Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Dogs Teaching

Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Dagucis » 03 Aug 2012, 16:44

Problēma tāda - Meitenei 5 mēneši. Dikti patīk skriet pie svešiniekiem un draudzēties. Ja vēl viņiem ir līdzi suņuks, tad vispār nemaz nedzird, ka saucam, lai nāk mājās (ja no sētas izsprukusi). Ejot pastaigā, kad nav pie siksnas, vienmēr jāuzmanās vai pie apvāršņa kāds neparādās, jo, ja parādās kaut 200m attālumā, tad ņem vagu pie viņiem.
Kā lai atradina no tādām lietām? Nelīdz pat gardumi :lamajas:
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby maksis » 03 Aug 2012, 16:57

Dagucis wrote:Kā lai atradina no tādām lietām? Nelīdz pat gardumi :lamajas:

Pirmkārt, pamainot attieksmi. Ja beigās būtu šāds :( smailiņš, būtu cerīgāk.
Sunim ar jums nav interesanti un viņš meklē draugus un izklaides "ārpus mājas". Jāpiestrādā pie sevis un kontakta veidošanas ar suni.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Dagucis » 03 Aug 2012, 17:10

Njāaa... Man jau tā likās,ka meitenei vnk ar mums nav interesanti :asaras: :asaras: :asaras:
Bet nestādos priekšā, kā lai to labo...
Spēlējamies kopā, atkārtojam skolā apgūto. Arī pastaigas laikā to mēģinām darīt, bet, tas nelīdz.
Esmu izmisumā
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby lauva » 03 Aug 2012, 17:16

bet sunim taču ir tikai 5 mēneši! protams,ka apkārt ir tik daudz kā atklājama + vēl piekrītu maksim. man gan jāsaka,ka internets ir pilns ar video un visādiem padomiem,kā veidot un uzlabot kontaktu ar savu suni. nezinu gan,cik daudz šīs informācija ir latviski,bet angliski un krieviski gan ir pietiekami.
plus jau vēl,ja jūs suni saucat un beigās viņš atnāk un jūs viņu sagaidat ar šādu sejas izteiksmi :lamajas: ....nu,es jau tad arī mājās neietu.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Dagucis » 03 Aug 2012, 17:21

Ne,ne - ar :lamajas: izteiksmi viņa netiek sagaidīta. Tiek sagaidīta ar pārrunām par to,kā tad tā saimniekus neklausa, bet nu mierīgā tonī, ne jau lamājoties un kur nu vēl,piemēram, suni sitot
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby undd » 08 Aug 2012, 22:46

Vienmēr pārsteidz cilvēku, pat nezinu, kā lai to korekti nosauc, pieņemsim - attieksme, kad tie gaida, ka 5 mēnešus vecs kucēns liksies kādam pie rīkles un sargās sava dārgā saimnieka mantu un teritoriju.
Par skriešanu pie citiem cilvēkiem, suņiem maksim ir taisnība, bet ar ne gluži situācijā, kad sunim ir tikai 5 mēneši! Suns pirmāmkārtāk ir jāaudzina, bez tam arī jāveido suns + saimnieks emocinālais kontakts, kad sunim primāri bez komandām interesants šķitīs tikai saimnieks, bet nevajag no 5 mēnešus veca kucēna prasīt ideālu paklausību, bezaizliedzīgu sargāšanu un visādu citādu pakļaušanos tikai saimnieka acu skatienam!
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Sympathy » 08 Aug 2012, 23:35

Mans suns atkal ir ļoti neuzticīgs svešiem cilvēkiem, un es arī biju izmisumā, no :asaras: lidz :lamajas: , un nekas nelīdzēja.. ne socializācija, ne gardumi. Un ja ir kāds svešs suns, mani vispār nepamanīja..
Es satraucos un pat raudāju no tā ka nezināju ko iesākt, jo likas ka suns mani nemīl, un nekas nemainīsies.
Bet viņš pieauga,un tagad ir labāk, es intresēju vairāk nekā kādreizējais :pastaiga: labākais draugs, un svešiniekus laižam garām, nesatraucamies vairs (izņemot bomžus, tie viņam dikti nepatīk )
Tapēc iesaku pagaidīt, nomierināties, suns izaugs un sapratīs kurš ir kurš. Par draudzību pret citiem cilvēkiem, intresējaties pie sava suņa skolas instrektora.
Mācat komandu nedrīkst, piemēram pieliekat pavadā un palaidiet vaļā , bet esiet tuvumā, un kad taisas skriet pie kāda, uzkāpjat ar kāju (uz pavadas) un sakat nedrīkst!
Protams ari izvērtējat vai tas nenodarīs sunim pāri, jo ja viņa ļoti strauji uzsāk, tad labāk neko tādu pat nemeiģināt..
Mans jums ieteikums - pacietību un daudz darba, suns tapat kā berns, pieaugs un visu sapratīs! :)
:pastaiga: :dejosuns:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Dagucis » 09 Aug 2012, 09:18

Tagad intensīvi apgūstam komandu blakus un šurp. Jāsaka, ka mums iet kā pa kalniem. Reizēm liekas, ka suns ir vnk ideāls - klausa, iet pie pavadas smuki blakus, atsaucas, kad sauc, citiem cilvēkiem virsū nelec. Bet, otrā dienā jau atkal viss pa vecam. Bet nu jau sāku lēnām nomierināties, jo, ja jau klausa kaut vienu dienu no trim, tad jau kautkas ir aizķēries un kautko jau ir iemācījusies :aptracis:
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Linda B. » 09 Aug 2012, 09:22

Dagucis,kādas šķirnes suns jums ir?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Dagucis » 09 Aug 2012, 09:47

Linda B. wrote:Dagucis,kādas šķirnes suns jums ir?


Mums ir balta samojedu meitene :pukudupsis: . Diemžēl nevaru ielikt bildi iekš profila :akes: , lai vienmēr būtu skaidrs, par kādu sunci runāju
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Linda B. » 09 Aug 2012, 10:32

Kā izskatās samojeds ir zināms,bet vai tik šīs šķirnes suņi nebija tik pat grūti audzināmi kā haskiji?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Dagucis » 09 Aug 2012, 10:35

Nu ir jau gan izslavēti ar savu stūrgalvību un "pats labāk zinu, kā vajag"
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Linda B. » 09 Aug 2012, 10:37

Nu tad jau nav nozīmes stresot,ka suns neriktīgs.Ja gribējās kādu,kas klausa uz vārda vajadzēja ņemt kādu citu šķirni.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Dagucis » 09 Aug 2012, 10:42

Nu tas jau būtu par skarbu teikt, ka suns ir "neriktīgs" :jautri:
Vai tad ir tāds iedalījums riktīgās un neriktīgās šķirnes? :)
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby ash » 09 Aug 2012, 11:02

mans suns kucēnu vecumā arī bija pārāk draudzīgs ar svešiniekiem. tagad ir pusotrs gads un ir ok - ja svešinieks pienāk, tad izturas draudzīgi, bet prom no saimniekiem neskrien, lai tik būtu kopā ar kādu svešu cilvēku, un no laimes nekūst un apkārt neluncinās katram, kas viņu paslavē - ai kāds smuks sunītis!
mums ļoti par labu nāca apmeklēt vairākus publiskus masu pasākumus (mūzikas festivāli, izstāde, bijām arī ceļojumā, kur daudz staigājam pa pilsētām, kur daudz cilvēku) - ar laiku viņš saprata ka ir daudz sveši cilvēki un ir savējie.

citādāk ir ar suņiem - ieraugot suni, aizmirsīs visu uz pasaules. ja ieraugot suni ir 1-2 metru attālumā no manis, tad uz komandu blakus atsaucās, ja ir tālāk - tad var gadīties arī ka aizskrien un atpakaļ nenāk, ir jāiet savākt.

kas attiecas uz emocionālo kontaktu - mājās tas mums ir ļoti labs, ārpus mājas ieslēdzas terjera daba - ir jāskrien, jāpēta, jāošņā, jāatklāj, tik daudz kas ir jādara, ka nav ne laika ne vēlēšanās kontaktēties ar saimnieku (jā, jā - arī pēc 2-3 stundu ilgas pastaigas viņu vairāk interesē apkārtējā vide nevis rotaļas ar mani), protams, viņš arī paspēlējas ar mums - saimniekiem, bet ne pārāk daudz. un nedomāju ka pie vainas esmu es, ka neesmu spējusi suni piesaistīt sev, bet viekārši viņam raksturs tāds - kā jau terjeram - neatkarīgs. ne visi suņi ir izaudzināmi par tādiem, kas katru saimnieka vēlmi no acīm nolasa un metas izpildīt. ;)

5 mēnešu vecumā gan ir par agru satraukties. bet iešana uz suņu skolu varētu palīdzēt iemācīties komandas šurp un blakus! :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Dagucis » 09 Aug 2012, 11:14

ash paldies par uzmundrinājumu :) Aprakstītā pieredze ir identiski kā manējā :) Man jau sķiet, ka ir suņi, kuri ir vieglāk audzināmi un kuri ir grūtāk audzināmi. Audzētavā jau laikus teica, ka nebūs nu nekad samojeds suns, kas pakļausies stingrai dresūrai, kā, piemēram, VAS. Ar viņu esot jāatrod cita pieeja. Suņu skolā ejam. Trīs nodarbības ir bijušas un ir uzlabojumi. Es pati tagad arī labāk zinu kā un kas jāmāca un mājās to cītīgi atkārtojam.
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby zeida » 09 Aug 2012, 11:25

Dagucis wrote:Mums ir balta samojedu meitene :pukudupsis: . Diemžēl nevaru ielikt bildi iekš profila :akes: , lai vienmēr būtu skaidrs, par kādu sunci runāju

Offtopiks, bet man šis izraisīja smaidu - diez vai atradīsim citas krāsas samojedu kā baltu :-)
Vienīgi, kad parok sētā bedres, tad gan tas baltums tiek veiksmīgi nomaskēts, bet tas jau pārejoši, jo ātri viss nobirst un suns atkal balts.
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Dagucis » 09 Aug 2012, 11:31

Ir arī krēmkrāsas samojedi ;)
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Linda B. » 09 Aug 2012, 11:38

Dagucis wrote:Nu tas jau būtu par skarbu teikt, ka suns ir "neriktīgs" :jautri:
Vai tad ir tāds iedalījums riktīgās un neriktīgās šķirnes? :)

Nē,tikai pielietojums dažāds viņām.Nekad no samojeda,takša vai haskija nevarēs prasīt tādu paklausību kā no vācu aitu suņa,jo "misijas" viņiem citas.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Pārāk draudzīga pret svešiniekiem

Postby Dagucis » 09 Aug 2012, 11:45

Linda B. wrote:
Dagucis wrote:Nu tas jau būtu par skarbu teikt, ka suns ir "neriktīgs" :jautri:
Vai tad ir tāds iedalījums riktīgās un neriktīgās šķirnes? :)

Nē,tikai pielietojums dažāds viņām.Nekad no samojeda,takša vai haskija nevarēs prasīt tādu paklausību kā no vācu aitu suņa,jo "misijas" viņiem citas.


Es to pašu saku ;)
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests