Cilvēks un cilvecība

Miscellaneous

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby NARDICUM » 09 Dec 2012, 23:14

čība
Es tā redzu, ka Tev tuvāka ir mūsu Austrumu kaimiņu filosofija, nevis Rietumu... un LV mērķis tomēr ir doties ES, nevis Krievijas virzienā.

Kad argumenti beigušies, nosauc savu oponentu par stulbu krievu un Maskavas līdzjūtēju. :kanepe: :soks: :kanepe:
Man nav kaut kāda filozofija, man vienkārša cilvēcīga loģika, man arī nevajag, lai par manu un citu nodokļu maksātāju naudu ceļ gaismas pilis, zelta tiltus, sapņu dārzus un ceļ ārā no Daugavas Lāčplēša mirstīgās atliekas, un arī lai bomžus ārstē man nevajag, jo tas viss ir VALSTS MANTAS IZŠĶĒRŠANA! Laikam jau cilvēks ir tāds zvērs, kas nekad nevarēs ne komunismu uzbūvēt, ne normālu demokrātisku sabiedrību, vienīgi, ja 100 lielākos zagļus pie sienas pieliktu, var būt nākamie 100 sāktu domāt un zagt mazāk.
Bomži, zagļi, narkomāni, slepkavas visi ir ASOCIĀLI ELEMENTI, tāpēc vienā maisā bāžami.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 09 Dec 2012, 23:39

BaibaB wrote:
čība wrote:tas, ka tā notiek - tā ir mūsu valsts sistēmas vaina, nevis cilvēku. Turklāt, cik zinu par mūsu valdību pa lielam tomēr balsojam mēs, bomži to nedera. Respektīvi par to absurdo sistēmu esam atbildīgi mēs paši.

es tikai nesaprotu, kāpēc Tu sauc par absurdu to, par ko tik dedzīgi iestājies - ka katram bomzim ir tiesības slimnīcā uz mūsu rēķina glāt savu dzīvību. un ka Tev nemaz nav žēl, ka šim absurdam aiziet Tava nodokļu maksātāja nauda. pa manam Tu esi nelielā pretrunā ar pašas iepriekš rakstīto. :neparliecinats:


Absurda sistēma ir tāpēc, ka nemāk sakārtot budžetu, nevis tāpēc, ka tērē naudu tiem, kuri tur neko neiemaksā. Tā tas ir visās valstīs un Rietumeiropā vispār šis slogs ir daudz lielāks.

Man vispār ir žēl, ka valstij aiziet mana nauda :kanepe: Bet tas, ka par manu naudu kādam izglābj dzīvību - vismazāk žēl, daudz vairāk žēl ir ka aiziet citām lietām.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 10 Dec 2012, 00:00

NARDICUM wrote:čība
Es tā redzu, ka Tev tuvāka ir mūsu Austrumu kaimiņu filosofija, nevis Rietumu... un LV mērķis tomēr ir doties ES, nevis Krievijas virzienā.

Kad argumenti beigušies, nosauc savu oponentu par stulbu krievu un Maskavas līdzjūtēju. :kanepe: :soks: :kanepe:


Krievija ir tuvākais un uzskatāmākais piemērs. Garantijas - tikai bagātajiem. Bagātie vairāk iemaksā, tātad bagātajiem vairāk pienākas. Respektīvi, ja kādam ir labāks darbs, tad viņam ir lielākas tiesības dzīvot. Nevajag noliegt, Krievijā tā arī ir - vara, nauda un pazīšanās ir tas, kas visu nosaka. Tam nav nekāda sakara ar kaut kādiem līdzjutējiem un nav jābūt Krievijas atbalstītājam, lai atbalstītu principu... Parādi lūdzu, kur es esmu Tevi nosaukusi par "stulbu krievu" un Maksavas līdzjutēju? Liekot uzsvaru uz "stulbu krievu" - tiešām gribētos zināt, kur tas ir izlasīts :lamajas: Šis jau izklausās pēc rasisma - cik latvietiski, tikai nevajag mani tajā pīt iekšā.

Rietumeiropā to sauc par sociālo atbildību. Latvijā tādas nav. Tipa man garantijas pienākas, tev nepienākas utt... Tikmēr tās garantijas nebūs nevienam. Un mēs vēl par kaut ko esam pārsteigti un dusmīgi :kanepe:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby NARDICUM » 10 Dec 2012, 08:20

Krievija ir tuvākais un uzskatāmākais piemērs. Garantijas - tikai bagātajiem. Bagātie vairāk iemaksā, tātad bagātajiem vairāk pienākas. Respektīvi, ja kādam ir labāks darbs, tad viņam ir lielākas tiesības dzīvot.

Paklau, čība, kur Tu šito esi rāvusi? :soks: Televīzorā? :sajucis:
Man liekas, ka Tev galīga putra galvā :dzimene:
Un kas tad, pēc Tavām domām, ir veselības apdrošināšana visā pasaulē? ;) Cik dārgu polisi Tu vari atļauties, tik Tev arī apmaksās ārstēšanu. :tikainesaki: Respektīvi- ja Tev ir labāks darbs, tad Tev ir lielākas tiesības dzīvot! :kanepe: Bet ir arī nianses. :tikainesaki: Manas draudzenes vīrs bija ticis darbā, kur visiem darbiniekiem izsniedza polises ar diezgan plašu spektru, t.sk. ar 50% zobārsta apmaksu, sākumā priecājās kā bērns par jaunu mašīnīti, visiem skraidīja un rādīja :kanepe: , bet beigās, kad vajadzēja to zobārstu, izrādījās, ka par šo pakalpojumu slimokasei līgums noslēgts tikai ar dažām krutām klīnikām, kur plombe maksā min. Ls 20 (tātad 50% ir Ls 10), bet ne tik krutā klīnikā Kuldīgā viņam bez kaut kādas polises salaboja zobu par Ls 4 :medos: :velnins: Nu un ko viņš varēja par šo lietu teikt? Pakasīja pakausi un teica- labi, ka par savu naudu neesmu šo polisi pircis!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 10 Dec 2012, 08:46

NARDICUM wrote:
Krievija ir tuvākais un uzskatāmākais piemērs. Garantijas - tikai bagātajiem. Bagātie vairāk iemaksā, tātad bagātajiem vairāk pienākas. Respektīvi, ja kādam ir labāks darbs, tad viņam ir lielākas tiesības dzīvot.

Paklau, čība, kur Tu šito esi rāvusi? :soks: Televīzorā? :sajucis:
Man liekas, ka Tev galīga putra galvā :dzimene:
Un kas tad, pēc Tavām domām, ir veselības apdrošināšana visā pasaulē? ;) Cik dārgu polisi Tu vari atļauties, tik Tev arī apmaksās ārstēšanu. :tikainesaki: Respektīvi- ja Tev ir labāks darbs, tad Tev ir lielākas tiesības dzīvot! :kanepe: Bet ir arī nianses. :tikainesaki: Manas draudzenes vīrs bija ticis darbā, kur visiem darbiniekiem izsniedza polises ar diezgan plašu spektru, t.sk. ar 50% zobārsta apmaksu, sākumā priecājās kā bērns par jaunu mašīnīti, visiem skraidīja un rādīja :kanepe: , bet beigās, kad vajadzēja to zobārstu, izrādījās, ka par šo pakalpojumu slimokasei līgums noslēgts tikai ar dažām krutām klīnikām, kur plombe maksā min. Ls 20 (tātad 50% ir Ls 10), bet ne tik krutā klīnikā Kuldīgā viņam bez kaut kādas polises salaboja zobu par Ls 4 :medos: :velnins: Nu un ko viņš varēja par šo lietu teikt? Pakasīja pakausi un teica- labi, ka par savu naudu neesmu šo polisi pircis!


Un kā tad Krievijā ir? Lūdzu apgaismo mani. Man nekad nepietiek ar to, ka pēc kāda domām es domāju nepareizi :kanepe: Un, ja es kļūdos, gribu laboties. Bet no tās info, kas ir man, tā tur notiek. TV ir viena daļa, bet neesmu manījusi kaut kādu raidījumu sēriju par veselības aprūpi... tāpēc šaubos, ka viedoklis ir izveidojies no TV.

Maksas veselības apdrošināšana ir galīgi cita lieta, no kura laika zobu labošana nozīmē dzīvības glābšanu? Es nevaru nosaukt nevienu valsti, kur neatliekamā medicīniskā palīdzība ir tikai apdrošināšanas pakalpojums. Es tik nesaprotu, ko tad BaibaB pārdzīvo - piemaksā un viss būs, nopērc polisi un būs arī magnētiskā rezonanse 8-)
Ņemot vērā, ka ir bijusi saskare ar apdrošināšanu - nevaru iedomāties, cik kādam ir jāsamaksā, lai izvēlētos Rīgas slimokases apdrošināšanu :apstulbis: Visi brokeri no tās un vel dažām kompānijām bēga kā no nāves. Labs pakalpojuma pārdevējs bijis. Rīgas slimokase gan piedāvāja vienu (ļoooti dārgu) pakalpojumu, ko nepiedāvā citas, bet brīdī, kad šo apdrošināšanu pērk darba devējs - šī "ekstra" zūd.

Kā jau es minēju, man tuvāka ir Rietumu, bet vistuvāk Skandināvijas sistēma. Jā, tas nes līdzi zināmas problēmas, kā visas citas sistēmas. Bet Skandināvijas valstis ir tur, kur ir un mēs esam tur, kur mēs esam 8-) Tam ir iemesls. Un nav ko vainot tikai ekonomiku un finanses, viss ir saistīts.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 10 Dec 2012, 08:49

čība wrote: TV ir viena daļa, bet neesmu manījusi kaut kādu raidījumu sēriju par veselības aprūpi... tāpēc šaubos, ka viedoklis ir izveidojies no TV.


Ā, atcerējos - no humora šoviem varētu būt izveidojies :kanepe: Bet humora šovi veidojas no kā? Dzīves :kanepe:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby BaibaB » 10 Dec 2012, 09:27

negribu iedziļināties niansēs vēlreiz, vnk īsi mana nostāja. BaibaB nevis vienkārši pārdzīvo, bet ir augstākajā mērā sašutusi par faktu, ka cilvēkam, kurš strādā un maksā nodokļus, veselības pakalpojumu saņemšanā ir mazākas privilēģijas par cilvēku, kurš nav strādājis gadiem un nodokļus arī nav maksājis gadiem, varbūt Latvijas valstij pa šiem 20 gadiem nav iemaksājis nevienu latu. bet, kad viņš katru reizi dzērumā nokrīt un guļ, viņam sauc ātro palīdzību un sniedz neatliekamo palīdzību bez maksas, kamēr man par nepamatotu ātrās palīdzības izsaukšanu jāmaksā, un kad man bija nierakameņu akūta lēkme (es to nezināju), es mocījos līdz pēdējam, jo baidījos saukt ātros. es nesaprotu šo valsti, kur nokritušam bomzim sauc ārstus un viņam tas pienākas par velti, bet man jākalkulē, vai man vēderā ir tikai apēsts iebojājies mandarīns vai tomēr nierakmeņi, jo no tā ir atkarīgs - maksas vai bezmaksas ātrā palīdzība.
un nevajag te piesaukt "brālība, vienlīdzība, brīvība, demokrātija" un citus muļķīgus saukļus. es arī tādiem ticēju līdz 25 gadu vecumam. tagad jau sen vairs neticu. jā, mūsu atbalsts pienākas maziem un veciem, invalīdiem, grūtniecēm, bet tādam, kas nestrādā tāpēc, ka labāk ir nestrādāt, labāk ir dzerstīties un vārtīties pa ielām, tādam nepienākas nekas. IMHO.
un nevajag piesaukt arī Rietumeiropu, tur daudzas lietas dara ačgārni, un, piesedzoties ar humānisma saukļiem, notiek tikpat baisas lietas kā visur citur.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 10 Dec 2012, 09:46

BaibaB wrote:es arī tādiem ticēju līdz 25 gadu vecumam.


Nu ja, palikšu vecāka un arī droši vien varēšu bez sirdsapziņas pārmetumiem paiet garām visam un sev teikt, ka man pienākas, bet citam nē :kanepe: Bet vēl nav pienācis tas vecums, ideālisms vel ir :ninja:

Nevajag mani partūlkot citādāk. Es nesaku, ka cilvēkiem, kuri maksā nodokļus nepienākas neatliekamā medicīniskā palīdzība un bezmaksas veselības aprūpe, bet bomžiem pienākas. Tas, ka mūsu valstī tā notiek - lūk tā ir absurda situācija. Es saku, ka neatliekamajai palīdzībai ir jābūt ikvienam un tas, ka kādam to nevar sniegt, jo pirms tam tā ir sniegta kādam citam - tā ir nepieņemama situācija!
Lūk cilvekiem, kuri maksa nodokļus, pienākas vairāk. Loģiski. Bet dzīvība - visiem.

Bet man interesanti, kādas baismu lietas tiek piesegtas? Jautājums informācijas nolūkos, iespējams jāmaina savas domas.
Un kas tiek darīts ācgārni? Un kāpēc rīkojoties galīgi ačgārni, Rietumvalstis un Skandināvijas valstis ir tur, kur viņas ir?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby peecis » 10 Dec 2012, 10:31

Es nevaru nosaukt nevienu valsti, kur neatliekamā medicīniskā palīdzība ir tikai apdrošināšanas pakalpojums.


Iespējams mani vienmēr ir smagi apkrāpuši, bet ar dažādām traumām ir gadījies gan ar ātrajiem, gan paša spēkiem nokļūt slimnīca un NEKAD! NEKAD! tā nav bijusi bezmaksas "izprieca". Labākie bija stradiņi - ierados tur ar apdauzītu ķobi pēc avārijas, šamējie ieraudzījuši apdrošināšanu, lielā priekā pēc "parakstieties te, te, te un vēl šeit" palūdza piemaksāt papildus laikam Ls 8. Lieki teikt, ka tāds apdauzīts bez ierunām arī visu izdarīju, bet pēcāk to čeku iesniedzu veselības apdrošinātājiem nikni murminot "kāpēc neapmaksājat". Izrādījās, ka apmaksā visu, bet tas pēdējais čeks nebija īsti pamatots :D Pieeja vienkārša - ir veselības apdrošināšana - tātad ir darbs un nauda, tātad var paprasīt vēl :D
Ok, pieņemu, tie ir līdzmaksājumi un nesedz reālās ārstēšanas izmaksas, bet aizpagājušajā ziemā cilvēkam, kurš ziemā spēcīgi apdauzījis astes kaulu, stradiņos palūdza samaksāt Ls 18 (tur gan bija gan rentgens, gan urīna analīzes (skatīja, vai nav asinis urīnā)). Nestrādājošam studentam tie Ls 18 ir liela nauda, bet turpat blakus bezpajumtnieks saldi krāc un neparko nemaksā un nemaksās.
Lab, štrunts par Latviju, Austrijā līdzīgi - aizvešana ar ātrajiem līdz slimnīcai ~ Ls 120, analīzes slimnīcā - vēl tikpat. Cietušajam nebija EVAK karte, bet jebkurā gadījumā tas nav bezmaksas pakalpojums un to sedza ceļojumu apdrošināšana.

Sociālā atbildība?
Ejiet jūs ka labi tālu :D Es maksāju nodokļus, pensija tāpat nekāda tur nesanāks, jo "100 gudrās galvas" pačakarēja pensiju shēmu, palīdzu mātei pensionārei, bet man vēl jāapmaksā no nodokļiem bomāru vizināšana :D Pats ar bezmaksas veselības aprūpi nerēķinos, pat sliktākajā gadā uzņēmumā ņēmām veselības apdrošināšanu, jo visi zina - bez tās problēmu gadījumā izģērbs pliku, vai arī mēnešiem gaidīsi uz valsts apmaksātiem (vai līdzfinansētiem) pakalpojumiem.

Skandināvija? Esmu labu laiku strādājis gan ar zviedriem, gan ar somiem, tur jau sen ir viņi ar savu "sociālo atbildību" ir iebraukuši auzās, Norvēģim ir nafta un gāze, tie vēl var atļauties šādas izklaides. Iespējams, mans viedoklis par Zviedriju un Somiju nav īsti objektīvs, jo veidojies no saziņas ar 20-40 gadīgiem baltiem heteroseksuāliem vīriešiem (IT, būvniecības jomā strādājošiem ļaužiem vai motobraucējiem), bet tur tiešām daudziem ir "viedoklis" par sociālās nodrošināšanas sistēmu un Eiropas savienību un nez vai Breivikam līdzīgu kļūs mazāk.

Par Krieviju - krieviem daudz tuvāka ir ASV nodokļu politika un sociālās nodrošināšanas sistēma, Latvija it kā ir Eiropas savienībā, bet, patīk jums vai nē, vairumam latviešu tomēr arī ASV shēma un dzīvesveids ir tuvāks. Paņirgāties par amerikāņiem un pavadīt nedēļas nogali lielveikalā ir visnotaļ tipiska rīcība :D Pagājušās nedēļas nogales čivinājiens:
Santa ‏@SantaAnilges
visa diena @Alfa_parks , un vēl man ir par maz priekš Z-svētkiem, patīk man šis veikals, tāda mājīga sajūta un piparkūku smarža...mmm...
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 10 Dec 2012, 11:02

peecis wrote:
Es nevaru nosaukt nevienu valsti, kur neatliekamā medicīniskā palīdzība ir tikai apdrošināšanas pakalpojums.


Iespējams mani vienmēr ir smagi apkrāpuši, bet ar dažādām traumām ir gadījies gan ar ātrajiem, gan paša spēkiem nokļūt slimnīca un NEKAD! NEKAD! tā nav bijusi bezmaksas "izprieca". Labākie bija stradiņi - ierados tur ar apdauzītu ķobi pēc avārijas, šamējie ieraudzījuši apdrošināšanu, lielā priekā pēc "parakstieties te, te, te un vēl šeit" palūdza piemaksāt papildus laikam Ls 8. Lieki teikt, ka tāds apdauzīts bez ierunām arī visu izdarīju, bet pēcāk to čeku iesniedzu veselības apdrošinātājiem nikni murminot "kāpēc neapmaksājat". Izrādījās, ka apmaksā visu, bet tas pēdējais čeks nebija īsti pamatots :D Pieeja vienkārša - ir veselības apdrošināšana - tātad ir darbs un nauda, tātad var paprasīt vēl :D


Tā tik tiešām ir un tā notiek. Tikai tas ir ne tāpēc, ka slimnīcā ir bijis kāds cits. Tas tāpēc, ka tādi mēs esam.


Ok, pieņemu, tie ir līdzmaksājumi un nesedz reālās ārstēšanas izmaksas, bet aizpagājušajā ziemā cilvēkam, kurš ziemā spēcīgi apdauzījis astes kaulu, stradiņos palūdza samaksāt Ls 18 (tur gan bija gan rentgens, gan urīna analīzes (skatīja, vai nav asinis urīnā)). Nestrādājošam studentam tie Ls 18 ir liela nauda, bet turpat blakus bezpajumtnieks saldi krāc un neparko nemaksā un nemaksās.
Lab, štrunts par Latviju, Austrijā līdzīgi - aizvešana ar ātrajiem līdz slimnīcai ~ Ls 120, analīzes slimnīcā - vēl tikpat. Cietušajam nebija EVAK karte, bet jebkurā gadījumā tas nav bezmaksas pakalpojums un to sedza ceļojumu apdrošināšana.

Man radi cieta ļoti smagā avārijā Vācijā. EVAK nebija, veselības apdrošināsana ar ne, bet palīdzība tika sniegta. Protams, rēķins pēc tam piestadīts ne mazais, bet tas jau bija krietni pēc tam. Turklāt, ja neviens pie cietušajiem nav vispār pie samaņas, kā ārstiem uzzināt vai kaut kādas apdrošināšanas ir? Un ārsta zverests nosaka ko citu. Protams, ka pēc tam piedzen naudu no tiem, no kuriem var, no tiem, no kuriem nevar - nepiedzen. Tā mūsu sabiedrība ir iekārtota.

Sociālā atbildība?
Ejiet jūs ka labi tālu :D Es maksāju nodokļus, pensija tāpat nekāda tur nesanāks, jo "100 gudrās galvas" pačakarēja pensiju shēmu, palīdzu mātei pensionārei, bet man vēl jāapmaksā no nodokļiem bomāru vizināšana :D Pats ar bezmaksas veselības aprūpi nerēķinos, pat sliktākajā gadā uzņēmumā ņēmām veselības apdrošināšanu, jo visi zina - bez tās problēmu gadījumā izģērbs pliku, vai arī mēnešiem gaidīsi uz valsts apmaksātiem (vai līdzfinansētiem) pakalpojumiem.


Welcome to Latvia. Un daudzi domā tā pat. Pensijas nebūs, tas ir skaidrs. Jo mazāk cilvēku maksa nodokļus, jo mazak paliek, lai nodrošinātu nepieciešamo, jo mazāka cilvekiem otivācija maksāt nodokļus. Apburtais loks.

Es neredzu, ka Zviedrijā būtu auzas. Jā, viņiem ir milzīga probolēma - imigranti, kas izmanto sociālo sistēmu. It īpaši Stoholmā un citās lielajās pilsētās. Un tas ir šīs sistēmas mīnuss, kas iegriež pamatīgu robu budžetā. Bet, ja tur ir auzas, kas tad ir mums? :D

Es nerunāju par sociālo atbildību tikai nodokļu formā. Bet par katra cilvēka attieksmi pret sabiedrību - arī to sauc par sociālo atbildību. Un daudzas valstīs uz ielas nonākt nemaz nav tik vienkārši, ja vien valstī uzturies legāli.

Krieviju gan es ar ASV nu nekādi salīdzināt nevaru. Kam ir jānotiek ASV, lai cilvēks nonāktu uz ielas?

Vairumam latviešu tuvāka ASV politika, bet nodokļus gribam maksāt kā Krievijā - tas tiešam kopīgs :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby peecis » 10 Dec 2012, 11:37

čība wrote:Welcome to Latvia. Un daudzi domā tā pat. Pensijas nebūs, tas ir skaidrs. Jo mazāk cilvēku maksa nodokļus, jo mazak paliek, lai nodrošinātu nepieciešamo, jo mazāka cilvekiem otivācija maksāt nodokļus. Apburtais loks.

Nē, labajos gados bija labais tonis maksāt nodokļus, pēcāk gada laikā tikām atsviesti 10 gadus atpakaļ. Adekvātas sociālās garantijas ir brīnišķīgs iemesls maksāt nodokļus (vai darba ņēmējam izvēlēties nodokļus maksājošu darba devēju), bet ja sabojā pensiju shēmu, uzliek ierobežojumus bezdarbnieku pabalstiem, utt, motivācija maksāt nodokļus zūd. Kāpēc man maksāt nodokļus no visas algas, ja vajadzības gadījumā pabalstus saņemšu ar būtiskiem ierobežojumiem? Līdz ar lielākiem ienākumiem, parasti ir arī lielāki ikmēneša izdevumi un pabalstu ierobežošana nav īsti godīga.

čība wrote:Es neredzu, ka Zviedrijā būtu auzas. Jā, viņiem ir milzīga probolēma - imigranti, kas izmanto sociālo sistēmu. It īpaši Stoholmā un citās lielajās pilsētās. Un tas ir šīs sistēmas mīnuss, kas iegriež pamatīgu robu budžetā. Bet, ja tur ir auzas, kas tad ir mums? :D

Tavs viedoklis radies no pastaigas pa Stokholmu? Parazītisko imigrantu dēļ pārējie cieš ar vien vairāk, problēma ir dziļāka un nopietnākā kā mums šķiet.

čība wrote:Es nerunāju par sociālo atbildību tikai nodokļu formā. Bet par katra cilvēka attieksmi pret sabiedrību - arī to sauc par sociālo atbildību. Un daudzas valstīs uz ielas nonākt nemaz nav tik vienkārši, ja vien valstī uzturies legāli.

Krieviju gan es ar ASV nu nekādi salīdzināt nevaru. Kam ir jānotiek ASV, lai cilvēks nonāktu uz ielas?


Jā, kātad, ASV nav bezpajumtnieku. Nemaz! Tie, aptuveni 643067 neskaitās :D (cipars ņemts no šejienes http://usnews.nbcnews.com/_news/2012/01 ... -rise?lite )

Klau, tev tiešām būtu pēdējais laiks savā mājā izmitināt bezpajumtnieku, savādāk nokavēsi, līdz ar gadiem ideālisms mazināsies :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 10 Dec 2012, 19:09

peecis wrote:Tavs viedoklis radies no pastaigas pa Stokholmu? Parazītisko imigrantu dēļ pārējie cieš ar vien vairāk, problēma ir dziļāka un nopietnākā kā mums šķiet.


Kā reiz ne no Stoholmas un ārpus lielajām pilsētām viņus nemanīju un vietējie to arī uzskata par lielpilsētu problēmu. Bet, protams, tas atkarīgs no tā ar kādiem cilvēkiem runā.

Jā, kātad, ASV nav bezpajumtnieku. Nemaz! Tie, aptuveni 643067 neskaitās :D (cipars ņemts no šejienes http://usnews.nbcnews.com/_news/2012/01 ... -rise?lite )


Protams, vienkārši ir izteikt pretargumentus kaut kam, ko es nemaz neesmu teikusi :D Paskaties, kas ir lielākā daļa bezpajumtnieku un kā viņi tur nonākuši - gribu vērst uzmanību uz iemesliem tur un te. Atšķirība ir

Klau, tev tiešām būtu pēdējais laiks savā mājā izmitināt bezpajumtnieku, savādāk nokavēsi, līdz ar gadiem ideālisms mazināsies :D


Cerams,ka vismaz uztveršanas spējas nemazināsies... :sajucis: Uzsvēršu vēlreiz, īpaši apdāvinātajiem. Es neesmu par to, ka ir jāziedo nauda, dzīvesvieta, kaut kādi materiāli labumi, lai cits varētu bezrūpīgi dzīvot. Es runāju TIKAI un VIENĪGI par tiesībām uz dzīvību. Nevajag te pīt iekšā pavisam ko citu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby OrlandoSeaHorse » 11 Dec 2012, 00:32

Tas pats vien ir. Lai viņu tiesības nodrošinātu par velti, kādam citam par savējām ir krietni jāpiemaksā. Vienlīdzība būtu, ja maksātu visi individuāli vai neviens, t.i. valsts.
Protams, izņemot invalīdus, utt.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 11 Dec 2012, 01:17

OrlandoSeaHorse wrote:Tas pats vien ir. Lai viņu tiesības nodrošinātu par velti, kādam citam par savējām ir krietni jāpiemaksā. Vienlīdzība būtu, ja maksātu visi individuāli vai neviens, t.i. valsts.
Protams, izņemot invalīdus, utt.


Nu bet vai tad par to tagad nemaksā valsts? Vai tad Tev rēķinu piesūta pa tiešo, ka bomzis X ir bijis slimnīcā?
No kurienes tad valstij nauda? :kanepe: Un nekur citur valsts to naudu nedabū, tikai no saviem iedzīvotājiem.

Nu jā, es vēl aizvien nespēju saredzēt to vienādības zīmi starp dzīvību un materiālām vērtībām, kaut to pašu dzīvesvietu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby peecis » 11 Dec 2012, 09:47

čība wrote:Nu bet vai tad par to tagad nemaksā valsts? Vai tad Tev rēķinu piesūta pa tiešo, ka bomzis X ir bijis slimnīcā?
No kurienes tad valstij nauda? :kanepe: Un nekur citur valsts to naudu nedabū, tikai no saviem iedzīvotājiem.

Nu jā, es vēl aizvien nespēju saredzēt to vienādības zīmi starp dzīvību un materiālām vērtībām, kaut to pašu dzīvesvietu.

ok, es padodos :) man apnika diskutēt ar "interneta labdari", kurš, kā jau te rakstīja, uz pasauli skatās caur monitoru, pie tam monitorā ir tikai divas krāsas - melna un balta.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests