Agresīvi... cilvēki :(

Miscellaneous

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby čība » 18 Nov 2012, 18:53

Sirke wrote:, tad arī domās... Ko gan ātrāk baigi savādāku var izdomāt kā skriet prom vai paņemt klēpī...


TAD būs par vēlu. Bet to, ko Tu tagad raksti - lai Dievs stāv Tev klāt, ja šito pielietosi dzīvē... Ja nu vienīgi Tev pakaļ skries resns suns uz divām kājām (ar trīs šamējie vienalga pārvietojas ļoti ātri). Nu vēl variants, ja trenējies sprintā, bet citādāk skriešana tikai izprovocēs suni uz ķeršanu. Ceļot suni augšā, apdraudi arī sevi, īpaši, ja suns ir liels.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby kaija » 18 Nov 2012, 18:58

Es arī piekrītu čībai, jo mani arī kaitina tie saimnieki, kuri palaiž vaļā savu suni un, lai skrien.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby čība » 18 Nov 2012, 19:01

kaija wrote:Es arī piekrītu čībai, jo mani arī kaitina tie saimnieki, kuri palaiž vaļā savu suni un, lai skrien.

Mani nekaitina no pavadas palaisti suņi 8-) Mani kaitina, ka saimnieki nevar un galvenais negrib viņus savākt. Jā, ir suņi, kurus mēs pazīstam un pie tiem es laižu, bet pie nezināma suņa bez vienošanās ar otru saimnieku - nelaidīšu un uzskatu tikai par normālu savstarpēju cieņu arī citiem tā nedarīt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby Linda B. » 18 Nov 2012, 19:33

čība wrote:
Sirke wrote:, tad arī domās... Ko gan ātrāk baigi savādāku var izdomāt kā skriet prom vai paņemt klēpī...


TAD būs par vēlu. Bet to, ko Tu tagad raksti - lai Dievs stāv Tev klāt, ja šito pielietosi dzīvē... Ja nu vienīgi Tev pakaļ skries resns suns uz divām kājām (ar trīs šamējie vienalga pārvietojas ļoti ātri). Nu vēl variants, ja trenējies sprintā, bet citādāk skriešana tikai izprovocēs suni uz ķeršanu. Ceļot suni augšā, apdraudi arī sevi, īpaši, ja suns ir liels.

Nu nekas arī nenotiek,ja suni paceļ rokās.Galvenais paņemt tā,lai pakaļa nekur nekarājas un nav kur iekosties un skadri un gaiši tam sunim paradīt,ka ja tūlīt pat neies prom klāsies visai plāni.Man gan iespējams nav nācies sastapt īsteni agresīvus eksemplārus,jo parasti ir līdzējusi paņemšana rokās un draudīga izturēšanās,vai gadījumā,ja suņi ir par daudz,lai tos paņemtu rokās uztupšanās tiem virsū un atkal tā pati draudīgā izturēšanās.Kādu laiku pariņķo,bet tādai nenormālajai,kas skaļi bļauj un ar kaut ko met neviens vēl nav līdis klāt,apnīk un aiziet prom.Taču apspriežu domu,ka iegādāšos kādu gaisa pistoli,jo nevar zināt,kad izlīdīs tiešām agresīvs eksemplārs,kur tādas metodes kā mešana un speršana vairs neko neglābs.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby čība » 18 Nov 2012, 19:48

Linda B. wrote:Nu nekas arī nenotiek,ja suni paceļ rokās.Galvenais paņemt tā,lai pakaļa nekur nekarājas un nav kur iekosties un skadri un gaiši tam sunim paradīt,ka ja tūlīt pat neies prom klāsies visai plāni.Man gan iespējams nav nācies sastapt īsteni agresīvus eksemplārus,jo parasti ir līdzējusi paņemšana rokās un draudīga izturēšanās,vai gadījumā,ja suņi ir par daudz,lai tos paņemtu rokās uztupšanās tiem virsū un atkal tā pati draudīgā izturēšanās.Kādu laiku pariņķo,bet tādai nenormālajai,kas skaļi bļauj un ar kaut ko met neviens vēl nav līdis klāt,apnīk un aiziet prom.Taču apspriežu domu,ka iegādāšos kādu gaisa pistoli,jo nevar zināt,kad izlīdīs tiešām agresīvs eksemplārs,kur tādas metodes kā mešana un speršana vairs neko neglābs.


Nu un kad Tu novērtēsi, kad tas eksemplārs ir tiešām gatavs Tavu suni un Tevi piebeigt? Tad, kad tava pārliecinošā aizbiedēšanas taktika nelīdzēs un suns būs rokās - kā tad izvilksi to gaisa pistoli? Protams, ja svešais suns nav ļoti liela auguma, rokās ņemšana līdzēs, tāpēc arī uzsvēru to lielo augumu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby OrlandoSeaHorse » 18 Nov 2012, 19:54

Sirke wrote: Ko gan ātrāk baigi savādāku var izdomāt kā skriet prom vai paņemt klēpī...
Taisnība, neesam nekādi supermeni, neko vairāk arī nevaram izdarīt. Tikai tādi sīki faktiņi: Skrienošs suns, kā kurš, protams, bet var attīstīt pat 60 km/h. Cik cilvēks un cik ilgi? Vidēja auguma suns bez grūtībām lec pāri 2m augstam žogam. Lielāki arī augstākiem. Tas, ka daži ir iemācīti to nedarīt, nekādi nepalīdz situācijā, kad liels agresīvs zvērs grib tikt klāt pie tā, ko tu turi rokās. Par žokļu spēku pat nerunāsim
malinois - force bite 195 pounds
Dutch Shepherd - force bite 224 pounds
American Pitbull - force bite 235 pounds
German Shepherd - force bite 238 pounds
American Bull dog - force bite 305 pounds
African Wild dog - force bite 317 pounds
Rottweiler - force bite 328 pounds
Wolf - force bite 406 pounds
Mastiffs - force bite 556 pounds
Kangal (Turkish dog) force bite 743 pounds
Hyena - force bite 1000 pounds


Nupat FB ir palaista ziņa par faktiem, kas Latviju nostāda vienā līmenī ar ņam-ņam cilts pārvaldītu teritoriju. Un nevar cilvēks viens tādā situācijā neko izdarīt, vienīgais - visiem kopā jāpanāk, lai likumus ievērotu visi!

Требуется помощь. Дело нешуточное.

1. Ситуация: 5 октября одна из моих коллег гуляла со своей собакой в лесу под Лиласте. Неожиданно на неё и её собаку напали две кавказских овчарки и начали рвать. Нанесли увечья средней тяжести девушке и капитально потрепали её собаку. С двумя агрессивными собаками гуляли мужчина и женщина. Они не только не вмешались, но и спокойно наблюдали за тем, как их собаки рвали небольшую девушку. А потом мужчина сказал потерпевшей девушке "это твоя проблема," и со своей спутницей и собаками удалился в сторону станции Гауя. Девушка с трудом добралась до больницы, куча швов, укусов и перелом (точнее, перекус кости). Полиция в Саулкраты возбудила уголовный процесс, но, надеюсь, сами всё понимаете...

2. Что требуется: покопайтесь в своей памяти, вспомните, а вдруг вы можете знать этих мужчину и женщину, или их собак, в соответствии с приметами, указанными ниже. Или всё что угодно, что может мне помочь. Что угодно. И сразу сообщайте мне либо здесь, либо на мэйл oleg@roshchin.com, либо по телефону +37129556633. А то награда может не найти своих героев.

3. Приметы:
Собаки - кавказские овчарки, доминирующий окрас белый, с коричневыми пятнами на мордах, в ошейниках, сука и кобель;
Мужчина - пожилой, ОЧЕНЬ СИЛЬНО ХРОМАЕТ, будто на протезе.
Женщина - средних лет, блондинка, достаточно спортивная.

4. Перешлите своим друзьям. Попросите повспоминать. Вдруг кто-то уже видел этот ансамбль. Город всё же маленький. Мы в свою очередь не сидим, тоже ищем. Прошли большинство домов в Лиласте. Крайний дом у стоянки на море -- собака не та.

Очень надеюсь на помощь. Заранее благодарю.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby BaibaB » 18 Nov 2012, 20:05

nu jau labu laiku es staigāju ar suņiem un pastaigu laikā man līdzi piparu gāzes baloniņš. ir likts lietā un pārbaudīts - pat tie suņi, kuriem pilnīgi putni galvā, pēc vienas reizes (iepūsts degunā) pēkšņi nāk pie prāta un viņam vairs nezin kāpēc negribas izmēģināt savus dzeltenos zobus pie maniem suņiem. tiesa gan, tā pati pieredze rāda, ka saimnieka putnus galvā tas neizārstē, kā suns staigāja, tā staigā savā vaļā. jā, es esmu agresīva saimniece, bet man mani suņi dārgāki un mīļāki, nekā svešs suns, kas mums uzbrūk. :pilnmeness:
jā, es mēdzu arī apjukt. šoruden bija situācija - eju, abas kuces pie pavadām, puika skraida apkārt savā vaļā (pie HES dambja). pēkšņi dzirdu, kaut kas skrien aiz mums. nākamajā brīdī mums ceļu aizšķērso stafa vai līdzīgas sķirnes suns. skatos - kuce. bez pavadas un bez kakla siksnas. ne skaņu neizdvesa, vienkārši aizķērsoja mums ceļu. un es apjuku. un vēl mirkli vēlāk kuce jau metās virsū Tarai. Enija bija smalkjūtīgi paslēpusies man aiz muguras, puika taktiski atkāpies vēl tālāk. es tai kucei spēru, Tara viņai arī stājās pretī un pa tām 2 sekundēm, kurās tas viss norisinājās, pilnīgi biju aizmirsusi par baloniņu. labi, ka pieskrēja klāt saimnieks un savāca savu briesmoni. es vēl tagad jūtu, kā tās kuces zobi noslīdēja man gar kāju... :ninja: tagad esmu gatava pūst gāzi degunā katram sunim, kas bez riešanas nostāsies mums priekšā.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby Sirke » 19 Nov 2012, 08:19

čība wrote:
Sirke wrote:, tad arī domās... Ko gan ātrāk baigi savādāku var izdomāt kā skriet prom vai paņemt klēpī...


TAD būs par vēlu. Bet to, ko Tu tagad raksti - lai Dievs stāv Tev klāt, ja šito pielietosi dzīvē... Ja nu vienīgi Tev pakaļ skries resns suns uz divām kājām (ar trīs šamējie vienalga pārvietojas ļoti ātri). Nu vēl variants, ja trenējies sprintā, bet citādāk skriešana tikai izprovocēs suni uz ķeršanu. Ceļot suni augšā, apdraudi arī sevi, īpaši, ja suns ir liels.


Ko tad darīt, ja tāda situācija ir? Sākt bļaustīties uz suņa saimnieku, krist izmisumā? Protams es aistāvēšu savu suni un sevi, tad tas saimnieks pats vainīgs par sekām :) un viss..
Bet es tiešām nezinu kā būtu, ja būtu...
ImageImage
User avatar
Sirke
Baby
Baby
 
Posts: 39
Joined: 06 Aug 2012, 17:24
Location: Rīga

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby čība » 19 Nov 2012, 12:59

Sirke wrote:
čība wrote:
Sirke wrote:, tad arī domās... Ko gan ātrāk baigi savādāku var izdomāt kā skriet prom vai paņemt klēpī...


TAD būs par vēlu. Bet to, ko Tu tagad raksti - lai Dievs stāv Tev klāt, ja šito pielietosi dzīvē... Ja nu vienīgi Tev pakaļ skries resns suns uz divām kājām (ar trīs šamējie vienalga pārvietojas ļoti ātri). Nu vēl variants, ja trenējies sprintā, bet citādāk skriešana tikai izprovocēs suni uz ķeršanu. Ceļot suni augšā, apdraudi arī sevi, īpaši, ja suns ir liels.


Ko tad darīt, ja tāda situācija ir? Sākt bļaustīties uz suņa saimnieku, krist izmisumā? Protams es aistāvēšu savu suni un sevi, tad tas saimnieks pats vainīgs par sekām :) un viss..
Bet es tiešām nezinu kā būtu, ja būtu...


Jebko, bet skriet... tikai gadījumā, ja redzi, ka ir kur ātri patverties, piemēram, ieskriet iekšā. Citādāk, ja sunim tiešām ir slikti nodomi, skriešana tikai visu padarīs vēl ļaunāku. Man ir gāzes baloniņš.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby Vendeta » 19 Nov 2012, 14:15

tad jau pa lielam man vajadzētu fočēt visus tos suņa saimniekus, kuri manā pagalmā nesavāc aiz saviem suņiem...
- ja manā pagalmā dzīvotu (vai dirsinātu savus suņus) šādi idioti, es vispirms palūgtu savākt atstāto "produkciju", pirmo reizi - pieklājīgi, otrreiz - daudz uzstājīgāk. Ja arī tad reakcijas nebūtu, tad gan šos tipus fotografētu un bildes nodotu pašvaldības policijas rīcība (vai vietājās avīželes redakcijai) :velnins: Pieļauju, ka pēc pāris mēnešiem pagalms būtu daudz tīrāks.

manā mājā dzīvo MILZĪGS dobermanis, viņu saimnieki brīvi laiž vaļā un pat atļaujās atstāt kāpņu telpā, kad paši ārā smēķē... Bet es par to nečīkstu
- jums tas šķiet normāli? Vai būs jāsāk čīkstēt tikai tad, kad tas suns kādam uzbruks / kādu nobaidīs?

turklat iesaistoties visus mācot var iekulties lielākās nepatikšanās
- kādās, piemēram? Man, personīgi, ir pilnīgi vienalga, ko par mani domā un runā man sveši cilvēki, kādas nepatikšanas var radīt savu likumīgo tiesību (staigāt pa tīru pagalmu, nebaidīties iziet savā kāpņu telpā, droši un bez stresa izvest savu suni pastaigā u.c.) aizstāvēšana? It sevišķi, ja tas viss jau sen ir atrunāts likumdošanā.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby murkata » 19 Nov 2012, 17:55

...
Last edited by murkata on 19 Nov 2012, 21:33, edited 1 time in total.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby čība » 19 Nov 2012, 19:43

murkata wrote:čība, es jau savā pirmajā postā minēju, ka tas bija negadījums - es mežā, puskrēslā sajaucu vienu melnu suni ar citu melnu suni. un vecis bija aiz koka!!! es VIENMĒR savācu savus suņu (šoreiz bija tikai viens), lai netraumētu cilvēkus, vienmēr pasaucu, pat, ja cilvēki ir labu gabalu tālāk, jo zinu, ka ir tādi, kuru bailes ir nekontrolējamas. ES ZINU UN RĒĶINOS!
...nevainības prezumpcija te nestrādā...

vienīgā mana kļūda bija, laikam jau, ka brilles neuzvilku :D :D


No Tavas puses, protams, tā gadījās. Citiem arī gadās sabraukt cilvēku uz gājēju pārejas, jo nu paskatījās uz radio pogām un neieraudzīja. Vajag laikam brilles likt 8-) Protams, sekas dažādas, bet princips tomēr viens. Vainīgs nav tas otrs cilvēks (Vienalga ar vai bez suņa), bet tas, kurš savu suni nesavāc.
Protams, ka gadīties var ikvienam un esmu visnotaļ pārliecināta, ka 99% ir gadījies. Tikai pēc tam ir maza daļa, kuri saprot, ka jebkādas sekas (arī lamāšana) ir viņu vaina un protas atvainoties.

Man ir suns aizdiebis mežā un mana vienīgā doma bija - kā es to varēju pieļaut! Protams, cerēju, ka nesašaus, neiekritīs lamatās utt, cerēju, ka atgriezīsies sveiks un vesels.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Nov 2012, 10:29

Domāju, ka mēs visi te zinām, ka tas bija pārpratums un ka tavs suns pat netaisījās apēst ne večuku, ne viņa suni. Bet viņa stress ir saprotams un par to apvainoties uz viņu gan ir muļķīgi.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby murkata » 20 Nov 2012, 11:50

es tak pati sastresojos! :D īpaši tādēļ, ka vienmēr savējos savācu - pati akla, kas priekšā ir nezinu un drošības pēc paņemu blakus vismaz, ja ne pie siksnas. a te biju pārliecināta, ka tā manas druškas Kora pretī skrien...

es vēl Arčijam teicu, skrien uz priekšu u n meklē Koru... jeahh... (jāpiebilst, ka vieta ir uz pilsētas roberžas, mežā...)

satikšu onku, noteikti atvainošos un paskaidrošu vēl reiz. lai gan mēģināju un mani pirmie vārdi bija: "piedidet, viņš savu draudzeni meklēja..."

P.S. OSH paldies :estevisamilosu:
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby undd » 20 Nov 2012, 20:08

čība wrote:Citiem arī gadās sabraukt cilvēku uz gājēju pārejas, jo nu paskatījās uz radio pogām un neieraudzīja.


Šis piemērs ir paskarbs un nav pielīdzināms murkatas neuzmanībai. Jā, murkata vainīga, ka akla, bet katra situācija ir risināma citādākā veidā, nedomāju, ka šis bija tas gadījums, kad jāpiedraud ar visu iespējamo, jo kāds mūjābelis savu suni nejēdz savākt (protams, secinu tikai pēc murkatas rakstītā, klāt nebiju). Man arī nepatīk, ka klāt skrien sveši suņi, man gan tā bieži negadās, bet ir bijis, parasti var normālā komunikācijas veidā cilvēku palūgt suni savākt, ja nelīdz, tad pēc tam jau attiecīgi taisīt traci.
Cilvēkam nav obligāti jābūt bezatbildīgam, lai kāds sāktu neadekvāti reaģēt. Pirms gadiem 3 ar savu suni biju Ulmaņgatves bāzē, suns man blakus īsā pavadā, gājām ārā jau pa vārtiem, un pretī nākošā sieviete pilnā vārda nozīmē sāka kliegt, centās kaut kur aizmukt, uzleca uz braucamās daļas un gandrīz pakļuva zem mašīnas :aknee:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Agresīvi... cilvēki :(

Postby čība » 20 Nov 2012, 23:03

undd wrote:
čība wrote:Citiem arī gadās sabraukt cilvēku uz gājēju pārejas, jo nu paskatījās uz radio pogām un neieraudzīja.


Šis piemērs ir paskarbs un nav pielīdzināms murkatas neuzmanībai. Jā, murkata vainīga, ka akla, bet katra situācija ir risināma citādākā veidā, nedomāju, ka šis bija tas gadījums, kad jāpiedraud ar visu iespējamo, jo kāds mūjābelis savu suni nejēdz savākt (protams, secinu tikai pēc murkatas rakstītā, klāt nebiju). Man arī nepatīk, ka klāt skrien sveši suņi, man gan tā bieži negadās, bet ir bijis, parasti var normālā komunikācijas veidā cilvēku palūgt suni savākt, ja nelīdz, tad pēc tam jau attiecīgi taisīt traci.
Cilvēkam nav obligāti jābūt bezatbildīgam, lai kāds sāktu neadekvāti reaģēt. Pirms gadiem 3 ar savu suni biju Ulmaņgatves bāzē, suns man blakus īsā pavadā, gājām ārā jau pa vārtiem, un pretī nākošā sieviete pilnā vārda nozīmē sāka kliegt, centās kaut kur aizmukt, uzleca uz braucamās daļas un gandrīz pakļuva zem mašīnas :aknee:


undd vispār, ja izlasa nākamo teikumu aiz Tevis izceltā - to jau es esmu pateikusi :D Man arī kādreiz nokaitina - pēc tā, ka viens ambālis pēc mana vairākkārtēja lūguma nevarēja (tajā gadījumā negribēja, necentās un netaisījās) savākt savu suni - dabūja nākamais, kuram gribējās savākt, bet nesanāca :kanepe: Pie otrā suņa pieklājīgais lūgums vienkārši izpalika. Protams, pēc tam sajutos nedaudz vainīga un palika tā cilvēka mazliet žēl, bet galu galā - mans suns bija man blakus, viņa suns krietni tālu no saimnieka. Nu nevari Tu zināt, kāpēc tas cilvēks uzvedas tā kā uzvedas. Jā, nepatīkami, protams, bet paša vaina galu galā. Es priecātos, ka viņam kabatā nebija gāzes balons, gāzes pistole vai sazin kas vēl.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests