Par churaashanu karantiinas periodaa

Dogs Teaching

Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby Sola » 27 Jun 2014, 17:10

Man ir jautaajums pieredzeejushaakiem sunju iipashniekiem. Kur juusu mazulji nokaartojaas laikaa, kad starp/peec vakciinaam veel nevar iet laukaa? Ja uz paladzinja, tad - vai nebija peec tam probleemas ar pieradinaashanu nokaartoties laukaa?
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby Linda B. » 27 Jun 2014, 18:12

Manējie visi kārtojas uz paladziņiem,pie jaunajiem saimniekiem kārtojas uz paladziņiem,tiem,kam privātmājas tiem citādi.Pēdējo palikušo kucēnu sāku mācīt kārtoties pagalmā,neredzu nekādas problēmas,dara to tur,kur atrodas,ja istabā iet uz paladziņa,ja emsu paspējusi iznest ārā,tad izdara to tur.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby ievish » 30 Jun 2014, 10:28

Varbūt, ka ir kādas īpaši slimīgas un sargājamas šķirnes vai indivīdi, bet normālam veselīgam kucēnam nav nekādas problēmas "karantīnas" laikā iet laukā čurāt. Arī es savu kucēnu dabūju pirms pēdējās potes un pati audzētāja teica, ka vajag iet laukā, staigāt, socializēt suni. Tikai vajag izvairīties no vietām, kur staigā ļoti daudz citu suņu un nelaist pie svešiem, nezināmiem, potenciāli slimiem suņiem.
Jo suņa bērnu notur ilgāk mājās karantīnā, jo lielāks risks, ka suns vēlāk kaut kādās situācijās ir grūtāk socializējams, baidās.
Ar veseliem, pazīstamiem suņiem pat ir ieteicams satikties arī karantīnas laikā, lai kucēns ātrāk pierod pie dažādiem, sev iepriekš nezināmiem suņiem.
Zinu, ka daļa vetu un arī suņu saimnieku pret karantīnu izturas ļoti nopietni, bet tas vells nav tik mells, kā to mālē.
Par paladziņiem viedokļa nav, neatzīstu un neuzskatu par vajadzīgo to sunim mācīt darīt.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby Linda B. » 30 Jun 2014, 10:37

Pēc parvovīrusa pilnībā potētam kucēnam es visiem savu kucēnu saimniekiem esmu stingri noteikusi,ka kamēr nav visas potes un beigusies karantīna-nekādas pastaigas!Ja ir savs,nožogots pagalms-super,pie pazīstamiem vakcinētiem suņiem super,bet nejau Rīgas centrā pastaigāties pa vietu,kur desmitiem nezināmu suņu staigājuši,čurājuši,kakājuši,varbūt vēmuši.Tik maz vajag,lai kādu dranķi noķertu.Un divus mēnešus vecam kucēnam tik maz vajag,lai to nepārdzīvotu.Priekškam vajag riskēt,nekas tam kucēnam nenotiks,ja kārtīgu socializāciju uzsāks pēc karantīnas laika.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby zukins » 30 Jun 2014, 11:14

Karantīna ir koks ar diviem galiem. Mani suņi kucēna vecumā ir vesti staigāties uz Vecrīgu, Mežaparku tieši socializācijas nolūkos. Protams, ar svešiem suņiem komunikācija nebija, bet ar zināmiem gan. Intensīvais socializācijas vecums beidzas ap 16-20 nedēļām, ja gaida karantīnas beigas, tad teju tas viss ir palaists garām. Arī mūsu vets šo pieeju akceptēja kā labu esam veselīgiem, stipriem kucēniem. Citādi - ja gaida vēl karantīnu pēc trakumsērgas potes, tad sanāk, ka ārā var iet tikai 4 mēnešu vecumā... Nokārtošanās mūsu gadījumā bija uz paladziņa, ja nepaspējām izvest ārā & pagalmā (privātmāja).
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby čība » 30 Jun 2014, 11:42

zukins wrote:Karantīna ir koks ar diviem galiem. Mani suņi kucēna vecumā ir vesti staigāties uz Vecrīgu, Mežaparku tieši socializācijas nolūkos. Protams, ar svešiem suņiem komunikācija nebija, bet ar zināmiem gan. Intensīvais socializācijas vecums beidzas ap 16-20 nedēļām, ja gaida karantīnas beigas, tad teju tas viss ir palaists garām. Arī mūsu vets šo pieeju akceptēja kā labu esam veselīgiem, stipriem kucēniem. Citādi - ja gaida vēl karantīnu pēc trakumsērgas potes, tad sanāk, ka ārā var iet tikai 4 mēnešu vecumā... Nokārtošanās mūsu gadījumā bija uz paladziņa, ja nepaspējām izvest ārā & pagalmā (privātmāja).


:par:

Man viens suns sēdēja karantīnā. Vairs to kļūdu nepieļaušu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby ievish » 30 Jun 2014, 12:33

zukins wrote:Karantīna ir koks ar diviem galiem. Mani suņi kucēna vecumā ir vesti staigāties uz Vecrīgu, Mežaparku tieši socializācijas nolūkos. Protams, ar svešiem suņiem komunikācija nebija, bet ar zināmiem gan. Intensīvais socializācijas vecums beidzas ap 16-20 nedēļām, ja gaida karantīnas beigas, tad teju tas viss ir palaists garām. Arī mūsu vets šo pieeju akceptēja kā labu esam veselīgiem, stipriem kucēniem. Citādi - ja gaida vēl karantīnu pēc trakumsērgas potes, tad sanāk, ka ārā var iet tikai 4 mēnešu vecumā... Nokārtošanās mūsu gadījumā bija uz paladziņa, ja nepaspējām izvest ārā & pagalmā (privātmāja).


:par:

Precīzi! Darīju tieši tāpat. Un ar nākamo suni arī darīšu tāpat. Risks pastāv arī savā pagalmā, kurā var ieklīst, piem., slims meža zvērs, bet agrīno socializāciju nekas neatsvērs.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby Sola » 30 Jun 2014, 12:50

Diemžēl mums nav sava pagalma. Ir piemājas zaļā teritorijā, bet tur ir daudz kaķu - bezpajumtnieku, kamdēļ nebūtu pārāk gudri laist mazulīti tur.
Pēc audzētāja ieteikuma laikam nopirkšu pārnēsājamo somu un iziesim ik pa laikam laukā vienkārši pastaigāt somā.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby ievish » 30 Jun 2014, 13:05

Suns nav jālaiž klāt pie kaķiem bezpajumtniekiem, suns var pačurāt pavadiņas galā.
Nēsāšana somā nav socializācija. Bet tā ir jūsu izvēle, socializēt kucēnu vai baidīties no slimībām. Arī potēts suns var saslimt, starp citu, arī ar nāvējošām slimībām. Risks ir vienmēr, kā jebkurai dzīvai būtnei. Vienkārši - dažiem nepaveicas.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby dresetajs » 30 Jun 2014, 13:12

zukins wrote:Karantīna ir koks ar diviem galiem. Mani suņi kucēna vecumā ir vesti staigāties uz Vecrīgu, Mežaparku tieši socializācijas nolūkos. Protams, ar svešiem suņiem komunikācija nebija, bet ar zināmiem gan. Intensīvais socializācijas vecums beidzas ap 16-20 nedēļām, ja gaida karantīnas beigas, tad teju tas viss ir palaists garām. Arī mūsu vets šo pieeju akceptēja kā labu esam veselīgiem, stipriem kucēniem. Citādi - ja gaida vēl karantīnu pēc trakumsērgas potes, tad sanāk, ka ārā var iet tikai 4 mēnešu vecumā... Nokārtošanās mūsu gadījumā bija uz paladziņa, ja nepaspējām izvest ārā & pagalmā (privātmāja).


Vispār šīs vecums beidzas ap 12-14 nedēļām, tā kā sēdēt karantīnā vispār nav laikā.
Par paladziņiem (un karantīnu - mūsu gadījumā pēc operācijas 10 dienas, kamēr šuves nenoņēma. Pirms operācijas paspējam staigāt kādu nedēļu) gan pieredze ir - negatīva: kucēns pa tam 10 dienām iemācījas nokartoties mājās un pārmācīt bija gana grūti. Pēc pieredzes - visi mani kucēni 3 mēn. vecumā nokārtojas tikai ārā; kucēnu izmēram (augumam) nozīmes nav nekādas. Patreiz 4 mēn. vecs kavalieris, un viss kā parasti - nokārtošanās tikai ārā jau sen.
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby Creme de la Creme » 30 Jun 2014, 14:04

ievish wrote:Varbūt, ka ir kādas īpaši slimīgas un sargājamas šķirnes vai indivīdi, bet normālam veselīgam kucēnam nav nekādas problēmas "karantīnas" laikā iet laukā čurāt. Arī es savu kucēnu dabūju pirms pēdējās potes un pati audzētāja teica, ka vajag iet laukā, staigāt, socializēt suni. Tikai vajag izvairīties no vietām, kur staigā ļoti daudz citu suņu un nelaist pie svešiem, nezināmiem, potenciāli slimiem suņiem.
Jo suņa bērnu notur ilgāk mājās karantīnā, jo lielāks risks, ka suns vēlāk kaut kādās situācijās ir grūtāk socializējams, baidās.
Ar veseliem, pazīstamiem suņiem pat ir ieteicams satikties arī karantīnas laikā, lai kucēns ātrāk pierod pie dažādiem, sev iepriekš nezināmiem suņiem.
Zinu, ka daļa vetu un arī suņu saimnieku pret karantīnu izturas ļoti nopietni, bet tas vells nav tik mells, kā to mālē.
Par paladziņiem viedokļa nav, neatzīstu un neuzskatu par vajadzīgo to sunim mācīt darīt.

:par:
Bet zarazu mājās var ievazāt arī pats saimnieks...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby čība » 30 Jun 2014, 16:54

Creme de la Creme wrote: Bet zarazu mājās var ievazāt arī pats saimnieks...

:par:

Ja nu vienīgi pirms satikšanās ar kucēnu nomaina āra drēbes, nomazgā rokas, kucēnam nav pieejami apavi un vispār viņš dzīvo sterilā vidē... Tad var teikt, ka no saimnieka noteikti neko nesaķers :)

Es dzīvoju Rīgas centrā un gāju staigāt ar savu 2 mēnešus veco suņa bērnu. Protams, negāju uz parku, kur daudz suņu apgrozās, negāju pa aizdomīgiem pagalmiem, neļāvu baigi ostīties un nekādā gadījumā kaut ko celt no zemes. Bet tas arī viss.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby Sola » 30 Jun 2014, 17:33

Man tomer bail - audzetaji stingri piesacija lauka nevest.

Gribeju uzjautat - vai tas, ka uzchuraaja manaam kurpeem - tas ir speciaali vai netiishaam? Piedodiet, ja muljkjiigi jautaajumi - man pirmais sunja beerns.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby čība » 30 Jun 2014, 17:55

Sola wrote:Man tomer bail - audzetaji stingri piesacija lauka nevest.

Gribeju uzjautat - vai tas, ka uzchuraaja manaam kurpeem - tas ir speciaali vai netiishaam? Piedodiet, ja muljkjiigi jautaajumi - man pirmais sunja beerns.


Pārāk mazs,lai būtu speciāli.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby Creme de la Creme » 01 Jul 2014, 16:47

Nu ja tas notika vienreiz - tad netīšām. Bet ja katru dienu - tad speciāli :kanepe: Bet, ja nopietni, tad patiešām - suncis vēl pārāk mazs lai kaut ko darītu speciāli. Gribējās čurāt un čurāja kur pagadās...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby Sola » 01 Jul 2014, 17:11

čība
Creme de la Creme


Paldies :)
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby seila » 01 Jul 2014, 18:21

Sola wrote:čība
Creme de la Creme


Paldies :)


Bet vispār visas kurpes un citas interesantās lietas labāk ņemt no suņa prom - pacelt kaut kur augstāk, jo netiekot klāt negrauzīs. Galvenais, lai ir alternatīva - rotaļlietas, striķi, graužamie našķi. Tomēr sunim interesantāk spēlēties kopā ar saimnieku nevis vienam pašam, bet es jau nogāju no tēmas :sarkstosa:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby Sola » 01 Jul 2014, 18:28

seila

Sunim jau ir 2 aukles - mani beerni, kuri speeleejas nemitiigi. Es, protams, arii ik pa laikam uzspeeleejos. Auklas audzeetaajs ieteica, ka nevajag, jo var izbojaat sakodienu.

Kurpes es shodien novaacu prom :)
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Par churaashanu karantiinas periodaa

Postby Creme de la Creme » 02 Jul 2014, 15:31

Auklas nevar sabojāt sakodienu, nu, piedodiet, kādas muļķības! Ja suns ar to spēlēsies pats (neraustīsiet to viņam no mutes, zobu augšanas periodā), tad nekas nevar notikt. Mūsmājās kucēnu galvenās mantas ir dažādi striķi un kociņi (lapu koki, vēlams).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron