Spītīgs- neklausīgs suns

Dogs Teaching

Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 12 Jan 2015, 09:52

labdien!
Manam jauktenim (retrīvers+ īru setters) ir gads un 1 mēnesis. pagājušā gada vasarā gājām skoliņā, daudz ko iemācījāmies, bet ne laikam pietiekami, līdz ar to ir sākušās problēmas. es jau zinu, ka labāk būtu nepieciešams atkārtoti apmeklēt skoliņu, bet vēlējos uzzināt viedokļus šeit.
1. rauj pie pavadas- ir mēģināts asi raut atpakaļ, uzslava, kārums, bet pēc kāruma saņemšanas uzreiz atkal jau rauj uz priekšu. ko darīt šādā situācijā? siksna viņam ir dzelzs ķēde, bet nav uzlikta uz savilcēja.
2. citreiz parkā palaižot viņu vaļā, sāk uzvesties kā spītigs bērns, kurš neklausa, nenāk klāt, kad sauc. Laikam tajā brīdī viņš to uzskata par spēli un mūk prom, neklausa. visbiežāk šis ir tad, kad ir izdarījis ko sliktu, līdz ar to mana balss intonācija izmainās un viņš zin, ka nebūs labi- būs pie siksnas. Tad vēl ir problēma, ka viņš dara ko grib, skrien kaut kur prom- tālāk kā parasti- ēd visu ko kas ir uz zemes. arī kārtums šeit viņam nelīdz.
3.kā panāk to, ka es esmu viņa līderis?! cik ir lasīts un klausīts, tad ar varu to nevar panākt un nav nekāds prieks, ja suns kluasa tikai tādēļ, ka viņam ir bail no Tevis.

paldies!
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby ievish » 12 Jan 2015, 10:14

1. Metodes, kā iemācīt suni nevilkt pavadu ir vairākas - viena, par kuru dzirdētas labas atsauksme, bet pati neesmu izmēģinājusi, ir, ka tikko suns sāk vilkt pavadu, tā saimnieks apstāstājas un maina pārvietošanās virzienu. Un nekur neiet tālāk, ja suns velk pavadu. Pēc laika sunim pielec, ka viņš nekur neies, kamēr vilks. Protams, ka šāda metode prasa pacietību no saimnieka. Vēl var pamēģināt purna siknu - uzpurnim līdzīgu uzparikti, pie kuras tiek sprādzēta pavada. Ar purna siksnu sunim ir neērti vilkt. Izskatās šādi: https://www.google.lv/search?q=headcollar+for+dogs&rlz=1C1LENP_enLV513LV513&espv=2&biw=1680&bih=949&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=14CzVMWkNeT_ywPxmoK4DQ&sqi=2&ved=0CB0QsAQ
Te viens raksts angliski par pavadas vilkšanu: https://www.aspca.org/pet-care/virtual-pet-behaviorist/dog-behavior/teaching-your-dog-not-pull-leash

2. Suni NEKAD nedrīkst rāt, kad tas ir pieskrējis pie saimnieka. Vienalga, ko viņš ir sadarījis pirms tam, saimniekam savas dusmas ir jāsavalda un suns par atnākšanu jāslavē. Kā arī, suni NEKAD nevajag ķert, ja vien tā nav speciāla spēle. Tikai no viņa bēgt, skriet pretējā virzienā. Ja nestrādā kārums, varbūt ir kāda vismīļākā manta, ar kuru suni pievilināt pie sevis? Un katru reizi, kad tas atnāk, ļoti, ļoti slavēt, priecīgā balsī, turklāt.
Par ēšanu no zemes man padoma nav, mans suns arī to dara un es vienkārši izvairos iet pa tām takām, kur zinu, ka būs kas apēdams. Reizēm nostrādā arī ļoti skaļš un nikns "FŪ!".

3. Pirmkārt, vispār būtu jāizvairās no situācijas, kad suns baidās, jo bailes ir tās, kas viņam liks neklausīt, zinot, ka gaida sods. Jāstrādā ar pozitīvām metodēm - kopīgas spēles, kārums par izpildītu komandu utt. Par līderību nemācēšu dot padomus, nav man tādu problēmu.

Bet vispār šīs visas lietas māca suņu skolā un instruktors vislabāk mācēs pastāstīt metodiku.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 12 Jan 2015, 10:25

paldies! Pamēģināšu pavadas raušanu.
Zinu, ka suni nevajag rāt, kad pienāk pie saimnieka. Parasti tā nedaru, bet nu citreiz sanāk. Ir arī ievērots, ka bieži vien mācās netikumus un neklausību no citiem suņiem, kuri ir vaļā.
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby julika » 12 Jan 2015, 11:01

Nevajag raut pavadu, vienkārši ņemiet gardumu, izejiet ārā - tiklīdz redzat, ka tagad suns saks vilkt, jūs viņu saucat pie sevis un dodat gardumu. Tad citā virzienā ejiet un atkartojiet to pašu. sunim jāsaprot, ka viņam jāiet tur, kur jūs ejat, nevis kur viņš grib.
Par katru paieto soli bez vilkšanas slavējiet un dodiet gardumu.

Es vadījos pēc ša video - https://www.youtube.com/watch?v=sFgtqgiAKoQ

arī šīs noder, lai iemacītu suni saprast, ka kad jūs viņu nedaudz velkat aiz pavadas, viņam jāiet jūsu virzienā - https://www.youtube.com/watch?v=Q4vEayrRyB0

nu un vispār tai meitenei ļoti daudz noderīgu video, iesaku veltīt laiku un izpētīt, kas no tā jums šobrīd ir aktuāls.

Man arī suns vilka agrāk vienmēr, tagad velk tikai ja ļoti uzbudināts. Es vēl papildus iemāciju komandu "ar mani" - līdzīgi ka "blakus", tikai ne tik stingri, proti, bez obligātās pielimēšanas kreisai kājai un acu kontakta, bet tuvu man, nevilkot pavadu.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby julika » 12 Jan 2015, 11:08

Un vispār varu pateikt no savas melielas pieredzes - man arī suns bija un dažreiz arī šobrīd paliek no tiem, kuri ne vienmēr nāk uz komandu "šurp", visu laiku pārbauda robēžas (vai var nedarīt, vai tomēr ir jāizdara).
Man savulaik ieteica stiprināt kontaktu ar suni, burtiski ieciklēt uz sevi - ar spēli, ar triku macīšanu, ejot ārā dot gardumu par katru reizi, kad kaut vai galvu pagriež uz manu saucienu. Darīt visu, lai suns saprot, ka tikai ar mani ir visforšāk.
Jā, dažreiz ir jāpasaka stingri un jāuzstāj uz sava, lai suns saprastu, ka es zinu labāk, ka man var uzticēties, nevis darīt kā prātā ienāk.
Mums ļoti palīdzēja dibināt kontaktu adžiliti - ja salidzināt, kāds mans suns bija gadu atpakaļ un tagad, nu tie ir divi dažādi suņi!
Tā kā ja ir vēlme un finanses, varbūt ir vērts padomāt par sportu - obedience, adžiliti, frisbee, kaut kas, kas mudinās suni strādāt kopā ar jums komandā.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 12 Jan 2015, 12:48

Paldies! darīšu ko lietas labā!
sakiet lūdzu, cik ilgi dienā vajadzētu suni trenēt? vai to var darīt visas pastaigas gaitā?
kā būtu labāk mācīt pie pavadas iet? visulaiku vai ik pa laikam vienas pastaigas ietvaros?
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby julika » 12 Jan 2015, 12:59

Es personīgi mācīju iet pie pavadas katrā pastaigā. Ja ir galīgi traki, tad domāju, ka var arī mājas patrenēt, tad pagalmā, tad uz ielas.
Par to, cik daudz jātrenē suns - tas ir individuāli. Galvenais, lai sunim saglabājas interese un labs garastāvoklis, lai suns netiktu ar mācīšanos pārslogots. Tāpēc jau skolās māca ar pārtraukumiem uz spēli - pamācījāmies, tad paspēlējam, tad atkal mācības...
Cilvēkiem jau arī ir pauzes skolā un augstskolā, lai prāts nesajuktu :kanepe:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 12 Jan 2015, 13:10

nu jā, tā jau arī domāju.
cik es līdz šim esmu darījusi ir tā- viņš zin, ka man kabatā ir kārums, ielieku roku kabatā un tad viņš man nāk blakus, skatās ko es darīšu, es viņu slavēju + kārums, kā viņš jūt, ka neko nedabūs tā raujas uz priekšu. domāju, ka visu laiku pastaigā tas viņam būs pa traku. esmu mācījusi viņu arī ar asu rāvienu, bet ne vienmēr man sanāk tāds ass, līdz ar to no tā viņam tik lielāks stress.
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby NARDICUM » 12 Jan 2015, 13:32

jauktenim (retrīvers+ īru setters) ir gads un 1 mēnesis.

Šādam sunim ir nepieciešama MILZĪGA fiziskā slodze! Viņam tak, nabagam, enerģijas atliku likām, viņam būtu visu dienu jāskrien!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby ievish » 12 Jan 2015, 13:37

Zzanem wrote:esmu mācījusi viņu arī ar asu rāvienu, bet ne vienmēr man sanāk tāds ass, līdz ar to no tā viņam tik lielāks stress.


Ass rāviens enerģiskam sunim nestrādā, uzliek pilnīgu mīksto :velnins:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby julika » 12 Jan 2015, 13:39

A ir kaut kur blakus iežogota teritorija, kur sunim izskrieties? Lai noņem to enerģijas pārpalikumu, un tad jau var mierīgi mācīties...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 12 Jan 2015, 13:55

Suns tiek nodarbināts regulāri katru dienu ar fiziskām aktivitātēm + ir kur izskrieties + mājās kārtīga dauzīšanās ar mantām. un neizskatās, ka enerģija viņam liegtu mācīties.
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Linda B. » 12 Jan 2015, 14:28

No pieredzes-ja ir ļoti aktīvs suns,kuram enerģija līst pāri malām,viņš nespēj koncentrēties.Pirms mācībām vajag kārtīgi izskrieties.Ziemā pagrūtāk,bet vasarā noteikti var likt blakus velo un lai skrien,pēc tam,kad ķermenis noguris būs vieglāk koncentrēties,ko no viņa prasa.Tagad var mest kādu mantu pa kupenām,lai tik jož,būs labs treniņš.
Kā arī no pavadas raustīšana snav nekāda jēga,tā var tikai savainot traheju sunim.Nopērciet purna siksnu vai pasūtiet "easy walk harness",kur pavada sprādzējas priekšā uz krūtīm,ar tādu nevar pavilkt.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby DanaMary » 12 Jan 2015, 15:51

Lasīju, un ļoti atgādināja manu mazo blēdi, arī retrīvers.
1. asa paraušana nelīdz. Un nelīdzēs. Ko es darīju- kad ejam mierīgi,kad viņš nevelk un iet vienmērīgi, tad viss okey, BET ja sāk vilkt, tad daram tā- es apstājos kā pienaglota, man bija vienalga- pretī nāk cilvēki,nenāk. Biju diezgan stingra- katru reizi,kad kaut nedaudz sāk vilkt- viss, es stāvu,rokas nekustinu, un gaidu,kad viņš apsēdīsies, atslābināsies. Citreiz vēl piesaucu pie sevis,iedodu gardumiņu, ejam tālāk. Ar laiku beidza vilkt ikdienas situācijās. :) Un jā, zinu,ka es šausmīgu viņu tajā laikā ierobežoju, bet es nevaru paiet,ja man suns velk. Ikdienas situācijās, kad pretī nebija suņu, tad gājām forši,mierīgi.
2. par ''pie manis'' . Fedelta vislabāk zin kā mums ir gājis. Kad bija vistrakāk, tad darījām tā- gājām uz tuvējo kāpu zonu/mežu, tālumā,prom no visiem citiem, uz bernātu pusi. Kad bijām pietiekoši tālu, tad palaidu vaļā. Pirmās minūtes nesaucu, jo viņš kā traks skrēja uz visām pusēm, ne prom, bet vienkārši apkārt man riņķoja. Un tad gājām. Un saucu bieži pie sevis. Ne tad,kad viņš ļoti kaut ko ošņā, vai iet prom, bet tad,kad ir iespēja,ka viņš atnāks. Jā,iespējams nav pareizi, bet tā nu mēs sākumā darījām. Un tad,kad viņš nāca 95% gadījumos (tas bija pēc kāda laiciņa,ņemot vērā,ka mēs katru dienu vismaz stundu tur staigājām), tad brīžos,kad piesaucu, paijāju pie kakla,pie siksnas, sakārtoju kakla siksnu, pabužināju,gardums,protams, par to,ka pienāca. Nākamais solis- liku klāt siksnu, gardums, pagājām pāris metrus, laidu vaļā. Ar to panācu to,ka viņš nemuka no manis kad ieraudzīja,ka man rokās siksna.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 12 Jan 2015, 15:55

DanaMary paldies, ļoti noderīgi! šodien jāmēģina ar pavadu, bet man liekas, ka tālu nekur netiksim, zinot kā viņš mani velk.
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby DanaMary » 12 Jan 2015, 16:06

Ko man iemācīja viens labs suņu draugs :viltigs: , galvenais ir būt mierīgai,pacietīgai, nedusmoties uz suni,ja viņš kaut ko nedara/dara, un tonis. Galvenais ir tu to pasaki. Kad nav ko darīt, palasiet blogu sadaļu, tur var daudz ko noderīgu brīžam atrast. :)
Veiksmi!
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 12 Jan 2015, 16:19

paldies! Zinu, ka miers un savadīgums ir svarīgs. es pilnīgi pati jūtu, ka viņš jūt, ka es esmu uz viņu dusmīga, lai gan mainot toni ne vienmēr viņš atnāk pie manis.
vai ir tā, ka sunim nedrīkst ļaut iet saimniekam pa priekšu?
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby ievish » 12 Jan 2015, 16:34

Zzanem wrote:vai ir tā, ka sunim nedrīkst ļaut iet saimniekam pa priekšu?


Ir tāda teorija. Saistīts ar dominances teoriju, tipa, pirmais iet tas, kur galvenais. Cik tajā ir taisnības, nezinu, dominances teorijas pēdējā laikā tiek stipri apstrīdētas.
Ejot pa priekšu pie pavadas, sunim ir lielāka motivācija vilkt, vismaz man tā šķiet, jo viņš ir tas, kas nosaka tempu. Nereti suns velk tādēļ, ka viņaprāt saimnieks vienkārši par lēnu kustās.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby Zzanem » 12 Jan 2015, 16:45

Veteran man šķiet, ka eju pietiekami raitā solī. Man taču nevajadzētu viņa solim pielāgoties, vai ne tā?
Zzanem
Baby
Baby
 
Posts: 17
Images: 4
Joined: 12 Jan 2015, 09:00

Re: Spītīgs- neklausīgs suns

Postby ievish » 12 Jan 2015, 16:55

Zzanem wrote:Veteran man šķiet, ka eju pietiekami raitā solī. Man taču nevajadzētu viņa solim pielāgoties, vai ne tā?


Nē, nevajag pielāgoties. Suns, it īpaši liels, vienkārši ir ātrāks. Tas viss. Viņam ir jāiemāca, ka viņam jāpārvietojas ar saimnieka ātrumu, nevis saimniekam ar viņa ātrumu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests