Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Travelling With Dogs

Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby Demiana » 13 Apr 2010, 11:48

Eiropas Savienības dalībvalstis

Austrija, Beļģija, Dānija, Francija, Grieķija, Itālija, Īrija, Lielbritānija, Zviedrija, Luksemburga, Nīderlande, Portugāle, Spānija, Somija, Vācija, Čehija, Igaunija, Kipra, Lietuva, Latvija, Malta, Polija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija, Bulgārija, Rumānija


Lai dotos ceļojumā ārpus Latvijas kopā ar savu suni, kaķi vai sesku (turpmāk – dzīvnieks), ir nepieciešama:

* dzīvnieka identifikācija (mikroshēma vai skaidri salasāms tetovējums)
* Eiropas Savienības parauga „Mājas (istabas) dzīvnieka pase” (turpmāk – pase) un vakcinācija pret trakumsērgu

Eiropas Savienībā dzīvnieku pārvietošanas (ceļošanas) kārtību nosaka regula 998/2003 (turpmāk – regula). Regulas izpratnē „dzīvnieks” ir suns, kaķis vai sesks, kuri ir kopā ar saviem īpašniekiem vai ar privātpersonu, kas īpašnieka vārdā ir atbildīga par šādiem dzīvniekiem to pārvietošanas laikā, un kurus nav paredzēts pārdot vai nodot citam īpašniekam. „Pārvietošana” šīs regulas izpratnē nozīmē - pārvietošanu starp dalībvalstīm vai tā ievešanu, vai atkārtotu ievešanu Kopienas teritorijā no trešās valsts.

Pārvietojoties starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, nepieciešams:

* Mikroshēma vai skaidri salasāms tetovējums

Lai dzīvniekus varētu atšķirt vienu no otra, nepieciešama identifikācija - mikroshēma ( ISO standartam 117484 vai ISO standarta 11785) vai skaidri salasāms tetovējums un pase. Ja mikroshēma neatbilst Starptautisko standartu organizācijas nosacījumiem, tad personai, kura atbild par ievedamo dzīvnieku ir jābūt mikroshēmas nolasītājam.

* Pase + vakcinācija pret trakumsērgu

Lai dzīvnieku vakcinētu un īpašumā iegūtu pasi, dodies pie veterinārārsta! Eiropas Savienības (mājas) istabas dzīvnieku pases ir paredzētas tikai suņiem, kaķiem un seskiem!

Ievedot dzīvnieku citā Eiropas Savienības dalībvalstī, tam ir jābūt vakcinētam vismaz 21 dienu iepriekš, gadījumā, ja vakcinācija dzīvniekam veikta pirmo reizi mūžā un arī tad, ja nav ievērots revakcinācijas režīms (vienu reizi gadā). Ja vakcināciju veic derīguma termiņa ietvaros – vienu reizi gadā (saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma 59.panta 14.punktu), tad trakumsērgas vakcināciju uzskata par derīgu no revakcinācijas dienas.

Dzīvnieks ir jāidentificē pirms tiek vakcinēts pret trakumsērgu. Ja dzīvnieks pret trakumsērgu ir vakcinēts pirms identifikācijas, tad vakcināciju pret trakumsērgu veic atkārtoti pēc identifikācijas!

Ceļojot uz Lielbritāniju, Īriju, Maltu (papildprasības):

* Mikroshēma
* Pase
* Vakcinācija
* Analīze (trakumsērgas vīrusa antivielu neitralizācijas titrs)

Pēc tam, kad veikta dzīvnieka identifikācija un vakcinācija pret trakumsērgu, nepieciešams veikt arī asins analīzi antivielu daudzuma noteikšanai pret trakumsērgu . Analīzi veic tikai atzītā Eiropas Savienības laboratorijā. Atzīto laboratoriju saraksts.

Pēc asins parauga noņemšanas dienas (uzskatot, ka dzīvnieka organismā ir sasniegtas vismaz 0,5 internacionālās vienības uz mililitru), jāpaiet 6 mēnešiem un tikai tad ir atļauta dzīvnieku pārvietošana uz Lielbritāniju. 24 – 48 stundas pirms iebraukšanas Lielbritānijā, Īrijā vai Maltā, veterinārārsts dzīvniekam veic attārpošanu (Echinococcus spp.) un profilaksi pret ektoparazītiem, izdarot ierakstu pasē.

Suņu, kaķu un sesku ievešana Lielbritānijā

Suņu, kaķu un sesku ievešana Īrijā (Īrijas Veterinārā dienesta mājas lapa internetā)

Suņu, kaķu un sesku ievešana Maltā (Maltas Veterinārā dienesta interneta mājas lapa internetā)

Ceļojot uz Zviedriju:

* Mikroshēma vai skaidri salasāms tetovējums
* Pase
* Vakcinācija
* Analīze (trakumsērgas vīrusa antivielu neitralizācijas titrs)

Pēc tam , kad veikta dzīvnieka identifikācija un vakcinācija pret trakumsērgu, nepieciešams veikt arī asins analīzi antivielu daudzuma noteikšanai pret trakumsērgu . Analīzi veic tikai atzītā Eiropas Savienības laboratorijā. Atzīto laboratoriju saraksts.

Lai ceļotu uz Zviedriju, trakumsērgas vīrusa antivielu neitralizācijas titrs ir asins paraugs ir jābūt noņemtam 120-365 dienas pēc pēdējās vakcinācijas pret trakumsērgu, (asins paraugi, kas ņemti ātrāk par 120 dienām pēc pēdējās vakcinācijas nav derīgi). Piemērs: ja atkārtotā vakcinācija veikta 2006. gada 1. maijā, tad asins paraugu var noņemt sākot ar 2006. gada 1. septembri (jo ir pagājušas 120 dienas kopš veikta pēdējā vakcinācija pret trakumsērgu) līdz 2005.g. 30.aprīlim (jo paredzēta ikgadējā vakcinācija pret trakumsērgu). Pēc apmierinošas atbildes saņemšanas ceļā vari doties uzreiz. Attārpošanu (Echinococcus spp.) un profilaksi pret ektoparazītiem veic veterinārārsts 10 dienas pirms ceļošanas uz Zviedriju, izdarot ierakstu pasē.

Suņu, kaķu un sesku ievešana Zviedrijā (Zviedrijas kompetentās iestādes mājas lapa internetā)
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby xoxo » 13 Apr 2010, 12:29

Sakiet lūdzu, ja Zviedrija ir tranzītvalsts (lidosta), vai ir nepieciešami tā papildus citām ES nosauktā antivielu analīze un attārpošanas izziņa u.t.t.
xoxo
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 03 Apr 2010, 14:42

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby Shinshilla » 27 Apr 2010, 08:37

Tad sanaak, ka uz Lielbritaaniju aizvest kuceenu nemaz nevar ? Jaataisa visas potes un tad jaagaida peec antivielu testa tie 6meen taapat kaa pieaugusham sunim ?
Shinshilla
Baby
Baby
 
Posts: 50
Joined: 22 Feb 2010, 10:49

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby maksis » 27 Apr 2010, 08:48

Jā.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby Ieva B » 14 Jun 2010, 11:44

Ar šo mēs tāta uz Igauniju varam doties :neparliecinats:
Image
User avatar
Ieva B
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1023
Images: 19
Joined: 13 Jan 2010, 16:18
Location: http://shinkabeads.jimdo.com

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby brex » 14 Jun 2010, 11:48

Manuprat, nevar gan - ES parauga ir zilos vacinos
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby Shanele » 14 Jun 2010, 11:52

Kas ir vajadzigs izbrauksanai no LV uz Ameriku?
mils paldies jau ieprieks :davinuziedus: man galigi nav laika meklet, zinu ka kaut kur bija linki,bet sobrid nav laika, ceru ka kads izpalides. Paldies!
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby Ieva B » 14 Jun 2010, 12:05

brex wrote:Manuprat, nevar gan - ES parauga ir zilos vacinos


Tātad jādodas uz PVD tādus uztaisīt vai ne? vai arī var jebkurā VET klīnikā?
Katrā gadījumā paldies! Citādi uz robežas mūs izsēdinātu! :pastaiga:
User avatar
Ieva B
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1023
Images: 19
Joined: 13 Jan 2010, 16:18
Location: http://shinkabeads.jimdo.com

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby OrlandoSeaHorse » 14 Jun 2010, 12:15

Var jebkurā vetklīnikā.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby Shanele » 14 Jun 2010, 12:17

uztaisis jebkura vet klinika,bet jums vel sunitim bus nepieciesams mikrocips
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby Ieva B » 14 Jun 2010, 12:21

Paldies :davinuziedus: ! Cerams,ka līdz piektdienai tas viss būs izdarāms
User avatar
Ieva B
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1023
Images: 19
Joined: 13 Jan 2010, 16:18
Location: http://shinkabeads.jimdo.com

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby Lily » 23 Jul 2010, 12:06

Kaa ir ar Baltkrieviju? jautaajums, kas sunim ir nepiecieshams un vai cilveekiem arii viizas jaataisa takaa uz RUS?
User avatar
Lily
Puppy
Puppy
 
Posts: 114
Joined: 20 Jan 2010, 21:13

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby Daiga » 23 Jul 2010, 12:10

Lily wrote:Kaa ir ar Baltkrieviju? jautaajums, kas sunim ir nepiecieshams un vai cilveekiem arii viizas jaataisa takaa uz RUS?

Jā, cilvēkam nepieciešama vīza. Sunim - mikročips/tetovējums, pošu pase un veterinārais sertifikāts no PVD.
French bulldog - Zeus Le Monarque I'F

http://www.boomerball.lv - ļoti izturīgas bumbas un rotaļlietas suņiem!!
User avatar
Daiga
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 13 Jan 2010, 14:37
Location: Riga

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby Lily » 23 Jul 2010, 12:18

Daiga, paldies! :rej:
User avatar
Lily
Puppy
Puppy
 
Posts: 114
Joined: 20 Jan 2010, 21:13

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby Retrīvers » 08 Sep 2012, 09:49

Ko vajag braucot uz Ukrainu?

Tikai pasi un mikročipu?
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Suņu pārvietošana starp ES dalībvalstīm

Postby Vendeta » 11 Sep 2012, 14:31

Tikai pasi un mikročipu?
- vēl arī trakumsērgas antivielu testu (to vajag, lai no UA iebrauktu atpakaļ ES valstīs).
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17


Return to Suņi ceļojumos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron