Amstaff stāsti

Blogs and Chats

Amstaff stāsti

Postby magnola » 03 Jun 2014, 13:21

Par cik stafiņu lapa klusē dziļā klusumā un man viņu negribās piesārņot tikai ar sava suņa bildēm vien, bet tā gribas padalīties ar visu to emociju gammu, ko mums šis burvīgais suns dod mums ikdienā, tad nu būs man sava Zipas lapa arī. :svecipusam:
Esiet visi šeit laipni gaidīti un ceru, ka uzradīsies arī citi staffsaimnieki forumā :pastaiga:

Tātad ZIPA, jeb pilnā vārdā Rioghnach Isana Ringstarstaff. Zipa ir Amerikāņu stafordšīras terjers. Vārdiņš Zipa cēlies no "ZIPO" šķiltavām un ir ļoti piemērots mūsu hiperaktīvajai meitenei, viņa ir gluži kā dzirkstelīte, kas aizdedzina dinamītu! Kā jau stafiņš viņa ir enerģiska, pilna kūsājošas dzīvības, jautrības, prieka un mīlestības. Gatava mesties ar mums jebkuros piedzīvojumos, nu vienā vārdā sakot, īsts kompanjons!
Zipai dzimšanas diena ir 5. maijs un nu jau nosvinējām trīs gadu jubileju. Bet mūsu mājā viņa ieradās 6 mēnešu vecunā, tieši 2011.gada 11. novembrī, mūsu Lāčplēsītis :latvija:
Kā nonācām līdz šādai šķirnei? Bērnībā mans suņu sapnis bija VAS. Laukos vienmēr tādi bijuši. Katras vasaras brīvdienas es pavadīju tur, gūlos un cēlos kopā ar suni, biju samācījusi dažādas gudrības- kāpt pa trepēm, lekt pāri barjerām, vilkt mūs ratiņos, blakus, sēdēt, gulēt- visu suņi bija iemācījušies no manis, pat pēdas dzīt! Jau kopš bērnības esmu vēlējusies savu suni, bet vecāki bija stingri pret, tad nu darbojos ar jebkuru suni kuram tiku klāt :) Visi radu suņi bija manā pārraudzībā. Man vienmēr bijusi īpaša saikne ar dzīvniekiem, daži pat brīnijās, kā tas niknais ķēdes sunis mani laiž sev klāt. Vienu gan zināju, ka kādreiz būs man arī savs suns! Tālajā 2007.g. satikām (nu jau kopā ar vīru) pirmo stafiņu suņu izstādē un iemīlējāmies. Diemžēl, darbs un dzīvošanas apstākļi ilgi neļāva mums spert tādu soli, bet zinājām, ka staffs ir tieši mūsu šķirne. Tā arī ir, citu suni nevaru vairs iedomāties. Man patīk viņa terjeriskais raksturiņš ar kuru ir arī jāpacīnās, nevis plika klausība :)
Image
Last edited by magnola on 10 Dec 2015, 10:56, edited 1 time in total.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 03 Jun 2014, 13:34

Te tikko piedzimis pelēns :samilejies:
Image
jau mazliet paaudzies
Image
Image
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby fedelta » 03 Jun 2014, 13:38

Apsveicu ar bloga uzsākšanu :dejosuns: Zipa dikti smuka meitene :jaa: ^^
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 03 Jun 2014, 13:55

Īpašs stāsts ir kā mēs viņu atradām. Kad braucām lūkoties, zinājām ,ka viņa ir palicis pēdējais kucēns mammai. Braucām ar domu, ka nu paskatīsimies, bet nu tomēr jau liela, 6.mēn. un tā, it kā gribās mazu bebuci, bet patika viņa fotogrāfijā, kaut kas tajā meičā bija tāds, kas lika mums tomēr viņu apskatīties. Tā bija pirmdiena, abi pēc darba, ņem un brauc raudzībās. Un sagaidīja mūs - MŪSU SUNS - bumbiņa mutē, pakāpies uz vārtiņiem, gandrīz vai lec ārā no ādas, kā grib ātrāk tikt mūs sabučot. Nosmērēja viņa mūs melnus ar dubļiem, tik daudz mīlestības lauzās ārā no šī trakulīgā suņabērna. Vienkārši dzīvsudrabs, ne noturēt mierā, ne apskatīt :D Tas bija arī viss, zinājām, ka ņemsim! Nedēļa bija mokoši gara, kamēr sagaidījām piektdienas vakaru, kad brauksim pakaļ. Uz piektienu viss bija nokārtots, tai skaitā man atvaļinājums par godu jaunajam ģimenes pieaugumam. Savācām peciņu ar garu un plašu instruktāžu no audzētājas un laidām mājās.
Pirmās bildes mūsu mājās. Jauniegūtais bērns demulējās pa mājām līdz pat vieniem naktī un ne reizi neskuma pēc iepriekšējām mājām:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 03 Jun 2014, 13:56

fedelta wrote:Apsveicu ar bloga uzsākšanu :dejosuns: Zipa dikti smuka meitene :jaa: ^^

Paldies :roze:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby I am Sise » 03 Jun 2014, 14:07

Tas stafiņa smaids! :sirsninas:
Manas meitas mīļšķirne, jau tagad sapņo, ka tikko būs patstāvīgā dzīvē viņai būs stafiņš( khm...tāds dzīves sīkums, ka vidusskola tūlīt būs pabeigta, jāmācās tālāk un visi pārējie miljons iemesli, kuru dēļ patstāvīgā dzīve vēl, ui, cik tāla).
Apsvecu ar bloga uzsākšanu un piesakos regulāros lasītājos.
I am Sise
Baby
Baby
 
Posts: 88
Joined: 11 Oct 2011, 23:07

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 03 Jun 2014, 14:15

Jāsaka, ka bijām nošāvuši divus zaķus ar vienu šāvienu, jo izrādījās, ka paņemt jau tik izaugušu kucēnu ir ļoti izdevīgi, meituks nečurāja vairs istabā, bet prasījās ārā. Tās pāris reizes, kad gadījās aizmirties dēļ lielās trakošanas un pačurāt istabas vidū- neskaitās. :tikainesaki: Meiča jau mācēja vienkāršākās komandas , jo bija sākusi jau iet skoliņā, kā vēlāk izrādījās ir pat teicamniece, jo no saviem vienaudžiem bija viena no paklausīgākajām. Viņa ļoti labi zināja, ko drīkst grauzt un ko nedrīkst. Mums no viņas zobiņiem ir maz kas cietis, bija pāris blēņas, bet tās jau izpaudās pusaudža spītīgajā vecumā.

Lai arī baidījāmies kā būs, mūsu kaķeni MONIKU, Zipa neapēda un nu jau viņas ir draudzenes. Bija man pirmajā vakarā pāris uztraukti telefona zvani par to, kā tad šitas cīņu sunis uzvedās, vai kaķis dzīvs vēl ir :kanepe: bija arī daži ,kas domāja, ka mēs ar vīru ir saspiedušies, paņemot TĀDU suni :akes: . Nu jau pie cilvēku attieksmes esmu pieradusi, bet par to citreiz.....
Last edited by magnola on 03 Jun 2014, 14:22, edited 1 time in total.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 03 Jun 2014, 14:20

I am Sise wrote:Tas stafiņa smaids! :sirsninas:
Manas meitas mīļšķirne, jau tagad sapņo, ka tikko būs patstāvīgā dzīvē viņai būs stafiņš( khm...tāds dzīves sīkums, ka vidusskola tūlīt būs pabeigta, jāmācās tālāk un visi pārējie miljons iemesli, kuru dēļ patstāvīgā dzīve vēl, ui, cik tāla).
Apsvecu ar bloga uzsākšanu un piesakos regulāros lasītājos.

Jā, pareizi ir teikts par staffiem - atlēts ar platāko smaidu- manuprāt precīzi viņus raksturo. Viņi ir stipri, drošsirdīgi un izturīgi, bet iekšā ir tāda mīlestība pret savējiem. Vienmēr ar smaidu pa dzīvi.
Labs nāk ar gaidīšanu, es kopš bērnības vēlējos sev sunīti, nu sagaidīju savu sapņu suni :)
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 03 Jun 2014, 14:28

Te mūsu mājas oligarhs - Monika
Image
Bet dzīvnieki man vienmēr ir bijuši, sarakstiņš ir plašs: kāmji, žurciņa, pieradināts no kaķa izglābts balodis :kanepe: , akvārijs no maza līdz milzīgam un pat eksotika hameleons.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 03 Jun 2014, 14:46

Nu tā meituks izauga:
Palika gadiņš :svecipusam: :dzimene:
Image
Image
Divgadnieks:
Image
kā vienmēr smaidīgs!
Image
Un te mana geiša trīs gadiņus tikko kā nosvinēja:
Image
kur tad bez svētku ņamas....
Image
...un solītās dāvanas! Tā ir tipa- nesagraužamā bumba....mums prasīja 15 min, un jau pirmie zobu caurumi.... :pilnmeness:
Image
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 04 Jun 2014, 10:12

Šorīt atkal jauks rīts un mana meitene negribēja palikt iekšā mājās, kad devos uz darbu. It kā varētu viņu atstāt ārā, bet bail kaut kā.... :neparliecinats: ...neviens no mūsu zvēriem nepaliek ārā mūsu prombūtnē, pat kaķis ir iekšā. Varbūt tomēr atļaut viņiem palikt ārā? Teritorija ir nožogota.

Vakardien mums bija ciemiņi - Zipas vislabākais un mīlākais draugs Odins! Ir pārsteidzoši cik stipra var būt suņu draudzība, Zipai atliek tikai dzirdēt, ka Odins brauks, kā viņa gatava sēdēt stundām un gaidīt viņu! Odinam mājās Zipas vārds ir tabu tēma, ja izdzird, tad prieka kaucieni garantēti un viņš ir gatavs tulīt pat braukt ciemos pie mums! :aptracis:
Image
Kā vienmēr nodauzījušies līdz bezspēkam...
Image
Last edited by magnola on 04 Jun 2014, 10:22, edited 2 times in total.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby Rona » 04 Jun 2014, 10:17

Apsveicu ar bloga uzsākšanu. Kāds viņai smaids! :samilejies:
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 04 Jun 2014, 10:24

Rona wrote:Apsveicu ar bloga uzsākšanu. Kāds viņai smaids! :samilejies:

Paldies, priecāšos, ka iegriezīsies pie mums lapiņā :) Jā, stafiņi ir īpaši smaidīgi! :jiihaa:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 04 Jun 2014, 10:48

Par draudzēšanos....Saka, ka var gadīties, ka staffs var nebūt draudzīgs ar citiem suņiem. Nu šajā jautājumā arī mums bija jāpiestrādā, jo meitenei pēc pirmās meklēšanās sākās izteikta nepatika pret citām suņu dāmām. Kā teikt konkurenci jāiznīcina jau pašā sākumā... :velnins: Nekas nav neiespējams! Uh, kā nācās pasvīst skoliņā, kamēr mūsu caciņa saprata, ka mēs neatbalstīsim šādas izdarības :noliedz: , un mums ir rezultāti! Gluži uzreiz ar visām meičām viņa nebučosies, bet piestrādājot ir tīri labi rezultāti!
Mūsu draudzenīte Feona, kura kļuva Zipai gluži kā audžumeitiņa:
Image
Image

Izrādījās, ka ļoti labi Zipai sapasēja ar mazo māšeli Jessi. Žēl ,ka Jessi devās pie jaunajiem saimniekiem un vairs nav satiekama:
Image
te vispār sīkajiem tiek mācītas gudrības, kā jāspēlejas ar kociņiem :) Melnais ir mūsu mazais pusbrālītis
Image

Un pie brāļa pleca, Zipa vienmēr var justies droši
Image
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 06 Jun 2014, 10:24

Nespēju nepadalīties ar skaistumu, kas pašlaik ir manā dārzā. Dārs ir mans lepnums un tas viss ir iekopts no zirgskābeņu lauka trīs gadu laikā. Man ar Zipu manas puķu dobes ir strīdu avots, jo Zipai vienmēr gribās ielīst tur, kur nevajadzētu.....
Image
te netiek ostītas puķītes, bet ķertas kamenes! :pilnmeness:
Image
Image
Mana pati mīļākā vieta dārzā
Image
Image
Image
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 06 Jun 2014, 10:34

Man vēl ir lielā aizraušanās, mans hobijs -akvārijs. Viss sākās ar pavisam mazu akvāriju un gailīti (zivtiņu, kuru parasti spīdzina mazā glāzītē :( ). Pirmo gailīti nezināšanas dēļ nospīdzinājām, un viņš ilgi nenodzīvoja. Tad sāku interesēties, kā labāk iekārtot akvāriju un otrais piegājiens jau bija veiksmīgāks. Diemžēl izrādījās, ka akvārijs nevar būt par lielu, ja tik vieta mājā atļauj! Tā pamazām no 25l uz 100l, bet nu jau uz nepilniem 400l esam izauguši :kanepe:
Starp citu, akvārijs bija pirmais, ko Zipa, ienākot mūsu mājās, ieraudzīja! Tikai pēc tam gribēja iepazīties ar Moniku.
Kas var būt labāks, par relaksēšanos pie šāda skata?! Tv man nevajag :D
Image
Last edited by magnola on 06 Jun 2014, 11:17, edited 1 time in total.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 06 Jun 2014, 10:39

Vienkārši mīļpurniņš, kurš neļāva man vakar laistīt dārzu :samilejies:
Image
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 09 Jun 2014, 09:10

Nu kā tā var, tiko saņēmu sms no Sadales tīkla ,ka manā mājā uz visu dienu nebūs elektrība kaut kādu tur plānoto darbu dēļ. Neko nesaku ,ja tas būtu avārijas dēļ, bet kādēl par plānotu atslēgumu nevar laicīgāk pabrīdināt? Serviss rullē! :aizsvilstas: Elektrība nebūs no 9:00-16:00 un tas nozīmē,ka ir nopietns drauds manam akvārijam, būtu zinājusi iepriekš, būtu sagatavojusies, tagad atliek zīlēt, kā būs.... :( Pie tam, mēs esam mājā, kur viss ir atkarīgs no elektrības, pat ūdeni nevar dabūt ,ja nav strāvas, nu varēja, tak vakar pabrīdināt....grrr
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby pixy » 09 Jun 2014, 09:56

magnola wrote:Nu kā tā var, tiko saņēmu sms no Sadales tīkla ,ka manā mājā uz visu dienu nebūs elektrība kaut kādu tur plānoto darbu dēļ. Neko nesaku ,ja tas būtu avārijas dēļ, bet kādēl par plānotu atslēgumu nevar laicīgāk pabrīdināt?
Piezvani un painteresējies, jo man vienmēr plānotos darbus paziņo krietnu laiku iepriekš un pēc tam tajā dienā no rīta otrreiz. Domāju, ka sistēma ir tāda un šoreiz notikusi kaut kāda kļūme.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Amstaff Zipas stāsti

Postby magnola » 09 Jun 2014, 10:07

pixy wrote:.

Jau uzrakstīju šiem Facebookā, bet nu man šoreiz vairs tas neko nelīdz, ka varbūt kļūme sistēmā, mājās būšu ,kad varēšu, un tas būs vakarā. Atliek cerēt, ka tā elektrība tiešām nebūs uz visu dienu bijusi atslēgta.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Next

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests