Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

All About Dogs

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby maksis » 20 May 2014, 10:13

zukins wrote:Man liekas, ka būtiski ir nošķirt 2 lietas: 1) suņi, kas regulāri, brīvi klaiņo pa mežu / laukiem un 2) suņi, kuri pastaigas laikā ieskrien mežā, t.sk. pakaļ kādam dzīvniekam.

Ja 2.punktā minētais notiek regulāri - neredzu atšķirību.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Apmaldījies suns dara tā...

Postby julika » 20 May 2014, 11:59

zukins wrote:Kas attiecas uz medniekiem... teikšu atklāti, man riebjas doma, ka es nevaru mierīgi pastaigāties pa mežu neriskējot kārtējo reizi uzskriet kādam mednieku kolektīvam. Te pat nav būtiski vai ar suni vai bez, pat ar ratiem nevaru brīvdienās uz mežu aiziet, jo tur šauj un tas ir nepatīkami. Un jā, man ir bail, ka manus suņus varētu noturēt pa klaiņojošiem un nošaut, pat ja es esmu netālu, tāpēc pārsvarā ejot uz mežu mani suņi ir apģērbti.


vēl jo trakāk, ja ņemt vēra, ka ir suņi, kuri baidās no šavieniem un var no bailēm aizskriet tālāk un apmaldīties...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Candy » 20 May 2014, 17:35

Es uzskatu, ka sunim bez pavadas ir jābūt sasaucamam, bet tas nemaina faktu, ka sunim ir jāatrodas saimnieka redzes lokā (vismaz tā ir man).
Protams var gadīties, ka suns aizskrien, pazūd u.t.l. Vienkārši nav patīkami, kad mežā (un netikai) skrien virsū liels suns (nemaz negribu pābaudīt vai tas ir draudzīgs vai nē), taču saimnieks parādas pēc 5 min. ar tekstu "viņš nekož, viņš grib spēlēties" u.t.l.

No mana posta laikam jēgas nav, vienkārši manas pārdomas
Image
Candy
Baby
Baby
 
Posts: 24
Joined: 05 May 2014, 10:53
Location: Rīga, Sigulda

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby maksis » 20 May 2014, 18:00

Candy wrote:Es uzskatu, ka sunim bez pavadas ir jābūt sasaucamam, bet tas nemaina faktu, ka sunim ir jāatrodas saimnieka redzes lokā

:par:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby Boulevard » 20 May 2014, 18:16

julika wrote:
zukins wrote:Kas attiecas uz medniekiem... teikšu atklāti, man riebjas doma, ka es nevaru mierīgi pastaigāties pa mežu neriskējot kārtējo reizi uzskriet kādam mednieku kolektīvam. Te pat nav būtiski vai ar suni vai bez, pat ar ratiem nevaru brīvdienās uz mežu aiziet, jo tur šauj un tas ir nepatīkami. Un jā, man ir bail, ka manus suņus varētu noturēt pa klaiņojošiem un nošaut, pat ja es esmu netālu, tāpēc pārsvarā ejot uz mežu mani suņi ir apģērbti.

vēl jo trakāk, ja ņemt vēra, ka ir suņi, kuri baidās no šavieniem un var no bailēm aizskriet tālāk un apmaldīties...

Viss kārtībā, es domu saprotu un arī nevēlētos, mežā ar suņiem pastaigājoties, nonākt mednieku darbības zonā.
Bet iztēle iet savu ceļu :velnins: un gara acīm redzu mednieku kolektīvu, kas, kā tādi septiņi rūķīši gar ļaunās pamātes pili, pārvietojas uz pirkstgaliem un sarunājas čukstus, bet, kādu sastapuši, kautrīgi mīņājas un šaujamos slēpj aiz muguras :tikainesaki:

Manā prātā sarkanā lampiņa vienmēr deg pie tēmas suns mežā brīvsolī ziemā. Īpaši, kad sērsna. Un vispār doma, ka īpaši aukstas un garas ziemas otrā pusē viens labi barots mājas suns savam prieciņam trenkā meža zvēru, kas atrodas uz trauslās izdzīvošanas galējās robežas... :asaras:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby NARDICUM » 20 May 2014, 23:54

Šobrīd, kad mežs ir viens liels dzemdību nams, palaist suni mežā bez pavadas ir NOZIEDZ"IGI!!!
Es neesmu nekāds suņu nīdējs :sarkstosa: , bet, ja redzētu tagad vai ziemā sērsnā, mežā klaiņojam suni, nedomātu ilgi, ko darīt.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby perro » 21 May 2014, 02:56

peeci, mēs dzīvojam 21. gadsimta Eiropā, kur, diemžēl, savvaļas dzīvnieki bez speciālas aizsardzības vairs izdzīvot/izkonkurēt nevar, varbūt vienīgi kaijas un žurkas. Gadsimtus četrus atpakaļ, lūdzu, laid suni mežā skriet, bet ne šodien. Ja saskaitīsim Rīgā dzīvojošos suņus un Rīgas rajonā mītošos savvaļas dzīvniekus, proporcijas būs diezgan šausminoša.
Man ir divi suņi, no kuriem mans lielais, milzonīgais zvērs drīkst mežā skriet bez pavadas visur un vienmēr, jo ne reizi nav "norāvies" - vienmēr paliek manā tuvumā, lai cik zaķu/trušu gar degunu neskrietu. Ir atsaucama 100%. Otrs ir taksis ar ļoti spēcīgiem medību insinktiem - neko lielāku par peli gan nav nomušījis, bet dzinis gan ir gan stirnu, gan mežacūku. Tāpēc no pavadas atlaižu tikai retu reizi, kad ir pārliecība, ka nekur aizplēst nevar ( bet divas reizes tomēr ir gadījies, ar ko galīgi nelepojos).
Var jau krist uz nerviem mežacūka, kas izrakā kartupeļus, vai zaķis, kas apgrauž ābelītes, bet nu pieeja, ka es tagad nīdēšu visu, kas man sagāda neērtības, ir nepieņemama, pat ja tas ir jūsu privātais mežs un dārzs. Es negribētu, lai šādas filozofijas dēļ jau pārskatāmā nākotnē vienīgie Latvijas savvaļas dzīvnieki būtu kaijas un žurkas.
Tālu nav jāmeklē - Anglija. Dabisko mežu vairs praktiski nav, viss pilns ar ķīmiju, cilvēku blīvums pamatīgs.... rezultātā, lai mežā atgrieztu dzīvību, tiek audzēti fazāni, kuri tiek piebaroti, tādējādi nodrošinot barību veselai virknei savvaļas dzīvnieku. Tas ir tāds mākslīgs, samērā murgains un brīžiem galīgi absurds aplis, lai mežā tagad nodrošinātu kaut vai kaut kādu savvaļas dzīvnieku populāciju.

Mūsu suņi, protams, ir tikai maza daļa no vispārējā posta - nenormālās mežu izciršanas, ķīmijas un visa pārējā, ko nodaram dabai. Bet būtu labi, ja vismaz to mazo daļu, kas ir tieši no mums atkarīga, mēs pacenstos nosargāt. Tā, katrs personīgi.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby peecis » 21 May 2014, 07:34

Paskatīju Latvijas aizsargājamo dzīvnieku sarakstu: http://latvijas.daba.lv/aizsardziba/aug ... bula.shtml
Vienīgais, kam manuprāt suns var traucēt, ir lācis ziemas miega laikā.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby perro » 21 May 2014, 08:30

peeci, suns traucē it visam, jo suns=vilks mežā. To dažu lāču dēļ jau varētu neiespringt, bet zaķēni, ūpēni ir viegli ņemami tagad; pavasarī, kad sērsna (nemaz nevajag dziļu), suns var vienā piegājienā vairākas stirnas līdz nāvei notrenkāt, pat bez ļauna nodoma, vienkārši tāpat... tas stāsts ir bezgalīgs.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby NARDICUM » 21 May 2014, 08:38

Paskatīju Latvijas aizsargājamo dzīvnieku sarakstu: http://latvijas.daba.lv/aizsardziba/aug ... bula.shtml
Vienīgais, kam manuprāt suns var traucēt, ir lācis ziemas miega laikā.

Nu, ja Tavs suns izdomās traucēt lāci ziemas miegā, domāju, ka nabaga sunītis pat saprast nepaspēs, no kā ir nomiris! :kanepe:
Bet saimniekam bioloģijā gan ir neieskaitīts! :akes: Nepietiek jau izlasīt sugu sarakstu, jāzin jau kaut kas par šo sugu bioloģiju! Jo, piemēram, no putniem, kas šai sarakstā ir minēti, viena daļa ligzfo uz zemes un ligzdošanas periodā sunim ir viegli pieejamas ligzdas ar olām un mazuļiem! :histerija:
Es nesaprotu, peecis, ko Tu tagad gribi mums te pierādīt? To, ka Tavam sunim ir tiesības skraidīt pa mežu un plosīt dzīvniekus? Nu gluži tādas tiesības likums Tev nav devis! Un vēl gribu atgādināt, ka zvēriem, kuri nav aizsargājami un ir medījami, tomēr ir paredzētas medīšanas sezonas un daudziem arī limiti! Nu nav tā, ka mednieks var iet uz mežu 7 dienas nedēļā un 365 dienas gadā un šaut visu, kas kustas! Pašlaik, kad visiem meža zvēriem ir bērnu dzimšanas laiks, lielākā daļa mednieku vispār neko nemedī, pat lapsas un jenotsuņus, kurus ir atļauts medīt, nemedī ētisku apsvērumu dēļ! Mani šokē, ka daudzi, kuri medniekus sauc par slepkavām, paši mežā uzvedas kā iekarotāji svešā zemē! :aknee: :( :akes: :lamajas:
Un rezultātā cieš tie suņu saimnieki, kuriem patiešām ir nejauši gadījies un suns vienu reizi ir pamucis!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute


Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby peecis » 21 May 2014, 08:57

Neko necenšos pierādīt, agrāk mēdzu laist suni skraidīt mežā lielā pofigā, tagad paturēšu saskatāmā un sasaucamā attālumā, tik nepatīk, ka meža dzīvniekus pasludina par svētiem :D

Tiešām ir mežā uz zemes ligzdojoši putni? Kuri? Nekad neesmu tādus manījis. Cik zinu, tādi ir sastopami pļavās un purvos, varbūt arī izcirtumos, bet gan jau lapsa tur pirmā piesteidzas :)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby AliseM » 21 May 2014, 09:12

nemaz nerunājot par meža dzīvniekiem... Starp citu, cien.Peeci, pa mežu Tu nestaigā viens pats - ir arī citi cilvēki! Diezin vai kādam citam līdzpilsonim īpaši patiks Tavs pofigā palaistais suns!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby ievish » 21 May 2014, 09:37

Paldies, NARDICUM, par ļoti labi ilustrējošu rakstu apkopojumu!

peecis wrote: tik nepatīk, ka meža dzīvniekus pasludina par svētiem :D


Neviens viņus par svētiem nepasludina, bet šāds viedoklis ir tipiska pilsētas patērētāja attieksme pret dzīvi un dabu. Man, piem., rūp, lai Latvijā daba ar visiem tās iemītniekiem iespējams ilgāk tiktu saglabāta. Negribu kā Lielbritānijā vai citās pārapdzīvotās vietās, kur dabisks mežs ir tikai vēsturiskās bildēs. Diemžēl koku izciršanu ietekmēt nevaru, tādēļ vismaz suni mežā brīvsolī medīt un plēst zvērus un putnus varu nelaist. Ētiskas medības atbalstu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby peecis » 21 May 2014, 09:48

ievish wrote:Paldies, NARDICUM, par ļoti labi ilustrējošu rakstu apkopojumu!

peecis wrote: tik nepatīk, ka meža dzīvniekus pasludina par svētiem :D


Neviens viņus par svētiem nepasludina, bet šāds viedoklis ir tipiska pilsētas patērētāja attieksme pret dzīvi un dabu. Man, piem., rūp, lai Latvijā daba ar visiem tās iemītniekiem iespējams ilgāk tiktu saglabāta. Negribu kā Lielbritānijā vai citās pārapdzīvotās vietās, kur dabisks mežs ir tikai vēsturiskās bildēs. Diemžēl koku izciršanu ietekmēt nevaru, tādēļ vismaz suni mežā brīvsolī medīt un plēst zvērus un putnus varu nelaist. Ētiskas medības atbalstu.

es atbalstu medības, pastaigas ar suņiem pa mežu, braukāšanu ar motocikliem un bezceļa auto pa mežu, orientēšanos mežā, utt. Varbūt vajag rīkot apmācības pieklājīgiem suņiem mežā ar "mācību stirnām" un "mācību zaķiem" (līdzīgi kā māca dzinējsuņus)? :) Ja var iemācīt sunim netrenkāt kaķus, gan jau var iemācīt arī netrenkāt meža zvērus :)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby maksis » 21 May 2014, 09:56

NARDICUM wrote: Mani šokē, ka daudzi, kuri medniekus sauc par slepkavām, paši mežā uzvedas kā iekarotāji svešā zemē! :aknee: :( :akes: :lamajas:

:par:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby AliseM » 21 May 2014, 10:07

Peecis: es atbalstu medības, pastaigas ar suņiem pa mežu, braukāšanu ar motocikliem un bezceļa auto pa mežu, orientēšanos mežā, utt. Varbūt vajag rīkot apmācības pieklājīgiem suņiem mežā ar "mācību stirnām" un "mācību zaķiem" (līdzīgi kā māca dzinējsuņus)? :) Ja var iemācīt sunim netrenkāt kaķus, gan jau var iemācīt arī netrenkāt meža zvērus :)[/quote]


:jaut:

... pēc visa šī, nedomāju, ka ir vērts turpināt diskusiju... un tērēt savu laiku, lai kaut ko paskaidrotu ... izcils mūsdienu eksemplārs... :sajucis:

... vienīgais, ceru, ka viņš nav no manas puses, lai gan arī pie mums atrodas tādi braukātāji pa mežu ar motocikliem un mašīnām. Peeci, vai esi apskatījies, kāda ir meža augsne pēc šādiem braukalētājiem?
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby peecis » 21 May 2014, 11:46

AliseM wrote:
:jaut:

... pēc visa šī, nedomāju, ka ir vērts turpināt diskusiju... un tērēt savu laiku, lai kaut ko paskaidrotu ... izcils mūsdienu eksemplārs... :sajucis:

... vienīgais, ceru, ka viņš nav no manas puses, lai gan arī pie mums atrodas tādi braukātāji pa mežu ar motocikliem un mašīnām. Peeci, vai esi apskatījies, kāda ir meža augsne pēc šādiem braukalētājiem?


:D

par to jau bija saruna citā tēmā - normāli tiek braukāts pa meža CEĻIEM un stigām. Jā, ik pa laikam kāds panēsājās pa kādu nepiemērotu vietu, stulbeņi ir visur, bet tāpēc nevajag visus mežā braucējus uzskatīt par dabas postītājiem.

MAN var neko neskaidrot, jau tāpat ir skaidrs - nevajag laist mežā ārpus redzamības/sasaucamības robežas, jo papildus iespējamam kaitējumam savvaļas dzīvniekiem un iespējamam kaitējumam sunim no mednieku puses, vēl ir arī suņa nomaldīšanās risks, aiz kam man šajā jautājumā ir viss skaidrs.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby perro » 21 May 2014, 12:12

peeci, uz zemes ligzdo sākot no sarkanrīklītes un meža pīles, un beidzot ar iespaidīgo ūpi. To info nav grūti atrast pat nezinātājam.
Braukāšana ar motocikliem, džipiem un citām ekstrām... Redzi, ir tāda lieta kā augsne, kas lavijā lielākoties ir smilts vai smilšmāls. Nav grūti ieraudzīt, cik trausla ir ekosistēma smiltīs - pietiek aiziet uz jebkuru piejūras mežu un paskatīties zem kājām - jo intensīvāk izmantota taka, jo minimālāka (ja vispār vēl ir) zemsedze. Respektīvi, pat sēņotāju takās plika smilts vien spīd. Ja pa šādu zemsedzi izbrauc ar mehanizētu transportu, izārdītās zemsedzes atjaunošanai ir vajadzīgi GADI.

Pati savulaik skrēju ar planšeti pa mežiem, orientējos, tas nav tik postoši, bet viens izbrauciens ar džipu pa piejūras priežu silu ir pilnīga katastrofa. Ja tevi apmierina "tuksnesis", lieliski, bet es gribu ieiet mežā, kur aug milzu priedes, smaržo pēc vaivariņiem un uzēst mellenes.
AliseM ir skarba, bet es ceru, ka mums izdosies tevi pārliecināt, ka meži ir jāsaudzē. ne tikai pa lielam, tipa Amazone, bet tepat, un mums katram.

Saproti vienu lietu - jo vairāk cilvēku apkārt, jo lielāki postījumi mežam. Un nevajag tikai par pūkainiem zvēriņiem. Ņemsim kukaiņus.
Pieņemsim, tev ir rapšu lauks. Tavs, un ko gribi to dari, vai ne? Nu tad iedomājies ziedošu rapšu lauku saulainā dienā... Tev ir pienācis laiks to lauku nomiglot, un tu to izdari. Nu un kāds tur sakars ar meža zvēriem? Pavisam tiešs. Tu nomiglo, un nobendē neiedomājamu daudzumu bites un citus kukaiņus. Bites, kas varbūt pieder tavam kaimiņam, iet bojā. Bet zaudējumus cieš ne tikai tavs kaimiņš! Cieš visi tie, kuru labklājībai bites strādā.
Samazinās raža, jo nav, kas apputeksnē, saindētie kukaiņi nonāk putnu vēderos un saindē tos, tiek saindēta augsne.... un tā tālāk, un tā joprojām. Zemgalē putnu skaits ir samazinājies katastrofāli, jo tur tagad intensīvā lauksaimniecība ar smidzināšanu pa labi un pa kreisi. Nesen lasīju pētījumu par vairāku meža masīvu saglabāšanu, lai atstātu vilkiem pārvietošanās ceļus.
Mēs tagad šerpi lamājamies par bebriem visās malās, bet ja ir kā Anglijā, jur ir tikai daži ievesti bebru pāri, kurus ppiieskata vesela grēda cilvēku... Vai tā r nākotne, kuru tu gribi pie mums?

Viens stāstiņš par Anglijas mežiem un to apsaimniekošanu. Man radagabalam pieder 600 hektāri meža (UK tas ir gana liels mežs!). Lai spētu mežu uzturēt, un nomaksāt nodokļus (kas UK arī nav mazie) cilvēkiem ir divas iespējas - cirst un stādīt, cirst un stādīt, respektīvi izturēties pret savu mežu kā pret kāpostu vagu, vai arī veidot medību saimniecību. Viņi veido medību saimniecību, kas manā izpratnē ir pilnīgs murgs, bet rezultātā viņiem ir izdevies tajā mežā iedabūt kādu dabisku dzīvību. Viņi pērk mākslīgi audzētu fazānu cāļus, lielos voljēros pieradina pie dzīves mežā (nosacīti, protams, jo putnus visu laiku piebaro), un, kad izauguši, atšauj medībās. Vienā mastā parasti nošauj 80, 100 fazānus, no kuriem mājās mednieki aizved kādus 10. Pārējos utilizē, jo pārdot neatmaksājas. Manuprāt tas ir tāds bezjēdzīgs murgs, bet tas ļauj nopelnīt nodokļiem un meža uzturēšanai. Tā kā putni tiek piebaroti, tad šī barība piesaista arī citus dzīvniekus (piemēram, savairojas peles, kam graudu pa pilnam visu gadu, kas savukārt ļauj peļu ēdājiem atrast pietiekami daudz pārtikas, piemēram, pūcēm, un tā tālāk), bet globāli domājot, tie graudi piebarošanai taču kaut kur ir jāizaudzē! Tas ir viens nejauks apburtais loks, no kura daba UK izkļūt vairs nespēj.

Mēs esam laimīgi, ka šeit un tagad mums vēl ir dabiski meži ar dabisku, pašregulējošu populāciju. Ja mēs akli darīsim, kā gribēsim, un ļausim citiem to darīt, tad būsim otra Anglija drīz, kur ne tikai visi lielie meži tikai tādas kāpostu dobes vien ir un plēsēji sen izzuduši, bet pat bišu populācija strauji sarūk, un atkal - tas nāk atpakaļ,ne tikai saskumdinot meža mīļotājus, bet gan pavisam tieši un konkrēti sitot pa kabatu lielajam lauksaimniekam.
Zini, kāda ir bišu ekonomiskā vērtība, neskaitot medu? Gandrīz pusmiljards mārciņu tikai Lielbritānijas lauksaimniecībā vien.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Suns mežā brīvsolī? (par un pret)

Postby ash » 21 May 2014, 13:08

es un mani tuvienieki vienmēr pret mežu esam izturējušies ar cieņu un savu zināšanu un saprašanas robežās esam centušies izturēties saudzīgi pret dabu. bet gribēju pajautāt - ja ir meža ceļš - nu tāds normāls stabils, pat ne dubļains - vai braukšana pa to arī rada mežam kaitējumu? protams, ja neskaita troksni un izplūdes gāzes - kas vēl?
mēs dažreiz dodamies uz mežu, un iebraucam mežā pa meža ceļu, nevis ejam ar kājām no šosejas. vai tas ir postoši?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests