kucēna pirmā diena.

Dogs Teaching

kucēna pirmā diena.

Postby Spo0ky » 15 Mar 2014, 21:07

vnk vēlos uzzināt vai visu pareizi dari un viss normas robežās :p
atvedu maajaas kucēnu šodien, 2 mēnešus vecu pitbulterjeru. Pus dienu noraudāja par šķiršanos no mātes. pilnīgi žēl skatīties uz viņu.

1. kucēns ir nobijies un baidās iziet no istabas kaut durvis ir atvērtas visu laiku. kad mēģināju palīdzēt un iznesu parādīt dzīvokli tad uzreiz apčurājās. tā ir normāla reakcija pirmajai dienai?

2. viņa man uzreiz saprata kur kakāt un čurāt , bet 50% urīna tāpat tiek pa dzīvokļa grīdu... :D tā ir normaala uriina nesaturēšana, vai manas fantāzijas ka zin kur ir tualete? un nokārtojās iespējams jau kādas 20 reizes. pa pilītei vai peļķei, bet čurā visu laiku :D

3. saimniece man pateica ka baroja ar auzu putru ar nedaudz pievienotu krējumu, pēc pus porcijas sāka rīstīties :( izdiedelēja sauso paiku un to apēda momentāli. varbūt ir pareiza recepte kucēnu putriņām?

4. kad bija paeedusi tik daudz cik man ieteica visi, sāka diedelēt manas vakariņas un pirmo reizi pa visu vakaru iesmilkstējās. tādos gadījumos man viņu uzcienāt vai ignorēt? jo īsti nesaprotu cik daudz kucēns drīkst ēst :/

5. un peedeejais. ir kāds ieteikums kā kaķim parādīt ka suns ir vēl maziņš un nav jābaidās? jo kaķis aiz stūra vēro kucēnu, kad saņemās drosmi pieiet tuvāk tad kucēnam protams interesē kas tas par zvēra un iet apošņāt, bet kaķis uzšņāc un aizbēg tālu prom
Image
Spo0ky
Baby
Baby
 
Posts: 11
Images: 0
Joined: 12 Mar 2014, 18:31

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: kucēna pirmā diena.

Postby čība » 15 Mar 2014, 21:25

Ehh... vajadzēja Tev tomēr šo forumu izmantot pilnvērtīgāk pirms kucēna iegādes...

1. ļauj sunim pašam iepazīt jauno dzīvesvietu! Viņam vajag drošu vietiņu un saimniekam ir jābūt drošajam mūrim, kur patverties, nevis ienaidniekam, kurš izgrūž nepazīstamajā pasaulē. Ideāli, ja ir kau kas no kucēna "mājām" līdzi. Ņem vērā, ka pirmās dienas jābūt kopā ar kucēnu, lai viņš nejūtas galīgi pazudis.

2. Kucēni nezina,kur ir jāčurā! Un silti iesaku nemācīt, ka jāiet uz avīzēm vai autiņa, bet uzreiz mācīt, ka vienīgā pareizā vieta ir ārā. Ko tas noz'mē - kucēns pamostas - nes ārā, kucēns paēd - nes ārā, šķiet, ka kucēns varētu čurāt - nes ārā. Un par katru čurāšanu ārā - apbalvojums. Par čurāšanu un kakāšanu istabā - vaino sevi, ka kaut kas nav ieraudzīts un paspēts. Bet Tevis aprakstītais mazliet izklausās pēc ļoti bailīga kucēna...

3. Krējumu?! WTF? Sauso barību, ja izvēle ir starp putru un sauso! Izmērcē ūdenī un dod kucēnam profesionālu sauso barību. Tieši kucēna vecumā ir svarīgi izvēlēties ļoti labu sauso barību, ja maciņš neļauj, tad vēlāk var ņemt pusprofesionālās. Bet var iedot arī jēlu gaļu, kucēniem ļoti patīk arī kaltējumi (nopērkami zooveikalos, arī DEPO).

4. Šeit jautājums ir - ko Tu gribi. Ja Tev traucē diedelējoši suņi - nekad un neko nedod šādā situācijā. Ja esi ar mieru ka Tev katru dienu kāds skatās mutē - neredzu neko sliktu pacienāt suni, Man suns vienmēr ir klāt ēdienreizēs, parasti ari kaut kas tiek dežūrcūkai :D Bet izlem vienu, nevis vienu reizi diedelēt ir ok, citu - nē. Sausajām barībām ir dienas norma uz iepakojuma norādīta un tā parasti ir tas, ko vajag. Ja dod kaut ko papildus, piemēram, normālu gaļas gabalu - jāsamazina porcija. Tik mazam kucēnam jāēd 3-4 reizes dienā.

5. Lieki nejaucies. Dzīvnieki paši nokārtos savas attiecības. Šobrīd varu teikt tikai, ka jāpievaktē kaķis - lai nemetas virsū un nemēģina padzīt. Bet, ja kaķis laižas lapās - tas nekas, drīz pieradīs.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: kucēna pirmā diena.

Postby Spo0ky » 15 Mar 2014, 22:01

@čība
tas tiesa :/ vajadzēja ievākt vairāk info , bet... kucēns jau ir klāt un laiku atpakaļ nepagriezīs :p

bet ir tiešām skumji noskatīties ka kucēns guļ uz savas sedziņas un nopirktās mantiņas viņu pat neinteresee. rīt iešu pirkt savaadaakas :/ cerams patiks.cerams paliks drošāka vai vnk sāks pa dzīvokli skraidīt drīz

un par iešanu ārā... kucēni piedzima lauku rajonā un saimnieki nepotēja jo nebija no kā parazītus saķert mazajiem.. shodien pie veterināra nepaspēju un nezinu kad varēšu viņu droši izlaist ārā :/

ok, mazā tagad čuč ja pamodīsies tad iedošu sauso paiku un mazliet biezspiena. paskatīšos kā tas ies lejā. itkā 3 reizes paēda šodien ...

paldies par atbildi :) ceru ka būšu sakrīgs saimnieks kādu dienu :D
Image
Spo0ky
Baby
Baby
 
Posts: 11
Images: 0
Joined: 12 Mar 2014, 18:31

Re: kucēna pirmā diena.

Postby čība » 15 Mar 2014, 22:45

Spo0ky wrote:@čība
tas tiesa :/ vajadzēja ievākt vairāk info , bet... kucēns jau ir klāt un laiku atpakaļ nepagriezīs :p

bet ir tiešām skumji noskatīties ka kucēns guļ uz savas sedziņas un nopirktās mantiņas viņu pat neinteresee. rīt iešu pirkt savaadaakas :/ cerams patiks.cerams paliks drošāka vai vnk sāks pa dzīvokli skraidīt drīz

un par iešanu ārā... kucēni piedzima lauku rajonā un saimnieki nepotēja jo nebija no kā parazītus saķert mazajiem.. shodien pie veterināra nepaspēju un nezinu kad varēšu viņu droši izlaist ārā :/

ok, mazā tagad čuč ja pamodīsies tad iedošu sauso paiku un mazliet biezspiena. paskatīšos kā tas ies lejā. itkā 3 reizes paēda šodien ...

paldies par atbildi :) ceru ka būšu sakrīgs saimnieks kādu dienu :D


Pie vetārsta ar steigu! Noteikti ir tārpi mazajam.
Man neviens suns nav sēdējis mājās, jo es uzskatu, ka pieskatot suni var to izvest pačurāt. Bet nu manas domas, vetārsti tomēr parasti uzstāj uz karantīnu - tad nu nāksies mazgāt grīdas.

Ja Tu liec kopā dabīgo barību ar sauso, tad sausā jādod mazāk kā norādīts. Un vienā ēdienreizē dod vai nu sauso vai dabīgo - nemiksē. Bet tik mazam tomēr iesaku sākumā vienu sauso barību.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: kucēna pirmā diena.

Postby Dylan » 15 Mar 2014, 23:38

Es iesaku neko nedot no galda, vismaz mēs ģimenē stingri noteicām, ka pie galda ēd saimnieki un tas ir tik skaisti vainagojies panākumiem, ka aizejot pat ciemos, cilvēki ēd pie galda, suns kaut kur tālāk rotaļājas vai guļ. Reizēm ciemiņiem kaut ko padiedelē, bet mājās ikdienā - neko.
Par čurāšanu - mans kucēns čurāja mājās līdz kādiem 4 mēnešiem, es, protams, centos nest ārā un apbalvot, bet viņš arī čurāja tik bieži, ka nevarēju izsekot. Vienu dienu bijām aizbraukuši uz laukiem, uz privātmāju, un sanāca tā, ka viņš sāka čurāt un es viņu čurājošu pacēlu gaisā un iznesu ārā, kopš tās reizes viņš saprata, ka jāčurā ārā.
Es arī biju satraukusies, ka čurā viņš nepārtraukti - tas ir normāli, ar laiku viņš čurā daudz mazāk.
Es kucēnam devu sauso barību 3x dienā, reizēm devu biezpienu ar oliņu, kefīriņu, vistas filejiņu, iedevu pagrauzt burkānu.
Pirms paņēmu kucēnu, arī nebiju lasījusi šo forumu, nezināju nemaz par tā eksistenci, bet kucēns jau ir paaudzis - normāls : ) Tā kā viss būs labi.
Galvenais aizbrauc pie vetārsta, lai sapotē un attārpo.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: kucēna pirmā diena.

Postby Spo0ky » 15 Mar 2014, 23:45

Pie vetārsta ar steigu! Noteikti ir tārpi mazajam.
Man neviens suns nav sēdējis mājās, jo es uzskatu, ka pieskatot suni var to izvest pačurāt. Bet nu manas domas, vetārsti tomēr parasti uzstāj uz karantīnu - tad nu nāksies mazgāt grīdas.

Ja Tu liec kopā dabīgo barību ar sauso, tad sausā jādod mazāk kā norādīts. Un vienā ēdienreizē dod vai nu sauso vai dabīgo - nemiksē. Bet tik mazam tomēr iesaku sākumā vienu sauso barību.[/quote]

kucēns ir attārpots.

sazinaajos ar pazīstamo veterināri un tā man mājās sapotēs. tad laikam pēc pirmās potes jau mēģināšu atrast kādu tīru placīti kur čurināt suni :D un laikam veikalā pameklēšu Royal canin sauso barību. vnk staigājot pa zoo veikaliem man piedāvā tikai sveramo un neesmu lasījis cik īsti ir dienas norma :/
Image
Spo0ky
Baby
Baby
 
Posts: 11
Images: 0
Joined: 12 Mar 2014, 18:31

Re: kucēna pirmā diena.

Postby DanaMary » 16 Mar 2014, 09:21

Kad mans suns vēl bija tik mazs, viņam bija nopirkta viena bumbiņa, kaut kāds zoo veikala kauls, kurš neinteresēja, un mīkstā mantiņa. Otrajā dienā pirmo reizīti spēlējāmies ar tām pašām mantiņām, ar laiku nāca vēl citas, sadāvināja draugi un radi, tā kā, es domāju, ka šobrīd labāk pasēdi mājās ar savu jauno draugu, nevis skraidi pa veikaliem meklējot mantiņas, jo šobrīd Tu viņam noteikti esi svarīgāks par mantiņām. :) Tā vismaz bija mums, bet katrs kucēns jau uzvedas savādāk pirmajās dienās, cits vairākas dienas pārdzīvo, cits jau nākošajā dienā rotaļājas, kā manējais. :)
Barību galvenais izvēlies atbilstoši vecumam!
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: kucēna pirmā diena.

Postby čība » 16 Mar 2014, 10:31

Spo0ky wrote:kucēns ir attārpots.


Kas to pierāda? Saproti, ja Tu izpotēsi tārpainu kucēnu (par ko var liecināt arī vemšana, starp citu!) potei var būt smagas komplikācijas, ieskaitot kucēna nāvi.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: kucēna pirmā diena.

Postby fedelta » 16 Mar 2014, 10:36

Zinu, ka man, kad suns bija pavisam mazs viņš nepārtraukti staigāja man pakaļ, vaktēja mani un mantiņas viņu īpaši nesaistīja un , par laimi, atšķiršanu no mammas viņš īpaši nepārdzīvoja - vismaz es biju gatavojusies uz ko trakāku, viņš pirmās 2-3h bij tāds tramīgs, kā jau visi kamēr iepazīst vidi un naktī vispār "neraudāja".
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: kucēna pirmā diena.

Postby ingucel » 16 Mar 2014, 14:08

Spo0ky wrote:1. kucēns ir nobijies un baidās iziet no istabas kaut durvis ir atvērtas visu laiku. kad mēģināju palīdzēt un iznesu parādīt dzīvokli tad uzreiz apčurājās. tā ir normāla reakcija pirmajai dienai?

Kucēns apčurājās no bailēm. Bailīgi kucēni mēdz tā darīt. Par to nedrīkst sodīt vai rāt, citādi kucēns vēl vairāk čurās jo viņš kļūs vēl nedrošāks.. Nevajag kucēnu ar varu piespiest apsaktīt dzīvokli. Var ar barību vai mantām iedrošinat.
Pēc tam, kad kucēns mājās saks uzvesties drošāk, es noteikti iesaku neturēt kucēnu tikai mājās(kaut arī vēl nav potēts). Ja jau tagad kucēns ir tik bailīgs, tad vēlāk viņam būs vēl grūtāk. Es jūsu vietā ņemtu kucēnu kaut klēpī un nestu ārā, lai iepazīstās ar trokšņiem, mašīnām un svešiem cilvēkiem.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: kucēna pirmā diena.

Postby julika » 16 Mar 2014, 15:11

Pat to nokārtošanos ārā un avīzēm mājās - ja ir daudz laika vaktēt suni, tad protams, var arī bez avīzēm. Bet ja šobrīd ir atvaļinājums, un pēc tam ir plānots iet uz darbu un suni atstāt mājās, tad manuprāt, labāk lai kucēnam būtu vieta, kur viņš var aiziet un pačurāt, jo ilgi ciesties kucēni nevar.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: kucēna pirmā diena.

Postby Spo0ky » 16 Mar 2014, 17:24

julika wrote:Pat to nokārtošanos ārā un avīzēm mājās - ja ir daudz laika vaktēt suni, tad protams, var arī bez avīzēm. Bet ja šobrīd ir atvaļinājums, un pēc tam ir plānots iet uz darbu un suni atstāt mājās, tad manuprāt, labāk lai kucēnam būtu vieta, kur viņš var aiziet un pačurāt, jo ilgi ciesties kucēni nevar.


man ir izklāts autiņš uz grīdas. uzreiz uz tā nokārtoja savas darīšanas bet problēma viņai ar trāpīšanu :D priekšķepas uz autiņa un aiziet visu pa grīdu laiž :D
Image
Spo0ky
Baby
Baby
 
Posts: 11
Images: 0
Joined: 12 Mar 2014, 18:31

Re: kucēna pirmā diena.

Postby brex » 16 Mar 2014, 20:13

OMG!!!

te ir gaidamas problemas - suns nak no debiliem "audzetajiem", skirne nopientna!! socializacijas nav bijusi
esana - sauso, mercetu
pie veta - ASAP, jo pilns ar tarpiem, potesana
socializacija - vai suns vispar ir turets telpas? varbut audzis skuni un iekstelpas ir svesas?
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: kucēna pirmā diena.

Postby Linda B. » 16 Mar 2014, 21:17

Nav no šejienes http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/am ... gflji.html ?
Ja tā,tad nesen draugos bija diskusija,viņiem pat nav nojausmas par mātes izcelsmi.Tiešām žēl,ka tādi tiek atbalstīti,jo viņus,spriežot pēc izteikumiem,galīgi nesatrauc tie kucēni,neredz jēgu ne turēt kucēnus līdz 2 mēnešiem,ne attārpot,ne vakcinēt.Es Jūsu vietā dotos pie PVD,lai noliek tos biznesmeņus pie vietas,jo pārkāpti ir daudzi likumi,neskaitot nemaz to,ka par tādu naudu tirgo bezšķirnes suņus,kuri nav vakcinēti un pat baroti nav normāli.Nabaga suņi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: kucēna pirmā diena.

Postby fedelta » 16 Mar 2014, 21:25



200eiro par bezšķirnes suņiem :soks:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: kucēna pirmā diena.

Postby DanaMary » 16 Mar 2014, 21:35

Es atvainojos tēmas autoram,jo man ir jautājums ne par tēmu.
Suņiem ar ciltsrakstiem cenu nosaka 'pēc vecākiem' (jeb vai ir medībās piedalījušies, izstāžu novērējumi utml), pēc kucēnu izskata (tātad- pet klases kucēns, izstāžu kucēns un tā) un cik redzēts sludinājumos arī pēc dzimuma, ja kļūdos, lūdzu palabojiet. Arī šeit tas tā ir. Kāpēc tā ir, kapēc kucītēm ir lielāka cena? Tādēļ, ka iespējams būs metieni vai kas tāds?
Edit- šeit puikām lielāka cena, bet esmu redzējusi citos sludinājumos, kur kucītes dārgākas.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: kucēna pirmā diena.

Postby Linda B. » 16 Mar 2014, 21:56

Dana,cenu nosaka pēc tā cik ir ieguldīts,lai tiktu pie metiena un vesela kucēna.Protams,ka brāķītim cena būs zemāka,vismaz parasti tā ir.Nevienā oficiālā metienā neesmu redzējusi,ka kaut ko dalītu pa dzimumiem un neredzu tam nekādu pamatojumu.Tā parasti ir tikai šādos metienos.Kāpēc nezinu.Mana teorija ir,ka kucītēm zemāka cena,jo varbūt meitenes negrib ņemt.Ja pavēro tos bezšķirnes kucēnu metienus,tad parasti meitenes paliek pēdējās,domāju,ka tieši tāpēc,ka ir meitenes.Tad nu,laikam,nolaiž cenu,lai kāds paņem kaut vai tāpēc,ka tas ir lētāk kā ņemt puiku.Liela ķēpa esot ar meitenēm,vismaz tā man parasti saka cilvēki "parastie".Nesaprot kāpēc es labprātīgi esmu paņēmusi 3 kuces.Ā,protams,ir tādi,kas domā,ka man būs baigais bizness uz manām 3 kucēm un tūlīt būšu bagāta un dzīvošu villā jūras krastā.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: kucēna pirmā diena.

Postby čība » 16 Mar 2014, 22:04

DanaMary wrote:Es atvainojos tēmas autoram,jo man ir jautājums ne par tēmu.
Suņiem ar ciltsrakstiem cenu nosaka 'pēc vecākiem' (jeb vai ir medībās piedalījušies, izstāžu novērējumi utml), pēc kucēnu izskata (tātad- pet klases kucēns, izstāžu kucēns un tā) un cik redzēts sludinājumos arī pēc dzimuma, ja kļūdos, lūdzu palabojiet. Arī šeit tas tā ir. Kāpēc tā ir, kapēc kucītēm ir lielāka cena? Tādēļ, ka iespējams būs metieni vai kas tāds?
Edit- šeit puikām lielāka cena, bet esmu redzējusi citos sludinājumos, kur kucītes dārgākas.


Viss vienkārši - kā cilvēkam šķiet,ko labāk pirks tam uzliek augstāku cenu. Tas gadījumā, ja runa par suņiem bez c/r. Ja tie ir mazsunīši tad parasti kucītes būs dārgākas, jo parasti tās cilv'weki pērk biznesam. Savukārt lielajās šķirnēs cena augstāka puikām, jo puikas ir daudz izteiksmīgāki un lielāki.

Šķirnes suņiem tomēr citādāk mazliet nosaka cenu. Kaut gan - ir aitas, būs cirpēji. Bieži vien nekvalitatīvi metieni maksā tik pat, ja ne dārgāk kā kvalitatīvi metieni.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: kucēna pirmā diena.

Postby Linda B. » 16 Mar 2014, 22:12

Čība,interesanta teorija,nekad par to nebiju aizdomājusies no tās puses.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: kucēna pirmā diena.

Postby DanaMary » 16 Mar 2014, 22:16

čība wrote: Bieži vien nekvalitatīvi metieni maksā tik pat, ja ne dārgāk kā kvalitatīvi metieni.

Jā,tas gan. Ir redzēti sludinājumi,kur nepotētiem kucēniem cena lielāka, nekā itkā tādiem pašiem (runa iet par bez c/r suņiem) ar potēm, citreiz pat čipiem. Nu jā, es -pārsvarā biju manījusi,kur kucītēm cena par vidēji 50 Euro lielāka, sludinājumus ar dārgākiem suņiem nebiju tik daudz manījusi.
Bet par tēmu- kā iet kucēnam, ir jau iejuties jaunajās mājās?
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests