Kucēna niķi

Dogs Teaching

Kucēna niķi

Postby Agita » 16 Aug 2014, 12:32

Mums ir sekojošas problēmas. To ir diezgan daudz un vairs nezinam, kā ar tām cīnīties. Esam bez gala nelaimīgi. Nekad nedomāju, ka suns var radīt tik daudz problēmas.Dzīvojam daudz dzīvokļu mājā, kaimiņi sāk izteikt pretenzijas, mēs viņus labi saprotam, bet nezinam ko un kā darīt. Ja tā turpināsies, nāksies kucēnu vest uz laukiem :(

Mūsu kucēns (4 mēneši) kož rokās, dīvānos, kurpēs, visur kur vien tiek klāt. Viņam ir savas mantas, bet tās nav tik interesantas kā mūsējās. Tikko kucēnam aizrāda, viņš sāk raudāt. Smilkst un raud tā, ka mājai "jumts ceļas augšā". Mēģinājām gan viegli uzsist pa purniņu, gan stingri teikt nedrīkst, gan novākt visu ko vien var novākt no kucēna, bet nekas nelīdz. Vienmēr viņš atrod kaut ko, izņemot savas graužamlietas, ko grauzt.

Ja kāds atnāk ciemos, kucēns uzreiz rej un kož viesiem kājās. Liekam viņu citā istabā, bet tas nemazina viņa riešanu un smilkstēšanu.

Vienu viņu atstāt mājās nav iespējams, uzreiz sākas raudāšana, smilkstēšana un riešana. Centāmies radināt pakāpeniski, uz pāris minūtēm. Tikko durvis aizveras sākas milzīga gaudošana.

Draugi mums ieteica ieviest būri. Tas kucēnam nepatīk, nevar paciest ne sekundi. Atkal jau sākas smilkstēšana.

Kad ejam pastaigās katrs garāmgājējs tiek apriets. Ja ierauga suni noguļas, pieplok pie zemes un bez milzīgas bļaušanas no kucēna puses, nav izkustināms.

Nesen bijām aizveduši uz suņu skolu. Man personīgi nepatika, kā tur māca. Suņus raustīja, tikko negribēja pildīt komandu, dabūja sitienu vai pamatīgu rāvienu.
Image
Agita
Baby
Baby
 
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2014, 07:32

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēna niķi

Postby fedelta » 16 Aug 2014, 13:00

Nu tādā gadījumā pameklējiet skoliņu, instruktoru, kas apmācībā izmanto pozitīvo metodi :pukudupsis:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kucēna niķi

Postby seila » 16 Aug 2014, 13:41

Tā ir nomāla kucēnu uzvedība! Sajūta, ka jums tas pirmais suns?

Es arī ieteiktu būri. Taču pie būra ir jāpieradina, protams, ka suns pats tajā nerausies iekšā sēdēt. Vakcinācijas karantīna taču ir beigusies, vai ne? Tad ejiet ārā staigāt, radiniet pie cilvēkiem, suņiem. Jo vairāk iesiet ļaužu pilnās vietās, jo vieglāk būs socializēties. Lai viņš konkrēti nogurst ārā pastaigu laikā, paņemiet gardumus, mantas līdzi, pievērsiet suņa uzmanību sev, lai mazāk domā par riešanu. Mūsējais arī mazs rēja uz visiem, gājām tur, kur vairāk cilvēku, līdzi bija manta ar pīkstuli, vienmēr varēja tādā veidā pievērst suņa uzmanību. Mētājat mantu, mācat to atdot atpakaļ iemainot pret otru mantu vai kārumu. Tik nelaidiet no pavadas vaļā, ja neprot atgriezties, kad sauc. Pašam saimniekam jābūt drošam, pārliecinātam par sevi, tad suns uzticēsies un klausīs tādam barvedim, jums skaidri jāapzinās ko vēlaties panākt. Noskrējies un nodauzījies ārā, mājās gribēs gulēt un mierīgi čučēs būrī. Paslavējiet, atstājat mantas, graužamos našķus. Visu, kas nav domāts suņam - paceliet augstāk,ja netiks klāt un negrauzīs, attiecīgi nebūs iemesla dusmoties. Bet jābūt alternatīvām, mantām - ko drīkst grauzt. Taču suns pats ar sevi nespēlējās, iemācīt ar tām rotaļāties, velciet uz savu pusi, metiet, lai atnes utt. Vislabākās spēles ir tās, kuras tiek spēlētas kopā!
Google ir pilna ar pamācībām kā pieradināt suni palikt vienu mājās. Mums arī bija šis niķis, jo nebija pieraduši palikt vieni, taču izejot un neilgu laiku ārā, suns pabļauj, pabļauj, tad liekās gulēt. Bet lai gulētu, jābūt nogurušam, pirms tam izskraidiet laukā tā kārtīgi, pamāciet, lai izkustās arī prāts!
Par ciemiņiem - neļaujiet viņam to darīt! Un atkal pirms ciemiņiem nokausējiet suni, ar tādu būs vieglāk. Tad mājās kārtīgi apsauciet un liekat iet vietā (būrī) gulēt, durtiņas pat nav jātaisa ciet. Un lai ciemiņi iedot sunim iepriekš sagatavotus našķus, mantas utt.
Kucēns jums ir nesocializēts, labāk to labot tagad nekā vēlāk. Un uz laukiem nav vajadzības dot, nedomāju, ka tur kāds priecāsies par neaudzinātu suni :D un ņemsiet nākamo, būs tās pašas problēmas, atkal dos prom? Kucēns nav vainīgs. Jums vienkārši trūkst pieredzes.
Ja viena suņu skola nebija apmierinoša, jāmeklē cita. Un bez audzināšanas viņš labāks nepaliks, vienkārši meklējat citu skolu. Tepat ir dresetajs, uzrakstiet, pajautājiet kur notiek nodarbības utt. Jums visu izskaidros. Un nav jau jāiet uz nodarbībām gadiem, pietiek vien ar dažām nodarbībām, jo tur māca saimnieku apieties ar suni, nevis pašu suni. Tur mācās cilvēks un pietiek vien ar dažām prasmēm, lai zinātu kā rīkoties un ko darīt.

Neesmu profiņš, vienīgi gribējās padalīties, tūlīt jau mani palabos zinošāki suņinieki. Veiksmi :alinji:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Kucēna niķi

Postby Henriete » 16 Aug 2014, 20:25

Seila, izlasīju, man ir līdzīgs priekštats. Aizsūtīju šiem saimniekiem 3 aptuveni tāda paša izmēra vēstules. :D
Jāteic, daži viedokļi mums sakrīt par situāciju!

Takā, lai veicās saimniekiem un izturību. Disciplīna ir ļoti nozīmīga lieta. :jaa:
Last edited by Henriete on 18 Aug 2014, 12:18, edited 1 time in total.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Kucēna niķi

Postby seila » 17 Aug 2014, 08:47

Galvenais, lai saimnieki ņemtu vērā ieteikumus un nenolaistu rokas :jaa:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Kucēna niķi

Postby fedelta » 17 Aug 2014, 11:37

seila wrote:Galvenais, lai saimnieki ņemtu vērā ieteikumus un nenolaistu rokas :jaa:



Tieši tā, jo arī laukos suns, kas rej par katru sīkumu un lec virsū visiem kas pagadās ceļā nav vajadzīgs, un ja reiz suns skrien prom, šaubos vai gribat viņam ķēdes likteni, jo laukos ne visa teritorija ir nožogota. Labāk cītīgi pastrādāt ar suni kucēnvecumā, nevis pēcāk izaugs pārdesmit kg (ja bus liels suns), kas pastaigās raujās un aprej katru suni un lec virsū visiem, kas pārkāpj pāri mājas slieksnim.

Veiksmi instruktora atrašanā un turpmākajā darbā. :pukudupsis: Lauki no tiesas nav atrisinājums.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kucēna niķi

Postby Linda B. » 17 Aug 2014, 12:19

Paskatieties Viktorijas Stillvelas padomus(Victoria Stillwell) youtube,viņai ir šovs "it's me or the dog" un ir arī vienkārši pamācību rullīši,nu piemeram kā iemācīt sunim atdot mantu,neaiztikt uz zemes nokritušu ēdienu,sēdēt,palikt,gulēt un visādas citas noderīgas lietas.Izmanto viņa tikai pozitīvas metodes.Man viņa ļoti patīk!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēna niķi

Postby maksis » 17 Aug 2014, 18:30

Ilgi sēdēju sev uz pirkstiem, tak tomēr nenocietos. Kas attiecas uz apmācību, to nekomentēšu, skaidrs, ka cilvēki vnk nokļuvuši pie nepareizā instruktora - šķiet neiedomājami, ka mūsdienās varētu tā apmācīt kucēnu, ar sišanu un raustīšanu. :aknee:
Bet gribēju iespraukties ar savu pieckapeiku par ko citu.
Agita wrote:Mūsu kucēns (4 mēneši) kož rokās, dīvānos, kurpēs, visur kur vien tiek klāt. Viņam ir savas mantas, bet tās nav tik interesantas kā mūsējās. Tikko kucēnam aizrāda, viņš sāk raudāt. Smilkst un raud tā, ka mājai "jumts ceļas augšā". Mēģinājām gan viegli uzsist pa purniņu, gan stingri teikt nedrīkst, gan novākt visu ko vien var novākt no kucēna, bet nekas nelīdz. Vienmēr viņš atrod kaut ko, izņemot savas graužamlietas, ko grauzt.

Ja kāds atnāk ciemos, kucēns uzreiz rej un kož viesiem kājās. Liekam viņu citā istabā, bet tas nemazina viņa riešanu un smilkstēšanu.

Vienu viņu atstāt mājās nav iespējams, uzreiz sākas raudāšana, smilkstēšana un riešana. Centāmies radināt pakāpeniski, uz pāris minūtēm. Tikko durvis aizveras sākas milzīga gaudošana.

Draugi mums ieteica ieviest būri. Tas kucēnam nepatīk, nevar paciest ne sekundi. Atkal jau sākas smilkstēšana.

Kad ejam pastaigās katrs garāmgājējs tiek apriets. Ja ierauga suni noguļas, pieplok pie zemes un bez milzīgas bļaušanas no kucēna puses, nav izkustināms.

seila wrote:Tā ir nomāla kucēnu uzvedība!

Man nav ne jausmas, par kādas šķirnes kucēnu ir runa, bet personīgi man šī neliekas vis normāla kucēna uzvedība.. Neviens no maniem suņiem mazotnē nav šādi uzvedies. Šī piebilde gan neko nedos tēmas autoram, bet man negribas, lai nejaušam lasītājam, kas googlē iemetis jautājumu par kucēna audzināšanu, domājot par suņa iegādi, rastos iespaids, ka šī ir norma un visiem tā ir. Ja man kāds sastāstītu, ka visi kucēni šādi uzvedas, es droši vien pārdomātu, vai gribu suni...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kucēna niķi

Postby Felix_PS » 17 Aug 2014, 19:42

maksis :par:

Laikam mans kucēns ir absolūti nenormāls, jo mums nav bijusi neviena no nosauktajām problēmām 4,5 mēnešos.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Kucēna niķi

Postby seila » 17 Aug 2014, 20:03

maksis wrote: seila wrote:Tā ir nomāla kucēnu uzvedība!


Man nav ne jausmas, par kādas šķirnes kucēnu ir runa, bet personīgi man šī neliekas vis normāla kucēna uzvedība.. Neviens no maniem suņiem mazotnē nav šādi uzvedies. Šī piebilde gan neko nedos tēmas autoram, bet man negribas, lai nejaušam lasītājam, kas googlē iemetis jautājumu par kucēna audzināšanu, domājot par suņa iegādi, rastos iespaids, ka šī ir norma un visiem tā ir. Ja man kāds sastāstītu, ka visi kucēni šādi uzvedas, es droši vien pārdomātu, vai gribu suni...


Nu, ok. Vajadzēja rakstīt - normāla neaudzināta kucēna uzvedība.

maksis
Felix_PS
Jebkurš kucēns augot savā vaļā tā uzvedīsies. Protams, atvainojos, ka uzrakstīju maldīgu teikumu, bet, manuprāt, visi kucēni visu grauž, izpēta utt. jo tas taču ir kucēns, kurš jāmāca kā uzvesties. Pats no sevis viņš par paklausīgu suni nekļūs.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Kucēna niķi

Postby NARDICUM » 18 Aug 2014, 05:18

maksis
Ilgi sēdēju sev uz pirkstiem, tak tomēr nenocietos.

Es arī :sarkstosa:
šķiet neiedomājami, ka mūsdienās varētu tā apmācīt kucēnu, ar sišanu un raustīšanu.

Nu, 4 mēnešus vecu histēriķi noteikti nevajadzētu sist un raustīt, viņam jau tā vāja psihe un čupa ar fobijām :( , bet, maksi, Tev būs jāpiekrīt, ka ir situācijas, kad tas ir nepieciešams! Lai ievietotu smadzenes īstā vietā 5-6 mēnešus vecam kaukāzietim vai aziātam, kura priekšā visi ģimenes locekļi stāv miera stājā (protams, paši paspējuši izlaist suni kā zirga deķi!) citas metodes nav izdomātas. Var, protams, viņam nolasīt lekciju par labu uzvedību, bet jēga tam būs apmēram tāda pati, kā salikt gar mežmalu luksoforus, lai stirnas uz ceļa ārā nelec. :kanepe: Jā, tagad ir modē t.s. pozitīvā metode, bet ne visiem suņiem tā der (nav runa par šo konkrēto gadījumu!) un tieši tāpēc mums tagad ir tik daudz neaudzinātu suņu, tik traki nekad nav bijis!!! :aizsvilstas:
seila
Tā ir nomāla kucēnu uzvedība!

Nu, ja tā ir normāla kucēna uzvedība, tad man vispār neviens normāls suns mūžā nav bijis!
Protams, grauž, čurā utt., bet nu šitādas histērijas :akes:
Jebkurš kucēns augot savā vaļā tā uzvedīsies.

Ziniet, seila , es tiešām nezinu, kas Jūs esat un cik liela ir Jūsu pieredze kinoloģijā, bet lasot Jūsu ieteikumus iesācējiem (arī citās tēmās) man ir radušās šaubas, ka šī pieredze ir liela. :sarkstosa: Ziniet, kad es 7-8 gadu vecumā biju izlasījusi vienu Mazovera grāmatu par dienesta suņiem un vienu Siliņa grāmatu par medību suņiem, man arī likās, ka zinu VISU! Noteikti jutos gudrāka, nekā šodien! :kanepe: Un arī gribēju visus pamācīt. :sarkstosa: Gadiem ejot es sapratu, ka nezinu gandrīz neko! :histerija: ;(
Ziniet, es Jūsu vietā nedotu padomus iesācējiem. :sarkstosa:

Īstenībā ar NORMĀLU kucēnu, kas aug savā vaļā, nekas ļauns nenotiks. Sunim nav jābūt izdresētam, kā zaldātam placī (ja runa neiet par sportu, bet par ģimenes suni), viņam ir stingri jāievēro tikai daži aizliegumi (īstenībā, cik tad ir to lietu, ko suns tiešām nedrīkst darīt?) un jāzin tikai dažas komandas.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Kucēna niķi

Postby maksis » 18 Aug 2014, 08:25

NARDICUM wrote:Nu, 4 mēnešus vecu histēriķi noteikti nevajadzētu sist un raustīt, viņam jau tā vāja psihe un čupa ar fobijām :( , bet, maksi, Tev būs jāpiekrīt, ka ir situācijas, kad tas ir nepieciešams! Lai ievietotu smadzenes īstā vietā 5-6 mēnešus vecam kaukāzietim vai aziātam, kura priekšā visi ģimenes locekļi stāv miera stājā (protams, paši paspējuši izlaist suni kā zirga deķi!) citas metodes nav izdomātas.

Žanna, par to nav runa. Es neuzskatu, ka ar pozitīvām metodēm būtu jāiemāca no dīvāna savu pakaļu izvākt tur iekārtojies un uz saimniekiem rūcošs aziāts. :velnins:
NARDICUM wrote:Nu, ja tā ir normāla kucēna uzvedība, tad man vispār neviens normāls suns mūžā nav bijis!
Protams, grauž, čurā utt., bet nu šitādas histērijas :akes:

:par:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kucēna niķi

Postby Sympathy » 18 Aug 2014, 17:42

Nav nekāda baigi lielā pieredze, bet ieteiktu Jums pēc iespējas ātrak atrast kādu labu un tiešām zinošu instruktoru, dogs.lv piemēram ir saraksts ar sertificētiem kinologiem. Ja suns baidas no citiem suņiem, ieteiktu apmeklēt kinologu noteiktos laikos par noteiktu samaksu, kad varat strādāt tikai Jūs ar suni un kinologs.
Skataties youtube.com video par Jums pieņemamu apmācibas veidu, kā arī silti ieteiktu, uz kādu laiku uzlikt "mīksto" par to ko domā kaimiņi, utt, bet sākt ar suni nodarboties, un vienalga vai viņš čīkst! Vediet socialās vietās, motivējat ar ēdienu, spēļmantiņu! ( nevisas mantas tapat kā ar bērniem, suņiem patīk, tapēc atrodiet tiešām to kas sunim patīk!) piemēram kautvai to čību ko viņš ir sagrauzis, kas viņam ļoti patīk, motivējat ar to, par katru darbu sniedzat kucēnam to ko viņš vēlās - spēles, uzmanību , barību, utt. Protams silti iesaku , ja tā ir čība , pēc iespējas nomainīt no pret kko pieņemamāku , lai suns nedomā ka visas mājas čības ir mantas ko var grauzt! Pēc Jūsu posta liekas ka suns ir mežonis, bet gan jau nav tik traki, Jums vienkārši tam jāvelta vairāk laika, darba nekā dažiem citiem, kam ticis vieglāka rakstura suns..
Tāpat taču ir ar bērniem, bērnībā šausmīgi kaprīzi, problemātiski, bet ar pietiekami daudz darba un mīlestības var panākt ka no tā kāpura izšķiļās burvīgs taurenis! :) veiksmi :pastaiga:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Kucēna niķi

Postby Agita » 20 Aug 2014, 19:37

hmm, paldies par ieteikumiem, cīnamies.

Līdz instruktoram vēl tikuši neesam, bet progress jau ir.

Mūsu kucēns kož rokās, dīvānos, kurpēs, visur kur vien tiek klāt. Viņam ir savas mantas, bet tās nav tik interesantas kā mūsējās. Tikko kucēnam aizrāda, viņš sāk raudāt. Smilkst un raud tā, ka mājai "jumts ceļas augšā". Mēģinājām gan viegli uzsist pa purniņu, gan stingri teikt nedrīkst, gan novākt visu ko vien var novākt no kucēna, bet nekas nelīdz. Vienmēr viņš atrod kaut ko, izņemot savas graužamlietas, ko grauzt.


Ar šo mums vēl diez ko labi neiet, bet iepirkām vairāk mantiņu. Ir tāda viena, kurā iesmērē vai ieber kaut ko iekšā un kucēns cenšas to izdabūt ārā. Diezgan efektīva priekš mūsu mazā delvera.

Ja kāds atnāk ciemos, kucēns uzreiz rej un kož viesiem kājās. Liekam viņu citā istabā, bet tas nemazina viņa riešanu un smilkstēšanu.


Tagad, Ringo (tā sauc mūsu mazo delveri) pēc 5-10 minūtēm un stingra vairākkārtēja "nē!" pats liekas mierā, un aiziet, ja ne uz blakus istabu, tad vismaz noguļas blakus.

Vienu viņu atstāt mājās nav iespējams, uzreiz sākas raudāšana, smilkstēšana un riešana. Centāmies radināt pakāpeniski, uz pāris minūtēm. Tikko durvis aizveras sākas milzīga gaudošana.


Šis iet kopā ar iepriekš minēto rotaļlietu. Atstājām mantiņu un aizgājām uz veikalu.Bijām prom maksimums 10 minūtes, mazais sāka smilkstēt tikai, kad sadzirdēja mūs kāpņutelpā.
Es visvairāk baidos par to, ka man beigsies atvaļinājums un būs jāiet uz darbu. Kā viņš man uzvedīsies?

Draugi mums ieteica ieviest būri. Tas kucēnam nepatīk, nevar paciest ne sekundi. Atkal jau sākas smilkstēšana.


Ar šo vēl rezultātu nav. Ieliku būrī ēdiena bļodu, Ringo ir traks uz ēdienu, tāpēc saņēmās, ieskrēja būrī un izrāva bļodu ārā.

Kad ejam pastaigās katrs garāmgājējs tiek apriets. Ja ierauga suni noguļas, pieplok pie zemes un bez milzīgas bļaušanas no kucēna puses, nav izkustināms.


Sākām palēnām socializēties ar citiem suņiem. Rezultāts - šodien Ringo paspēlējās ar vienu takša jauktenīti. :aptracis:
Uz ielas 40% gadījumu varam paiet citam sunim garām tikai ar riešanu un vilkšanu.

seila wrote:Tā ir nomāla kucēnu uzvedība! Sajūta, ka jums tas pirmais suns?


Tieši tā!


Esam kardināli mainījuši savas domas un noteikti NEatdosim savu kucēnu uz laukiem. Nemaz navrēju iedomāties, ka tik īsā laikā var būt tik iespaidīgas izmaiņas. Mācu kucēnu "labām manierēm" no rīta līdz vakaram unm mauprāt, mums ir lieli uzlabojumi uzvedībā :)
Image
Agita
Baby
Baby
 
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2014, 07:32

Re: Kucēna niķi

Postby zukins » 21 Aug 2014, 09:16

Par būri - pareizi sākāt. Varat darīt tā, ka katru ēdienreizi ēdiens tiek pasniegts tikai būrī. Un paņemiet tādu bļodiņu, ko nevar izraut ārā :) Ringo ar laiku pieradīs, ka būris, tas ir forši. Mūsmājās būris ir uz izķeršanu suņu starpā - kurš pirmais iekārtosies tur gulēt :)
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Kucēna niķi

Postby jeerime » 23 Aug 2014, 13:36

lai kuceens iemaaciitos buuri uztvert kaa savu maajinju jaariikojas shaadi... pa vienam gabalinjam izbarojiet no rokas to devu ko konkreetajaa laikaa bijaat plaanojusi likt bljodinjaa.. taatad seezgam pie buura buurim durtinjas valjaa un metam iekshaa pa vienam gabalinjam... saakumaa kuceens ieskries un izskries no buura... kad vinsh buus sapratis ka buuris nav ljaunais un buuris ir taa vieta kur naak eediens vinsh pats skries buurii kad attaisiitsiet durtinjas un paliks tur uz vietas gaidiidams naakosho gabalinju... shajaa briidii juus sapratiisiet ka vinsh zin par ko un kad tiek dabuuts eediens.. shajaa posmaa var saakt taisiit buura dursvis ciet... saakuma uz paaris sekundeem... kuceens satrauksies un bujkaanees.. bet mierigi metiet paiku buurii durtinjas valjaa.. lai visnh staigaa atkal iekshaa aaraa.... pakaapeniski paildzinaat laiku kad durtinjas ciet... un ik pa briidim atbriezties pie pirmaa vingrinaajuma ar durtinjaam valjaa....
svariigs momensts - ja buura durtinjas ir ciet un kuceens iekshaa bljaustaas... seediet klaat un nokjeriet to pussekundi kad vinsh buus apklusis... un tikai tad taisiet durtinjas valjaa... JO kuceens iemaaciisies ka seezhot raatni durtinjas atveras.. ja izdariisiet otraadi - attaisiisiet durvis kad vinsh bljaustaas kuceens sapratiis jo skaljaak es breecu jo aatraak durvis atvers... vinjam radiiseis nepareizi prieshstati par dziivi kas juums pagalam nepatiks....
kuceens eed 4x dienaa.. ja katra eedienreize buus buurii peec 4 dienaam shai probleemai vajadzeetu buut atrisinaatai...
otra lieta - lieciet pa nakti vinju guleet buurii... vienk peec peedeejaas eedienreizes vinsh tur arii paliek... durtinjas ciet un ejiet prom.. kjeershana buus nezheeliiga... apmeeram nedeelju.. izturiet....vienkaarshi izturiet... ja juus attaisiiet durtinjas tipa kuceenu pazheelot vinjam skola buus rokaaa. un vinsh auros katru reizi kad gribees piesaukt saimnieku... pie nosacijuma ka buuris ir vieta kur naak bariiba... un rezhiims ka uz nakti vinsh iet guleet buurii... peec nedeeljas pusotrasjums buus miers un klusums maajaas...
suni vada ar praatu nevis ar speeku...
jeerime
Baby
Baby
 
Posts: 24
Joined: 18 May 2010, 07:37

Re: Kucēna niķi

Postby s_solv » 24 Aug 2014, 07:09


Tagad viņai 10 Mēn. un būris, tas ir kruta :)
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Kucēna niķi

Postby julika » 25 Aug 2014, 09:44

Kucēnam savas mantas bez saimnieka dalības ir tik pat bezjēdzīgas, ka stabs uz ielas. Jāspēlējas ar kucēnu kopā, azartiski un priecīgi.
Un pievienojos tiem, kuri iesaka doties pie instruktora - jo ātrāk, jo labāk!
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Kucēna niķi

Postby Agita » 26 Aug 2014, 19:17

Tieši tā arī darijām -

zukins wrote:Par būri - pareizi sākāt. Varat darīt tā, ka katru ēdienreizi ēdiens tiek pasniegts tikai būrī.


Tagad, sēž būrī un klusi pīkst, tikko kāds iet garām sauc, lai izlaiž ārā.Tikai nepadomājiet, ka viņš tur visu laiku tiek turēts :D Progress neliels, toties ir.

julika wrote:Kucēnam savas mantas bez saimnieka dalības ir tik pat bezjēdzīgas, ka stabs uz ielas. Jāspēlējas ar kucēnu kopā, azartiski un priecīgi.


Mēs spēlējamies, bet man likās, ka tā manta tā ir domāta - ieber vai iesmērē kaut ko iekšā, suns cenšas to izdabūt ārā, tādējādi sevi nodarbina, kad saimnieka nav mājās. Kļūdos?
Image
Agita
Baby
Baby
 
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2014, 07:32

Re: Kucēna niķi

Postby julika » 26 Aug 2014, 22:01

Agita wrote:
Mēs spēlējamies, bet man likās, ka tā manta tā ir domāta - ieber vai iesmērē kaut ko iekšā, suns cenšas to izdabūt ārā, tādējādi sevi nodarbina, kad saimnieka nav mājās. Kļūdos?


nu tādas mantas jā, es biju domājusi par citām :kanepe:
kamēr kucēns, nav tik grūti nodarbināt - pusstundu-stundu kārtīgas spēlēšanas un pastaiga ārā un gatavs. man tas patīk vairāk, nekā atstāt ēdienu kucēnam, jo ar paikas dabūšanu no mantas kucēns nebūs tik noguris.

mantu ar paiku iekšā es esmu izmanotojusi adžiliti treniņos, lai suns nepieverš tik daudz uzmanības citiem suņiem, bet arī tur ātri vien atteicos no šādam metodes. labāk spēlēt kopā - uzlabojas kontakts!
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron