Kaimiņa SARGsuņi

Ask a question and get an answer

Kaimiņa SARGsuņi

Postby kristinep » 13 Nov 2013, 11:29

Sveiki,
Situācija šāda: Pārcēlāmies dzīvot uz privātmāju, starp mums un kaimiņiem ir sēta, samērā augsta + kaimiņš uzlicis vēl papildus sētiņu savā pusē (ceļgala augstumā). Kaimiņam ir 2 Maskavas sargsuņi, kuri viņam ir tikai kā sargi, gandrīz visu nedēļu saimnieks prom, bet šad tad atbrauc apraudzīt suņus un tā nu viņi tur pārējo laiku skraida savā vaļā pa teritoriju.
Viss būtu labi, bet:
1) Suņi ir nenormāli nikni, visu laiku skraida pie sētas ar ņerkstošiem zobiem vaļā un rej,
2) Ir bijis gadījums, kad suns ieleca mūsu pagalmā pāri sētai,
3) Viens no iepriekšējiem suņiem nomira, tagad jau 3 dienas ir paņemts jauns vietā, kurš nemitīgi rej, no rīta līdz vēlam vakaram u.t.t.
Es saprotu, ka suns nav vainīgs, jo saimnieks ņēma viņus kā sargus, bet tomēr, vai tiešām neviens pats likums nav manā pusē, ja man ir paniskas bailes iziet savā pagalmā un kur nu vēl iziet pastaigāties ar savu franci, kurš pat netuvojoties kaimiņu sētai tiek nenormāli noriets un sargsuns jau balstās pret sētu, lai tai mēģinātu tikt pāri. Ticot, ka šādā situācijā kaut ko var izdarīt tikai tad, kad pats sliktākais jau ir noticis, tomēr vēršos pēc padoma, jo negribu sagaidīt situācijas iznākumu.

P.S. Saimnieks par sētas pārlēkšanas gadījumu ir informēts, bet darīts nekas nav.
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby Demiana » 13 Nov 2013, 12:47

Neapskaužama sutuācija.
Viņš nav nodrošinājis likumā noteikto, ja jau suns reiz ir paciemojies Jūsu teritorijā.
Ja nevedās saruna, tad taisiet fotomirkļus, kuros suns mēģina tikt pāri tam žogam, lai Jums būtu pierādījums ka tā sēta nav droša.
MK. 266
10. Pilsētās un ciemos, ja suns atrodas ārpus telpām tā īpašnieka vai turētāja valdījumā vai turējumā esošajā teritorijā:
10.1. suņa īpašnieks vai turētājs nodrošina pilnīgu attiecīgās teritorijas norobežošanu no publiskai lietošanai paredzētās teritorijas (turpmāk - norobežota teritorija), novēršot iespēju sunim izkļūt no tās;
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby kristinep » 13 Nov 2013, 13:08

Demiana wrote:Neapskaužama sutuācija.
Viņš nav nodrošinājis likumā noteikto, ja jau suns reiz ir paciemojies Jūsu teritorijā.
Ja nevedās saruna, tad taisiet fotomirkļus, kuros suns mēģina tikt pāri tam žogam, lai Jums būtu pierādījums ka tā sēta nav droša.
MK. 266
10. Pilsētās un ciemos, ja suns atrodas ārpus telpām tā īpašnieka vai turētāja valdījumā vai turējumā esošajā teritorijā:
10.1. suņa īpašnieks vai turētājs nodrošina pilnīgu attiecīgās teritorijas norobežošanu no publiskai lietošanai paredzētās teritorijas (turpmāk - norobežota teritorija), novēršot iespēju sunim izkļūt no tās;


Varētu mēģināt dabūt fotogrāfijas, bet tiešām baidos iet klāt sētai tuvāk par 3 m, bet tik tālu fotokamerā nekas nebūs redzams. Kā arī, neviens man neticēs, ka suns ir jau reiz pārlecis pāri sētai, arī tur noteikti vajag foto. Negribu nevienam pierādīt, ka kaimiņu suns ir ļauns vai kā tamlīdzīgi, gribu tikai pasargāt sevi,savus tuviniekus un, galvenokārt, savu suni, kurš atrodas savā teritorijā..
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby peecis » 13 Nov 2013, 16:11

šķiet, arī par nepārtrauktu riešanu Rīgā municipāļi var sodīt.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby fedelta » 13 Nov 2013, 22:59

kristinep wrote:Sveiki,
Situācija šāda: Pārcēlāmies dzīvot uz privātmāju, starp mums un kaimiņiem ir sēta, samērā augsta + kaimiņš uzlicis vēl papildus sētiņu savā pusē (ceļgala augstumā). Kaimiņam ir 2 Maskavas sargsuņi, kuri viņam ir tikai kā sargi, gandrīz visu nedēļu saimnieks prom, bet šad tad atbrauc apraudzīt suņus un tā nu viņi tur pārējo laiku skraida savā vaļā pa teritoriju.
Viss būtu labi, bet:
1) Suņi ir nenormāli nikni, visu laiku skraida pie sētas ar ņerkstošiem zobiem vaļā un rej,
2) Ir bijis gadījums, kad suns ieleca mūsu pagalmā pāri sētai,
3) Viens no iepriekšējiem suņiem nomira, tagad jau 3 dienas ir paņemts jauns vietā, kurš nemitīgi rej, no rīta līdz vēlam vakaram u.t.t.
Es saprotu, ka suns nav vainīgs, jo saimnieks ņēma viņus kā sargus, bet tomēr, vai tiešām neviens pats likums nav manā pusē, ja man ir paniskas bailes iziet savā pagalmā un kur nu vēl iziet pastaigāties ar savu franci, kurš pat netuvojoties kaimiņu sētai tiek nenormāli noriets un sargsuns jau balstās pret sētu, lai tai mēģinātu tikt pāri. Ticot, ka šādā situācijā kaut ko var izdarīt tikai tad, kad pats sliktākais jau ir noticis, tomēr vēršos pēc padoma, jo negribu sagaidīt situācijas iznākumu.

P.S. Saimnieks par sētas pārlēkšanas gadījumu ir informēts, bet darīts nekas nav.


Man ļoti pazīstama situācija, pie mums kaimiņu suns (Rotveilera jauktenis) nāca regulāri - dienā 4 pat 5 reizes. Runājām ar kaimiņiem, bet suns kā nāca setā, tā nāca (izlauza dēļus no sētas un skrēja pa mūsu sētu). visvairāk man bija bail par mana suņa drošību (man ir VAS). Tad pamanījām, ka kaimiņu suns lien pie mūsu suņa traukiem un tad sapratām, ka suns vienkārši netiek barots (katru reizi kā nāca, tā pa taisno pie mana suņa bļodas), gājām pie kaimiņiem kārtējo reizi runāt, tikai nu jau teicām, ka ja kas tāds atkārtosies sauksim policiju, jo uzskatām, ka tas nav normāli, ka ir bail iziet pagalmā, nemaz nerunājot par suņa izvešanu laukā. Jo tur , ja izsauktu policiju būtu dikti daudz pārkāpumu. Laikam jau tas palīdzēja, pagaidām nekas tāds , paldies Dievam, vairāk nav atgadījies arī suns tagad izskatās veselīgs un kopts.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby kristinep » 14 Nov 2013, 08:28

peecis wrote:šķiet, arī par nepārtrauktu riešanu Rīgā municipāļi var sodīt.


Man arī šķiet, ka šis ir vienīgais pie kā es pagaidām varētu piekasīties, jo suns tagad nav bijis mūsu teritorijā, bet bail vienalga par tādu iespējamību, jo tādam Maskavas sargsunim franču buldogs vien tāda uzkoda ir...
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby kristinep » 14 Nov 2013, 08:30

Vakardien kaimiņš pa nakti palika savā mājā, suņi ārā nebija un bija patīkams miers, jāskatās, kas notiks turpmāk...
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby Maija_Dakota » 14 Nov 2013, 21:28

No savas puses uzceliet augstu necaurredzamu sētu.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby OrlandoSeaHorse » 15 Nov 2013, 01:54

Maija_Dakota wrote:No savas puses uzceliet augstu necaurredzamu sētu.
Sēta ir tas labākais, bet dārga. Varbūt mēģini viņus iebarot. Lai priecājas tevi redzot. Tad arī tavam sunim tomēr drošāk, jo vismaz kāda daļa pozitīvu emociju tiem sargiem būs, netrakos tik ļoti kā tagad.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby magnola » 15 Nov 2013, 08:41

OrlandoSeaHorse wrote:
Maija_Dakota wrote:No savas puses uzceliet augstu necaurredzamu sētu.
Sēta ir tas labākais, bet dārga. Varbūt mēģini viņus iebarot. Lai priecājas tevi redzot. Tad arī tavam sunim tomēr drošāk, jo vismaz kāda daļa pozitīvu emociju tiem sargiem būs, netrakos tik ļoti kā tagad.

:par: manuprāt burvīgs ieteikums! Mēs ar kaimiņiem draudzējamies, es pat no sākuma speciāli palūdzu, lai kaimiņi padraudzējas ar manējo suni, lai suns viņus pazīst un neuztver kā svešiniekus. Mums ir arī palaimējis, ka kaimiņi dievina stafus, bieži ejam ciemos, ņemot mūsu mīluli līdzi :sirsninas2:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby kristinep » 15 Nov 2013, 08:48

Maija_Dakota wrote:No savas puses uzceliet augstu necaurredzamu sētu.


Protams, šis jau būtu ideālais variants, bet labas un drošas sētas ir ļoti dārgas + pa lielam man tomēr šķiet, ka drošība būtu jānodrošina niknā suņa saimniekam :neparliecinats:
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby kristinep » 15 Nov 2013, 08:53

magnola wrote:
OrlandoSeaHorse wrote:
Maija_Dakota wrote:No savas puses uzceliet augstu necaurredzamu sētu.
Sēta ir tas labākais, bet dārga. Varbūt mēģini viņus iebarot. Lai priecājas tevi redzot. Tad arī tavam sunim tomēr drošāk, jo vismaz kāda daļa pozitīvu emociju tiem sargiem būs, netrakos tik ļoti kā tagad.

:par: manuprāt burvīgs ieteikums! Mēs ar kaimiņiem draudzējamies, es pat no sākuma speciāli palūdzu, lai kaimiņi padraudzējas ar manējo suni, lai suns viņus pazīst un neuztver kā svešiniekus. Mums ir arī palaimējis, ka kaimiņi dievina stafus, bieži ejam ciemos, ņemot mūsu mīluli līdzi :sirsninas2:


Mums kaimiņš tāds savāds, tāpēc nekāda draudzēšanās nesanāks. Man ir viens princips, kuru cenšos nepārkāpt, man nepatīk, ja citi cilvēki dod kaut ko manam sunim, tāpēc svešam sunim neko nedodu no pārtikas, ja vien saimnieks nav tam piekritis.
Tas jaunais suns ir pazudis jau otro dienu :huh: ir palicis tikai vecais suns, kurš jau mazliet apradis pie mums + cienījamā vecuma dēļ vairs tā nevar paārdīties pie sētas.
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby fedelta » 20 Nov 2013, 15:32

Kāda situācija šobrīd? Ir kaut kas noticis uz labo pusi?
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby kristinep » 21 Nov 2013, 09:35

fedelta wrote:Kāda situācija šobrīd? Ir kaut kas noticis uz labo pusi?


Bija dažas dienas, kad saimnieks braukāja uz šo māju un suns, man šķiet, bija ielaists iekšā + redzēju saimnieku staigājam kopā ar suni, tik patīkams klusums bija...bet, protams, tagad jau atkal 2 dienas un suns tiek laists brīvgaitā visu dienu, ārdīšanās sākās jau ar mūsu durvju atvēršanu. Jāsagaida brīvdienas un jāmēģina dabūt to kaimiņu rokā. Vakardien gribēju pastaigāt pa ciemu, tas ir kaut kāds ārprāts, suņi skraida vaļā, ārpus savām sētām un liekās virsū ik uz stūra, dabūju stiept padusē savu franci un skriet uz mājām, ko kājas nes :lamajas:
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby Creme de la Creme » 21 Nov 2013, 10:48

Tiklīdz manāt ka suņi ir ārpus sētas, tā uzreiz zvaniet policijai (parasti par to atbild pašvaldības policija, ja tādas nav - tad uz valsts policiju). Vislabāk zvanīt caur 112, apskaidrot situāciju un lūgt lai savieno ar atblidīgo iestādi. Tad zvans automātiski tiks fiksēts (un ierakstīts) un persona otrā galā nevarēs ''atkratīties''.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby kristinep » 21 Nov 2013, 15:16

Creme de la Creme wrote:Tiklīdz manāt ka suņi ir ārpus sētas, tā uzreiz zvaniet policijai (parasti par to atbild pašvaldības policija, ja tādas nav - tad uz valsts policiju). Vislabāk zvanīt caur 112, apskaidrot situāciju un lūgt lai savieno ar atblidīgo iestādi. Tad zvans automātiski tiks fiksēts (un ierakstīts) un persona otrā galā nevarēs ''atkratīties''.


It kā jau tante uzreiz savāca suni, bet pārbīlis nenormāls, it īpaši, kad ārā ir tik tumšs, suns bija melns kā velns un pamanīt nevarēja, vismaz manai princesei bija starojoša siksniņa ap kaklu :smarzas:
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby Linda B. » 21 Nov 2013, 16:05

Jūtu jums līdzi.Man viens kaimiņš tur nenormālu kuci.Pie ķēdes gan,bet gadās,ka tiek vaļā,nu nenormāli agresīva pret citām kucēm.Reiz nākot no pastaigas,paldies Dievam,laikus pamanīju,ka kaimiņam ķēde ir,kaklasiksna ir,bet suņa nav.Savējās fiksi uz rokām un kādus 20m ar tām desām skrēju uz savu pagalmu,jo īsti neredzēju,kur tas suns ir.Stavēja pretī manai mājai un caur vārtapakšu kodās ar kaimiņu suni.Noveicās,ka mūs pamanīja tikai tad,kad es jau biju paspējusi ar degunu atbakstīt vārtus,jo nu tā paņemšana opā neko nebūtu devusi,pakaļas abām tā pat karājas man krietni zem jostas vietas.Knapi paspēju atlaist abas vaļā un aiztaisīt vārtus,kad sakās kross gar žogu ar mēģinājumiem no viņas puses,tam izkost cauri.Nu godīgi sakot baisi,iekšā gāju ar trīcošām rokām un kājām,pateiktdamās Dievam,ka es paspēju tikt pagalmā.Joprojām tā baisi iet pastaigās.Vispirms eju paskatīties cik droš tas suns izskatās šodien un tad domāju iet kaut kur vai neiet.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby kristinep » 23 Nov 2013, 11:06

Linda B. wrote:Jūtu jums līdzi.Man viens kaimiņš tur nenormālu kuci.Pie ķēdes gan,bet gadās,ka tiek vaļā,nu nenormāli agresīva pret citām kucēm.Reiz nākot no pastaigas,paldies Dievam,laikus pamanīju,ka kaimiņam ķēde ir,kaklasiksna ir,bet suņa nav.Savējās fiksi uz rokām un kādus 20m ar tām desām skrēju uz savu pagalmu,jo īsti neredzēju,kur tas suns ir.Stavēja pretī manai mājai un caur vārtapakšu kodās ar kaimiņu suni.Noveicās,ka mūs pamanīja tikai tad,kad es jau biju paspējusi ar degunu atbakstīt vārtus,jo nu tā paņemšana opā neko nebūtu devusi,pakaļas abām tā pat karājas man krietni zem jostas vietas.Knapi paspēju atlaist abas vaļā un aiztaisīt vārtus,kad sakās kross gar žogu ar mēģinājumiem no viņas puses,tam izkost cauri.Nu godīgi sakot baisi,iekšā gāju ar trīcošām rokām un kājām,pateiktdamās Dievam,ka es paspēju tikt pagalmā.Joprojām tā baisi iet pastaigās.Vispirms eju paskatīties cik droš tas suns izskatās šodien un tad domāju iet kaut kur vai neiet.


Tur jau tā lieta, ka kaimiņu suns arī ir ne tas mazākais kalibrs, kā nekā Maskavas sargsuns, un mana rokās turēšana neko nelīdzētu. Mana jaunākā taktika - ejot ārā, vispirms izdomāt iespējamo rīcības variantu, kurai sētai savu suni pārlikt pāri, ja nu kas. Šādos brīžos tik tiešām vairāk domāju par savu pekaini...
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby fedelta » 22 Dec 2013, 23:29

Kā Jums iet, ir kādi panākumi un kaut kas mainījies?
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kaimiņa SARGsuņi

Postby kristinep » 23 Dec 2013, 12:29

fedelta wrote:Kā Jums iet, ir kādi panākumi un kaut kas mainījies?

Diemžēl nekas nav mainījies un viss iet tikai uz slikto pusi. Dzīvesbiedrs bija runājis, diemžēl bez manas klātbūtnes, ar kaimņiem un kaimiņi bija izbrīnīti,ka suns rejot un liekoties sētā iekšā un patiešām,kad saimnieks bija blakus, ne skaņa neiznāca no suņa. Teuca,lai zvanam,kad suns liekās sētā iekšā,es tā pēc tam padomàju,kāda tad tam jēga? Līmēs manu suni pa gabaliem kopā? Tagad paliek arvien trakāk, francis jau iedzīts paniskās bailēs,kad aicinu iziet ārā, trīc un bēg no manis, tajā mājas pusē,kur lielie suņi aiz sētas vispār vairs negrib iet. Tagad ejam ārpus mūsu teritorijas un pēc iespējas tālāk no viņiem, tikai tad mans nabags var izdarīt savas darīšanas. Tagad mēģinu filmēt visu un vācu pierādījumus,ka mēs savā teritorijā esam apdraudēti. Skumji...
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

Next

Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests