Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

All About Dogs

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Māra » 23 Oct 2016, 17:56

Lafanyette wrote:Ir visādas iespējas, kā suni nogurdināt (piemēram, riteņbraukšana, iet skriet ar suni), bet vieglāk taču ir pašam nenopūlēties un palaist suņus savā vaļā.

Tieši tā.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Vēja sune » 23 Oct 2016, 19:48

Kurtam skriešana nav tikai nogurdināšanai, tā ir dzīves jēga. :D Ne blakus skrienot, ne ar riteni braucot to nesagādāt. Bet tas, protams, nav attaisnojums vienkārši laist suni savā vaļā. Un parasti netiek jau arī viņi laisti nepieskatīti savā vaļā. Tik tā iespēja, ka var "gadīties", arī ar labi audzinātu un pat nosacīti kontrolējamu kurtu, ir tomēr lielāka.

Ja ir bažas par meža zvēru drošību tajā reizē, kad "gadās", ir iespēja suni laist skriet ar uzpurni. Bet es te, protams, nedomāju gadījumus, kad suns tiek regulāri viens laists pa mežu saimniekot. Tas jebkurā gadījumā man nav ne saprotams, ne pieņemams.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Lafanyette » 23 Oct 2016, 20:36

Vēja sune wrote:Kurtam skriešana nav tikai nogurdināšanai, tā ir dzīves jēga. :D Ne blakus skrienot, ne ar riteni braucot to nesagādāt. Bet tas, protams, nav attaisnojums vienkārši laist suni savā vaļā. Un parasti netiek jau arī viņi laisti nepieskatīti savā vaļā. Tik tā iespēja, ka var "gadīties", arī ar labi audzinātu un pat nosacīti kontrolējamu kurtu, ir tomēr lielāka.

Ja ir bažas par meža zvēru drošību tajā reizē, kad "gadās", ir iespēja suni laist skriet ar uzpurni. Bet es te, protams, nedomāju gadījumus, kad suns tiek regulāri viens laists pa mežu saimniekot. Tas jebkurā gadījumā man nav ne saprotams, ne pieņemams.


Jums jau tomēr redzams savādāka domāšana nekā Mārai, lai arī, cik saprotu, arī kurta saimniece esat :)

Māra savā blogā rakstīja, ka viņas suņi bieeeeži nav redzamības lokā vai pat vienkārši sasaucamā attālumā un es tik tiešām neuzskatu, ka mežs ir tā vieta, kur ļaut sunim tā vienkārši skriet. Protams, visiem mēdz "gadīties" un tas ir pavisam saprotams, bet ne jau to, kā normu uzskatīt.

Pie tam, kā vispār var nebaidīties par sava suņa drošību! Reiz uz mani, kad biju ar savu zirgu izjādē pa mežu, šāva mednieki, jo esot vienkārši kļūdījušies... Nu mežs arī sunim nav tā drošākā vietā, tāpēc nesaprotu šo attieksmi no abiem skatu punktiem. Gan meža zvēru drošības, gan sava suņa.
Lafanyette
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 06 Mar 2015, 21:15

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Māra » 23 Oct 2016, 20:42

Lafanyette wrote:Jums jau tomēr redzams savādāka domāšana nekā Mārai, lai arī, cik saprotu, arī kurta saimniece esat :)

Šajā ziņā mums ar Vēja suni domāšana sakrīt pilnīgi.
Es te neskaidrošu visus sīkumus un nianses par saluki, lai kko pierādītu, par kurtiem internetā pieejams gana daudz info, bet kaut kā tomēr cerēju, ka saprotams, ka suņus pakaļ stirnēniem nesūtam un šeit visi esam apvienojušies kā prātīgi un izzinoši suņu saimnieki diskusiju forumā, kuri mācās, apmainās ar pieredzi, jautā un dalās par savu suņu atšķirīgajiem raksturiem.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Vēja sune » 23 Oct 2016, 20:57

Nu mans kurts vēl jauns, redzēs, kā audzināsies un kā turpmāk izvērtīsies vaļā laišanas opcijas.
Tik nu ir ar viņiem daudz kas bik citādi - gan ar pašiem kurtiem, gan kurtu saimniekiem. :D

Viens gan - mežā savu laižu vaļā tikai ar košo vesti - lai pati redzu, un lai kādam pēkšņi sastaptam tuvredzīgam medniekam nešķiet, ka tā kāda jocīgāka krāsojuma, kaulaina stirna.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby lauva » 23 Oct 2016, 21:08

anyways, dienas beigās katrs pats ir atbildīgs par savu suni. Un ja neesi, tad rēķinies ar sekām.
Žēl ir kad bezatbildīgu saimnieku dēļ bieži cieš citi suņi un savvaļas dzīvnieki.

Tad vienīgais,ko var lūgt - esam/esiet atbildīgi!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Māra » 23 Oct 2016, 21:13

Aha, man jau ar viens vēl tapšanas stadijā. ^^ Bet novērojumi labi, bez otra klātbūtnes ir sasaucams, aug par labu saluki :D Vecākajam ir tikai kaķu niķis, attiecīgi to ņemu verā un vaļā laižu tikai ļoti konkrētos apstākļos un nu jau viņam lielākoties ir tā ādas siksnina ap purnu.
Bet par tām vestēm jā, kopš abi ir izauguši un jaunas vēl nav, labprātāk izvēlos pļavas un pludmales saviem, kad būs košās vestes, tad arī man sirds mierīgāka, jo pat ja viņi neskrien tālu, viņu ātrums un gaita nudien kā stirnām ^^

lauva, piekrītu visam uzrakstītajam + cerēju, ka esmu radījusi priekšstatu, ka ar visu to, ka saluki kā šķirni turu par attaisnojumu uzvedībai, tieši tādēļ, ka pārzinu nianses, ņemu verā un rīkojos pēc tā. Bet ja tā nav, nekas. Beidzot vismaz esmu sapratusi, kāpēc kurtisti tiek nodalīti kā atsevišķa cilvēku grupa :D
Un man jau sen vairs nav skaidrs - kas īsti ir rotiņu galvenais uzdevums, kam šķirne domāta?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby lauva » 23 Oct 2016, 21:18

Rotveilers ir ultimate miesassargs. teritorijas apsargs. viss,kas ir mans ir viņa, līdz ar to, viss ko es redzu ir viņa apsargājamā teritorija. suns,kas normāli tālu no saimnieka neiet, pareizi apmācīts ir fantastisks kompanjons, pats domā un izvērtē situāciju,ja klāt nav saimnieka,kurš pateiktu,ko tādā un tādā brīdī darīt. Suņa funkcija ir sasaitīta ar viņa raksturu - bezbailīgs, var būt stūrgalvīgs, pacietīgs,etc. Man tas ir ideālais suns. Varētu jau te ķerties pie vēstures, bet tas mūsdienās vairs nav tik aktuāli (ratu vilkšana,ganu suns,etc)
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Māra » 23 Oct 2016, 21:23

lauva wrote: Varētu jau te ķerties pie vēstures, bet tas mūsdienās vairs nav tik aktuāli (ratu vilkšana,ganu suns,etc)

Ā, nu re, es tieši par ganu suņiem biju dzrdējusi un tapēc nevarēju saprast, no kurienes sargāšana.
Un kā var izskaidrot tos superpuper mīļos rotiņus, kuriem var nākt klāt un ņurcīt beigtus? Kur tur sargā? :D Kā Mārai? Vai arī vnk neizprotu situāciju un esmu bijusi klāt pareizā brīdī un pareizā situācijā, kur varbūt citos apstākļos parādītos miesassargs?
Bet tad jā, saprotu to neiešanu tālu no saimnieka! Paldies :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby lauva » 23 Oct 2016, 21:29

Aslans arī ir supermīļš, sabiedrības dvēsele, utt. BET - ja esi aicināta, ja viņš redz un jūt,ka es esmu atbrīvota un jūtos droši, tajā brīdī,kad viņam liksies,ka kāds pret mani paceļ roku vai kaut kā tā - suns iejaucas, no sākuma ar brīdinājumu, otrais piegājiens ir darbība. Aslans nekad mājās neielaidīs neaicinātu cilvēku, nekad. Arī,ja es akurāt Tev neesmu ļāvusi pa durvīm iziet, arī tas netiks pieļauts. Un tas ir suns,kurš var pavadīt visu dienu un vakaru ar tevi bužinoties, bučojoties, spēlējoties.
Māras suņi vispār ir unikums - Aslana mamma un māsa ar bija super mīļas un foršas, bet tas nenozīmē,ka viņas neķertos pie darba,ja liktos,ka viņu dievinātā saimniece ir apdraudēta, šīs kučeles vēl neesmu satikusi, bet pieņemu,ka būtu tas pats. Lai gan Kendija ir spec apmācīta strādāt ar bērniem. Ļoti daudz kas atkarīgs no ģenētikas un tā, bet te jau mēs sākam piegružot tēmu :kanepe:
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Linda B. » 23 Oct 2016, 22:34

Es tagad arī bezatbildīga jūtos :D Mani takši reāli mēdz iztrenkt kādu no alas un arī pēc cūkām un stirnām ir aizbizojuši :tikainesaki: Man tāpēc uz mežu neiet? Visas izdzīšanas ir notikušas piemājas mežiņā, kuram cauri var iziet 10 minūtēs lēnā solī (es vispār brīnos cik daudz dzīvības var būt tik mazā platībā un kur viņi visi tur paliek), un ar mani pie alas ieejas, viņi pat pazuduši vai aizklīduši nebija.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby karalislauva » 23 Oct 2016, 23:23

lauva wrote:Man arī liekas,ka ziemeļniekiem atrasties mežā neuzraudzītiem ir daudz bīstamāk, ir ļoti viegli, cilvēkam parastajam, noturēt suni par vilku un uzsākt visādus brīnumus.

Mhm, tas gan. Varbūt ar atstarojošu vesti vienīgi.

Labākais zelta vidusceļš gan jau būtu - ja tev tas suns nav atsaucams un nokontrolējams - tad pavadā,kaut lai būtu 10-20 metrus gara

Vienīgais - tā 10-20m pavada ap koku stumbriem aptītos tak? :D

Linda B. wrote:Es tagad arī bezatbildīga jūtos :D Mani takši reāli mēdz iztrenkt kādu no alas un arī pēc cūkām un stirnām ir aizbizojuši :tikainesaki: Man tāpēc uz mežu neiet? Visas izdzīšanas ir notikušas piemājas mežiņā, kuram cauri var iziet 10 minūtēs lēnā solī (es vispār brīnos cik daudz dzīvības var būt tik mazā platībā un kur viņi visi tur paliek), un ar mani pie alas ieejas, viņi pat pazuduši vai aizklīduši nebija.

Linda, a tev bail nav no izraucētas sivēnmātes vai kuiļa? :D Man būtu. Bet man, protams, arī nav taksis. Zināmu rakstura īpašību trūkuma dēļ. :D
PS. Kāpēc neiet uz mežu uzreiz... Var jau arī pie pavadas... Tas tā :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby ingo » 24 Oct 2016, 08:04

Māra mašīnu pie veikala var neslēgt ciet, rotiņi sargā skaļi un nepārprotami :jaa: lai arī visādi citādi riktīgās bučmūlītes.
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby peecis » 24 Oct 2016, 11:43

Vēja sune wrote:...
Viens gan - mežā savu laižu vaļā tikai ar košo vesti - lai pati redzu, un lai kādam pēkšņi sastaptam tuvredzīgam medniekam nešķiet, ka tā kāda jocīgāka krāsojuma, kaulaina stirna.

Tumsā kabinu klāt divus velo pakaļrukturīšus - ērti redzēt cik tālu ir suns.

Veste mežā neķeras aiz zariem?

Ja ar vesti iebrien ūdenī, suns var nopurināties? nav jāstaigā visu laiku ar slapju kažoku? man tas aktuāli, jo vasarā reti kurai ūdenstilpnei paiet garām neiebrienot tajā.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Linda B. » 24 Oct 2016, 12:18

Nu kas tā par pastaigu mežā pie pavadas, tad vispār zūd jēga iet uz mežu, var staigāt arī pa asfaltētiem celiņiem, nekādas starpības.
Nevienu cūku vaigā es skatījusi neesmu, ceru, ka arī nenāksies, parasti, ja redzu cūku rakumus laižos citā virzienā.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Māra » 24 Oct 2016, 13:37

peecis wrote:Veste mežā neķeras aiz zariem?
Ja ar vesti iebrien ūdenī, suns var nopurināties? nav jāstaigā visu laiku ar slapju kažoku? man tas aktuāli, jo vasarā reti kurai ūdenstilpnei paiet garām neiebrienot tajā.

Njā, tev sune pufīga, par mitrumu nez. Nopurnināties jau var, bet ko tas dos. Mums bija tā veste no Hurttas. Sintētika, bet slapju vilku nost tik un tā. Bet noteikti, ka ir arī ne tik nosedzošās versijas.
Taču ļoti pieguļoša un kopš sunim aste reiz ieķērās krūmos un netika pats laukā, vairs nav vērts par vesti uztraukties, ja jau ar asti pietiek... :D Ļoti daudzi saluki īpašnieki laiž arī bez kaklasiksnām skriet, lai nevar aizķerties, bet tur tel.nr, es neriskēju. Pagaidām vēl, tfu tfu tfu, nav nekur uzkārušies bez tā astes gadījuma.
Sākām ar šādu (nopirkām zoo veikalā), bet šī ir uz lipekļiem un bieži suns atnāca ar to karājamies, jo attaisījusies (kas varbūt kā reiz labi, jo suns var izplēsties, ja nu kas), toties mazāk auduma un slapjuma mazāk pie miesas, ja mērcējas:
Image
Tad pagādājām Hurttu, kam rāvējslēdzējs uz muguras. Nosedzošāka, biezāka.
Image

Linda B. wrote:Nu kas tā par pastaigu mežā pie pavadas, tad vispār zūd jēga iet uz mežu, var staigāt arī pa asfaltētiem celiņiem, nekādas starpības.

:par:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Māra » 24 Oct 2016, 14:40

karalislauva wrote:Turklāt, kā nesuņcilvēks cilvēks reaģētu, ieraugot "baltu vilku", kā viņu jau sāk dēvēt, bez pavadas mežā? :D

Es nevaru par šo beigt domāt un smieties, bet saprotu saprotu, es pavisam citādāk skatos, nekā ne-suņ-cilvēks.
:kanepe:
Sajaukt šo:
Image
Ar šo:
Image

Bet fakts, ka pat filmās biežāk vilku lomās liek suņus, tā ka nevar gaidīt, ka cilvēks spēs nolasīt suņa kustības un atšķirt tās no vilka. Plus vilks noteikti neskries klāt luncinādams asti, bet arī par to diez vai kāds aizdomāsies :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby ash » 24 Oct 2016, 14:42

Man ir medību suns, kuram dzīves jēga ir dzīt medījumu. Nevis es vai cilvēki vai vienalga, kas cits. Dzīt medījumu.
Izmācīt? :akes: Jūs laikam jokojat? :soks: :soks: Es viņu varu iemācīt neskriet pakaļ rajona kaķiem, laukos neķert vistas. bet ja viņš pēkšņi paliktu bez kājām, tad medījumam līstu pakaļ uz vēdera. :velnins: Ja nav pieņemams, ka sunim ir spēcīgi instinkti un no dabas ir ielikts, ka jāskrien pakaļ bēgošam zvēram, tad nav ko tādu suni ņemt. Nevis paņemt un tad mēģināt no tā izmācīt. Un nav adekvāti salīdzināt VAS, gribu būt VAS, ar medību škirnes suni, tāpat arī medību škirnē var būt suņi, kuriem nav spēcīgi instinkti un tādu var mēģināt izmācīt, un ir tādi, kuri nebūs izmācāmi.
mežā suni no pavadas atlaižu ļoti reti. Pirms nedēļas palaidu pļaviņā netālu no mājām. Trakās stirnas tāpat izlīda no grāvja tieši suņam degunpriekšā, pēc pāris minūtēm mežā bija visi – gan stirnas, gan suns, tas nekas, ka līdz mežam krietns gabals… Gadās. Variet mani norāt par bezatbildību. Gāju uz mežmalu un gaidīju 30 minūtes, kāmēr atnāca. Ņemot vērā milzīgo stirnu populāciju mūsu dzīvesvietas tuvumā – man suni jātur pie pavadas vienmēr un visur; teorētiski un praktiski – nevaru laist pat savā nožogotajā pagalmā, jo stirnas mēdz pastaigāties arī pa ielu gar māju un domāju, ka pārlekt pār žogu sunim nebūtu grūti.
Lai arī suns labprāt skrien pie velo un staigā pie pavadas, viņa dzīves jēga ir ķert medījumu. Kad vien ir iespēja – vedu viņu uz Falšo zaķi, tas viņam sagādā lielu prieku. Otrs prieks – brīvi izskraidīties pa mežiem un pļavām medījot dzīvniekus – izošņāt pēdas, mēģināt atrast, kad atrasts – dzīt uz saimnieka pusi. Tāpēc regulāri braucam uz pļavu, kura ir ļoti plaša un pārskatāma, ja stirnas tuvumā neredz, laižu suni izskrieties. Reizēm gadās gan zaķi izcelt, gan lapsu atrast. Un arī pa kādai stirnai (parasti jau cenšos stirnas pamanīt ātrāk – mans skatpunkts ir apmēram 1,5 metrus augstāk kā sunim, tas dod iespēju savlaicīgi piesaukt un pielikt pie pavadas). Bet ir gadījumi, kad suns nozūd, lai gan stirnas tuvumā neredz, reizēm kāda stirna izlec deguna priekšā. Nē, man tas nesagādā prieku. Tai pat laikā – es nestādos priekšā, kā suns var noķert sitrnu vai zaķi. Varbūt, ja suņi ir vairāki. Bet 1 pret 1? Un īru terjers ir atlētisks, ar garām kājām, ātrs un izturīgs. Bet tāpat viņam nav izredzes notvert stirnu. Varbūt sniegā, sērsnā. Varbūt ka mazu stirnēnu (šāda apsvēruma pēc pavasaros gan staigājam tikai pie pavadas)
Un neskatoties uz spēcīgajām dziņām – kad es tieku līdz mašīnai arī suns ir klāt un labprātīgi ielec savā vietā. Tas ka viņš prot atgriezties pie saimnieka vēl nenozīmē ka viņš kādreiz varētu tikt izmācīts neskriet pakaļ bēgošam medījumam. :paukojas:
Ak jā – no mežacūkām man ir bail; diemžēl manam sunim gan ne. Reiz aizskrēja cūkas trenkt, zinu, ka cūku atrada pēc tā kā rēja. Un ilgi bija prom. Tajā mežā bijām pirmo reizi, baidījos jau ka apmaldījies, vai ka satraumēts, domas visādas nāca prātā. Bridām meklēt, tikām līdz vietai, kur suns bija cūkas atradis (mednieku ierīkota barošanas vieta meža klajumiņā) uz vienu pusi ceļš, pa kuru atnācām, uz pārējām pusēm biezoknis, cilvēkam tur cauri netikt. Un tik neomulīgi. Esam bijuši tai pat mežā vēl pāris reizes – suns tur staigā palekdamies – atceras, ka cūku bija sastapis, protams brīvsolī netiek tur laists.
Bet piektrītu – ja nevar mežā atlaist no pavadas, tad nav vērts uz turieni doties. Tāpēc uz mežu braucam tikai tad, ja pašiem ko vajag. Vīrs kad brauc sēņot suni nemaz neņem līdz.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby ash » 24 Oct 2016, 15:01

karalislauva wrote:Ienācu palasīties, kā labāk rīkoties. It kā jau pie mums, lai tiktu dziļā mežā, ir jābrauc tālu kalnos, bet tādos pamežos, kur redzamība laba un neko vairāk par zaķi nesastapsi (domāju), apsvēru laišanu/nelaišanu bez pavadas. T.i., protams, ne patvaļīgi izskrieties bez manas klātbūtnes, bet gan kopā ar mani pastaigā. Lasot visus par un pret, un zinot, ka manam kucēnam, kurš teorētiski ir atsaucams, bet ar ausu aizkrišanas iespējamību, sastopot otru zvēru - vai tas zaķis, balodis vai otrs suns.. Nedomāju, ka to darīšu.


Man neliekas, ka tev būtu jābaidas, ka tavs sunēns varētu noķert savvaļas dzīvnieku, viņai ne tuvu nav tāds ātrums.
no pieredzes - staigājot ar savu un māsas suni (arī medību šķirne) - suņi izcēla zaķi un aizmetās pakaļ. māsas suns pēc neilga brīža bija atpakaļ, jo nespēja skriet tik ātri, lai ilgi paturētu zaķi redzeslokā. kad dzenamais zvērs pazūd no redzesloka tad lielākoties interese par medībām zūd un suns atgriežas pie saimnieka. ja vien nav no tiem, kas turpina iet pa pēdām.
pagājušā nedēļā kad netālajā pļaviņā Akis aizjoza pakaļ stirnām, Binija aizskrēja līdzi (drīzāk jau Akim nekā stirnām). bet tā kā viņa šiem ātrumiem turēt līdzi nespēja, nekur tālu netika un ātri vien atgriezās. Es domāju, ka ar kucēnu vajag doties uz mežu, kāmēr vēl mazs - lai var iemācīt, ka mežā staigājot jāturas saimniekam tuvumā. Kāmēr mazs, tikmēr vieglāk ieradināt turēties tuvumā.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby karalislauva » 24 Oct 2016, 18:07

peecis wrote:Tumsā kabinu klāt divus velo pakaļrukturīšus - ērti redzēt cik tālu ir suns.

Veste mežā neķeras aiz zariem?

Ja ar vesti iebrien ūdenī, suns var nopurināties? nav jāstaigā visu laiku ar slapju kažoku? man tas aktuāli, jo vasarā reti kurai ūdenstilpnei paiet garām neiebrienot tajā.


Teorētiski man balts suns, redzu viņu arī tumsā, varbūt ne piķa melnā, bet tādā es nekur neeju pati parasti. Bet šo variantu jau esmu apdomājusi, it sevišķi, ziemā uz sniega segas.

Par mitru kažoku - manējā vasarā arī nevar paiet garām nevienai ūdenstilpnei neielienot tajā, taču samojedam tas kažoks paliek viscaur slapjš ar vai bez vestes, tā kā tas mums nav aktuāli, un, minu, kurtiem arī ne. Turklāt, tās atstarojošās vestes jau ir no viegla, sintētiska materiāla, apm. kā peldkostīms - ātri žūst (cik nācies tādu aptaustīt).
Jautājums par zariem gan aktuāls.

Linda B. wrote:Nevienu cūku vaigā es skatījusi neesmu, ceru, ka arī nenāksies, parasti, ja redzu cūku rakumus laižos citā virzienā.


Ā, es biju sapratusi, ka ir gadījies sastapt no zināma attāluma.

Māra wrote:Sākām ar šādu (nopirkām zoo veikalā), bet šī ir uz lipekļiem un bieži suns atnāca ar to karājamies, jo attaisījusies (kas varbūt kā reiz labi, jo suns var izplēsties, ja nu kas), toties mazāk auduma un slapjuma mazāk pie miesas, ja mērcējas

Jā, nu manam jēram noteikti tas lipekļu variants būtu labāks. Vēl pamēģināšu paskatīties nenona košus un atstarojošus iemauktus kā vēl vienu variantu.

Māra wrote:
karalislauva wrote:Turklāt, kā nesuņcilvēks cilvēks reaģētu, ieraugot "baltu vilku", kā viņu jau sāk dēvēt, bez pavadas mežā?


Es nevaru par šo beigt domāt un smieties, bet saprotu saprotu, es pavisam citādāk skatos, nekā ne-suņ-cilvēks.

Ir arī balti vilki, starpcitu :D
Image
https://en.wikipedia.org/wiki/Arctic_wolf bet cilvēks parastais jau arī par šo neaizdomāsies, ka tādi vilki mūsu platuma joslā nedzīvo.

Ir samiji, kas tiešām izskatās vilkveidīgi, bieži - amerikāņu līnijas
Image
attēls no https://americandogblog.wordpress.com

Šķirnes nezinātājs viskaut ko patiesībā var izfantazēt :jautri: (un vispār, rādās, ka Yuki nebūs tik pūkaina, kā tevis liktais mākonis, tāds lāčvilks drusku man, bet labi, beidzu piespamot tēmu :D )

Man divreiz jau ir gadījies, ka cilvēks saka - viņa izskatoties pēc vilka, kā arī vienreiz burkšķis no kāda garāmgājēja - "Tad nu gan. Nu jau ar vilkiem sāk pa ielu staigāt!" :kanepe:

Tāpēc piekritīšu šim Bet fakts, ka pat filmās biežāk vilku lomās liek suņus, tā ka nevar gaidīt, ka cilvēks spēs nolasīt suņa kustības un atšķirt tās no vilka. Plus vilks noteikti neskries klāt luncinādams asti, bet arī par to diez vai kāds aizdomāsies.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests