sakot - normāls, birokrātiski uzrakstīts likums. Neredzu problēmu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ash » 22 Dec 2016, 17:38

es vēl izprotu tā ka ar "dienesta suņi" domātas nevis šķirnes, bet gan tiešām dienesta suņi. tas sasaucas ar tekstu tālāk ka noziedzinieku aizturēšanas mirklī var būt bez uzpurņa.
bet sajūta, ka noteikumus rakstījis pus-analfabēts :aknee:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ibika » 22 Dec 2016, 19:06

karalislauva wrote:Pa cik te iepriekš gāja runa par tiem pilsētu un Latvijas noteikumiem, iepostošu te.

Palasījos suņu turēšanas noteikumus Valmierā. http://www.valmiera.lv/sites/default/files/sunu_un_kaku_turesanas_noteikumi.doc Neko svaigāku par 2001. gada Valmieras domes izdotu lēmumu neesmu vēl atradusi. Un te http://www.ulubele.org/lv/pasvaldibu-saistosie-noteikumi/valmieras-pilseta/ vēl latos soda naudas bija.

6.7. nodrošināt, lai suņiem, atrodoties ārpus telpām, mājām vai
pagalmiem (sabiedriskās vietās), būtu kakla siksna ar tai
piestiprinātu žetonu un uz purna uzlikts uzpurnis);
6.11. izvest suņus pastaigā tikai pavadā. Ar uzpurni (uzpurnim jābūt tādam, kas garantē apkārtējo cilvēku un dzīvnieku drošību no fiziska kaitējuma) pastaigā jāizved dienesta suņi no 6 mēnešu vecuma, kā arī niknie suņi (izņemot, dekoratīvos suņus un suņus, kas speciāli apmācīti invalīdu apkalpošanai, glābējsuņi un medību). Bez pavadas un uzpurņa suņus atļauts turēt vai palaist tikai suņu apmācību laukumos, kā arī noziedznieku aizturēšanas operācijās (tiesību aktos noteiktajā kārtībā) un vietās, kur tie neapdraud cilvēkus;

Nopietni, uzpurnis? Kurā aizvēsturiskajā gadā dzīvojam?! A ja man nav ne dienesta suns, ne glābējs, ne dekoratīvais? :D

7.4. iegādāties un turēt iedzimti niknos Pitbulterjera sugas suņus. Esošie šīs šķirnes suņi pakļaujami sterilizācijai;

Iedzimti niknie sugas suņi. :D
Vai tad Latvijā patiesi pitbulterjeri ir aizliegto šķirņu sarakstā?

Palasīju, pasmējos. Bet tagad tiešām gribu atrast kaut ko svaigāku, līdzi laikam ejošu. Kur lai atrod? Mani interesē par tiem uzpurņiem, jo esmu izcili neveiksmīgs cilvēks noteikumu pārkāpšanas sakarā - kāds var tos pārkāpt desmitiem reižu un nekas par to nebūs, man atliek vien vienu vienīgu reizi un esmu pieķerta, hops, un protokols/soda nauda. :D Mans plāns ir būt drusku bezatbildīgam saimniekam (jo jāpraktizē kaut kur ir atsaukšana) un vazāties apkārt pa pilsētas mežiem un Gaujmalu bez pavadas, un, saprotams, ka bez uzpurņa.


Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.187
Valmierā 2013.gada 28.novembrī
http://likumi.lv/doc.php?id=265460
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Linda B. » 22 Dec 2016, 21:09

Nesen izkāvos ar omes kaimiņa kuci - VAS. Nu, labi, neizkāvos. Es jau apzināti gāju pie viņas draudzēties, tikko uzradās, jo cilvēks jau sen zināms ar konkrētu bezatbildību. Nu lūk, nesen gāju mājās no omes ar suņiem, un šis laikam to kuci laiž vakaros izskrieties pa ielu, nu vai pagalmu, bet vārtu nav, viņa, protams, izskrēja ārā un metās virsū maniem suņiem. Labi, ka kaklasiksna bija, aizķēru aiz tās un uzrāvu gaisā un turēju kamēr saimnieks beidzot atvilkās savākt suni. Pēc tam vēl ilkgi varēja dzirdēt kā nabags kauc, jo viņu klapē :aizsvilstas:
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 22 Dec 2016, 21:18

Njā :ieraujpoda: Jāklapē te būtu saimnieks.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby karalislauva » 22 Dec 2016, 22:55

Māra wrote:Ja pareizi lasu, tad ar uzpurni jābūt tikai niknajiem suņiem un dienesta no 6 men vecuma. Vismaz uzrakstīts tā.
Piem, saluki ir medību suņi, tad jau uzpurnim nav jābūt. :)

Konkrēti tur neko uzsvērtu uz nikniem neredzēju, bija vispārīgi teikts, ka ar uzpurni, un tad tālāk rakstīts par dienesta suņiem, kas arī man nebija skaidrs - tās tā kā dienesta suņu šķirnes vai suņi, kas piedalās dienestā domāti. Un, tas tā - ja šie noteikumi bija vēl 10 gadus atpakaļ pie dzīvības, tad teorētiski manam 5 mēn. vecajam laikas jauktenim neko nevarēja piesiet, jo pirmkārt, nebija 6 mēn., otrkārt, nebija dienesta suns un skaitās medību suņa jauktenis. Jeb uz jaukteņiem vēl kādi īpaši noteikumi toreiz attiecās, jo likumā bija runa vien par šķirnes suņiem. :D

Un atkal man šķiet aplami nodalīts - medībnieki kā viena no grupām, kas var. Kas ar 'medību suņi' bija domāts - medību šķirne, jeb arī medībās tiešām praktizējošs suns. Negribētos satikt bez pavadas (un bez-uzpurņa) bīglu, kam kādu iemeslu dēļ ir tendence uz agresiju uz citiem suņiem (bet cilvēkiem neuzbrūk, tāpēc pēc likuma neskaitās agresīvs suns) un saimnieks velkas no pakaļas kaut kur pārsimts metru attālumā (jo "suns bez pavadas var atrasties īpašnieka (turētāja) uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks (turētājs) spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību, izņemot zemāk minētās pilsētas teritorijās", bet medību šķirne taču! :kanepe: Tā kā viss ir subjektīvs. :D

ibika wrote:Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.187
Valmierā 2013.gada 28.novembrī
http://likumi.lv/doc.php?id=265460

Paldies Dievam, ka tomēr ir nākuši pie apskaidrības un dauuudz ko grozījuši un svītrojuši!!!
Tencinu par linku! 16. punktā atradu tieši to, ko meklēju.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 23 Dec 2016, 02:21

karalislauva wrote:
Māra wrote:Ja pareizi lasu, tad ar uzpurni jābūt tikai niknajiem suņiem un dienesta no 6 men vecuma.

Konkrēti tur neko uzsvērtu uz nikniem neredzēju, bija vispārīgi teikts, ka ar uzpurni, un tad tālāk rakstīts par dienesta suņiem

--->
karalislauva wrote:pastaigā jāizved dienesta suņi no 6 mēnešu vecuma, kā arī niknie suņi


***
karalislauva wrote:Negribētos satikt bez pavadas (un bez-uzpurņa) bīglu, kam kādu iemeslu dēļ ir tendence uz agresiju uz citiem suņiem (bet cilvēkiem neuzbrūk, tāpēc pēc likuma neskaitās agresīvs suns) un saimnieks velkas no pakaļas kaut kur pārsimts metru attālumā (jo "suns bez pavadas var atrasties īpašnieka (turētāja) uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks (turētājs) spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību, izņemot zemāk minētās pilsētas teritorijās", bet medību šķirne taču!

Jaunajā likumā nav vairs šis izņēmums, tā ka jāuztraucas vairs ir tikai par saimnieku bezatbildību, nevis šķirnēm. Pietam vecajos noteikumos par niknajiem nav minēts - uz ko tieši nikni, tā ka tevis izdomātajā piemērā arī tam bīglam būtu jābūt ar uzpurni. ^^
Nav tik traki :alinji:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Creme de la Creme » 27 Dec 2016, 08:39

Kāda vella pēc dienestā esošam sunim uzpurnis? :akes: Dienesta suns automātiski kļūst par agresīvu un neprognozējamu suni? Manā prātā ir tieši otrādāk...
Bet jā, palasot dažu labu pilsētu/novadu noteikumus, liekas ka tur juristi ar deviņu klašu izglītību...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 05 Jul 2017, 17:30

šodien vienā birojā (VUCA) no blakus kabineta izskrēja divi kaut kādi jorkveidīgie un viens no tiem palecās un man sīki iekoda virs ceļa. ir kā nekas, bet tomēr nepatīkami. suņu saimniece nemaz neiedomājās atvainoties, tik pajautāja, vai bikses neesot saplēstas :akes:
neko darīt, klientu nolamāt nebūtu labais stils, gan jau tā saimniece dabūs citur mācību...
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Creme de la Creme » 17 Aug 2017, 07:36

Kāda ... pēc suņi jāstaipa līdzi pa iestādēm?! :apstulbis:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby AliseM » 17 Aug 2017, 09:28

1.variants: droši vien tāpēc, ka ir paņemti līdzi, bet mašīnā atstāt nevar.
bet... Kāda ... pēc tiem suņiem nav pavadas? tikpat labi kāds niknāks pilsonis (vai atbildīga māmiņa) var tā iebliezt mazkodējam, ka nekāds ķirurgs vairs nesalasīs? man pašai visu mūžu ir suņi, bet, ja kāds 4-kājainis apdraudēs manus bērnus vai manus suņus, es arī būšu neganta :paukojas:
Fantastiska saimnieka bezatbildība... :lamajas:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Retrīvers » 17 Aug 2017, 11:32

Mani ļoti kaitina mazie yorki utt.. Īpaši tie kas bezgēgā kviec, rej un kož visiem pēc kārtas.. Ja man būtu tāda situācija, ka pieskrien tāds un iekož, es viņu aizspertu ar kāju tālēs zilajās ilgi nedomājot.
Man bieži sastopama situācija ir tāda, ka es pastaigājos ar savējiem suņiem - parasti viens ir pie pavadas un otrs staigā brīvi, jo viņam ir nospļauties uz apkārtējo pasauli, suņiem, kaķiem, cilvēkiem (klāt neiet, iet vnk apkārt pa zāli, ja kāds pretī iet).. Un tad parasti pie tā suņa, kas man pie pavadas man pieskrien klāt kāds mazs mošķis un skraida apkārt un rej. Un kad saimniece pamana, tad sāk saukt, bet šiem parasti ir nospļauties ko saimniece saka un tad es vicinu pavadu lai atgaiņātu.
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby fedelta » 17 Aug 2017, 13:31

Nāku izteikt savu žulti. Tātad, dzīvojam dzīvoklī, pilsētā un katru brīvdienu rītu, pulksten 6:00 viena sieviete apsēžas pagalmā ar savu suni,kurš nonstopā rej vienkārši tāpat vien monotoni rej. Un kādu stundu no vietas. Aiztaisot balkonu ciet to riešanu tapat dzird.
Vienreiz neizturējām un pateicām, lai aiztaisa muti savam sunim vai iet sedet parkā, kur cilvēkiem gulēt negribās. Mūsu suns viņai gulet netraucē.
Uz ko viņa atbildēja - kas tas par suni, kas nerej?!
Un turpina spaidīt telefonu, kamēr tas tur jau zili melns norējies.

Es paliku uz pauzes, jo izrādās, ka dīvains ir mans suns, kas nerej tāpatvien uz mājas ķieģeĺiem.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Bonny Rain » 17 Aug 2017, 18:58

zvans pašvaldības policijai :pagalvu:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby fedelta » 17 Aug 2017, 21:40

Bonny Rain wrote:zvans pašvaldības policijai :pagalvu:


Ja tas turpināsies arī nākamās brīvdienas, pavisam noteikti zvanīsim.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests