Kucēns sargā ēdienu no bērna

Dogs Teaching

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby jeerime » 26 Jun 2013, 10:45

a man kaa veesturniecei :)....
mums katram ir staastinsh azotee - a manai vecmammai suns visu muuzhu pie kjeedes un nekas... a vinsh eeda tikai putras un kartupeljus un nodziivoja 100 gadus... tas - ka juusu kuceeniem nekad taadas probleemas nav bijushas.. bet sheit tachu cilveeks skaidri un gaishi uzraxta kaada ir probleema...
noveerojams - suns kursh radis ka eediens vislaik ir pieejams - eedienu neciena...
p.s.. suns ir reflexu buutne.. ja veido reflexu grauzt grauziis ar... ja neveido .. negrauziis..domaajiet pashi jums vajag lai suns grauzh vai nevajag :)
jeerime
Baby
Baby
 
Posts: 24
Joined: 18 May 2010, 07:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby ceturtdiena6 » 26 Jun 2013, 10:53

jeerime wrote:noveerojams - suns kursh radis ka eediens vislaik ir pieejams - eedienu neciena...


Nevaru nepiekrist. Mūsu suns laukos, kuram ēdiens ir pieejams visu laiku nekad ''nestrādās'' un neuzskatīs ēdienu par kādu atalgojumu, bet iepriekšējais VAS, kurš nu jau citos medību laukos - kurš barību saņēma tikai kad bija to nopelnījis, attiecīgi katru dienu bija jāstrādā, lai dabūtu savu gaļas putru vai kādu našķi - un viņš arī nopietni attiecās pret to ēdienu, noslēpa vēlākam laikam un to rakumu arī atrada un tā visu mūžu.
Tagadējā sīkā arī ēdienu ne pārāk novērtē, bet viņai nekādi nelieko to barību pelnīt. Bļodiņa ar sauso stāv visu dienu, tikai dabīgais - gaļas, rīsu, zivju putras tiek apēstas uzreiz.
User avatar
ceturtdiena6
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 13 Jun 2013, 09:24

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby Linda B. » 26 Jun 2013, 11:27

ceturtdiena6 wrote:
Creme de la Creme wrote:Lai cik arī reklāmas nebūtu daiļrunīgas, bet nav labāka zobu tīrāmā par kaulu!


Bet tas zobs paliek balts, jo graužot nodilst virsējā netīrā kārtiņa, līdz ar to zobs pēc katra kaula paliek arvien plānāks un vājāks un vecumdienās sunim vienkārši vairs zobu mutē nepaliek. Vai tad tā nav?

Pilnīgas muļķības.Man ir suns,kuru saņēmu badinātu un ar nodilušiem visiem priekšzobiem un visiem 4 ilkņiem.Sākotnēji tā nodilusī vieta bija netīri brūna.Nezinu,ko tas suns tur bija grauzis,laikam jau kādu metālu(kas šķiet loģiski,jo bija mazasinība,varbūt tādejādi centās uzņemt dzelzi),bet no kauliem nekas nedilst jau 9 mēnešus kopš dzīvo pie manis.Tagad vismaz tās nodilušās vietas ir baltas,nevis brūnas.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby Creme de la Creme » 26 Jun 2013, 12:19

jeerime wrote:a man kaa veesturniecei :)....
mums katram ir staastinsh azotee - a manai vecmammai suns visu muuzhu pie kjeedes un nekas... a vinsh eeda tikai putras un kartupeljus un nodziivoja 100 gadus... tas - ka juusu kuceeniem nekad taadas probleemas nav bijushas.. bet sheit tachu cilveeks skaidri un gaishi uzraxta kaada ir probleema...
noveerojams - suns kursh radis ka eediens vislaik ir pieejams - eedienu neciena...
p.s.. suns ir reflexu buutne.. ja veido reflexu grauzt grauziis ar... ja neveido .. negrauziis..domaajiet pashi jums vajag lai suns grauzh vai nevajag :)

Man vajag to, lai suns ir suns. Lai tas bauda dzīvi, ir priecīgs un apmierināts, lai tam saglabājas šķirnei nepieciešamās rakstrura iezīmes.
Kāpēc es uzsvēru par tiem kucēniem? Tāpēc ka šāda rūkšana pie barības bļodas bieži novērota tieši tiem kucēniem, kas jau no mazotnes raduši ''izkarot'' ēdienu (precāk - to izcīnīt sīvā konkurencē starp citiem kucēniem). Arī pieaugot tie turpina ''sargāt'' savu bļodu, pat ja vēders ir pilns un barība visu laiku pieejama. ''Uzbraucieni'' laikam te būs nevietā.
Ir jāizprot šādas uzvedības iemesls, tikai tad var meklēt risinājumu! Un autore jau rakstīja ka suns iesākumā barību sargāja no kaķa, tad sāka sargāt no bērna. Bērna nelaišana klāt šo situāciju neatrsisinās. Suns tik un tā sargās barību...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby jeerime » 26 Jun 2013, 12:58

" Man vajag to, lai suns ir suns. Lai tas bauda dzīvi, ir priecīgs un apmierināts, lai tam saglabājas šķirnei nepieciešamās rakstrura iezīmes. "

man potams gribas pavaicaat kaads kaulu graushanai ir sakars ar shkjirnei raxturiigaam iipashiibaam bet nu labi.... negribas izprovoceet konfliktu...

"Kāpēc es uzsvēru par tiem kucēniem? Tāpēc ka šāda rūkšana pie barības bļodas bieži novērota tieši tiem kucēniem, kas jau no mazotnes raduši ''izkarot'' ēdienu (precāk - to izcīnīt sīvā konkurencē starp citiem kucēniem). Arī pieaugot tie turpina ''sargāt'' savu bļodu, pat ja vēders ir pilns un barība visu laiku pieejama. ''Uzbraucieni'' laikam te būs nevietā. "

OK es izlikshos ka neko nedzirdeeju par uzbraucieniem.... paarnesam situaaciju dabaa.... vilks atnes eedienu (taatd pirmaam kaartaam eediens nav vislaik midzenii)... vilks ir ieguldiijis puules lai eedienu dabuutu ( vinsh to ir nopelniijis)... ja vilceens zin ka naakamaa eedinereize buus figvinjzin kad.. kaads buutu logjiskaakais celsh nodroshinaaties ar paartiku... pareizi.. jo vairaak es apeediishu jo vairaak man buus veedera (tajaa briidi neviens par augstaam mateerijaam tas ir skatieniem ruukshnanaam neaizraujas.. katrs rij cik var... BET ja es vairaak nevaru iebaazt veederaa ir gluzhi logjiski bariibu sargaat no citiem vilceeniem (bara locekljiem)... jautaajums vai vilceens speetu nosargaat bariibu no vilka? vai speetu nosargaat no vilceena kas ir fiziski speeciigaaks? kaada buutu riiiciiba pret fiziski vaajaaku vilceenu kursh gribeetu pieliist pie eedamaa?

" Ir jāizprot šādas uzvedības iemesls, tikai tad var meklēt risinājumu! Un autore jau rakstīja ka suns iesākumā barību sargāja no kaķa, tad sāka sargāt no bērna. Bērna nelaišana klāt šo situāciju neatrsisinās. Suns tik un tā sargās barību..."

logjiski jo baraa loceklji savu hierarhiju izkaarto peec "stipruma" jautaajums - kaadu vietu baraa ienjem meita?? un kakjis??? ja cilveeks grib situaaciju risinaat tad vinsh risinaas.. ja negrib risinaat.... situaaciju vajag menedzheet... es nesaprotu kaadus uzvediibas ieemeslus juus veel gribat samekleet... nepareiza meenes faaze... meitai nepareizas kraases zekjes kaajaas?
p.s. liriska atkaape no manis personiigi
sunim ir vienalga pavadinjas kraasa.. dekjiitis vai bumbinja ar zvaninju vai svilpiiti... vinjam ir vienalga vai eediens ir bljodaa vai nobeerts zemee..vinjam ir vienaldziiga sajuuta ka cilveeks vinju miil.... vinjam ir vienalga vai vinju mazga kljemee un iepuuderee bet vinjam nav vienalga kaada ir sunja vieta baraa... kas sunim ir atljauts un kas aizliegts... visvairaak man derdz ka cilveeks chakaree sunim smadzenes..
jeerime
Baby
Baby
 
Posts: 24
Joined: 18 May 2010, 07:37

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby ash » 26 Jun 2013, 13:14

pilnīgas muļķības - kaulu došana veicinot graušanas refleksu! :akes:

vispār jau vilks atnestu to medījumu ar visu ādu un kauliem un vilcēni tos kaulus aizrautīgi grauztu, tādējādi tīrot zobus un trenējot žokļus - visai noderīgas lietas, lai izdzīvotu brīvā dabā.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby Creme de la Creme » 26 Jun 2013, 13:17

Manuprāt suns jau tik tālu ir aizgājis no vilka, ka te pat nav vērts meklēt līdzības...
Cilvēks jau vēlas risināt šo situāciju, tāpēc arī runā par problēmu! Nevar tik strikti noteikt kas ir labs un kas slikts. Katra situācija ir stipri individuāla. Varbūt man ''putni galvā'', bet es katru suni uztveru kā personību kurai vajadzīga individuāla pieeja.
Un ja runājam par atkāpēm - mūsu Lakijs izvēlēsies spēlēties ar sarkanas krāsas bumbiņu, ja būs dota izvēle...tas tā... :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby Creme de la Creme » 26 Jun 2013, 13:28

Es visu laiku domāju ka suņi (tieši tāpat kā cilvēki) jau piedzims ar graušanas refleksu.
Man visi suņi dzīvo vienādos apstākļos. 3 no viņiem grauž kokus, bet 2 nē. Nedomāju ka kaulu došanai/nedošanai te kāda nozīme. Kucēni sāk grauzt mantas/kokus jau tad, kad zobu vēl nav! Ja es noņemtu visus graužamos priekšmetus, vai tad izaugtu suņi kas neko negrauž? Diez vai, jo arī ārā tie visu laiku atrod kaut ko graužamu (sākot no resnākiem zāles stiebriem un čiekuriem, beidzot ar stārķa sanestiem zariem). Tad jau kucēni jātur sētiņā. Bet, ak vai - tad tie sāk grauz sētiņu...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby zaniitee9 » 27 Jun 2013, 15:01

Par graušanu- suns pie kaula tika tad, kad sāka grauzt galda kājas un pagalmā visiem košumkrumiem apakšējos zarus. Par cik dzīojam īrētā mājā, nevaru atļauties ļaut sunim bojāt mēbeles un nedarītu arī to savā mājā. Iegādājām speciālu pūšamo, lai sunim vairs galda kājas negaršotu, bet tad viņa pārgāja uz manām čībām, kājslauķi, meitas mantām utt. Tad nu Greisija tika pie kaula. Parasti viņa grauž speciālos kaulus no zoo veikala, nezinu, kā viņus sauc, bet nav īstie kauli, tādas kā cietas kārtas sapresētas.Reizēm nopērku kādu kaltētu īstu kaulu, jēlos lielos vairs nedodu.
Un Greisija zin, ka pagalmā ir viņas kauls, kad sagribas grauzt, paprasās man laukā un dodas tieši pie sava kaula. Apnīk, prasās atkal iekšā.
Kopš tika pie kaula, mājās vairs negrauž, krūmus tik pa reizei pagaršo. Ta ka abas esam apmierinātas.
To, ka ir problēma, es labi apzinos, tāpēc jau šeit ir šī diskusija, jo domāju un cenšos risināt situāciju. Diemžēl reali bija tikai daži padomi- sunim vairs ēdienu neturu visu dienu, bļoda ir tikai ēdienreizēs, meita dod sunim ēst, lai saprot, ka viņa ir ta kas dod, nevis ņem nost un nav ko sargāt.
Noskatījos arī video, atradu vairākus par barību, bet es īsti nespēju no viņiem ko iemācīties. Skatījos uz to vīrieti un apbrīnoju viņu, bet viņš jau tika galā ar to sajūtu līmenī, nekādas darbības no kā mācīties nebija.
Katrā ziņa, labi jaunumi ir tie, ka rūkusi uz meitu vairs nav, bet droši v ēl nejūtos, jo ar baltu aci nopēta gan, kad iet garām ēšanas laikā. Esmu sameklējusi suņu apmācības nodarbības, bet tagad grupa ir nokomplektēta un nodarbības sākušās, tā ka būs jāpagaida, kad sāksies nākamās un tad iesim mācīties. Par trenneri saņēmu ļoti labas atsauksmes, visi saka, ka ļoti apdāvināts un ļoti labi jūt katru suni, ta ka domāju, ka tur arī radīsim risinājumu mūsu problēmām :)

Jeerime , es sapratu no Tevis, ka ar mani un manu suni viss ir galīgi...greizi. Bara vadoņa viņai nav, ēšanas režīma viņai nav, kaulus dodu grauzt, meitu mācu nepareizi attiekties pret suni, tāpec noteikti tiks sakosta un tā tālāk un tā joprojām. Bet nevienu padomu, ko darīt, ta arī neizlobīju. Tad nu Tavs teksts pēc tādiem uzbraucieniem vien izklausās, bet galīgi nevietā. Pati taču šeit savu problēmu Tev darīju zināmu, tātad nav ta, ka es neko nedaru un man viss vienalga. Visi cilveki uzreiz nepiedzimst ar dāvanu suni izprast intuitīvi, tiem ir jāmācās un es mācos. Un, ja palaidi garam. tad rakstīju, ka mani suns respektē, nekad nav rūcis, ēdienub varu no mutes izņemt, kad ir paņēmusi ko neatļautu uz ielas vai mājās, zobus varu apskatīt, varu likt attāt savu gultu, mūsu gultu, vienvārdsakot, man pakļaujas un respektē, uz piesaukšanu atsaucas ( ne jau vienmer ideāli uzreiz, bet vēl jau arī tomēr kucēns) ta ka sunim barvedis ir, nav tik traka ta dzīve suņu meitenei :dejosuns:
zaniitee9
Baby
Baby
 
Posts: 13
Joined: 03 Dec 2012, 19:43

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby Creme de la Creme » 27 Jun 2013, 18:28

Neķer kreņķi!
Galvenais ka situācija tiek risināta un, cik noprotu, viss iet uz labo pusi! :labipadarits:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby NARDICUM » 28 Jun 2013, 06:48

Kā vidusāziešu un jagdterjeru audzētāja un 3 takšu saimniece varu tikai piekrist Creme de la Creme ! :roze:
Turklāt, ja ēdiens netiek uzskatīts par deficītu (visu laiku ir pieejams un nav jānopelna), tad kāda gan jēga to sargāt? 8-)
Kāpēc es uzsvēru par tiem kucēniem? Tāpēc ka šāda rūkšana pie barības bļodas bieži novērota tieši tiem kucēniem, kas jau no mazotnes raduši ''izkarot'' ēdienu (precāk - to izcīnīt sīvā konkurencē starp citiem kucēniem)

Jā! Bet šī problēma sākas daudz agrāk- zīžot mammu un karojot par pupu. Jo lielāks metiens, jo lielāka varbūtība, ka kucēns sargās ēdienu jau pieaudzis.
paarnesam situaaciju dabaa.... vilks atnes eedienu (taatd pirmaam kaartaam eediens nav vislaik midzenii)...

Vilka midzeni dabā neesmu redzējusi, bet lapsu alas (arī it kā suns) - pa pilnam, kas tur tikai nemētājas apkārt!
Jā, un dabā vilkam savs ēdiens IR jāsargā, tur drīkst rūkt uz vājāko, un ja nesaprot- dabo bietē! Mēs tak negribam, lai suns rūc uz bērnu?
Un ja runājam par atkāpēm - mūsu Lakijs izvēlēsies spēlēties ar sarkanas krāsas bumbiņu, ja būs dota izvēle...tas tā...

Lipsis ir izvēlējies ēst no zemes... zupu tā ēst viņam nesanāk (mēģinājis ir), bet sauso uzreiz izber zemē un ēd. :kanepe:
Un sunim nav vienalga, vai viņu mazgā! Viņam par to ir savi uzskati- izvārtās maitā un staigā laimīgs :kanepe:
Mans jaunais puika, ja uzliek sarkanu siksniņu, staigā lepns un visiem parāda, ja siksniņa ir melna, lepns nav :kanepe:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby Creme de la Creme » 28 Jun 2013, 09:00

Vai, ar siksniņu mums līdzīgi. Lakijam ir tāda ādas siksna ar takšiem virsū. Kad to uzliekam, tad staigā galvu pacēlis. Kad citu - nav apmierināts...
Nu jā, par tiem kucēniem es tā jau biju domājusi - kad jācīnās jau no dzimšanas. Sākumā par pupu, vēlāk par gaļas gabalu un barības graudiņu.
Vai, vakar savējām sīcēm pirmo reizi devu jēlu gaļu strēmelītēs (mums jau teju 2 mēneši, zobeļi jau sanākuši...). Un pat tad nerūca. Tikai apkošļāja manus pirkstus :kanepe: Bet viena sēdēja un ilgi laizīja gabaliņu, tad izdomāja to pažļambāt, tad to viņai kāds cits kucēns atņēma. Sēdēja bēdīgu ģīmi un skatījās uz mani. :jautri:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby ash » 28 Jun 2013, 10:55

zaniitee9 - vai meita kucēnu baro no bļodiņas? vai dod no rokas? ja barojiet ar sauso - lai dod no rokas. :) pie viena - variet pamācīt acu kontaktu! ;)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby zaniitee9 » 28 Jun 2013, 13:04

Pieļauju, ka varbūt arī bija pie audzētājas cīnijusies par ēdienu, jo viņiem tur takšu daudz, nezinu īsti. Ēdelīga katrā ziņā, ir jau no pirmās dienas, kopš ienāca mūsu mājās. Tad varbūt tā sargāšana tā neizpaudās, jo neviens viņas ēdienu neaiztika, pēc laika tik kaķis sāka našķoties.
Patiesībā ir tā, ka viņa vairak uztraucas par ēdienu, kurš viņai garšo. Pie sausās barības ir mierīga, kad dabū jēlu gaļu, kura nenormāli garšo, vai kādu putru, kura arī iet pie sirds, tad rij nenormāli un ir nervoza. Ja nebūtu tāda rīma, tad dotu ēst cik grib, lai saprot, ka vienmēr ir gana un nav jāstreso, bet, par cik takšiem ir nosliece un pārēšanos, tad neriskeju, jo bail par veselību :(

ash , meita baro no bļodiņas. es sagatvoju ēdienu, viņa pasauc un iedod. Mums redz ar to sauso pārtiku neiet, neēd sausu, jāmaisa ar kko kopā un tad sanāk biezputra, grūti iedot. Bet, paldies par ieteikumu, šis noderēs. Kad būs kas rokā ņemams ēdams, piem., gaļas gabaliņi, tad teikšu dot no rokas.
Pastaigas laikā apmācam sunīti paklausībā ar gardumu palīdzību, tad pēdējā laikā tā ari darījām, ka, piem., stāvam ar meitu blakus un es saucu Greisiju un viņa dod kārumu, abas samīļojam. Mājās arī viņa māca Greisiju sēdēt un gulēt un tad atalgo ar kārumiem. Nu jau jūtu, ka ir abām labāks kontakts :)
zaniitee9
Baby
Baby
 
Posts: 13
Joined: 03 Dec 2012, 19:43

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby ash » 28 Jun 2013, 13:19

manam izteikti medīgajam terjeram jau no bērnības vairāk interesēja visa pārējā pasaule un saimnieks pēc tam. tāpēc, lai uzlabotu sadarbību, piestrādājām pie acu kontakta - paņēmu plaukstā kādu kārumu un pastiepu to pretī sunim. sākumā viņš izmisīgi centās tikt pie garduma, bet to varēja saņemt tikai paskatoties man acīs - tas ir - novēršoties no kāruma. pareizu uzvedību marķēju ar klikeri. tā iemācīju suni koncentrēties uz mani. :) diemžēl mans dēls vēl ir pārāk mazs lai prastu šo izpildīt.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby ingucel » 28 Jun 2013, 15:02

zaniitee9 wrote:Noskatījos arī video, atradu vairākus par barību, bet es īsti nespēju no viņiem ko iemācīties. Skatījos uz to vīrieti un apbrīnoju viņu, bet viņš jau tika galā ar to sajūtu līmenī, nekādas darbības no kā mācīties nebija.

Bij gan darbības...viņš ar kājām atņēma graužamkaulu, vienkārši piegāja un uzkāpa uz kaula, pilnīgi ignorējot suņa agresiju. Kājās gan bij normāli zābaki nevis čībiņas. Sunim nekas cits neatlika kā padoties un atkāpties. Tātad cilvēks guva virsroku. Svarīgi ir neatkapties no iesāktā- nekādā gadījumā neatdot kaulu kad suns izrāda agresiju. Kad suns atkāpās un nomierinājās, viņš atkal atdeva sunim kaulu, pēc kā atkal atkārtoja iepriekšējās darbības. Neatceros cik reizes bija jāatkārto viss, bet drīz suns neprotestēja, kad kauls tika atņemts. Šāda veida apmācību esmu redzējusi arī citos video, kaula vietā var būt arī barības bļodiņa. Ar barības bļodiņu varbūt ir vieglāk, jo vieglāk ar kāju atņemt sunim- vienkārši bīdot pa grīdu. Nezinu tik vai 5gadīgs berns to var izdarīt. Fiziski noteikti ka var, ja kājās uzvelk biezākus apavus un pieaugušais no malas komentē ko darīt.
Mans uzskats ir tāds- vienalga cik suns ir paēdis, cik bieži ēd, viņš nedrīks protestēt, ja cilvēks atņem ēdamo. Vēl es mēģinātu šādi- iedotu kucēnam gaļu un, lai meita iet klāt. Brīdī kad kucens sāk radīt baltu aci(nevajag gaidīt kad jau rūks) teiktu NĒ vai citu aizlieguma komandu, ja kucēns turpina nevēlamās darbības vai pat sākas rūkšana, tad nogāž kucēnu uz sāna, turot pirkstus pie kakla(iedomājies, ka tavi pirksti ir zobi), tur tik ilgi kamēr kucēns ir pilnībā atbrīvojies guļot uz sāna, tad noņem roku no kakla. Ar šādu darbību, tu parādi, ka esi galvenā un tevi ir jāklausa.
Ja netiksiet paši galā, gan jau skoliņā dos kādu padomu. Dodiet ziņu kā jums veicās, varbūt kādam citam arī noderēs jūsu pieredze.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby zaniitee9 » 28 Jun 2013, 21:51

ingucel , paldies par padomiem! Jā, tur bija gan par tam kājām, bet es nemaz tā nepieķēru to, jo paši jau vai paņemt nost. Ja vēl būs rūkšanas gadījums, tad izmēģināšu ar meitu. Es domāju, ka vajadzētu sanākt, jo meita pietiekami gara, salīdzinot ar suni un gumijnieki ar mums ir :)

Pie vienas diskusijas pajautāšu kā jūs rīkotos. Stinger pastaigu laikā sākusi spītēties. Piem., ja kko dikti interesantu saosta, tad ietiepjas un noguļas zemē un nenāk, kamēr nav izostijusies. Es parasti pasaucu, ja neseko, parauju stingrāk pavadu un tad aicinu pie sevis ar kārumu, tā novēršot uzmanību. Tad dodamies tālāk.
Vai daru pareizi un jāgaida tik, kad paaugsies un klausīs kartigak? Man dikti patīk, ka jau pieauguši suni iet blakus saimniekam, neko neosta uz zemes un pie katra koka nevelk klāt. Manai freilenei deguns zemē un katrs zāles kušķis pievilina :D
zaniitee9
Baby
Baby
 
Posts: 13
Joined: 03 Dec 2012, 19:43

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby Creme de la Creme » 29 Jun 2013, 08:34

Kāpēc tā notiek? Ļoti vienkārši - taksis :kanepe: Pastaigu laikā as ļauju izostīties. Tai pat laikā palēnām jāsāk mācīt paklausība. Vislabāk to būs darīt skoliņā. Tur arī ierādīs kā tas pareizi izdarāms. Pašlaik nav iemesla satraukumam, lai suncis aug un bauda dzīvi!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby zaniitee9 » 29 Jun 2013, 11:26

Creme de la Creme » ,man jau bija aizdomas, ka tas tā taksim ir :D Musu rajonā dzīvo jau pieaudzis takšu puika, cik pastaigās esmu redzējusi, tad joprojām deguns zemē :D
zaniitee9
Baby
Baby
 
Posts: 13
Joined: 03 Dec 2012, 19:43

Re: Kucēns sargā ēdienu no bērna

Postby ingucel » 29 Jun 2013, 12:28

Pareizi dari! Ja suns ignorē tevi un neatsaucās, tad stingrāks rāviens aiz pavadas un turpini iet(tas nekas, ja suns pretosies, nepadodies, tu esi galvena un nosaki kad iesiet un kad apstāsieties). Ja pieļaus, ka jau tagad suns var neatsaukties uz komantu un turpināt savas darīšanas, tad vēlāk tas izveidosies jau kā pieradums jeb normāla parādība....nu kāpēc iet pie saimnieka, ja var paostīties un neklausīt.
Es daru tā- mums ir stingra komanda ,,blakus,,. Tad abas sunes iet man pie kreisās kājas (to jums iemācīs skoliņā). Raušanās vai apstāšanās nav atļauta. Kad ir piemērota vieta, noņemu pavadu vai vienkārši atlaižu pavadu visā garumā un ar komandu ,,brīvi,, ļauju sunēm iet pa zāli, ostīties vai nokārtot dabiskās vajadzības. Nav jau svarīgi kāda škirne, sunim šā vai tā ir jāklausa saimnieks. Cita lieta cik katrai šķirnei nepieciešama viziskā un garīgā slodze. Taksītim kā medību sunim noteikti nepieciešama lielāka slodze nekā piem. kādam dekoratīvajam sunītim. Tas arī ir ļoti svarīgi. Ja sunim nav kur izlikt enerģiju, viņš sāk nevēlami uzvesties.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

PreviousNext

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests