Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Dogs Teaching

Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby Enni » 21 Mar 2013, 09:08

Diena laba visiem! Nu ir mans pacietības mērs tuvu galam :(! 1.5 gadus atpakaļ man mājā (tas ir, dzīvoklī) ienāca jauns ģimenes draugs - liels un mīļs jauktenis. Ir bijuši arī agrāk suņi gan man, gan arī vīra vecākiem, arī pašiem ģimenē iepriekšējais suns nodzīvoja ilgu un pieklājīgu mūžu,'tāpēc noteikti neesam "iesācēji". Bet tādu mājas demolētāju nezinu, kurš piedzīvojis! Postījumi: noēsts linolejs (3x... tagad ir vietas, kur vienkārši nokrāsots betons), noēsts (zobi+nagi) skapis, 3 durvis uz istabām, 2 skapja durvis, stenderes-pats pa sevi, drēbes, tupeles pat neierēķinu (tie ir mazvērtīgie zaudējumi), tualetē sifons, tualetes vāks, paklājs... ai, es pat visu nespēju uzskaitīt!!! Sienām nodīrātas tapetes :( Bijām suņu skolā - pakļaujas dresūrai, pilda komandas. Bet, kad paliek VIENS - totāls protests. Ir mēģināts, pirms atstāšanas, viņu nodarbināt ar pastaigām... nelīdz :( Enerģijas papilnam. Bārieni nelīdz. Suņa īpašības - ļoti gudrs, mīļš bučmūlis. Esam arī viņu palutinājuši (varbūt pa daudz?). Puika ir nu ļoti augstās domās par sevi. Bet, ko darīt - nezinu :( Iestājas pilnīga bezspēcība. Esam pie pārliecības, ka, ja suni paņēmām, tad jārūpējas, lai kas tur vai notiek... mūsu ģimenes loceklis taču. Bet nu šitā es nezinu, kur mēs nonāksim. Un tā jau 1.5 gadus. Un rimties nekas nerimstas. Kauns kādu aicināt ciemos - jo izskatās pēc bomžatņika. Cik esam ko labojuši - pēc kāda laika viss atkal driskās :( Lūdzu, lūdzu, vai ir kādam kāds ieteikums?
Enni
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 21 Mar 2013, 08:55

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby čība » 21 Mar 2013, 09:29

Kāpēc Jūs sev sagādājiet tādas problēmas :jaut: Ir pavisam vienkāršs risinājums - būris.
Ja sunim ir normālas pastaigas, tad pārējā laikā nav ko izklaidēties. Ir suņi, kuri ir "hroniski demolētāji". Neredzu problēmu uz prombūtnes laiku suni atstāt būrī. Būris nav sods. Būris ir vieta, kur sagaidīt mājās saimnieku. Un tā tak ir labāk - atnākt, izlaist suni no būra - suns priecīgs, saimnieks priecīgs. Nevis skatīties, ko tas huligāns šoreiz sadarījis...
Labs metāla būris būs padārgs, bet domāju, ka nevar salīdzināt to ar remonta izmaksām.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby Enni » 21 Mar 2013, 09:37

čība wrote:Kāpēc Jūs sev sagādājiet tādas problēmas :jaut: Ir pavisam vienkāršs risinājums - būris.
Ja sunim ir normālas pastaigas, tad pārējā laikā nav ko izklaidēties. Ir suņi, kuri ir "hroniski demolētāji". Neredzu problēmu uz prombūtnes laiku suni atstāt būrī. Būris nav sods. Būris ir vieta, kur sagaidīt mājās saimnieku. Un tā tak ir labāk - atnākt, izlaist suni no būra - suns priecīgs, saimnieks priecīgs. Nevis skatīties, ko tas huligāns šoreiz sadarījis...
Labs metāla būris būs padārgs, bet domāju, ka nevar salīdzināt to ar remonta izmaksām.


Es ar prieku viņu tupinātu būrī - bet tāda izmēra būra vienkārši nav, jo suns ir ļoti liels! Ja pat būtu tāds būris, tad man vajadzētu vienu istabu atvēlēt tikai būrim :(
Enni
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 21 Mar 2013, 08:55

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby ruu » 21 Mar 2013, 09:55

Ja ir iespējams, varat atvēlēt vienu telpu, kurā suni pa dienu atstāt un lai viņš tur izpaužas :) Alternatīva būrim, un manā gadījumā tā ļoti labi strādā - metāla manēža līdīga kā šajā attēlā
Image
Tās malas ir atvienojamas un savienojamas, pēc vajadzības var uztaisīt vienu garu žogu, vai izmantot paneļus katru atsevišķi norobežojot kaut kādas zonas. Protams, šādu manēžu nevar īsti izmantot lai iesēdinātu tur suni, jo viņš ar visu sētiņu vienkārši pārvietojas pa istabu :D

Un šeit ir labs risinājums kurpju uzglabāšanai http://suni.lv/viewtopic.php?f=13&t=4464&p=167587#p167587 :kanepe:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby Enni » 21 Mar 2013, 10:02

ruu, Tu neticēsi... sava suņa ķepu nospiedumus es atradu arī pie griestiem! Viņš takš man zvana kasti noplēsa, kura tur augšā bija pieskrūvēta! Galvenais bija noplēst, tālāk pat negrauza...

Atklāti sakot tiešām sāku štukot, ka varbūt var pasūtīt liela izmēra būri... paskatījos netā, kur arī lieliem suņiem ir pieklājīga paskata redeļu telpa :neparliecinats:
Enni
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 21 Mar 2013, 08:55

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby OrlandoSeaHorse » 21 Mar 2013, 10:18

Protams, ka būris. Pat ja pie metinātāja jāpasūta, tomēr lētāk, nekā katru dienu totāli atjaunot visu dzīvokli. Būrī sedziņas, spilventiņus (saplucinās, bet nekas), mantiņas, ūdeni (pie redelēm piestiprināmā trauciņā, lai neizgāž). Ieslēgt radio, lai sunim nav tik vientulīgi, kas zin, ja nevarēs demolēt, var sākt gaudot. Pie būra radiniet pakāpeniski, arī kad visi mājās, lai suns var iet brīvi būrī atpūsties savā "drošajā alā" un nedomā, ka tas ir cietums.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby pixy » 21 Mar 2013, 10:19

Enni wrote:Es ar prieku viņu tupinātu būrī - bet tāda izmēra būra vienkārši nav, jo suns ir ļoti liels!
Neticu. Esmu redzējusi izstādē īru vilku smuki izstiepušos guļam būrī. Un tas būris nebija istabas izmērā. Nē, nu varbūt, ja istabiņa ir nenormāli maza... Aizbrauc 30.vai 31.martā uz Ķīpsalu uz izstādi - tur noteikti būs piedāvājumā metāla būri. Paskaties, varbūt tomēr kāds der. Ja suns ir pietiekami noskrējies, viņam nav vajadzīgs būris, kurā var dancot. Augstumā, lai var piecelties un lai var izstiepties un apgriezties.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby Enni » 21 Mar 2013, 10:25

pixy wrote:Esmu redzējusi izstādē īru vilku smuki izstiepušos guļam būrī. Un tas būris nebija istabas izmērā. Nē, nu varbūt, ja istabiņa ir nenormāli maza... Aizbrauc 30.vai 31.martā uz Ķīpsalu uz izstādi - tur noteikti būs piedāvājumā metāla būri. Paskaties, varbūt tomēr kāds der. Ja suns ir pietiekami noskrējies, viņam nav vajadzīgs būris, kurā var dancot. Augstumā, lai var piecelties un lai var izstiepties un apgriezties.


Tā ir laba doma-Ķīpsala! Vai kādam ir vēl kādi kontakti, norādes, kur tādus būrus var uztaisīt pēc pasūtījuma? Nupat arī vīram pateicu... viņš ar domīgs palika... reāli sajutu kaut kādu cerības staru! Nezinu, līdz šim mēs abi pilnībā šo domu bijām kancelējuši, jo uzskatījām, ka būri der tikai mazajiem rezgaļiem...
Enni
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 21 Mar 2013, 08:55

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby wolf-eyes » 21 Mar 2013, 13:47

Enni wrote:
pixy wrote:Esmu redzējusi izstādē īru vilku smuki izstiepušos guļam būrī. Un tas būris nebija istabas izmērā. Nē, nu varbūt, ja istabiņa ir nenormāli maza... Aizbrauc 30.vai 31.martā uz Ķīpsalu uz izstādi - tur noteikti būs piedāvājumā metāla būri. Paskaties, varbūt tomēr kāds der. Ja suns ir pietiekami noskrējies, viņam nav vajadzīgs būris, kurā var dancot. Augstumā, lai var piecelties un lai var izstiepties un apgriezties.


Tā ir laba doma-Ķīpsala! Vai kādam ir vēl kādi kontakti, norādes, kur tādus būrus var uztaisīt pēc pasūtījuma? Nupat arī vīram pateicu... viņš ar domīgs palika... reāli sajutu kaut kādu cerības staru! Nezinu, līdz šim mēs abi pilnībā šo domu bijām kancelējuši, jo uzskatījām, ka būri der tikai mazajiem rezgaļiem...

Domāju, ka pasūtītie būri varētu būt ļooti dārgi, lai gan varbūt ne visiem (man, piemēram, pat 100ls par būri jau skaitās ļoti liela nauda)
Tāpat kā mēs voljērus zvēriem taisījām paši saviem spēkiem un paši pirkām arī materiālus, tad man bija doma arī būri uztaisīt, vienīgi izdevās atrast lietotu par lētu cenu vajadzīgajā izmērā (man gan nevajadzēja vēl lielāku par maksimālo) respektīvi man maksimālā izmēra būri izdevās nopirkt par 25 ls.

http://www.ss.lv/msg/lv/construction/ma ... jgjgb.html
Lūk, var nopirkt 5mm (biezāko no visiem) paneli un iedot metinātājam, lai sagriež un sametina.
Protams, jāparēķina, vai tiešām beigās tas viss ar braukāšanām un tt sanāktu tiešām lētāk..
Bet, ja kas, es varu ieteikt ļoti labu metinātāju par normālu cenu.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby čība » 21 Mar 2013, 14:38

Emm salīdzināt 100 LVL ar remonta izmaksām??? Manuprāt, nevar.
Jā, pasūtīts, izturīgs būri varētu būt dārgs, es pat domāju, ka krietni dārgāks. Bet - ja suns nodara tiešām lielus postījumus, manuprāt, izvēle ir skaidra.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby Enni » 21 Mar 2013, 16:19

Es 100 Ls uztvēru kā zemāko cenu :) Pēc visa, kas nodarīts, mūsu zaudējumi mēbelēs, materiālos, remontā jau sen pāri taukšķim aiziet...
Enni
Baby
Baby
 
Posts: 8
Joined: 21 Mar 2013, 08:55

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby wolf-eyes » 21 Mar 2013, 18:53

čība wrote:Emm salīdzināt 100 LVL ar remonta izmaksām??? Manuprāt, nevar.
Jā, pasūtīts, izturīgs būri varētu būt dārgs, es pat domāju, ka krietni dārgāks. Bet - ja suns nodara tiešām lielus postījumus, manuprāt, izvēle ir skaidra.

Ja taa saliidzina, tad skaidrs, bet nu tapat vienmer var izdomat, kaa ietaupiit.
Man tas ir arii principa jautajums, jo biezi tas uzcenojums gan voljeriem, gan buuriem ir loti liels..
Bet nu bagatais dara ka grib, parejie- ka var :D
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby LindaS » 21 Mar 2013, 19:02

Cik vecs ir suns?Varbūt ir vēl iespēja kā nokārtot attiecības hierarhijā,jo acīmredzami suns nav pēdējā vietā šai ģimenē(kas ir grūtāk izdarāms,ja suns ir ļoti auguma-no saimnieku puses tas vienmēr būs no sērijas- kā es pēršu mazu zirdziņu utt...Ar iespaidīgu augumu un spēku,sunim tomēr vieglāk sevi pierādīt)
Tātad- runa ir par hierarhiju.Mums ir stafs,bet respekts tika panākts kucēnu vecumā,kad to acīgi pamanījām, un nesakiet,ka esam sliktie- bet jā,avīze bija labs palīgs. Suns tiek vienu reizi bet ļoti skaļi sanāca iepļaukāts ar avīzi par sliktu uzvedību, turpmāk- kad atnācām un bija" pacelts linolejs", nograuzta stendere- tika vnk pret plaukstu noplīkšķināta avīze ar jautājumu- kurš to izdarīja?Slikts suns! Nevis spēka pieleitošana,bet princips- ja esmu ko sagrauzis(ne savu mantu), saņemu biedu un bāršanos. Un suns beidza grauzt. Tagad,nesen bija gadījums- sunim jau 10 gadu, ienākam mājā,klusums..neviens nesagaida...ieejam istabā suns sēž bēdīgs nolaistām ausīm :ninja: izrādās- kaķis nospēlējis končas no galda un suns apēdis,suns sēž sabijis,jo apēdis ko tādu,ko nevarēja :dejosuns: sasmējāmies protams,bet princips tāds,ka izpratne tiek radīta. Grauzt drīkst tika savas rotaļllietas,ar ko spēlējamies un slavējam par graušanu. Pārējais ir tabu(saimnieka īpašums!).
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby čība » 21 Mar 2013, 20:02

Ir aplami uzskatīt, ka demolēšana automātiski nozīmē problēmas hierarhijā. Jā, tas ir viens variants, bet ne vienīgais.
Ir suņi, kuri ir grauzēji un punkts.

Būris ir vienkāršākais risinājums. Kas palīdz sakārtot arī hierarhiju.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby Maija_Dakota » 21 Mar 2013, 22:39

Enni wrote:ruu, Tu neticēsi... sava suņa ķepu nospiedumus es atradu arī pie griestiem!


ES tā smējos, gada teiciens!
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby Greylove » 22 Mar 2013, 00:24

Graušana un demolēšana lielākoties nav hierarhijas problēma, tā suns cīnās ar stresu paliekot viens, un suņa sodīšana šo stresu nemazinās. Bet tieši otrādi.
Jā, būris! Standrata lielākā izmēra būri ir 1.20m garumā, tādā būrī vajadzētu brīvi satilpt arī ļoti liela izmēra sunim. Un arī cenā domāju, ka ir zem Ls 100,-
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby NARDICUM » 22 Mar 2013, 07:23

Pilnīgi piekrītu par būri.
Un vēl- suns ir pamatīgi jānoslogo. Tomēr saimniekam parasti liekas, ka sunim slodze ir pietiekama, bet īstenībā, no suņa viedokļa, štrunts vien ir. :tikainesaki: Labi, ja sunim ir kāds darbs. Var būt ir vērts pastaigāt uz kādām apmācībām, nodarboties ar kādu sporta veidu ar suni, kaut vai ar to pašu kamanu sportu, adžiliti utt. Tas nekas, ka suns bez dokumentiem nevarēs piedalīties sacensībās, bet nodarboties taču var. :jaa:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby pixy » 22 Mar 2013, 08:04

NARDICUM wrote: Tas nekas, ka suns bez dokumentiem nevarēs piedalīties sacensībās, bet nodarboties taču var. :jaa:
Suns bez dokumentiem VAR piedalīties sacensībās - tā, ka tik uz priekšu :rej: . Enni, ja iesiet uz Ķīpsalu būra meklējumos, aizejat līdz otrai hallei, tur būs sacensības suņiem - paskataties, varbūt iepatīkas. Jo tā patiešām ir laba noslodze sunim - ne tikai fiziskā, bet arī garīgā, no kuras suns piekūst tieši tik pat, ja ne vairāk :jaa: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby čība » 22 Mar 2013, 08:08

NARDICUM wrote:Pilnīgi piekrītu par būri.
Un vēl- suns ir pamatīgi jānoslogo. Tomēr saimniekam parasti liekas, ka sunim slodze ir pietiekama, bet īstenībā, no suņa viedokļa, štrunts vien ir. :tikainesaki: Labi, ja sunim ir kāds darbs. Var būt ir vērts pastaigāt uz kādām apmācībām, nodarboties ar kādu sporta veidu ar suni, kaut vai ar to pašu kamanu sportu, adžiliti utt. Tas nekas, ka suns bez dokumentiem nevarēs piedalīties sacensībās, bet nodarboties taču var. :jaa:


Vietējās sacensībās lielākoties piedalīties var :jaa:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mans suns ir DEMOLĒTĀJS!!!

Postby Sisija » 22 Mar 2013, 09:51

čība wrote:Vietējās sacensībās lielākoties piedalīties var :jaa:

Piedalīties var praktiski visās gan vietējās, gan ārvalstu sacensībās, nevar iegūt CACIAG vai CACIOB, nevar piedalīties PČ vai EČ, atsevišķās lielās starptautiskās sacensībās.
Tāpēc polnīgi APLAMS ir uzskats, ka ar bezšķirnes suni neko nevar darīt, VAR un VAJAG. Tā ka droši uz priekšu :)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron