audzināšanas metodes

Dogs Teaching

audzināšanas metodes

Postby elinat » 24 May 2014, 23:50

vai kāds audzina savu suni pēc šīs grāmatas un metodes http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apra ... aloda.html
tur aprakstīts, ka audzinot suni jākļūst par tā barvedi, tad ir daudz vieglāk tikt ar suni galā.
vai tas darbojas?
elinat
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 25 Nov 2011, 15:25

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: audzināšanas metodes

Postby Linda B. » 25 May 2014, 01:42

Grāmatu neesmu lasījusi,nevaru komentēt,bet metodi kā tādu atbalstu.Vismaz man darbojas,nevaru gan apgalvot,ka rezultāts ir tikai tamdēļ,ka esmu barvedis,es esmu barvedis,kas dāsni dalās ar karumiem :kanepe:
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: audzināšanas metodes

Postby elinat » 25 May 2014, 22:44

vai kļūstot par suņa līderi, palīdz atrisināt problēmas ar riešanu uz citiem suņiem? Es vairs nezinu kā tikt galā ar šo problēmu! :pastaiga: :(
elinat
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 25 Nov 2011, 15:25

Re: audzināšanas metodes

Postby čība » 25 May 2014, 22:51

elinat wrote:vai kļūstot par suņa līderi, palīdz atrisināt problēmas ar riešanu uz citiem suņiem? Es vairs nezinu kā tikt galā ar šo problēmu! :pastaiga: :(

Tā ir vienkārši apmācības problēma, nevis problēmas ar līderismu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: audzināšanas metodes

Postby Creme de la Creme » 26 May 2014, 07:27

čība wrote:
elinat wrote:vai kļūstot par suņa līderi, palīdz atrisināt problēmas ar riešanu uz citiem suņiem? Es vairs nezinu kā tikt galā ar šo problēmu! :pastaiga: :(

Tā ir vienkārši apmācības problēma, nevis problēmas ar līderismu.

:par:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: audzināšanas metodes

Postby pixy » 26 May 2014, 07:40

elinat wrote:vai kļūstot par suņa līderi, palīdz atrisināt problēmas ar riešanu uz citiem suņiem? Es vairs nezinu kā tikt galā ar šo problēmu!
Izlasīju to grāmatu, tā, ka esmu kumpetenta :D . Ne visur piekrītu, bet viņas metode ir ļoti rūpīgi aprakstīta - kas Tev traucē ķerties klāt un izmēģināt, vai tas darbojas vai ne? Tev jau nav tas līderisms jāpierāda brīdī, kad suns sāk uz citiem riet, tas ir ikdienas darbs no rīta līdz vakaram. Ja ir slinkums, tad nekādi citi ieteikumi arī nepalīdzēs, arī "parasta" suņa apmācība nenes augļus vienā dienā. Sāc šodien un esi konsekventa, nekā citādi to uzzināt nevarēs. Par sliktu nenāks, tas noteikti :jaa: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: audzināšanas metodes

Postby elinat » 26 May 2014, 10:09

nē, viss ok. ejam skuņu skolā utt. utml. apmācība, protams, notiek, tiek strādāts ar suni katru dienu! Es jau nesaku, ka vienā dienā varēšu panākt, lai uz citiem nerej. Tikai gribēju zināt atsauksmes par šo metodi! Protams, tas jau nelīdz izmēģināt visādas variācijas.
elinat
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 25 Nov 2011, 15:25

Re: audzināšanas metodes

Postby pixy » 26 May 2014, 10:19

elinat, bet Tu pamēģini to metodi - cik sapratu, tas sāk strādāt ļoti strauji, tikai, ja pārtrauc ievērot visus noteikumus, tikpat strauji arī beidz. Pamēģini - ja tas tā ir, pirmajiem rezultātiem būtu jābūt jau tai pašā dienā. Varbūt ne tieši ar riešanu, bet vispārējo attieksmi pret to, ko Tu no suņa prasi. Varēsi pēc tam padalīties, kā sanāca. Galu galā, ja suņa uzvedība Tevi neapmierina, ir tak vērts izmēģināt visu ko :jaa: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: audzināšanas metodes

Postby zukins » 26 May 2014, 18:41

Vai varētu vispārīgi un īsumā ieskicēt, kāda ir šī metode?
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: audzināšanas metodes

Postby Linda B. » 26 May 2014, 20:05

Cēzars Milāns laikam būs viens no zināmākajiem piemēriem...
Cilvēkam jādominē par suni,kā tas notiktu vilku barā
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: audzināšanas metodes

Postby čība » 26 May 2014, 23:28

Linda B. wrote:Cēzars Milāns laikam būs viens no zināmākajiem piemēriem...
Cilvēkam jādominē par suni,kā tas notiktu vilku barā

Ir pierādīts ka dabiskā vilku barā tā nav. Sīkāk seminārā pie Dainas :) Bet Cēzars tiešām ir visai izteikts piemērs alfa teorijai.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: audzināšanas metodes

Postby Linda B. » 26 May 2014, 23:49

Nu es par to teoriju kā tādu.Kaut kur lasīju,ka dabiskā tā tiešām nav,bet ja sasviež vairākus svešus vilkus kopā tie izveidojot hierarhiju,kur kāds ir līderis.Sanāk laikam tas pats,ko mēs darām ar suņiem.Normālā vilku barā neviens 8 nedēļu vecumā vilcēnus prom nestiepj :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: audzināšanas metodes

Postby pixy » 27 May 2014, 06:00

zukins wrote:Vai varētu vispārīgi un īsumā ieskicēt, kāda ir šī metode?
elinat runā par konkrētu grāmatu. Tas nav Cēzars, metodes noteikti ir maigākas. Grāmata laba, labi uzrakstīta, man grūti tā iztēloties, vai to visu var saprast un realizēt cilvēks, kas nenodarbojas ar suņu apmācību. Pamata doma ir norādīt sunim, ka cilvēks ir galvenais, pārsvarā izmantojot ignorēšanas metodi un to pašu veco "es ēdu pirmais, eju pirmais, daru pirmais" metodi. Kā jau teicu, ne visur piekrītu, tomēr izlasīt to grāmatu ir vērtīgi - kā atgādinājumu tam, kas zināms, bet neienāk prātā - piemēram, šobrīd ignorēju sīko brīdī, kad viņa grib laizīt drēbes. Ne tā kā tur aprakstīts un noteikti ne tik ilgi, kā tur likts, bet vienaldzīgs skats ārā pa logu lieliski strādā.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: audzināšanas metodes

Postby Linda B. » 27 May 2014, 11:08

Kur tā grāmata atrodama?Izklausās pēc vērtīgas lasāmvielas.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: audzināšanas metodes

Postby Eskimo » 27 May 2014, 13:14

Linda, skati elinat pirmo postu, Zvaignze ABC. Ir links.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: audzināšanas metodes

Postby Linda B. » 27 May 2014, 13:47

Tiešām.Paldies!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: audzināšanas metodes

Postby Kometa » 27 May 2014, 14:40

Es gluži nejauši (jo grāmatu izlasīju tikai nesen) daļēji biju audzinājusi suni līdzīgi kā aprakstīts. Mūsu gadījumā drīzāk varētu teikt - pielāgoju suni sev, nevis otrādi. Es viņu ignorēju aizejot un atnākot, tad kad man negribējās, lai lec augšā un tas darbojas lieliski. Bet tiklīdz man noskaņojums mainās tā tāpat sāk lēkāt :aptracis: tikai gabaliņu nostāk. Un aizejot viņš paliek mierīgs, viņš nepaņems pat cepumiņu, kas palicis bērnam uz dīvāna..vispār neko neaiztiks. Bet vai tas tāpēc vai vienkārši pats no sevis tik pareizs, to nezinu :)
Visās jomās laikam gan tā neaudzinu, nedz mēģināts, nedz varu piekrist.
Kometa
Baby
Baby
 
Posts: 15
Images: 0
Joined: 25 Mar 2014, 11:24

Re: audzināšanas metodes

Postby ievish » 27 May 2014, 15:18

Kometa wrote: Un aizejot viņš paliek mierīgs, viņš nepaņems pat cepumiņu, kas palicis bērnam uz dīvāna..vispār neko neaiztiks. Bet vai tas tāpēc vai vienkārši pats no sevis tik pareizs, to nezinu :)


Ja suns speciāli nav mācīts kaut ko neņemt, tad tas visticamāk sunim ir pats no sevi nevis tāpēc, ka suns pakļautos saimniekam. Mans novērojums, ka vienkārši ir tādi suņi un viss. Un ir suņi, kuri vienmēr zags ēdienu, ja netiks pieskatīti. Varbūt man nav taisnība, bet tā vismaz šķiet no tā, kas līdz šim redzēts.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: audzināšanas metodes

Postby Kometa » 27 May 2014, 15:48

Es jau arī nemaz nejūtos kā barvede, bet drīzāk suns ir iemācījies novērtēt manu noskaņojumu un zin pie kāda noskaņojuma ko var atļauties, un tā ignorēšana ir viens no noskaņojuma veidiem.
Par ēdiena neņemšanu, es nezinu, vai no mācīšanas vai pats no sevis, mācīts viņš ir vispārīgi, bet ne apzināti dresēts tieši nezagt ēdienu. Varbūt uzvedība ietekmējas no vispārīgās mācīšanas, es galīgi nepārzinu šo lietu, reizēm lauzu galvu tik un brīnos :jaut:
Kometa
Baby
Baby
 
Posts: 15
Images: 0
Joined: 25 Mar 2014, 11:24

Re: audzināšanas metodes

Postby elinat » 09 Jun 2014, 19:04

man te suņu skolā treneris saka, ka problēma ir tieši manī kā saimniekā, ka neesmu suņa līderis, nav līderisma, tad suns ir kāds viņš ir, nevienmēr klausa. Tad visādi mēģinu ar šo metodi. Nesaku, ka uz labradoru iedarbojas kaut kas momentāni, bet mierīgāks ar ignorēšanu paliek. tas gan.
elinat
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 25 Nov 2011, 15:25

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron