Basets / Basset Hound

Dog Breeds

Re: Basets / Basset Hound

Postby ego » 09 Mar 2014, 17:44

Jancim viss ir kārtībā. Vispār, viņš ir tāds " kārtīgs īpatnis" :rej:
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Basets / Basset Hound

Postby Dylan » 06 Apr 2014, 08:06

Sveiki, mana draudzene ir nolēmusi iegādāties basetu. Kam būtu jāpievērš uzmanība to darot? Ko jūs sakiet par šiem basetiņiem: http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/ba ... eonlc.html ?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 07 Apr 2014, 09:23

Sveiki, Dylan! Uz basetu attiecas viss tas pats, kas iegādājoties jebkuras citas šķirņes kucēnu, t.i. uzticams audzētājs, FCI ciltsraksti utt. Par Tavā linkā atsūtītajiem basetiņiem neko labu vai sliktu nemācēšu pateikt, droši vien ir jāuzzvana un jānoskaidro sīkāk - no kura kluba, kādi C/R, kas ir vecāki... Man pašai labāk patīk citādāka tipa baseti, tāpēc šos konkrētos kucēnus nepirktu, bet tas ir tikai un vienīgi mans subjektīvais viedoklis :)

Ja runa ir par šķirni kā tādu, tad noteikti ir jāņem vērā tas, ka basets, kā jau medību suns, ir diezgan neatkarīgs; viņam ir pašam sava galva uz pleciem, un tas, ko saka saimnieks ne vienmēr ir taisnība un tam ne vienmēr ir jāklausa :kanepe:

Šī noteikti nebūs šķirne, kas skries blakus velosipēdam, būs adžiliti čempions vai frisbija entuziasts. Basetam drīzāk derēs garas, bet mērena tempa pastaigas. Uzbūves īpatnību dēļ jāsargā mugurkauls, un tas nozīmē nešanu pa kāpnēm tik ilgi, kamēr var pacelt. Es savu nesu pa kāpnēm lejā līdz 30kg :)
Un tas, kas vēl pēc manām domām ir svarīgi - basets ir liels suns! Zemās šasijas dēļ viņš izskatās mazs, bet, ja viņam būtu garas kājas, tad sanāktu brangs suns :)

Tavai draudzenei (tradicionāli) ieteiktu aiziet uz istādi, sarunāt tikšanos ar kādu basetu (var arī ar mums :) ) un tad izlemt - ir viņas šķirne, vai nav :pukudupsis:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby Dylan » 10 Apr 2014, 19:44

Paldies! Bijām apskatīties tos Basetus. Nu tie esot LKF baseti, tiesa gan, man tas neko neizsaka, esot visi papīri, arī tas man neko neizsaka, un tētis no Latvijas, kas arī man neko neizsaka : )
Izrādās meitenes cita draudzene jau ir ņēmusi no viņiem basetiņu un ir ļoti apmierināta, tādēļ mana draudzene arī ņems, jau rezervēja. Basetiņi kopā bija sadzimuši 9gab, divi super mazi, kurus nepārdod, tātad kopumā pārdod 7gab.

Kādi ir cita tipa baseti? Mums netālu staigā viens asspalvainais basets, tas man arī daudz labāk patīk, bet kādi vēl ir?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Basets / Basset Hound

Postby fedelta » 10 Apr 2014, 19:55

Dylan

Intereses pēc - kāpēc 2 mazos nepārdod?
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Basets / Basset Hound

Postby Dylan » 10 Apr 2014, 19:58

Tāpēc, ka viņi gandrīz uz pusi mazāki kā pārējie brāļi un māsas, teica, ka, ja izdzīvos paši paturēs. Domāju, ka, protams, ka izdzīvos, deva viņiem daudz garšīgāku ēdienu kā pārējiem : ))
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Basets / Basset Hound

Postby fedelta » 10 Apr 2014, 20:01

Skaidrs.
Protams, ka izdzīvos, citādāk jau nemaz nevar būt ^^ .
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 11 Apr 2014, 10:19

Dylan, lieliski! Ceru, ka viņa nevilsies basetos kā šķirnē :) Tev vēl jāpierunā draudzene pievienoties suņi.lv citādi mēs te tādi vientuļi ausaiņi :D

Kādi ir cita tipa baseti? Mums netālu staigā viens asspalvainais basets, tas man arī daudz labāk patīk, bet kādi vēl ir?

Asspalvainais ir cita šķirne, ar cita tipa es biju domājusi tādus... ādainākus (?) un masīvākus. Ir tādi pavisam smagnēji, ar ādu ganrīz līdz zemei, tādi man nepatīk. Bet tie, kurus esmu redzējusi Latvijā, pēc manas gaumes (un atkal pilnīgi subjektīvs skatījums), ir tādi uz takšu pusi, ar mazāku ādu. Ar taksi es salīdzinu, jo tā raksturoju basetu tiem, kas ar suņu šķirnēm ir uz "jūs" - tāds, kā taksis, tikai lielāks un ar garākām ausīm :)
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby Linda B. » 13 Apr 2014, 00:32

Jā,man kā takšu mīlei basetiņi tīri labi iet pie sirds.Zināma līdzība ir.Es tik te izlasīju par 30 kg :soks: Domāju,ka vairāk par 15 viņiem nav,nekad gan arī dzīvs basets nav čamdīts,tik bildēs un izstādēs šad tad pa gabalu kādu redzu. Izrādās basets nemaz neskaitās mazsuns :D Tik tās garās ausis un āda,kas derētu diviem tādiem liekas nu galīgi garām.Žēl dzīvnieka,nešķiet,ka viņiem tā ir ērti un labi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Basets / Basset Hound

Postby brex » 13 Apr 2014, 16:15

par to ieprieks apspriesto metienu - NENEMTU no sada metiena, kas tas par sviestu -paturet 2 "kroplisus"? pec LKF - ja kucens ir 2x mazaks, tad pie aktesanas to iesaka iemidzinat!

Vai tiesam metienam bus LKF c/r? Vai ari tikai vecaki ir ar kaut kadiem LKF vai citiem c/r??
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Basets / Basset Hound

Postby Linda B. » 13 Apr 2014, 19:42

brex,labturības kursos mums par šo stāstīja.Neviens jau neliedz sev paturēt kroplīšus,ja gribās,bet pārdot,atdāvināt nedrīkst,ko viņi arī it kā nedara.Ja dzīvnieki normāli ēd un necieš,kas tur slikts,ka atstāj sev?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 14 Apr 2014, 10:25

Linda B., nav jau tik traki ar to ādu! Ir dažas liekas krokas, bet, ka otru blakus vēl varētu iespīlēt... neesmu pārliecināta :D :kanepe:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby brex » 14 Apr 2014, 12:10

ne par so, bet vispar - pastastiet man, kada ir sapratiga motivacija paturet SEV 2 kroplisus? lidzcietiba un vienas izmaksas 10 gadu garuma? kāds vel sapratigs arguments?
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Basets / Basset Hound

Postby Linda B. » 14 Apr 2014, 15:52

Ja bez mazā auguma vēl ir arī veselības problēmas un dzīvnieks cieš,tad saprātīgu iemeslu atstāt nav.Bet ja visādi citādi tam zvēram nekas nekait un tas ir dzīvotspējīgs,neredzu iemeslu kāpēc to nevarētu paturēt.Mēs par viņu veselības stāvokli neko nezinam.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Basets / Basset Hound

Postby Creme de la Creme » 14 Apr 2014, 20:02

Linda B. wrote:brex,labturības kursos mums par šo stāstīja.Neviens jau neliedz sev paturēt kroplīšus,ja gribās,bet pārdot,atdāvināt nedrīkst,ko viņi arī it kā nedara.Ja dzīvnieki normāli ēd un necieš,kas tur slikts,ka atstāj sev?

Kāpēc nedrīkst atdāvināt?
Un kas saka ka tie ir ''kroplīši''?!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Basets / Basset Hound

Postby Linda B. » 14 Apr 2014, 20:12

Nu tā mums stāstīja.Par piemēru bija vācu doga kucēns,kurš bijis krietni mazāks par pārējiem.Nedrīkstot tādu ne pārdot,ne dāvināt,ja gribot varot pats turēt.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 12 May 2014, 14:09

Sveiki!

Baseti rādās nav ļoti populāri...
Gribētos mums tādu jaukumu. Kā basets vispār sadzīvo ar bērniem?
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 13 May 2014, 09:31

Aprilia wrote:Kā basets vispār sadzīvo ar bērniem?

Svieki ;) Manam suncim bērni patīk tik daudz, ka ar viņiem var forši izdauzīties un izskrieties. Ar pavisam maziem mums nav bijusi izdevība iepazīties, bet es domāju, ka basets nav no tām pacietīgajām šķirnēm, kas ļaus staipīt ausis un asti, un bakstīt degunu un acis :D
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby Aprilia » 13 May 2014, 13:17

ruu wrote:
Aprilia wrote:Kā basets vispār sadzīvo ar bērniem?

Svieki ;) Manam suncim bērni patīk tik daudz, ka ar viņiem var forši izdauzīties un izskrieties. Ar pavisam maziem mums nav bijusi izdevība iepazīties, bet es domāju, ka basets nav no tām pacietīgajām šķirnēm, kas ļaus staipīt ausis un asti, un bakstīt degunu un acis :D



Nu nē, tik ekstrēmi es arī neplānoju palaist :) bet nu mazākais man ir 8mēnešīgs, iespējams kontakts ar sunci būs visciešākais. Kopdauzīšanās būtu pilnīgi ok, nesapņoju, ka basets metīsies bērnam par aukli un otro māti vai dižo sargu.

Es jau vienā citā tēmā te iemetu
http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/ba ... moxii.html
Kāds nezin ko sīkāk par šiem kucēniem?
Gribam basetiņu, bet izvēle nav pārāk diža....
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 13 May 2014, 14:27

Aprilia wrote:Es jau vienā citā tēmā te iemetu
http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/ba ... moxii.html
Kāds nezin ko sīkāk par šiem kucēniem?
Gribam basetiņu, bet izvēle nav pārāk diža....

Cik man zināms, tad Latvijā ar basetiem ir švaki... Es labāk ieteiktu paskatīties uz Krievijas pusi, tur ir skaisti suņi, labas audzētavas un arī pieejami kucēni :)


Sludinājums ir tas pats, ko tepat jau agrāk aprunājām. Es, personīgi, šos nepirktu. Un... varbūt, ka man tikai tā izskatās, bet tagad pārdod arī tos brāķīšus (?).
Varbūt Dylan (ja lasa) var palūgt draudzenei, kas nopirka vienu no šiem kucēniem, padalīties ar stāstu un bildēm? :sarkstosa:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron