Ar suni uz Hamburgu

Ask a question and get an answer

Ar suni uz Hamburgu

Postby Aize » 14 May 2014, 09:02

Dažēdu iemeslu dēļ, diezgan izmisīgi apsveru iespēju ņemt savu suni līdzi atvaļinājumā. Sunim ir ES pase, arī mikročips, viss kārtībā ar vakcināciju utt., visnotaļ stabila nervu sistēma. Es tikai nesaprotu, kā tīri tehniski bez sava autotransporta tikt ar laikas izmēra suni no Rīgas uz Hamburgu. Vai kādam ir pieredze ar suņa "nodošanu lidmašīnas bagāžā"? Cik saprotu, nav ne vismazākās iespējas ņemt suni līdzi salonā? Vai kādam ir cita pieredze?
Aize
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 14 May 2014, 08:51

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ar suni uz Hamburgu

Postby ievish » 14 May 2014, 09:16

Salonā tāda izmēra suni nevar ņemt, salonā var ņemt tikai tādus dzīvniekus, kas ietilpst rokas bagāžas izmēra konteinerā. Bagāžā var, bet ir jābūt noteikta izmēra konteineram. Prasības mājdzīvnieka pārvadāšanai avio bagāžā parasti var izlasīt pārvadātāja mājas lapā. Ne visos reisos ņem dzīvniekus. Par suņu "lidināšanu" varbūt kāds cits var pastāstīt, kas to ir darījis...

Te var palasīties, kā rotveilers no Latvijas uz Spāniju ceļoja: http://suni.lv/viewtopic.php?f=29&t=1734&start=340 Viņi gan neceļoja ar lidmašīnu, bet ar busiņu + sabiedrisko trasnportu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Ar suni uz Hamburgu

Postby Bafija » 19 May 2014, 12:40

Lidošanu uzkatu kā vienu no ātrākajiem / ērtākajiem variantiem. Pēdējo reizi savu suni "lidināju" tieši pirms gada uz Badapeštu ar Air Baltic (lētās kompānijas suņus NEVED!!!)
Pie biļetes rezervācijas jāsaka, ka kā bagāža lidos suns un būs jāpsaska būra izmērs + svars AR visu suni. Ja uz to reisu bus pieteikti jau 2 suņi, tad suni visticamāk nereģistrēs, nāksies meklēt citu reisu. Suņa svars ar būri kopā nedrīkt pārniegt 32 kg (bet katru reizi būtu pareizi precizēt!!!) maksā kā par parasto bagāžu.
2 stundas pirms izlidošanas atbrauksiet, iečekosieties tur pat kur visi (jā, jā, tieši tā). Suni ar būri nosvērs, tad suni izņems ārā, būri noskanēs X-ray. Ieliek suni atpakaļ, aplīmē būri uzliek uz ratiņiem un aizstumj.
Es pati līdz pēdējam brīdim suni turu pie pavadas (pirms tam nebaroju, pamatīgi izstaigājos jau mājās). Man būrī ir trauciņš ūdenim - to uzpildu īsi pirms suņa prom vešanas. Var ielikt ko graužamu, vai kādu mīlmatiņu.
Pasi neviens nekad nav prasijis nevienā galā, bet labi būtu to turēt kopā ar saviem dokumentiem.
Citreiz pat var dzirdēt, kā suņuki lejā lidenē rej :)
Galā aizlidojot stāvam pie lentes un gaidam, kad kopā ar koferiem izbrauks arī suns. Tas arī īsumā viss.
p.s. suņi atšķirībā no cilvēkiem lidojumus panes liesliski!!!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Ar suni uz Hamburgu

Postby pixy » 19 May 2014, 13:07

Tikai ziņkārība -
Bafija wrote: Suņa svars ar būri kopā nedrīkt pārniegt 32 kg
lielākus suņus vispār nevar vest, vai tad atšķirās pārvadāšanas noteikumi un veids?
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Ar suni uz Hamburgu

Postby ievish » 20 May 2014, 08:29

pixy wrote:Tikai ziņkārība -
Bafija wrote: Suņa svars ar būri kopā nedrīkt pārniegt 32 kg
lielākus suņus vispār nevar vest, vai tad atšķirās pārvadāšanas noteikumi un veids?



Pajautā, perro, viņa ir izpētījusi suņu pārvadāšanas noteikumus. Cik sapratu no viņas, ir kaut kāds maksimālais būra augstums, kuru nedrīkst aviopārvadājumos pārsniegt, turklāt sunim būrī jāspēj piecelties kājās un arī pacelt galvu, laikam. Par svaru nebiju dzirdējusi, bet neesmu arī interesējusies.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Ar suni uz Hamburgu

Postby perro » 20 May 2014, 14:20

Ja nu visu pareizi atceros, tad būra izmēram ir jābūt suņa galvas augša + 5 cm, un no purna līdz astes galam, un tas augstums laikam nedrīkst pārsniegt 90 cm (vai 92 cm, neatceros vairs precīzi, un pa šo laiku jau kas varbūt arī mainījies). Lieta tāda, ka pasažieru reisos lidmašīnās ir kaut kādas tādas kā kabatas, un ja jūsu būris tur neietilpst, laipni lūdzu uz Air Cargo par attiecīgi astronomisku cenu.
Pixy, es teiktu, ka jums lidošana nespīd tāpat kā man :D

Salonā laikam bija noteikums, ka suni līdz 8 kg var ņemt, tipa kaķa izmēra būrī. Bet nu jau tiešām vairs neatceros.

Es sapratu, ka mums ar mūsu 87 cm skaustā un 65 kg smagumā nu nespīd nekas cits kā Air Cargo, un tur cena nav adekvāta, ar mašīnu sanāk daudz, DAUDZ lētāk.
Jā, un lētās aviokompānijas tiešām neved suņus, bet pārējām pa Eiropu bija standarts +- 50 eur.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Ar suni uz Hamburgu

Postby perro » 20 May 2014, 14:32

Var ieskatam paskatīties šito linku
http://www.bringfido.com/travel/airline_policies/
un te, pimēram, sakarīgi par klm noteikumiem, http://www.klm.com/travel/lv_en/prepare ... /index.htm, bet uzsveru, ka katrai kompānijai tie ir savi.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Ar suni uz Hamburgu

Postby Bafija » 21 May 2014, 08:24

Par būra izmēriem neviens īsti nesatraucas (ja nu vienīgi tas nav gigantiksiem suņiem), jo man uz Budapeštu bija XXL būris. Izvēlēts gan tieši vieglā svara dēl, nevis gabarītu. Man suns + būris pārsniedza 2 kg normu. Izteica aizrādijumu. Jo ja tie jau būt 3 kg, tad suni nevestu kā bagāžu.
Par būra/suņa atbilstību izmēriem neviens īpaši neko nesaka, nav jau tur speciālistu. Pat pasi lidostās neprasa. Ved ko gribi!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Ar suni uz Hamburgu

Postby Dylan » 21 May 2014, 10:39

Man tā tīri intereses pēc - suns nav tajā lidmašīnā pārbijies un nevar aiziet ar sirdstrieku? Esmu dzirdējusi, ka tie, kas krauj ārā bagāžu saka, ka dzīvnieku līķīši esot ikdiena, bet nu pati nezinu. Nu man laikam būtu bail savu suni vest lidmašīnā, tad jau labāk pa Eiropu braucu ar mašīnu, tiesa tas ir daudz ilgāk un neērtāk, bet vismaz esmu kopā ar suni, apskatu vēl dažādas vietas, utt.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Ar suni uz Hamburgu

Postby julika » 24 May 2014, 22:44

No Kiras metiena viens kucēns tika aizsūtīts no Polijas uz ASV - pilnīgi ok, bez jebkādam problēmam, cik es zinu. Es pati kad braucu pec Kiras, aizņemos konteineru, kurā iepriekš lidoja kardigans no UK uz LV. Īsti pat nezinu, no kā sunim var būt sirdstrieka līdmašinā, ja suns ir vesels...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Ar suni uz Hamburgu

Postby Bafija » 27 May 2014, 11:09

Dylan wrote:Man tā tīri intereses pēc - suns nav tajā lidmašīnā pārbijies un nevar aiziet ar sirdstrieku? Esmu dzirdējusi, ka tie, kas krauj ārā bagāžu saka, ka dzīvnieku līķīši esot ikdiena, bet nu pati nezinu. Nu man laikam būtu bail savu suni vest lidmašīnā, tad jau labāk pa Eiropu braucu ar mašīnu, tiesa tas ir daudz ilgāk un neērtāk, bet vismaz esmu kopā ar suni, apskatu vēl dažādas vietas, utt.

A no kā lai būtu sirdstrieka vai pārbīšanas. Ja kucēns ir vesels un socializēts, tad šādām problēmām nevajadzētu būt! Suns auto nogurst stipri vairāk nekā pāris stundu lidojot.
Lociņš uz Ungāriju aizlidoja 3 stundās. Ar auto tas prasītu aptuveni 2-3 diennaktis. Ir atšķirība?
Man persnīgi dažādos virzienos ir lidinājušies 5 suņi (viens kucēns 4 mēn. ), tai skaitā cargo starpkontinentālos reisos. Par līķiem neko neesmu dzirdējusi. Mums gan Lufthansa 1 x pazaudēja suņa doķus un suns laicīgi netika ievest Latvijā, mazliet nervus pabojājām. Tasgan bija 8 gadi atpakaļ. Tagad viss ir krietni labāk :)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron