Lendzīrs / Landseer ECT

Dog Breeds

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby dagi » 17 Mar 2016, 13:50

Volts, paldies par piedalīšanos! Vismaz man interesē jebkura infa par šķirni. Ja pareizi atceros, bija 3 glābēji uz ūdens-ņufi ,lendzīri un, nu jau laikam izmirušie Maskavas vodolazi.Par ņufiem pirmā infa no "Sālsvārnas salas vasarniekiem"-bija tāda grāmatiņa manā bērnībā, par pārējiem no padlaiku pieejamās literatūras, gan sevišķi izmisīgi nerokoties(un īsti jau nebija arī, kur). Man tajā Alkuhn audzētavā patīk viena meitenīte-pēdējā, pati baltākā. Diemžēl pagaidām ir tikai bildes pavisam mazuļiem. T lokuss jau sāk izpausties tikai vēlāk, tādēļ, kas būs ar raibumiem, nav redzams... Kāds jūsu viedoklis, jo gribu tiešām labu meiteni?
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Volts » 17 Mar 2016, 15:21

dagi wrote:Volts, paldies par piedalīšanos! Vismaz man interesē jebkura infa par šķirni. Ja pareizi atceros, bija 3 glābēji uz ūdens-ņufi ,lendzīri un, nu jau laikam izmirušie Maskavas vodolazi.Par ņufiem pirmā infa no "Sālsvārnas salas vasarniekiem"-bija tāda grāmatiņa manā bērnībā, par pārējiem no padlaiku pieejamās literatūras, gan sevišķi izmisīgi nerokoties(un īsti jau nebija arī, kur). Man tajā Alkuhn audzētavā patīk viena meitenīte-pēdējā, pati baltākā. Diemžēl pagaidām ir tikai bildes pavisam mazuļiem. T lokuss jau sāk izpausties tikai vēlāk, tādēļ, kas būs ar raibumiem, nav redzams... Kāds jūsu viedoklis, jo gribu tiešām labu meiteni?


Žēl, ka nevar redzēt tēvu pieaugušu. Es izvēlos patreiz 1.un 2. kucīti( bet tās jau tikai tādas bildes no augšas) jāmeklē arī Vācijā. Būs brīvs brīdis paskatīšos. Tā audzētava, ko Pixsyieteica ir laba. Nevajag strēbt karstu, jo jācenšas atrast labāko variantu un tad viss Dieva rokās( tā ir loterija).
Volts
Puppy
Puppy
 
Posts: 215
Joined: 18 Jan 2010, 16:57

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 17 Mar 2016, 18:10

Volts wrote:Žēl, ka nevar redzēt tēvu pieaugušu.
Te ir tēvs http://despandasdesterresrouges.chiens- ... 63721.html, te vēl un ne tikai, visa "rodņa" kā uz delnas :D - http://www.chiens-de-france.com/chien-g ... 94545.html. Izskatās diezgan masīvs un tā arī varētu būt, Kristīnei tādi suņi patīk. Dagi, ja Tev patiešām interesē, es varu viņai uzprasīt, ko viņa par tiem kucikiem saka, lai gan arī Tu pati to vari izdarīt - FB Christine Storims, viņa ir man draugos. No tām bildēm neko nevar saprast un FB arī nekas jaunāks nav. Vienīgi, ko nozīmē tas vārdiņš "vermittelt" pie kucēniem? Mēģināju atrast tulkojumu, visās valodās meta laukā kaut ko par starpniecību, nevarētu būt, ka viņi jau ir aizrunāti? Bet to noteikti var ātri noskaidrot. Ja varu izteikt savu subjektīvo viedokli - man vairāk patīk tas otrs metiens, ko reizē ar šo norādīju un vēl jo vairāk man patīk tas metiens, ko iemetu no rīta un kas vēl nav dzimis. Tas ir no gēnu viedokļa, protams, jo, kas tur no tiem kāmīšiem pēc tam izaug - tā ir gan laimes spēle, gan milzīgs darbs, kas jāiegulda gan audzētājam, gan pēc tam saimniekam.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Volts » 18 Mar 2016, 07:27

Risks vienmēr pastāv! Pixsy, man tētiņa priekškājas nepatīk, krūtis izskatās pašauras. Varbūt jāgaida uz metieniem, kuri dzims.
Volts
Puppy
Puppy
 
Posts: 215
Joined: 18 Jan 2010, 16:57

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 18 Mar 2016, 10:13

dagi, es te tā baigi izpaužos ar savu viedokli, bet patiesībā Tev pašai vajag izlemt un pārāk daudz no citiem neietekmēties - vienmēr tak kādam kaut kas nepatiks :D . Habim ir visvisādi trūkumi, man jau gan arī nebija uzstādījums, ka vajag ļoti labu šova suni, gribēju tādu, kas ir standartā, bet man galvenais bija, lai suns ir drosmīgs, ar vēlmi sadarboties un labi izaudzināts. Un tādu es arī dabūju :) . Uz izstādēm mazliet aizstaigājama, Latvijas čempionu gribu noslēgt, bet ar to laikam arī beigsim, man tas nav īpaši būtiski. Ja Tu vairāk tēmē uz šovsuni, varbūt vēl vajag papētīt izstāžu rezultātus, kā potenciālā kucēna senčiem iet ar šo lietu. Lai gan ne visi audzētāji Vācijā aizraujas ar izstādēm un nav teikts, ka mazāk titulēts suns ir sliktāks. Ar vārdu sakot, jāieslēdz ne tikai prāts, bet arī sirds un tas būs pareizais ceļš :) . Mēs rīt ar Habīti būsim Ķīpsalā, ja būsi, sameklē mūs, pataustīt dzīvu lendzīru un parunāties :pukudupsis: . Tas ir, es ceru, ka mēs tur mierīgi dreifēsim - viņa pirms pāris dienām tikai beidza meklēties, ja kobeļiem liksies pārmēru interesanta, nāksies lielāko daļu dienas bagāžniekā pavadīt... Vakar vakarā izmazgāju - tik skaista, balta un zīdaina, pašai visu laiku gribas glaudīt :D . Tā, ka es ceru uz lendzīru fanklubiņa tikšanos ;) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby madja » 18 Mar 2016, 12:20

dagi wrote:Par ņufiem pirmā infa no "Sālsvārnas salas vasarniekiem"

ko tur ņufi darīja? galīgi neatminos
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby dagi » 18 Mar 2016, 21:54

Pixy, paldies par iespēju aptaustīt dzīvajā.Būšu abas dienas un noteikti sameklēšu. Tad arī aprunāsimies. Viens gan ir viennozīmīgi skaidrs-ja no super šova suņiem iegūtu tikai ideālus, tāpat kā no krutiem sporta zirgiem tikai tik pat un vēl talantīgākus, mēs dzīvotu tikai ideālu apņemti :) Diemžēl ir arī kundze nejaušība, kundze ģenētika un arī Mērfija kungs turpat blakus grozās :rej:
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Volts » 19 Mar 2016, 08:41

dagi wrote:Pixy, paldies par iespēju aptaustīt dzīvajā.Būšu abas dienas un noteikti sameklēšu. Tad arī aprunāsimies. Viens gan ir viennozīmīgi skaidrs-ja no super šova suņiem iegūtu tikai ideālus, tāpat kā no krutiem sporta zirgiem tikai tik pat un vēl talantīgākus, mēs dzīvotu tikai ideālu apņemti :) Diemžēl ir arī kundze nejaušība, kundze ģenētika un arī Mērfija kungs turpat blakus grozās :rej:

dagi, nav šova suņu un parasto. Katrā šķirnē ir standarts un veselības pārbaudes. Vismaz kucēnu iegādājoties vajadzētu pievērst uzmanību vecākiem, lai tie būtu pēc iespējas tuvāk šīm prasībām, ja iespējams , tad arī iepazīties ar izstāžu aprakstiem, jo tur arī ir informācija par suni. Zināms, kucēns savā ziņā ir loterija. Viņa pareiza audzēšana lielā mērā veido eksterjeru ( labu kucēnu var sabojāt ļoti ātri).
Volts
Puppy
Puppy
 
Posts: 215
Joined: 18 Jan 2010, 16:57

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby maksis » 19 Mar 2016, 10:32

madja wrote:
dagi wrote:Par ņufiem pirmā infa no "Sālsvārnas salas vasarniekiem"

ko tur ņufi darīja? galīgi neatminos

Baidos sameloties, bet šķiet, ka mūsu tālajā bērnībā bija kaut kāds TV uzvedums, kur sanbernārs bija aizstāts ar ņufu.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 19 Mar 2016, 21:05

Šodien Latvijas "kuplās" lendzīru saimes pārstāve Havanniņa tika pie LKF balvas par progresu Paklausības sportā 2015.gadā. Esmu lepna par šo balvu, ir izdarīts ļoti liels darbs kopš pirmajām sacensībām apmēram pirms gada līdz pat gada beigām, kad pirmo reizi startējām OB-1 klasē un nostartējām gluži pieklājīgi. Viņa ir lielisks darba suns, ļoti mans suns, kam milzīgu prieku sagādā sagādāt prieku man (kalambūrs sanāca :D ). Iesim tālāk, redzēs, kā mums ies, bet ar šo suni strādāt ir tik liels prieks, ka panākumi patiesībā ir tikai bonuss papildus gandarījumam, ko rada darbs :) .
Image
dagi, bija patiesi patīkami iepazīties klātienē, paprasi man tik kaut ko pa šķirni, apklusināt nevar :D . Rīt ceru vēl patērzēt ;) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby dagi » 20 Mar 2016, 21:32

Pixy, savstarpēji! Bija super samīlēt abas tavas meitenes!
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby dagi » 20 Mar 2016, 21:35

Tāpat man nedrīkst ļaut runāt par Pirenejiem, zilām govīm un Latvijas zirgiem. Ja nē būs "auzas" daudzu stundu garumā :ieraujpoda: :ieraujpoda:
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Maija_Dakota » 21 Mar 2016, 15:13

dagi wrote:...ja no super šova suņiem iegūtu tikai ideālus, ... ir arī kundze nejaušība, kundze ģenētika un arī Mērfija kungs turpat blakus grozās :rej:


:jautri: :jautri: :jautri: taisnība

Protams, ir jāpievērš uzmanība vecāku veselības pārbaudēm, lai tie ir skaisti, gudri un harmoniski!
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 22 Mar 2016, 12:23

Maija_Dakota wrote: veselības pārbaudēm, lai tie ir skaisti, gudri un harmoniski!
Veselības pārbaudes ir cipariņi un burtiņi, tur viss skaidrs, bet ar to pārējo ir sarežģīti, ja suns nav rokas aizsniedzamā attālumā. Bildes, ko liek Rietumeiropieši mēdz būt briesmīgas, tur neko nevar saprast. Gudrība arī ir nosacīta lieta - kas to zin, cik gudra būtu Habī, ja ar viņu neviens nenodarbotos. Un cik gudrs būtu kāds cits, kas tagad izskatās pēc pamuļķīša, bet neviens nekad no viņa neko nav prasījis. Zinu, ka iemesls, kādēļ Habī mammu pāroja ar Arunu, bija Aruna lieliskās kustības. Neesmu redzējusi nevienu Aruna video, es nezinu, kādas tās ir, bet, tā kā Habī ir ļoti skaistas kustības, varu domāt, ka tās mantotas no tēva. Habī tētis ir lielisks izstāžu suns, titulēts un tiešām daiļš, bet kā ir ar viņa gudrību, man arī nav ne jausmas. Ņemot suni no tālas zemes, tā vienmēr ir laimes spēle. Un, lai arī riskanta, tomēr bezgala interesanta :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Maija_Dakota » 22 Mar 2016, 13:45

pixy wrote: Ņemot suni no tālas zemes, tā vienmēr ir laimes spēle. Un, lai arī riskanta, tomēr bezgala interesanta :) .


Vēl ļoti labi ir, ja audzētājam ir slava un uzticība. Visu ko redz audzētājs metienā tiek nodots potenciālajam saimniekam, tad arī ir lielas iespējas tikt pie vēlamā :pukudupsis:
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 23 Mar 2016, 12:02

Tikko izlasīju, ka burtiski šais dienās jādzemdē Habī māsai -
Gerwin Westermann
Oberheiderstr. 7
28816 Stuhr
Tel.: 0421 - 36564086
/http://www.vom-kronsbrook.de/
Zuchtstätte: vom Kronsbrook
Deckdatum: 25.01.2016 Vater: Jethro vom Nebelwald B1)
Mutter: Helen vom Wulsberg (A1)
Tik dīvaina sajūta uzzināt, ka pirmie tiešie radiņi dzimst :D . Jācer, ka izdosies pasekot, kā tie kucēni augs un kas no viņiem sanāks :sirsninas: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby dagi » 23 Mar 2016, 23:26

Skaista māsiņa Habim!
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 06 Apr 2016, 06:34

Igaunijā šonakt piedzimuši deviņi lendzīrēni, audzētāja solīja saskaitīt dzimumus šodien, lai piekusumā un tumsā nekļūdītos :D . Vēl jau tur pilnīgi neko nevar saprast, mazi melnbalti kurmīši, vērosim, kas tur kūņosies laukā un kas izveidosies :samilejies:
Image
Toties vom Alkhun audzētavā bēdas - metiena mammīte Aria nomira no kuņģa samešanās, nepaspēja līdz slimnīcai :( . Man liekas, ka tas ir šausmīgi grūti, jo bēda tak ir milzīga par to, ka suns aizgājis, bet nav pat laika izbēdāt, ir jārūpējas par mazajiem bārenīšiem. Ceru, ka Kristīnai būs spēka izaudzēt labu metienu, cik nu tas bez mammītes ir iespējams...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 14 Apr 2016, 09:30

Turpinu reklamēt lendzīrus kā darba šķirni :) . Sestdien ar Habī piedalījāmies Obediences sacensībās ar Somijas tiesnesi Ralfu Bjorklundu. Gāja labi, dabūjām 4.vietu OB-1 no deviņiem suņiem, būtu gājis vēl mazlietiņ labāk, ja lendzīri nebūtu tik milzīgi - par kvadrātu dabūjām nulli, jo, lai arī priekšgals bija ļoti tuvu centram, pakaļgala 10cm neietilpa kvadrātā. No tāda viedokļa tomēr ieteicams šim sporta veidam iegādāties mazliet kompaktākas radībiņas :D . Maza fotoreportāža, paldies Dacei Teibei (Kenzo), fotogrāfs, kurš saprot sportu arī bildēs to prot parādīt ļoti izteiksmīgi :)
Habīša smukā blakus iešana:
Image
Image
Konuss - ātrs un lunkans zvērs:
Image
Vēl viena bilde ar ātru un lunkanu zvēru :D :
Image
Aports - ļoti akurāti izskatās, nebija tāds ātrums, bet pie tā mēs strādājam:
Image
Strādājam tālāk, pamazām gatavojam arī nākamo klasi, kas to zin, kad izdosies uz to pāriet, tomēr uz vietas sēdēt negribas.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 14 Apr 2016, 12:13

Habīša māsai piedzimuši 10 kucēni - 4 puikas un 6 meitenītes. Iedūra man sirdī tādu mazu adatiņu, kad ieraudzīju, tādi mazi jūrasruksēni, pilnīgi sajūtu, kā viņi smaržo un cik mīksti un silti ir :samilejies: . Jācer, ka Helēna būs tikpat laba mammīte, kāda bija viņai, Habītim un pārējiem brāļiem un māsām.
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests