Suns neklausa

All About Dogs

Suns neklausa

Postby Džesija » 23 Nov 2016, 16:18

Sveiki. Jau iepriekš bija izveidota diskusija par kucēnu, kurš adoptēts no patversmes un dzīvojis pagaidu mājās pie audžumammas, kura mācījās par kinoloģi. Arī mēs adoptējām kucīti no šī metiena. Šobrīd ārā vest nedrīkst, jo jāgaida pote. Kucēnam 2 mēneši.

Kucēnu nevar izaudzināt nekāpt mūsu gultā, tā kā gulta ir zema, tad viņai to ir ļoti viegli izdarīt...Konsultējāmies ar kinologiem (vairākiem) - ieteica norobežot teritoriju, respektīvi, pa nakti likt gulēt koridorā,virtuvē. Izdarījām, bet suns izdveš tādas skaņas, itkā viņu sistu nost. Tā kā dzīvojam dzīvoklī, tad, protams, kaimiņi nav mierā un viņa panāk savu-tiek izlaista. Tad ieteica nopirkt būri - nopirkām un atkal tas pats..neguļ viņa tur,kā aiztaisa ciet, tā uzreiz mežonīgi brēc. Un atkal tādā veidā izcīna uzvaru, jo tiek izlaista. Tad vēl ieteica būri nolikt pie gultas, lai mēs esam tuvumā - nekādu izmaiņu. Vakar devāmies gulēt pirms deviņiem, lai var pabrēkt un varbūt pārstās, bet nē, brēca līdz pus 12, atkal kaimiņi sūdzējās un nācās būri taisīt vaļā..
Ko vēl ar šo iesākt? Varbūt bijis līdzīgi kādam?

Un vēl otra problēma, kas mums ir..čurāšana un kakāšana. Pirmo dienu visu smuki darīja uz pampera, par ko tika apbalvota. Nākamajā dienā visi prieki beidzās un sāka darīt to, kur pagadās. Tad mēģinājām sekot līdz viņai uz soļa un nest uz pamperu, ja jūtam, ka tūlīt kaut kas būs, tad apbalvot. Šobrīd esam tikuši tik tālu, ka tikmēr, kamēr kāds visu laiku uz viņu skatās - viņa iet uz pampera - zina, ka būs balva. Bet tiklīdz esam darbā, tā suns atkal nokārtojas, kur ienāk prātā, nesmādējot pat savu gultiņu.

Varbūt kāds var ieteikt, kā rīkoties tālāk? Jo kinologi jau ir apzvanīti. Lieki piebilst, ka noklausoties par visu šo, neviens no viņiem nevēlās apmācīt mūsu sunīti.
Džesija
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 23 Nov 2016, 13:33

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns neklausa

Postby karalislauva » 23 Nov 2016, 16:55

Pie būra ir jāpieradina pakāpeniski, ar kārumiem. Nevar tā hops un būrī iekšā, suns to uztver par sodu.
Ja ar angļu valodu labi, tad var paskatīties video pamācības par šo tēmu, piemēram

https://youtu.be/7vOXWCewEYM

https://youtu.be/hesi8WxLWVE


Bet šeit pat suņos ir bijušas diezgan daudz diskusijas, kur apsprieta radināšana pie būra.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suns neklausa

Postby Alpina » 24 Nov 2016, 00:05

Jau pie iepriekšējā topika rakstīju gan par to ārā iešanu, gan par būri. Tikko atcerējos vēl vienu lietu - noguris kucēns ir labs kucēns :) Tas protams nenozīmē, ka kucēns jāforē, bet acīm redzami ir daudz par daudz enerģijas, kuru tikai loģisi, ka dzīvoklī nav kur izlikt. Sāciet pamazām iet laukā, attiecībā uz potēm - izvairieties no vietām, kur būtu sastopami nepotēti suņi utt. Kucēna socializācijā arī paši pirmie mēneši ir svarīgi un kā ar nokārtošanos, tā visu citu, jo ātrāk sāksiet, jo ātrāk bū rezultāts. Kad pārvedu savu kuciku mājās - pirmo nakti būri liku blakus gultai, jo arī gribēja čīkstēt. Pa nakti cēlos, laidu nokārtoties un gulēt tālāk. Nākamā naktī jau būri novietoju istabas stūrī, atkal pa nakti cēlos lait nokārtoties. nākamajā naktī jau būri novietoju tam paredzētajā vietā, vēl pāris reizes cēlos laist laukā, bet ar katru dienu arvien vēlāk - pirmās naktis ar modinātāju, tālāk jau kuciks pati prasījās, kad vajadzēja - tad arī laidu :) Tagad pa naktīm būrī vairs nelieku, izņemot reizes, kad brīvdienas rītā vēlos ilgāk pagulēt :kanepe: Būris ir super laba lieta, ja izdodas arī sunim parādīt, ka tas ir super :) Man būri stāv atvērts un uz maiņām tajā dodas gulēt gan suņi, gan kaķis, būris tā teikt uz izķeršanu :D Ja mazuli uz nakti būs noguris, tad arī nečīkstēs, bet gulēs kā plauša, maziņš vēl ir, daudz būtu jāguļ :) Bet ja liekā enerģija spiež uz smadzenēm, tad meklē piedzīvojumus ;)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Suns neklausa

Postby MartaK » 24 Nov 2016, 07:57

Es domāju,ka jums vienkārši nāksies ņemt atvaļinājumu un pavadīt ar suni 24/7... Ja kucēnam nav bijis kārtīgs audzētājs no paša sākuma, tad nav nekāds brīnums, ka tagad saimniekam ir jāiegulda daudz vairāk darba. Jebkurā gadījumā, es uzskatu, ka pat ja sunim ir bijis cilvēks, kas ar viņu ir nodarbojies no pirmās dienas, tāpat jauanjiem saimniekiem sākumā ir jāņem atvaļinājumu, lai iemācītu sunim jaunos "likumus". Ar to ir jārēķinās ņemot suni.
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Suns neklausa

Postby ash » 24 Nov 2016, 10:27

MartaK wrote:Es domāju,ka jums vienkārši nāksies ņemt atvaļinājumu un pavadīt ar suni 24/7... Ja kucēnam nav bijis kārtīgs audzētājs no paša sākuma, tad nav nekāds brīnums, ka tagad saimniekam ir jāiegulda daudz vairāk darba. Jebkurā gadījumā, es uzskatu, ka pat ja sunim ir bijis cilvēks, kas ar viņu ir nodarbojies no pirmās dienas, tāpat jauanjiem saimniekiem sākumā ir jāņem atvaļinājumu, lai iemācītu sunim jaunos "likumus". Ar to ir jārēķinās ņemot suni.


ja es gaidītu, mirkli, kad var savienot kucēnu ar atvaļinājumu, tad man vēljoprojām nebūtu suņa. neviena no abiem. es piemēram strādāju uzņēmumā, kur ir solidārā atvaļinājumu politika - 2x gadā viss uzņēmums tiek slēgts un visi dodas atvaļinājumā, periodi ir stingri reglamentēti. nesmu pat atļāvusies iedomāties, ka kucēns varētu tikt piedzemdēts tieši 2 mēnešus pirms mana atvaļinājuma. var jau protams mainīt darbu, kļūt par bezdarbnieku, paņemt slimības lapu...
mani ieteikumi:
1. radināt pie būra vai iekārtot manēžu ar vietu kur nokārtoties. aizvāciet gultiņu un lieciet kucēnam vecus dvieļus uz kā gulēt, tos regulāri mainīt un mazgāt. nopērciet tribio līdzekli smaku noņemšanai un maniakāli cīnieties ar čuru smaku.
2. aiznest kaimiņiem šokolādi un vīna pudeli un palūgt sapratni
3. momentā sākt pastaigas, maksimāli nodarbināt kucēnu
4. iegādāt foršus graužamos (presētos kauliņus, kociņus) un mantiņas, kur likt iekšā ēdienu, lai maksimāli sagādātu kucēnam nodarbes arī mājās.
5. ar gultu - vnk izdzīt ārā katru reizi kad tur iekāpj. ar laiku sapratīs un vairs nekāps. protams tas nestrādās, kad nebūsiet mājās. ar to rēķinieties uz visu suņa mūžu.
6. apbruņojieties ar pacietību. kucēni aug ātri un pēc pāris mēnešiem būs daudz vieglāk.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suns neklausa

Postby Zeva2 » 29 Nov 2016, 21:18

Man mazulis mājās ienāca kad bija četri mēneši Mums arī ir zema gulta ,bet mēs dzinām viņu laukā no istabas ,pēc pāris naktīm saprata ka tā istaba ir aizliegtā zona
Būri nopirkām pēc reizes kad nodīrāja tapetes.Pie būra pieradināju dodot tajā ēst un našķus .Mazulis saprata ka būris ir reāli forša lieta :)
Jā ir bijis kad kauc būrī ,bet laukā tie izlaists TIKAI tad kad ir nomierinājies (vai vismaz uz mirkli pieklusis ) ,Jo suns ātri saprot ka ar kaukšau var panākt kāroto
Vel var mēģināt pie gultas turēt ūdens pudeli ar pulvalizatoru ,kā pienāk pie gultas uzšļakstīt ūdeni un dot komandu.(laukā ,vietā ,prom ,nedrīkst,kādu nu izdomā)
Jā un būrī nelikt ja ko sliktu izdarījis ,jo viņam jāsaprot ka būris ir forša lieta ,nevis cietums .
Jā un Piekusis suns ir labs suns :)
Zeva2
Baby
Baby
 
Posts: 99
Images: 1
Joined: 25 Feb 2011, 10:59

Re: Suns neklausa

Postby Lafanyette » 30 Nov 2016, 16:00

Man arī nebūtu suņa, ja gaidītu, kad būs laiks atvaļinājumam. Es laikam nekad nesapratīšu šo pavadīšanu ar suni 24/7, pēc tam tik var dzirdēt nostāstus, ka suns neprot palikt viens, kauc un ārdās...
Lafanyette
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 06 Mar 2015, 21:15

Re: Suns neklausa

Postby Spigana » 30 Nov 2016, 16:39

Mja, mums faktiski sanāca pretējā problēma - kucēna vecumā ļoti daudz varēju pavadīt laiku ar suni mājās, pēc tam drusku mainījās režīms un 2 dienas nedēļā esmu prom uz pusi dienas. Suns sākumā vai prāta juka un vispār tieši palikt vienai mierīgi mājās bija grūtāk iemācīt.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Suns neklausa

Postby Māra » 30 Nov 2016, 17:02

Ar kurtiem un 24/7 ir mazliet citādāk - ir labi sākumā būt ar viņiem kopā, nostiprināt viņos pārliecību par notiekošo, neiedzīt paniku un histēriju - sekas pēc tam izlabot būs grūtāk.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2582
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suns neklausa

Postby Linda B. » 03 Dec 2016, 21:21

Jums ir 2 (!!!!) mēnešus vecs kucēns! DIVUS! Tas ir bēbis! Ko jūs no viņa gribat? Nu neprot viņš iet uz paladziņa un nepratīs vēl kādu laiku, jo viņš šajā vecumā vispār savu dibengalu nekontrolē pēc savas labākās gribas! Paspēja aizskriet līdz paladziņam -ir, nepaspēja, ir tur kur bija tajā brīdī, aizmirsa un ir uz grīdas. Iedomājieties gadu vecu bērnu, jūs viņam prasītu 100% vienmēr nokārtoties tikai podiņā un būtu ļoti sašutuši, ka viņš to arī pamperā dara? Diez vai. Tas pats ar palikšanu gulēt kaut kur vienam pašam, tumsā. Viņam taču bail! Un būrim arī ir jāradina pakāpeniski nevis vienkārši jāiemet tur, jāaizver durvis un jāgaida, ka nu viņš tur gulēs. Tas ir ilgstoš process, līdz vispār nonāk līdz brīdim, kad tās durvis aizver ciet un arī tad, sākumā tās aizver tikai uz brīdi un uzreiz ver vaļā. Pirmo laiku būris stāv tikai vaļā un tā ir suņa gulta, tam tur dod kārumus, viņš tur guļ, tur ir viņa mantas, kad viņš pats sāk izvēlēties turp doties, tad arī to būri uz īsiem brītiņiem aizver ciet. Pretēji kucēns to vienkārši uztver par cietumu un neko vairāk.
Jums tas ir pirmais suns? Man godīgi šķiet, ka jūs vienkārši vispār neesat gatavi uzņemt savā ģimenē kucēnu. Jums labāks būtu kāds pieaudzis suns vai vismaz pusaugu kucēns.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns neklausa

Postby Milis » 29 Dec 2016, 14:18

Mēs savu mazo briesmoni no šī paša metiena pašu spēkiem un būri esam izaudzinājuši par paklausīgāko suņu bērnu pasaulē! Nav pagājis mēnesis kopš varam vest ārā un principā vispār nekārtojas iekšā,ja kārtojas iekšā ,tad tikai uz paklājiņa! Būris ir mīļākā vieta, būrī nerejam,vieni paliekam un nerejam,pa mežu skraidam bez siksnas un klausam uz vārda :) Paši ļoti lepojamies ar mūsu mazo bērniņu :) Ja Tev Džesika ir kādi jautājumi droši raksti,izdomāsim kā sazināties un palīdzēsim ar padomiem :)
Milis
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 16 Nov 2016, 22:46


Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests