Skudras!

Miscellaneous

Skudras!

Postby Spigana » 06 May 2016, 21:09

Pa ziemu jau biju paguvusi aizmirst, ka siltajā sezonā man mājās skudras lien iekšā no dārza. Pagājušajā gadā tiku galā elementāri ar tām mazajām indes kastītēm, bet tagad šis variants vairs neder, jo Mio pavisam noteikti to kastīti pagaršos.
Kādam ir ieteikumi, kā cīnīties ar skudrām mājās kucēnam draudzīgā veidā?
Ideāli jau būtu arī dārzā šamās apkarot, bet tur man viņas netraucē tik ļoti kā dzīvojamā istabā...
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Skudras!

Postby madja » 09 May 2016, 09:16

man viņas traucē arī dārzā,jo mūždien pamanos ielikt krēslu tieši epicentrā

vīrs manu cīņu sauc par bezjēdzīgu,taču es katru gadu bārstos ar pulveriem vai pūšu kobru "alās". Ir jau bezjēdzigi,jo no viena kvadrātmetra tās pārceļas uz nākamo, bet šogad tās ir izdomājušas apdzīvot lieveni un attiecīgi sāk ieviesties arī priekšnamā. ideju cīņai man diezko nav,vakar, lopus iekšā sadzinusi, sapūtu ar Kobru taku,kurā skudras drasēja strīpā, bet tas nav lāga variants,jo tā Kobras smaka uz oļiem jūtama vēl nakamajā dienā un kaķis vārtās pilnīgi visur ap māju.
līdz ar to ceru,ka kādam būs jēdzīgākas idejas.

p.s. kaisot sāli gliemežiem,sakaisīju vakar arī dažas skudru vietas un pēc tam salaistīju. šodien varēšu novērtēt, cik ļoti eksperiments izgāzies. varbūt tomēr sāls kaisīšana palīdz pret nešķīsteņiem ne tikai filmās...
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Skudras!

Postby Danute » 09 May 2016, 10:19

Par skudrām nemācēšu teikt. Man te īrētajā dzīvoklī kad kāds kaimiņš mājā taisa remontu pats savā dzīvoklī,tad visi mošķi no viņējā mūk uz pārējiem dzīvokļiem. Šitā es ik pa laikam tiku iedzīvojusies gan prusakos,gan blaktīs. No prusakiem ar Combo pastu salīdzinoši īsā laikā var tikt vaļā,bet no blaktīm ar tējas koka eļļas ūdeni. Apsmidzinu gan gultas,gan sienas un grīdas līstes. Tējas koka eļļa izraisa blaktīm nosmakšanu. Varbūt der pamēģināt arī uz skudrām?
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Skudras!

Postby madja » 09 May 2016, 11:43

kad nu reiz šī problēma mani aizķera nevis dārzā,bet pie datora, ņēmos gūglēt,kā cīnīties,ja mājās lopi.

visvairāķ man iepatikās 1) izmētāt pa dārzu apelsīnu šķēlītes, tad skudras uz tām sarāpos, bet putni aiznesīs uz citiem dārziem/apēdīs 2)skudras no viena pūžņa aiznest uz otru,tad viņas savā starpā kausies un viena otru nositīs

ja nopietni, izmēģināšanas vērts šķiet variants nobērt kukurūzas miltus - skudras saēdoties,padzeroties un pārsprāgstot,kukurūzai uzbriestot. ja Mio kukurūzas miltus neuzskata par kārdinošiem, Spīgana var pamēģināt - iekštelpās būs vieglāk pamanīt,vai tiešām tas skudras pļauj. bet noteikti ir jēga izpētīt,pa kurieni nāk iekšā un mēģināt blokēt piekļuvi.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Skudras!

Postby Spigana » 09 May 2016, 11:48

O, doma par kukurūzas miltiem izklausās vilinoša, iešu iemēģināt.
Ar ceļa bloķēšanu gan ir kā ir - šamās ir vienā paksī atradušas man neredzamu caurumu, pa kuru rāpties iekšā, nav ne jausmas, kā lai nobloķē.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Skudras!

Postby karalislauva » 10 May 2016, 19:27

O, jā! Man tieši tas pats. Kā silts laiks, tā šamās ir klāt. Uz balkona ir viena skudras pievilinoša puķe, kuras podā pūznis un viņas nāk arī dzīvoklī. Ne tikai virtuvē, bet arī vannas istabā pa sienām un pie datora... :soks: Un nāk par neredzamo caurumu sienā.
Man ir tās skudru lamatas, bet liekas, ka nedarbojas. Pūtu arī vienu aerosolu, bet tas izpūš tikai rāpojošās, pūzni nelikvidē. Un mani arī interesē kā ar tām cīnīties, kad mājās ir suns.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Skudras!

Postby ash » 11 May 2016, 08:07

nav nekāda super metode, bet mēs jau gadiem izmantojam parastu indējamo pulverīti, ko nokaisu tieši gar mājas sienu un pie sliekšņiem - skudras tam netuvojas. ja viņas sāk veidot midzeni bruģī, tuvu mājai, tuvu dobei, tad arī tur kaisu pulveri. palīdz ļoti labi, bet protams tikai tajā vietā kur apkaisīts. man gan suns nemēģinātu tādu laizīt, bet nezinu vai to var lietot, ja ir kucēns. (to noteikti var izlasīt uz iepakojuma)
no dabīgajiem varot jaukt kopā sausu raugu ar cukuru - skudras saēdoties un nomirst.
es gan necenšos izindēt, man svarīgi tikai padzīt drusku tālāk no mājas. :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Skudras!

Postby madja » 23 May 2016, 11:34

Spīgana, vai TEv kas sanāca ar kukurūzu? es pa dārzu pabārstīju, bet tās skudras,ja arī sprāga pušu, darīja to tik klusiņām,ka neko nemanīju.
Savām pagalma kaitniecēm atradu ekoloģiski draudzīgāko veidu,kā pateikt " you are not welcome" - saleju alas ar ūdeni. tā,ka riktīgi saskalojas. tai vietā vismaz vairs nemēģina uzcelt neko no drupām.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Skudras!

Postby ash » 23 May 2016, 12:35

ziņojums no frontes:
jau vairākus gadus skudras tikai pabiedējam pakaisot pulverīti. šī taktika ilgtermiņā ir izrādījusies nepareiza. šo pavasar ap māju bruģī bija iemitinājusies vesela skudru metropole. pakaisījām pulveri, lai nenāk mājā iekšā. skudras ņēma ļaunā, ierakās zem mājas un tagad dzīvo tur. un visās telpās caur grīdlīstēm nāk iekšā, jo acīmredzot zem mājas dzīvojot trūkst jautrība. sapirkām saucamās skudru mājiņas. nezinu, kā lai to miljonu apkaro.
secinājums - vajadzēja viņas nobeidzināt tiklīdz ievācās mūsu pagalmā.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Skudras!

Postby karalislauva » 23 May 2016, 13:41

Man ir tās skudru mājiņas. Pagaidām izskatās, ka nekāda labuma nav. Pārstādīju to puķi, orhideju*, kuras podā bija iemitinājušās. Taču tagad izskatās, ka ir arī salīdušas citos podos, lai gan ievērojami mazāk. Tā ir kā cīņa ar vējdzirnavām. Papūšu aerosolu, lai nojauktu ceļu un galīgi nenāk mājā iekšā, bet galīgi nezinu, ko darīt. :aizsvilstas: Rāpo pa ēkas ārsienu. Nevaru tagad pārstādīt taču visas, un tā pat bāze ir kaut kur zem mūsu balkona pagalmā.
Pēc pusotra mēneša pārcelsimies uz jauno dzīvokli, kas gan ir augstos stāvos un ielas pusē, taču negribētos aiztransportēt līdzi esošo skudru koloniju. Iedeikumi?

*Orhidejas - tās aug priežu mizās, tā kā var tikai iedomāties, kāda viesnīca tajos podos ir!
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Skudras!

Postby ash » 23 May 2016, 14:55

man gan tās skudru mājiņas patīk - kur noliek mājiņu skudras uzreiz pa to vien tusē un pēc kādas dienas tajā vietā to vairs vispār nav.
esmu sapratusi ka ar kaisāmajiem un pūšamajiem gan situāciju nevar atrisināt - jo tad skudras vienkārši pārceļas uz dzīvi citur. parasti jaunā vieta ir vēl nevēlamāka par iepriekšējo :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Skudras!

Postby Spigana » 23 May 2016, 15:06

ash, jā, tās mājiņas man patīk vislabāk, bet tagad nevaru atļauties tādu uzlikt kucēna dēļ.

Bet vispār mana skudru problēma atrisinājās pagalam negaidīti. Mio tās skudras vienkārši apēda. :huh: Tagad mājās vairs neviena skudra nav līdusi, bdt pagalmā lai jau dzīvo.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Skudras!

Postby karalislauva » 23 May 2016, 18:09

Nu tad man varbūt ir gadījies ar notecēšu termiņu... :D Būs jānopērk vēlreiz citas firmas varbūt. Gribas paspēt iznīdēt pirms jaunā dzīvokļa un suņa ierašanās, lai tās mājiņas nebūtu kārdinājums un pūšamos ar nevarēs.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Skudras!

Postby karalislauva » 23 May 2016, 18:10

*notecējušu
Šodien kaut kā acs nepamana kļūdas, pirms nospiežu publicēt. :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Skudras!

Postby karalislauva » 15 Jun 2016, 23:02

Šis tas noderīgs arī ar mājdzīvnieku mājās.
http://youtu.be/cWyWnA3GojI
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21


Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests