Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

All About Dogs

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Ligita555 » 06 Jul 2012, 21:06

Nuja :jautri:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby brex » 06 Jul 2012, 23:18

Makans taksitis un niks kokers :D
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Kurzemnieks » 06 Jul 2012, 23:34

Jāsaka tā es tiešām sabižojos :apcelta: ,ja manu, GRANTUCI, kāds par taksi nosauc!
Taču kāds vieds vīrietis man norādija-tas tikai norāda uz cilvēka viszinības pakāpi!
Nezinu kā citi Ldz, saimnieki,bet personīgi es plīstu no lepnuma ka man ir Ldz! :sirsninas2:
Image
User avatar
Kurzemnieks
Puppy
Puppy
 
Posts: 406
Images: 8
Joined: 19 Jan 2012, 13:02
Location: Aizkraukle

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby madja » 20 Aug 2013, 11:20

Ko gan prasīt no parastajiem mirstīgajiem,ja šādi izpildās kāds,kam ikdienā tiek i dažādas suņu bildes rādītas, i sniegti izsmeļoši skaidrojumi par dažādām ar suņiem saistītām tēmām.

Svētdien piestājām pie jūras pastaigāt, jau taisamies prom,kad stāvvietā ieripo busiņš un dārgais līksmi sauc" rekur, tai mašīnā 2 tie džeka rasela terjeri!"

es pagriežos palūkot, kas tad nu tur kāps ārā .
:ludzu: pieņemu,ka JRT gods bija ticis vienam vipetam un vienam basendži, jo domāju,ka bārdainais taksis nebija iestutējies logā, bet vispār no tās mašīnas izbira vesels uzskates materiāls dažādām suņu šķirnēm.... no kurām neviena nebija JRT.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Belasiitis » 21 Aug 2013, 09:10

Nu manu melno labradoru ar par rotveileru saukuši-iet aiz muguras pārītis un diskutē-paskat kā tagad tie rotveileri izskatās,kad astes negriež vairs nost...un tonējums ar uzreiz mainījies... :dejo:
User avatar
Belasiitis
Baby
Baby
 
Posts: 25
Images: 9
Joined: 05 Feb 2013, 14:08
Location: Rīga, Purvciems

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Eklēriņš » 21 Aug 2013, 09:54

Izkāpju no vilciena, man pretī atnācis mīļums ar abiem mūsu bīglīšiem. No mugurpuses dzirdu dialogu
1.tante: re kur divi smuki Džeki Raselīši!!!! :aptracis:
2.tante: kas tie tādi???? :soks:
1.tante: nu tie, no filmas "Maska" :jautri:
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Henriete » 21 Aug 2013, 10:40

Mans suns vienmēr ir vai nu Badijs vai labradors. Kaut gan nav tuvu ne vienam, ne otram, jo ir gaišas krēmkrāsas zeltainais retrīvers :D

Visbiežāk jau izskan frāze labradors. Ļoti reti dzirdu, ka saka, zeltainais retrīvers
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby ash » 21 Aug 2013, 13:20

nu mums jau ar nekas oriģināls - vēl pagājušā nedēļas nogalē 2 jaunieši centās mani pārliecināt, ka man ir šnaucers. :kanepe: es saku - nē, tas nav šnaucers. a viņi pretī - ir gan! bārda tieši tāda pati, krāsai gan vajadzētu būt pelēkai vai melnai, bet nu esot tak gan šnaucers.
otrs variants - foksterjers. :medos:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Anita » 21 Aug 2013, 14:06

Henriete wrote:Mans suns vienmēr ir vai nu Badijs vai labradors. Kaut gan nav tuvu ne vienam, ne otram, jo ir gaišas krēmkrāsas zeltainais retrīvers :D

Visbiežāk jau izskan frāze labradors. Ļoti reti dzirdu, ka saka, zeltainais retrīvers


Henriete, vakar, jā, ejot pastaigā ar Greisu, tā smējos, kārtējo reizi dzirdot Badijs. :jautri: Tāpēc arī ietwītoju.
Reti, kurš atpazīst ZR, parasti jau: "Vai, kāds smuks labradors!"
User avatar
Anita
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 03 Mar 2010, 21:45
Location: Latvia

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Eskimo » 23 Aug 2013, 22:04

Belasiitis wrote:Nu manu melno labradoru ar par rotveileru saukuši-iet aiz muguras pārītis un diskutē-paskat kā tagad tie rotveileri izskatās,kad astes negriež vairs nost...un tonējums ar uzreiz mainījies... :dejo:


Mums otrādi,reiz mazs puika jautāja vai tas ir labradora krustojums, norādot uz manu rota kucēnu,bet škiet ka tā arī ir vienīgā reize,visi vienmēr atpazīst manu škirni. Lasot šeit ko tik cilveki nesaka par suniem,man pilnīgi neticas,vai tiešām?! Tik bieži sastopat tādus ?
Vienīgais,Veco Vas jaukteni drauga mamma sauca par lielo teļu :lamajas:
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby OrlandoSeaHorse » 24 Aug 2013, 16:21

Eskimo wrote: Vienīgais,Veco Vas jaukteni drauga mamma sauca par lielo teļu :lamajas:
Es arī dažu labu savu reizi nosaucu par veco āpsi, bet ne tāpēc, ka nezinātu, kādai sugai viņš pieder :alinji:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby IneseL » 25 Aug 2013, 07:51

Man laimējies ar šķirni - visi zina, ka tā taču ir Lesija! :jaa: Tikai vienreiz parkā gāja aiz mums kompānija un sprieda, kas tas par suni. Viens saka - kollijs. Otrs - Tu ko, kolliji taču nav tādā krāsā! Bet tā arī nevienojās, kas tas tāds īsti ir :)
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby fedelta » 25 Aug 2013, 14:09

No vienas puses man arī ir laimējies, jo visi zin, kas ir Reksis, taču pārsvarā mani tas kaitina, jo cilvēki "Reksi" uztver kā šķirni. Vienreiz pie veikala stāvēja vīrietis un sieviete un šī viņam prasa - kas tās par šķirni, vīrietis atbild - tas taču Reksis. Un samojedam aiz mums tika izķemmēta pūdeļa tituls.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Sisija » 26 Aug 2013, 13:17

Eskimo wrote:Lasot šeit ko tik cilveki nesaka par suniem,man pilnīgi neticas,vai tiešām?! Tik bieži sastopat tādus ?

Neredzu par ko brīnīties, pat lielākā daļa "suņinieku" 100% neatpazīs visas šķirnes, nemaz nerunājot par "parastajiem" cilvēkiem. Tagad šķirņu ir tik daudz, ka ar apzīmējumu "bezšķirnes" var stipri iegrābties :aknee: un otrādi. Reizēm tas kurš vienam izskatās pēc prasta lauku kraņča, iztenībā ir kādas retas šķirnes pārstāvis, bet tas, kuram nu noteikti būtu jābūt kādas šķirnes pārstāvim, izrādās vienkārši skaists bezšķirnes suns :jaa:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Aragorn » 26 Aug 2013, 15:26

Ņemot sprogaino retriveru, apzinājos, ka cilvēki mēdz nezināt šķirni, jo mūs patiešām ir maz. Bet vienalga joprojām paliek skumīgi, kad cilvēki ar absolūtu pārliecību saka, ka Odrija ir 1. pūdelis 2. jauktenis 3. labradors 4. ņufaundlendietis. Kad mēģinu stāstīt par to, ka tas ir sprogainais retrivers, vecākais no visiem retriveriem, cilvēki uz mani skatās ar tādu nožēlu acīs, tipo "nabaga meitene, domā, ka viņai ir šķirnīgs suns.." :aknee:
Image
User avatar
Aragorn
Puppy
Puppy
 
Posts: 120
Joined: 26 Aug 2010, 08:02

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby ceturtdiena6 » 26 Aug 2013, 18:28

Nu mēs arī esam bijuši sīkie, trīcekļi, žvangstuļi :jautri: es gan to visu uztveru ar humoru un atbildu, ka viņš ir tāds mazs trīceklis līdz viņā nemodina zvēru :D Un starp citu mana pieredze rāda, ka daudzi, īpaši vīrieši, kuri agrāk smīkņāja kā tādu mazumiņu var saukt par suni utt. tieši ir tie, kas vēlāk paņem rokās, samīļo un sākuši fanot par mazajiem augumā suņiem. ^^ Iesaku saimniekiem noteikti nebrukt virsū, bet gan iespēju rāmjos pastāstīt kas par šķirni, jo ar uzbraucienu nevienam dzīvi vieglāku nepadarīsi, ja savukārt - šķirnes nezinātājs netic vai nemaz negrib klausīties, tad nekas nevienam nav jāskaidro, ņem savu Reksi, Lesiju, Badiju un augsti paceltu galvu ej savu ceļu. :pastaiga:
User avatar
ceturtdiena6
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 13 Jun 2013, 09:24

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby julika » 26 Aug 2013, 19:13

Aragorn, vot es arī vīram teicu, ka tas ir sprogainais labradors :sarkstosa: , nevis retrivers, kad ieraudzīju nesen tādu pie McDonalda (varbūt tas bija Jūsu?), jo cilvēkam, kurš šķirnes perfekti nepazīst, ļoti viegli sajaukt :neparliecinats:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Aragorn » 26 Aug 2013, 19:23

julika wrote:Aragorn, vot es arī vīram teicu, ka tas ir sprogainais labradors :sarkstosa: , nevis retrivers, kad ieraudzīju nesen tādu pie McDonalda (varbūt tas bija Jūsu?), jo cilvēkam, kurš šķirnes perfekti nepazīst, ļoti viegli sajaukt :neparliecinats:


Julika, ja pie McDonalda, kas ir Purvciemā, tad jā, mēs tur dažreiz iegriežamies.. :jaa: Nu, sprogas ir tas, kas mūs uzreiz, no pirmā acu skatiena atšķir no citiem retriveriem. :) Starp citu, biju vienkārši šokā, kad apmēram 7 gadus veca meitene apstājās pie Odrijas un skatījās uz viņu kādu laiciņu, un pēc tam teica: "Es zinu, kas Jums ir pa šķirni." Es jau gaidīju standarta variantu - pūdelis, bet meitene pilnīgi pārliecināti teica, ka tas ir sprogainais retrivers. YES! :dejo:
User avatar
Aragorn
Puppy
Puppy
 
Posts: 120
Joined: 26 Aug 2010, 08:02

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby DanaMary » 26 Aug 2013, 19:28

Aragorn, tātad nekas vēl nav zaudēts. Atliek popularizēt šķirni, tāpat kā citus retrīverus, piemēram zeltainos vai labradorus, un nebūs jāskatās ar šķību aci uz tiem, kas saka, ka suns nav šķirnes, vai nepazīst tādu "sprogaino retrīveru", jo tādu nebūs! Protams, vienmēr paliek tādi, kuri zin tikai Lesiju, Badiju, Reksi, un negrib pat saprast, ka šie NAV tie šķirņu nosaukumi, bet tādiem neko neieskaidrosi, manuprāt.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Aragorn » 26 Aug 2013, 19:36

DanaMary wrote:Aragorn, tātad nekas vēl nav zaudēts. Atliek popularizēt šķirni, tāpat kā citus retrīverus, piemēram zeltainos vai labradorus, un nebūs jāskatās ar šķību aci uz tiem, kas saka, ka suns nav šķirnes, vai nepazīst tādu "sprogaino retrīveru", jo tādu nebūs! Protams, vienmēr paliek tādi, kuri zin tikai Lesiju, Badiju, Reksi, un negrib pat saprast, ka šie NAV tie šķirņu nosaukumi, bet tādiem neko neieskaidrosi, manuprāt.


DanaMary, man točno nevar pārmest, ka šķirne netiek popularizēta... ;)
User avatar
Aragorn
Puppy
Puppy
 
Posts: 120
Joined: 26 Aug 2010, 08:02

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests