Cilvēks un cilvecība

Miscellaneous

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby peecis » 06 Dec 2012, 13:14

emy wrote:man šķiet, ka visu nevar jaukt vienā putrā kopā. Aukstā laikā esam saukuši ar vīru ātros bomžiem, kas mētājas krūmos. Esam stutējuši augšā īpaši smirdīgus eksemplārus. Tomēr... Ziemā, ja lejā kāds atstājis durvis vaļā un bomzis ir izdomājis, ka ies uz bēniņiem gulēt un uzrāpies līdz pat augšājam stāvam turpat arī guļ, tad gan mans vīrs viņus ir modinājis un laipni "pavadījis" līdz ārdurvīm. Dzīvojam pašā pēdējā stāvā un bēniņu, kur tusēt bomžiem nav. Es nevēlos pieciest savā mājā to ārprātīgo smaku, droši vien arī kukaiņus un vispār... man no viņiem ir bail. Tāpēc visus izdzenam laukā. Arī ziemā. Un tā kā pagalmā ir arī miskastes, kam jāiet garām, tad vakaros man nekad nav īpaši patīkama sajūta, ja tajās miskastēs kāds rakņājas. Un mans lielākais sapnis ir beidzot tās miskastes padarīt nepieejamas visiem šiem saules brāļiem.

Par tādu normāli ģērbtu, kas pakritis uz ielas... Domāju, ka pieietu. ja vien viņam nebūtu kaut kads ļoti dīvains skatiens - man bail no narkomāniem, vai pārāk tumsnējs (arī jau aizspriedumi...)


jā, visnotaļ tipiski - "bezpajumtnieks arī ir cilvēks, viņam kaut kur ir jādzīvo, utt, bet lūdzu aizvāciet viņus prom no manām acīm" :D
uzveļ tos radījumus ātrajiem un slimnīcām, jo "bezpajumtnieks ir cilvēks, bet kāpņu telpu gribās smaržīgu" :D
galvenais ka pašiem prieks un labi padarīta darba sajūta! Image
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby emy » 06 Dec 2012, 13:39

peeci, jap. Tā ir. apzinos. Un Tu darītu citādāk? Priecātos par drausmīgu bomzi, kas smird pēc s-diem pie savām dzīvokļa durvīm? Lai nepiedzeras, tad tiks nakts patversmē. + Mēs metam laukā arī no manas mammas mājas bomžus, kas izsit puspagrabam logus un lien tur iekšā, jo 1) nevēlamies vākt viņu čupas; 2) ir bijis jau kāzuss ar nelielu ugunsgrēku un ugunsdzēsēju saukšanu. labi, ka paspējām, kamēr neliels. Saodām laicīgi dūmus. Ugunsgrēka cēlonies - bomzis, kas ielīdis pagrabstāvā, papīpējis un aizmidzis. kaut kā negribas pieļaut otreiz tādu iespējamību. mammas māja - centrā, trīsstāvu māja ar 3 dzīvokļiem un puspagrabu (ar logiem). Metam, metam mēs viņus visus laukā. Un es nedomāju, ka man būtu jāpārskata sav attieksme šajā jautājumā :noliedz:
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby NARDICUM » 06 Dec 2012, 14:07

Jebšu tas paziņa noguļas, tēlo, ka viņam slikti un tāda veidā pievilina upurus, kam sadot pa snuķi :huh:

Nu reāli bija... cukā gribēja kaut kur braukt, izgāja sētā, iekāpa mašīnā, atskārta, ka nevar pielaist (sieva iebāzusi izpūtējā kartupeli :kanepe: ), kāpa ārā un pakrita, un aizmiga. Sieva viņu pacelt nevar, jo vīrs savas 3x smagāks par sīko sieviņu, sauc palīgā kaimiņu, lai dabū mājā, jo temperatūra ir naktīs tā ap 0, kaimiņš kā pieliecās, tā vecim acis vaļā un uzreiz pa purnu, kaimiņam žoklis lauzts!
Saproti mani pareizi :neparliecinats: , es jau augstāk rakstīju, ka vienmēr zvanu `112, bet te jau ir runa par to, KĀPĒC cilvēki bieži paiet garām!
A lūk tāds te ar augstako izglītību ir pelnījis kaut kādu sabiedrības līdzcietību?

Čalis NEKAD nav bijis dzērājs! Dzēra 2-3 reizes gadā un ne jau vienmēr kāvās, bet pāris reizes bija incidenti, kā rezultātā atmeta šo hobiju PILNĪGI! Pat alu Jāņos nedzer! Prāta pietika. :viltigs: Kāda tur līdzcietība, viņu var kā piemēru sabiedrībai rādīt!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby peecis » 06 Dec 2012, 14:38

emy wrote:peeci, jap. Tā ir. apzinos. Un Tu darītu citādāk? Priecātos par drausmīgu bomzi, kas smird pēc s-diem pie savām dzīvokļa durvīm? Lai nepiedzeras, tad tiks nakts patversmē. + Mēs metam laukā arī no manas mammas mājas bomžus, kas izsit puspagrabam logus un lien tur iekšā, jo 1) nevēlamies vākt viņu čupas; 2) ir bijis jau kāzuss ar nelielu ugunsgrēku un ugunsdzēsēju saukšanu. labi, ka paspējām, kamēr neliels. Saodām laicīgi dūmus. Ugunsgrēka cēlonies - bomzis, kas ielīdis pagrabstāvā, papīpējis un aizmidzis. kaut kā negribas pieļaut otreiz tādu iespējamību. mammas māja - centrā, trīsstāvu māja ar 3 dzīvokļiem un puspagrabu (ar logiem). Metam, metam mēs viņus visus laukā. Un es nedomāju, ka man būtu jāpārskata sav attieksme šajā jautājumā :noliedz:

jā, es darītu (esmu darījis) citādāk - izmestu ārā un nemaz nebēdātos, ja rīta sauli šams vairs neredzētu, nevis liekulīgi uzgrūstu ātrajiem, sajustos kādu ļoti izglābis... vismaz līdz nākamajam vakaram :D palīdzēt viņiem nav iespējams pavisam vienkārša iemeslā dēļ - viņi paši to nevēlas.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 06 Dec 2012, 14:41

NARDICUM wrote:Kāda tur līdzcietība, viņu var kā piemēru sabiedrībai rādīt!


Nu viņu tak iestiepa iekšā, nevis pavilka tālāk krūmos.

Apsveicami, ka cilvēks apzinās savu problēmu! Bet lieliski uzskatams piemērs, kāpēc jāizvērtē SAVI spēki palīdzēt nepadraudot sevi...

Par pēdējo komentāru peeci... manuprāt, slepkavas vajadzetu iemest cietumā preventīvi...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby peecis » 06 Dec 2012, 14:49

čība wrote:
NARDICUM wrote:Kāda tur līdzcietība, viņu var kā piemēru sabiedrībai rādīt!


Nu viņu tak iestiepa iekšā, nevis pavilka tālāk krūmos.

Apsveicami, ka cilvēks apzinās savu problēmu! Bet lieliski uzskatams piemērs, kāpēc jāizvērtē SAVI spēki palīdzēt nepadraudot sevi...

Par pēdējo komentāru peeci... manuprāt, slepkavas vajadzetu iemest cietumā preventīvi...


jā, kātad, vajag dzērājus cienāt ar alkoholu (stāsts par cienāšanu ar konjaku), visas problēmas nogrūst tālāk no acīm un sist sev uz pleca - cik jauki un līdzcietīgi esam! :)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 06 Dec 2012, 14:59

peecis wrote:
čība wrote:
NARDICUM wrote:Kāda tur līdzcietība, viņu var kā piemēru sabiedrībai rādīt!


Nu viņu tak iestiepa iekšā, nevis pavilka tālāk krūmos.

Apsveicami, ka cilvēks apzinās savu problēmu! Bet lieliski uzskatams piemērs, kāpēc jāizvērtē SAVI spēki palīdzēt nepadraudot sevi...

Par pēdējo komentāru peeci... manuprāt, slepkavas vajadzetu iemest cietumā preventīvi...


jā, kātad, vajag dzērājus cienāt ar alkoholu (stāsts par cienāšanu ar konjaku), visas problēmas nogrūst tālāk no acīm un sist sev uz pleca - cik jauki un līdzcietīgi esam! :)


Es nesaku, ka nogrūst malā un problēma, kas nav manā degungalā nav problēma. Tikai es redzu problēmu risināšanai citus variantus un nekādā veida neredzu kā jebkura cilvēka nāve varētu būt jebkādas problēmas pieņemams risinājums. Tipa, kaimiņš dušā dzied - nošaut, kaimiņiene sešos no rīta klabinās ar saviem papēžiem, a es varu vel stundu gulēt - salauzt kājas, bomzis smird - izmest, lai cerams nosalst utt.
tfu, tfu, tfu, man tomēr apkārt normali cilvēki, kuri negrib nošaut manu suni, jo redz viņš varētu kaut kādas blusas parnēsāt, vai varētu kādam iekost (t pat kā bomzis uzbrukt ar nazi).

Toreiz konjaku čalim neviens pudelē nedeva, ielēja labi ja vienu macliņu mazajā glazē. Bet jā, nepareiza rīcība, jo alkohols tikai palīdz nosalt. Bet pats fakts, ka cilvēks darīja pārējo nepieciešamo, lai izglābtu otra cilvēka dzīvību. Tas konjaks galīgi nebija svarīgakais manā stāstā. Kā jau minēju, tos divus latus aliņam viņam neviens neiedeva.

Bet pareizi, vajadzeja vienkārši izlikties, ka tas čalis ezera vidū plunčājas un tīru sirdsapziņu balleties tālāk :alinji:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby emy » 06 Dec 2012, 15:17

peecis wrote: jā, es darītu (esmu darījis) citādāk - izmestu ārā un nemaz nebēdātos, ja rīta sauli šams vairs neredzētu, nevis liekulīgi uzgrūstu ātrajiem, sajustos kādu ļoti izglābis... vismaz līdz nākamajam vakaram :D palīdzēt viņiem nav iespējams pavisam vienkārša iemeslā dēļ - viņi paši to nevēlas.


Nē, nepareizi laikam saprati. Tos no kāpņutelpas un pagraba mēs izdzenam un lai iet tālāk. Ātrajiem esam zvanījuši, ja tiešām aukstā naktī guļ zemē + nevaram uzmodināt, lai ceļas un iet.
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby peecis » 06 Dec 2012, 15:21

čība wrote: :starkism:
Es nesaku, ka nogrūst malā un problēma, kas nav manā degungalā nav problēma. Tikai es redzu problēmu risināšanai citus variantus un nekādā veida neredzu kā jebkura cilvēka nāve varētu būt jebkādas problēmas pieņemams risinājums. Tipa, kaimiņš dušā dzied - nošaut, kaimiņiene sešos no rīta klabinās ar saviem papēžiem, a es varu vel stundu gulēt - salauzt kājas, bomzis smird - izmest, lai cerams nosalst utt.
tfu, tfu, tfu, man tomēr apkārt normali cilvēki, kuri negrib nošaut manu suni, jo redz viņš varētu kaut kādas blusas parnēsāt, vai varētu kādam iekost (t pat kā bomzis uzbrukt ar nazi).

Toreiz konjaku čalim neviens pudelē nedeva, ielēja labi ja vienu macliņu mazajā glazē. Bet jā, nepareiza rīcība, jo alkohols tikai palīdz nosalt. Bet pats fakts, ka cilvēks darīja pārējo nepieciešamo, lai izglābtu otra cilvēka dzīvību. Tas konjaks galīgi nebija svarīgakais manā stāstā. Kā jau minēju, tos divus latus aliņam viņam neviens neiedeva.

Bet pareizi, vajadzeja vienkārši izlikties, ka tas čalis ezera vidū plunčājas un tīru sirdsapziņu balleties tālāk :alinji:

atkal saliki visu vienā katlā pasludināji mani par kaimiņu slepkavu :D

ir sabiedrība ar savām normām un likumiem, par skaļu dziedāšanu nevienam mūža ieslodzījums nepienākas, bet par virkni pārkāpumu gan var nākties "sapūt cietumā", tā tas ir šeit iekārtots.
bezpajumtnieks, kā jau rakstīju, nicina šo sabiedrību un tās normas, bet tajā pašā laikā jūs uzskatiet, ka viņam pienākas bezmaksas pajumte un primārā veselības aprūpe. es šeit nerunāju par bezpajumtnieku sodīšanu, bet par šo pakalpojumu nesniegšanu.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 06 Dec 2012, 15:35

peecis wrote:
čība wrote: :starkism:
Es nesaku, ka nogrūst malā un problēma, kas nav manā degungalā nav problēma. Tikai es redzu problēmu risināšanai citus variantus un nekādā veida neredzu kā jebkura cilvēka nāve varētu būt jebkādas problēmas pieņemams risinājums. Tipa, kaimiņš dušā dzied - nošaut, kaimiņiene sešos no rīta klabinās ar saviem papēžiem, a es varu vel stundu gulēt - salauzt kājas, bomzis smird - izmest, lai cerams nosalst utt.
tfu, tfu, tfu, man tomēr apkārt normali cilvēki, kuri negrib nošaut manu suni, jo redz viņš varētu kaut kādas blusas parnēsāt, vai varētu kādam iekost (t pat kā bomzis uzbrukt ar nazi).

Toreiz konjaku čalim neviens pudelē nedeva, ielēja labi ja vienu macliņu mazajā glazē. Bet jā, nepareiza rīcība, jo alkohols tikai palīdz nosalt. Bet pats fakts, ka cilvēks darīja pārējo nepieciešamo, lai izglābtu otra cilvēka dzīvību. Tas konjaks galīgi nebija svarīgakais manā stāstā. Kā jau minēju, tos divus latus aliņam viņam neviens neiedeva.

Bet pareizi, vajadzeja vienkārši izlikties, ka tas čalis ezera vidū plunčājas un tīru sirdsapziņu balleties tālāk :alinji:

atkal saliki visu vienā katlā pasludināji mani par kaimiņu slepkavu :D

ir sabiedrība ar savām normām un likumiem, par skaļu dziedāšanu nevienam mūža ieslodzījums nepienākas, bet par virkni pārkāpumu gan var nākties "sapūt cietumā", tā tas ir šeit iekārtots.
bezpajumtnieks, kā jau rakstīju, nicina šo sabiedrību un tās normas, bet tajā pašā laikā jūs uzskatiet, ka viņam pienākas bezmaksas pajumte un primārā veselības aprūpe. es šeit nerunāju par bezpajumtnieku sodīšanu, bet par šo pakalpojumu nesniegšanu.


Nu es atkal uzskatu, ka sabiedrība ir sabiedrība. Ar visiem tās slāņiem. Un cilvēks ir cilvēks. Un es labprāt negribētu sniegt pakalpojumu mūsu politiķiem - maksājot viņiem ne mazās algas. To bomžu nudien nav tik daudz, lai noēstu visu sociālo pakalpojumu naudu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby peecis » 06 Dec 2012, 15:57

čība wrote:Nu es atkal uzskatu, ka sabiedrība ir sabiedrība. Ar visiem tās slāņiem. Un cilvēks ir cilvēks. Un es labprāt negribētu sniegt pakalpojumu mūsu politiķiem - maksājot viņiem ne mazās algas. To bomžu nudien nav tik daudz, lai noēstu visu sociālo pakalpojumu naudu.


http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/42024 ... patversmes
"Rīgā darbojās septiņas naktspatversmes, no kurām divas pieder pašvaldībai, piecas ir līgumorganizāciju naktspatversmes. Tajās kopumā šoziem tika nodrošinātas 897 vietas."

pieskaiti tam vēl ārpus patversmēm mītošos un būs aptuvenais bezpajumtnieku skaits Rīgā. Pieņemu, kā ārpus Rīgas bezpajumtnieku skaits ir būtiski mazāks.
pieņemu, ka nav grīti noskaidrot, cik % NMP ziemā ir bezpajumtnieki, lai saprastu, ka veselības aprūpes budžetu viņi tomēr ietekmē.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby NARDICUM » 07 Dec 2012, 08:25

čība wrote:Tikai es redzu problēmu risināšanai citus variantus

Es arī redzu problēmas risināšanai citus variantus... tikai tie diez vai patiks Tev un citiem, kas domā tāpat kā Tu :kanepe:
Mūsu sabiedrībā tiek APZINĀTI veidots šis bomžu slānis, kas parazitē uz sabiedrības rēķina :velnins: , viņi tiek stimulēti tā tālāk dzīvot un vairoties, jo viņiem neviens mūsu sabiedrībā neļaus nomirt. Visā dabā ir normāli dabas likumi, un tas ir tikai normāli, ka neizdzīvo visi, tikai cilvēki palikuši tik humāni, ka velk uz saviem pleciem tos, kuriem no dabas viedokļa būtu jāaiziet bojā. Es šeit nerunāju par bērniem, invalīdiem un pensionāriem un par citām sabiedrības kategorijām, kuras IR jāatbalsta, jo mēs tomēr esam cilvēki, nevis dzīvnieki! Nedrīkst dot cilvēkam zivi, viņam vajag iedot makšķeri! Un nekas nedrīkst būt pilnīgi par velti. Ir cilvēku sabiedrība, kas dzīvo no pabalstiem, katru gadu dzemdē bērnus (jo par tiem maksā pabalstus), ja vēl cukā taisīts bērns sanāk invalīds- BINGO! :jiihaa: , jo par tādu maksā vairāk! Viņš nestrādās, pat ja viņam piedāvās darbu, jo viņam tāpat ir labi! Ir tāds labs lozungs- kas nestrādā, tam nav ko ēst! To mēs esam aizmirsuši :asaras: , jo tie, kas strādā, tie maksā par visu, bet tie, kas nestrādā, tiem viss tiek iedots, atraujot tiem, kas strādā. Padomā, ko nozīmē kaut vai vārdu salikums sēdēt cietumā ? Bija laiks, kad cietumā neviens nesēdēja , bet strādāja visnepatīkamākos un smagākos darbus! Tagad cietumā patiešām SĒŽ!!! Ja kāds slepkava kādu ir nogalinājis, tad iznāk, ka nogalinātā radi ar saviem nodokļiem šo slepkavu uztur! Tas ir normāli? :jaut: :jaut: :jaut: Kāpēc kristietisms šobrīd strauji zaudē savas pozīcijas, bet musulmanisms- uzplaukst? Tāpēc, ka kristietisms ir uz sirdsapziņu balstīta reliģija, ko mūsdienu sabiedrība vairs nespēj adekvāti uztvert. Tev nebūs zagt... Tev nebūs nogalēt... un kas būs, ja tu to darīsi? Dievs vien zin! Korānā ir rakstīts skaidri un gaiši: ja Tu nozagsi- tev nocirtīs roku. Ja tu nogalēsi- tev nocitrīs galvu. Skaidrs pat tiem, kas iepriekšējā dzīvē ir bijuši praporščiki :kanepe:
Ja Tu gribi par savu naudu (jo Tu taču maksā nodokļus) uzturēt asociālus elementus, tad paņem mājās kādu bomzi! Bet es negribu! Es pārāk daudz un smagi strādāju, lai izmestu naudu vējā! Man omītei,( kura visu mūžu ir smagi strādājusi un maksājusi nodokļus, bet nav sev pat pansionātam nopelnījusi) vajag un bērnu izglītībai!
Mēs katrs savā Piena Ceļa rajonā dzīvojam, jo cilvēkus, kas šādi domā, es satieku tikai internetā, starp maniem reāla paziņām, šādu cilvēku nav :sarkstosa: , jo man apkātr ir cilvēki, kas daudz un smagi strādā, kam katrs santīms ir nopelnīts, nevis saņemts, tās ir divas dažādas sabiedrības, divas galaktikas, kas nesaskaras un nesaskarsies nekad!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby Sisija » 07 Dec 2012, 09:09

NARDICUM , varu Tev tikai piekrist. Humānism ir laba lieta, bet visam ir jābūt ar mēru. Kāpēc man būtu jāpalīdz tam, kurš pats sev negrib palīdzēt, bet tikai gaida, ka kāds viņu stutēs un atbalstīs visu mūžu, tāds, kurš pat netaisās strādāt, jo nekad nav to darījis un nedarīs...Kāpēc?
Ir cilvēku kategorija, kurus, lai arī cik skarbi tas neizklausītos, var nosaukt vienkārši par parazītiem. Kāpēc man būtu jājūt līdzi tam bezpajumtniekam, kurš varētu nosalt, jo, lai vai kāda situācija ir valstī, tomēr, vismaz Rīgā, ir pietiekami daudz patversmes, kurās var ne tikai pārnakšņot, bet ir viens mazs "bet" , ir jābūt skaidrā. Nu nav man ne mazākās līdzjūtības pret cilvēkiem, kuri strādāt negrib, kaut kā censties atrisināt savas problēmas negrib, bet dzert ir gan laiks, gan arī nauda.
Kā jau NARDICUM rakstīja, tas viss neattiecas uz bērniem, invalīdiem, pensionāriem un citiem cilvēkiem, kuri nokļuvuši grūtā situācijā, tiem noteikti ir jāpalīdz!
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 07 Dec 2012, 09:21

peecis wrote:
čība wrote:Nu es atkal uzskatu, ka sabiedrība ir sabiedrība. Ar visiem tās slāņiem. Un cilvēks ir cilvēks. Un es labprāt negribētu sniegt pakalpojumu mūsu politiķiem - maksājot viņiem ne mazās algas. To bomžu nudien nav tik daudz, lai noēstu visu sociālo pakalpojumu naudu.


http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/42024 ... patversmes
"Rīgā darbojās septiņas naktspatversmes, no kurām divas pieder pašvaldībai, piecas ir līgumorganizāciju naktspatversmes. Tajās kopumā šoziem tika nodrošinātas 897 vietas."

pieskaiti tam vēl ārpus patversmēm mītošos un būs aptuvenais bezpajumtnieku skaits Rīgā. Pieņemu, kā ārpus Rīgas bezpajumtnieku skaits ir būtiski mazāks.
pieņemu, ka nav grīti noskaidrot, cik % NMP ziemā ir bezpajumtnieki, lai saprastu, ka veselības aprūpes budžetu viņi tomēr ietekmē.


Protams, ka ietekmē. Bet manā skatījumā ir daži citi, kas vispār budžetu kopumā ietekmē vēl vairāk un sabiedrībai ne tajā vajadzīgākajā virzienā. Kāds nakts patversmēm sakars ar dzīvības glabšanu? Jebšu viņiem tur arī ir NMP?

NARDICUM - te arī par to naudas izmešanu vējā - nafig man vajag zelta tiltu un gaismas pili, super-fotoradarus (kur uzcenojums bija 80%, ja kas 8-) ). Es labāk to naudu kaut kam citam, piemēram, cilveka dzīvības glābšanai.
Es tā redzu, ka Tev tuvāka ir mūsu Austrumu kaimiņu filosofija, nevis Rietumu... un LV mērķis tomēr ir doties ES, nevis Krievijas virzienā.

Es nesaprotu, kāpēc vispār jāpin iekšā cietumnieki. Tu mēģini pierādīt savu taisnību galīgi citā rakursā. Vismaz man noziedzība un cilvēka nonākšana bezpalīdzīgā stāvoklī nesaistās ar vienu un to pašu. Vai tad cietumnieki ir bomži, kas guļ sniega kupenās vai kāpņutelpas??? Šajā sakarā gan - es esmu par nāvessodu. Par zagšanu - arī sodu, un uzskatu, ka sodu LV ir pārak maigi. Es nerunāju par noziedzības attaisnošanu.
Es nesaku, ka bomžiem ir jādod ēst, es nesaku, ka kādam ir jāmaksā viņiem pabalsti un sazin vēl kas. Es saku, ja cilvēks ir bezpalīdzīgā stāvoklī, viņam ir jāsniedz palīdzība. Un bezpalīdzīgs stāvoklis ir viens - kad cilvēkam ir apdraudeta dzīvība. Punkts. Nevis tad, kad cilvēkam vajag izgulēt dzērumu. Protams, ziemā, starp šo var likt vienādības zīmi.

Es šeit nerunāju par mūsu fantastisko sociālo sistēmu un citiem brīnumiem, par ko visu laiku centies runāt Tu. Labi zinu, ka daudzi dzīvo uz pabalstiem un viņiem neko nevajag - un pilnīgi piekrītu, ka tādiem tos pabalstus nedrīkstētu piešķirt! Bet - kāds tam sakars ar nepaiešanu garām cilvēkam, kuram acīmredzami ir fiziski ļoti slikti, sāp un ir apdraudēta dzīvība? Nevajag mēģināt paplašināt to, ko es gribēju ar šo tēmu pateikt - nepaiet garām cilvēkam kristiskā situācijā. Es negribēju pateikt, ka tagad ir jābaro bomži, jādod viņiem nauda un jānēsā uz rokām, jo redziet viņiem tik ļoti vajag palīdzēt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby OrlandoSeaHorse » 07 Dec 2012, 14:51

Es šeit nerunāju par bērniem, invalīdiem un pensionāriem un par citām sabiedrības kategorijām, kuras IR jāatbalsta, jo mēs tomēr esam cilvēki, nevis dzīvnieki!

Pat dzīvnieki atbalsta sava bara invalīdus. Aklu zirgu pārējie iestutēs pareizajā virzienā. Suņi arī palīdz viens otram tādā situācijā. Tāpēc jau vispār ir iespējams apmācīt dzīvnieku-pavadoni, ka viņiem tā ideja ir iekšā.

Ja Tu gribi par savu naudu ... uzturēt asociālus elementus, tad paņem mājās kādu bomzi!

Man arī jau sen mēle niezēja šito pateikt. Ko ta pa kāpņu telpām, ja jau uzturēt, tad uzturēt, izguldam katrs kādu bariņu baltos palagos. Jo sevišķi tos apdzērušos, kurus patversmes neņem, jo pievems un piemī....A varbūt tiktāl nonāksim arī, kad tolerance būs obligāta un nāksies vien izmitināt viskautko.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby BaibaB » 08 Dec 2012, 09:44

pazīstams ārsts man vakar stāstīja reālu gadījumu par to, kas notiek, kad ātrajai palīdzībai un slimnīcai uzgāž bomzi. pie daudzstāvu mājas uz zemes guļ nepārprotams bomzis (ir visas pazīmes - smaka, netīrība u.t.t.) un, spriežot pēc visa, ir pamatīgā ķirsī izkritis pa kādu augstāku logu un smagi sasities. kāda humāna dvēsele ir izsaukusi ātros un bomzis tiek aizrauts uz slimnīcu. tur bomzis pavada vairākas dienas un ārsti meklē, kas šamam kaiš. bez visa slimnīcas standarta komplekta, ieskaitot tīru gultu, ēdienu u.c., bomzim šajās pāris dienās uztaisa 4 magnētiskās rezonanses - galvai, tad krūšu kurvim, mugurai, beidzot kājām. beigās, pēc šīs izmeklēšanas ārsti secina, ka bomzim dzērumā visticamāk bijis brīvais krietiens pa logu, taču būdams atslēdzies, viņš nav smagi sasities, galvu jau noteikti ne. bomzi izraksta no slimnīcas un viņš uz savām kājām svilpodams aiziet. nesamaksājis, dabiski, par stacionāru. tas viss uz mūsu, humāno nodokļu maksātāju pleciem. bet vēl lielāka škrobe ir par to, ka es, būdama valsts pārvaldē vairāk nekā 15 gadus, cītīgi esmu maksājusi nodokļus, jo no tā valsts pārvaldē nav iespējams izvairīties, un es, kad man tiešām reāli vajag, nevaru divu dienu laikā uztaisīt sev magnētisko rezonansi, jo vispirms ir pieraksts pie ģimenes ārsta, tad norīkojums, slimnīca, rinda uz aparātu. un kad man beigās to uztaisa, tad vēl noskaita par pakalpojumu smuku naudiņu, jo bezmaksas limits ir izsmelts jau gada vidū , jo te ir bijis tāds bomzis, kas gadiem nav strādājis un nav ieskaitījis valsts budžetā nevienu latu, un krietni iegrābies izmeklējumu fondā ar savām 4 magnētiskajām rezonansēm.
tas tā, informatīvam fonam šai diskusijai par cilvēcību. es tomēr gribētu, lai viss būtu kaut drusku samērīgi un godīgi. man nav žēl iebērt naudas sauju rokā vecenītei uz kanāla tilta, jo ar visu to, ka viņa ir spiesta lūgt naudu, viņa ir tīra un sakopusies. bet man tomēr ir žēl manas magnētiskās rezonanses šādiem te. :histerija:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby Linda B. » 08 Dec 2012, 11:23

Nekam nav žēl,bet bomzi ārstēt?NEKAD!Bomzis ir arī zaglis,nezinu kā pie Tevis čība Rīgā viņi tur uzvedas,bet tādā mazā miestiņā kā Iecava tieši bomži ir tie,kas izzog cilvēkiem dārzus,jo pat ja viņiem piešķir to zemi,kur kaut ko sev izaudzēt,viņi to nedara,bet nozog!
Manam tēvam ir zemnieku saimniecībā un viņš ļoti bieži nevar atrast cilvēkus,kas gribētu strādāt!Un viņš nemaksā slikti,klāt algai pat tiek dotas arī pusdienas,bet cilvēki negrib strādāt!Viņi labāk kaut kur bomžojas,dzer,zog,labākajā gadījumā pa miskastēm lasa pudeles vai kaut kur meklē metāllūžņus.Nezinu kā tagad,bet vismaz pirms pāris gadiem viņi bija ieperinājušies vēsturiskā ēkā-vecajā Iecavas slimnīcā,kurai tagad ir izsisti logi,izlauztas durvis un iekšā viss ir piedirsts!Slimnīcas morgā stāvošajā zārkā pat ir izveidota gulta.visnotaļ ērti iekārtojusies.
Par ko viņi ir pelnījuši tikt glābti?Par to vien,ka eksistē?
Neviens viņus nav piespiedis šādi dzīvot,viņi paši to ir izvēlējušies,tad lai arī dzīvo laimīgi savu dzīvi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby Sisija » 08 Dec 2012, 13:34

Starp citu,čība, kurš mums pagājušajā gadā no laukuma Ķengaragā nozaga visu, kas bija kaut cik līdzīgs metālam, ieskaitot mūsu adžilitī slaloju un pat OBD izmantotās standziņas... Neredzu nemazāko iemeslu kāpēc man būtu jābūt līdzjūtīgai pret šādiem cilvēkiem.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 09 Dec 2012, 18:17

Sisija wrote:Starp citu,čība, kurš mums pagājušajā gadā no laukuma Ķengaragā nozaga visu, kas bija kaut cik līdzīgs metālam, ieskaitot mūsu adžilitī slaloju un pat OBD izmantotās standziņas... Neredzu nemazāko iemeslu kāpēc man būtu jābūt līdzjūtīgai pret šādiem cilvēkiem.


Sisija - es nevienu brīdi neattaisnoju zagšanu! Bet, ja vēlies par to - es neuzskatu, ka par to tam, kas to sētu aizstiepa, samērīgs un godīgs sods ir nāve.
Es jau teicu - naudu nekad nevienam no šiem lūdzējiem nemetu un neuzskatu, ka esmu līdzcietīga šādā nozīmē.

Es nerunāju par citam lietām, tikai un vienīgi dzīvību.

BaibaB, tas, ka tā notiek - tā ir mūsu valsts sistēmas vaina, nevis cilvēku. Turklāt, cik zinu par mūsu valdību pa lielam tomēr balsojam mēs, bomži to nedera. Respektīvi par to absurdo sistēmu esam atbildīgi mēs paši.
Runājot par to tantiņu, kas lūdz naudu uz tilta, uzmini nu, cik viņa dienā nopelna? Turistu sezonā tās ir astronomiskas summas! Ejot agrāk uz darbu, kad strādāju vēl centrā, ne reizi vien esmu redzējusi, kā atved to tantuku, kas invalīde un nevar paiet un bieži sēž Vecrīgā pie SEB bankas. Tipa invalīds, kuram nav naudas... Viņu atved ar auto, sieviete un vīrietis viņu sapako, iekārto un aizbrauc. Nerunāsim par to, cik glauni bija abi ģērbušies un kādas markas un paaudzes auto viņiem bija.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby BaibaB » 09 Dec 2012, 22:01

čība wrote:tas, ka tā notiek - tā ir mūsu valsts sistēmas vaina, nevis cilvēku. Turklāt, cik zinu par mūsu valdību pa lielam tomēr balsojam mēs, bomži to nedera. Respektīvi par to absurdo sistēmu esam atbildīgi mēs paši.

es tikai nesaprotu, kāpēc Tu sauc par absurdu to, par ko tik dedzīgi iestājies - ka katram bomzim ir tiesības slimnīcā uz mūsu rēķina glāt savu dzīvību. un ka Tev nemaz nav žēl, ka šim absurdam aiziet Tava nodokļu maksātāja nauda. pa manam Tu esi nelielā pretrunā ar pašas iepriekš rakstīto. :neparliecinats:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests