Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Dogs Teaching

Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby reinis » 28 Jun 2012, 13:42

Pie manis dzīvoklī (paliels, 92 metri) jau 4.dienu ir labradora retrīvera kucēns, ruds. Vārdā Lesters. Šobrīd precīzi 9 nedēļas. Tā kā kucēns man ir pirmo reizi un ar suņu audzināšanu sakara nav nekad bijis, gribēju pajautāt kādu padomu - vai viņa uzvedība ir normāla tādam kucēnam, vai arī es kaut ko daru nepareizi? It kā nekāda ekscesīva uzvedība nebija, kaut audzētāji brīdināja, ka kucēns var smilkstēt un raudāt, bet manējais galīgi neraudāja. Vienīgi 2.dienas rītā pamatīgi sastresojās, sāka bļaustīties un ļoti traki skriet apkārt pa dzīvokli, bet tad es viņu nomierināju un viņš pagulēja. Pēc tam viņam uz 1 dienu piemetās caureja.

Kucēns ēd, dzer, bet mēģina ēst arī sīkas, ēšanai nepiemērotas lietas. Rotaļlietu gabaliņus, kaut kādus krikumus, ko atrod uz grīdas.

Kucēns spēlējoties "žļembā" roku. Nekož stipri, vienkārši patīk žļembāt roku, īpaši kad ir atgūlies uz muguras (gan savā gultā, gan ārpus). Mēģina dabūt roku mutē arī tad, kad ļoti priecīgs (kad atnāk kāds ciemiņš). Vai tas ir normāli? Es esmu lasījis dažādus viedokļus par to, vai ir labi ļaut sunim draudzīgi žļembāt rokas... Dažreiz, protams, dauzīšanās rezultātā viņš var ieķert stiprāk. Tad es roku atrauju ar tādu drusku stingrāku "Nedrīkst!" un uz kādu brīdi no kucēna novēršos, t.i. nepievēršu uzmanību.

Izrāda arī tādu pastipru vēlmi košļāk un grauzt visādas lietas. Ik pa brīdim mēģina kādu mēbeles stūri "pārbaudīt", uz ko es atbildu ar skaļāku "nedrīkst", kas palīdz, dažreiz ar 2. un 3.reizes teikšanu, bet kopumā viņš darbību pārtrauc un... iet meklēt citu stūri. Nekāda destruktīva grauzšana nav manīta, bet nu lietas plēst (īpaši savus grīdas pamperus) viņam patīk ļoti. Tas ir OK?

Kucēns daudz guļ. Viņš paguļ 20-40 minūtes, tad miegains staigā apkārt, tad nedaudz uzbrūk savai gultai un mēģina to kaut kur aizvilkt, tad atkal paguļ. Režīms tāds stipri haotisks. Dažu brīdi var ilgi dzenāt kaut kādu mantu (patīk tās, kas grab un spiedz), citu reizi vienaldzīgi žļembā citu mantu. Citreiz neieinteresēti aiziet un noguļās uz blakus istabu, kur neviena nav.

Pirmo dienu, kad biju ierobežojis kucēna kustības tikai 1 istabā un ierīkojis tur "pamperu zonu" un kasti ar skaidu granulām, kucēns gāja kārtīgi nokārtoties tikai tur. Es jau nobrīnijos, vai nu tāda veiksme vispār ir iespējama. Otrā dienā, kad atvēru durvis uz pārējām istabām, sākās čurāšana koridorī uz lamināta un viesistabā uz paklāja jau ir parādījusies iecienīta vieta. Pēc iespējas mēģinu viņu virzīt uz saviem pamperiem un apmēram 50% gadījumu arī izdodas, jo nokārtoties viņš parasti iet pēc ēšanas, ilgas gulēšanas vai intensīvas dauzīšanās.

Sāku mēģināt viņu trennēt uz "sēdi" un "nāc šurp" un bieži izdodās, bet bieži arī neizdodās. Sēdēt viņš māk bez uzaicinājuma, bet uz "nāc šurp" dažreiz arī neatsaucās. Kad atnāk, iedodu gabaliņu sausās barības un izmantoju klikšķinātāju, kuru viņš jau ir iemācijies saprast, ka sekos cepumiņš.

Bet mani uztrauc, ka viņš nav tik enerģisks, kā man liekās, viņam vajadzētu būt. Viņš paliek uz brīdi ļoti enerģisks, kad atnāk kāds viesis, bet kad ar viņu ir tikai saimnieks, tad viņš nav pārāk jūsmīgs par lietām. Varbūt man tikai tā liekas. Ir kādam pieredze ar Labradoru Retrīveru kucēniem? Kad vēroju viņu kucēnu barā (kopā ap 15 bija) tad viņš bija tāds diezgan enerģisks, visu laiku gāja dauzīties un uzbrukt saviem brāļiem, bet tajā pat laikā arī likās tāds pastāvīgs, staigāja un plūkāja zāli un kociņus.

Varbūt pirmās 4 dienas vēl ir stress par noņemšanu no mammas un brāļiem?
reinis
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 28 Jun 2012, 13:23

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby eldberg » 28 Jun 2012, 13:46

Man izklausās pēc pilnīgi normāla kucēna.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby Dagucis » 28 Jun 2012, 15:25

Pilnīgi normāls kucēns ;)
Mums ar šodien paliek četri mēneši pirmajam kucēnam mūsu dzīvē, tāpēc tas viss vēl spilgtā atmiņā :)
Vēl tagad pačuč un pēc stundiņas, pārvietojas uz citu vietu gulēt. Es gan arī, protams, neesmu zinātāja un man arī viss ir jauns, bet, izklausās tiešām pēc veselīga kucēna.
Mums gan pirmās dienas tādas pasmagas bija, jo pie spoguļa sedēja un smilkstēja, domājot jau laikam, ka pretī kāds brālītis vai māsiņa sēž, bet spēlēties nenāk. :asaras:
Bet nu jau ir apradusi un vairs spoguli ar degunteli tik traki nebaksta
Viņa bieži vien sačurā savu guļamo sedziņu... Mums ir aizdomas, ka viņai tā ar zālīti asociējas
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby muffin » 28 Jun 2012, 16:01

Trenēt kucēnu gan ir pa agru! :) Var jau mācīt zīdainim lasīt, taču kāda jēga? Lai padzīvojas pa mājām, pierod pie saimniekiem utt. Lai ir daudz mantiņu, kuras var grauzt, tad varbūt nebūs izterese par stūriem.:pedinja:
User avatar
muffin
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 14 Jun 2012, 17:01
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby reinis » 29 Jun 2012, 08:43

Jā, viņam ir graužamā pagale.

Es sāku viņu vest ārā pagalmā (ir zālīte, koki), bet šis ne pa kam negrib tur nokārtoties. Paskraida, ošņājās, bet neko nedara. Tad, kad uznesu augšā un pielieku pie saviem sačurātajiem pamperiem, uzreiz visu izdara. Galīgi neprognozējams viņam tas nokārtošanās grafiks. Pagulēs, tad vedīšu vēlreiz ārā.
reinis
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 28 Jun 2012, 13:23

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby Dagucis » 29 Jun 2012, 08:49

Es sāku viņu vest ārā pagalmā (ir zālīte, koki), bet šis ne pa kam negrib tur nokārtoties. Paskraida, ošņājās, bet neko nedara. Tad, kad uznesu augšā un pielieku pie saviem sačurātajiem pamperiem, uzreiz visu izdara. Galīgi neprognozējams viņam tas nokārtošanās grafiks. Pagulēs, tad vedīšu vēlreiz ārā.[/quote]

Vajag pamēģināt tos sačurātos paladziņus iznest ārā un tad lai viņš tur pačurā :-) Maybe izdodās ;)
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby reinis » 29 Jun 2012, 13:19

Jautājums: vai kucēnu labāk vest ārā (pagalma) pastaigā PIRMS vai PĒC maltītes?

Šobrīd savējo baroju 8:00, bet pamodies viņš ir jau ap 7:00. Dažreiz viņam nokārtoties sanāk pirms ēšanas, dažreiz pēc, tapēc pagaidām domāju vest ārā uz rīta fizkultūru ap 7:30, tad 8:00 barot un uzreiz pēc brokastīm lēnā tualetes pastaigā.
reinis
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 28 Jun 2012, 13:23

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby Dagucis » 29 Jun 2012, 13:25

Mazam kucēnam uzreiz pēc miega gribās nokārtoties :)
Tāpēc arī iesaka kucēnu vest lauka kārtoties pēc pamošanās, ēšanas, rotaļāšanās ;)
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby ruu » 29 Jun 2012, 15:06

:jaa: es arī savu stiepu ārā uzreiz, līdzko bija atvēris acis pēc snauda. Tagad viņš jau izaudzis, bet pieradums palicis - kā acis vaļā, tā prasās ārā :D
Mums bija šāds scenārijs - pamostamies -> ārā -> ēdam. Mūsu audzētāja ieteica barot pēc pastaigas, un man arī liekas, ka sunim vieglāk staigāt ar tukšu vēderu, nekā pilnu :viltigs:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby Robins » 29 Jun 2012, 15:57

Barot - pēc pastaigas (it īpaši - lielām un aktīvām šķirnēm, kā arī tādām, kurām ir tendence uz kuņģa samešanos).
Bet (no citas sērijas, par kucēnu) ja vēlaties kucēnu iemācīt nokārtoties ārā - tad uz pačurāšanu vajadzētu iziet pēc gulēšanas, pēc ēšanas, pēc aktīvas rotaļāšanās, utt. Un pats galvenais - slavēt (un apbalvot) par pareizu darbību veikšanu.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby ajame » 30 Jun 2012, 01:37

reinis wrote:Tad, kad uznesu augšā un pielieku pie saviem sačurātajiem pamperiem, uzreiz visu izdara.

Paņem līdzi uz pastaigu sačurāto pamperīti. Noklāj zālītē un varbūt tad kucēnam radīsies saprašana, ka arī ārā var čurāt ;)
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby Citroniņš » 01 Jul 2012, 13:09

Manējais kad bij maziņš, regulāri novēroju, kad sāk trīties gar durvīm, vai meklēt vietu kur pačurāt. No rīta, ja bija čupiņa vai peļķīte, par to tika aizrādīts un iznests ārā suņuks. Pēc nedēļas jau čīkstēdams prasījās ārā čurāt, un nekādu paklājiņu mums nebija. vnk katru dienu istabu ar terpentīnu mazgāju, lai mazāka vēlme atkārtoti čurāt.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Jul 2012, 21:12

Es nesaprotu, kāpēc cilvēki mēģina suni pieradināt pie pamperiem un vēl trakāk - skaidu granulām? Suns nav kaķis un kārtojas laukā! Pamēģiniet iedomāties CIK ir normāla izmēra peļķe pieaugušam retrīveram! Un čupa. Jums būs tādi pamperi un tādas kastes ar granulām un patiks to visu katru vakaru vākt? Nemāciet kucēnam to, ko negribat, lai darītu pieaudzis suns. Jo īpaši vasarā izvest nevajadzētu būt pasaules mēroga problēmai. Jums pat dienas režīms jau ir pavisam piemērots kucēna audzināšanai. Nemāciet viņam muļķības, kuras paši vēlāk nožēlosiet.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby reinis » 05 Jul 2012, 15:01

Baigi cīnos ar kucēna čurāšanu dzīvoklī. Vedu ārā uz pagalmu tiklīdz pamostās un/vai paēd, vairākas reizes dienā, bet šamais spītīgi ārā kā nečurā, tā nečurā. Novazājos pa pagalmu gandrīz stundu un, protams, tiklīdz kā uznesu kucēnu dzīvoklī - šis omulīgi koridorī pačurā. Mēģināju nest lejā piečurāto pamperu, bet nekā. Nesaprotu.

Laikam jau taisnība ir tiem, kas saka, ka pamperus nedrīkst izmantot, jo tad suns saprot, ka tas ir OK čurāt iekštelpās. Tagad ņemšu visus pamperus nost, mazgāžu grīdu ar stiprāku līdzekli un mēģināšu vest ārā biežāk. Kad suns taisa peļķi koridorī, dusmīgi saku "nedrīkst!" un šis jau ir iemanījies sabīties un apraut procesu. Bieži uzreiz arī nesu viņu atkal ārā, bet ir sajūta, ka pagalmā viņam vēl ir pārāk daudz jaunu lietu, viņam nenesās prāts uz čurāšanu, jo viņš staigā apkārt un pēta vidi un ošņājās.

Šobrīd viņam 10 nedēļas. Čurā aptuveni reizi 2 stundās. No rīta, kad pieceļos ap 7:30 vismaz divas peļķītes jau ir, bet nezinu, vai tās ir radušās nakts laikā vai agri no rīta.

Režīms šobrīd tāds, ka varu šo vest ārā ap 8 no rīta, tad ap 14 pēcpusdienā un tad pēc 19 vakarā. Ēst viņam dodu 8:00, 14:00 un 20:00 (ar mazu launagu 12:00)...

Ieteikumi?
reinis
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 28 Jun 2012, 13:23

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby reinis » 05 Jul 2012, 15:09

Citroniņš wrote:Manējais kad bij maziņš, regulāri novēroju, kad sāk trīties gar durvīm, vai meklēt vietu kur pačurāt. No rīta, ja bija čupiņa vai peļķīte, par to tika aizrādīts un iznests ārā suņuks. Pēc nedēļas jau čīkstēdams prasījās ārā čurāt, un nekādu paklājiņu mums nebija. vnk katru dienu istabu ar terpentīnu mazgāju, lai mazāka vēlme atkārtoti čurāt.


Kad manējam ir jāiet "pa lielam" tad es arī uzreiz redzu, ka viņš ošņājas un dodās uz savu pamperu un tad es varu nest ārā, taču čurāšana notiek tik ātri. Šodien, kad atnācu no darba, lai pabarotu un padzīvotos, šis bija gulējis. Piecēlās, apēda ēdienu un es kad es jau ņēmu no plaukta siksniņu, lai vestu ārā, šis pačurāja. Viņš vienkārši spēlējās, dzīvojās, tad apsktājās, apskatās uz leju un pačurā. Nav tādas nekādas brīdinošas darbības viņam čurāšanai.
reinis
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 28 Jun 2012, 13:23

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby Dagucis » 05 Jul 2012, 15:11

Tikai pacietību.
Manējā arī vēl joprojām pa dienu un pa nakti sačurā savu guļamo paklājiņu. Arī domāju, kā lai to izskauž :sajucis:
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby Citroniņš » 05 Jul 2012, 16:43

Kad manējam ir jāiet "pa lielam" tad es arī uzreiz redzu, ka viņš ošņājas un dodās uz savu pamperu un tad es varu nest ārā, taču čurāšana notiek tik ātri. Šodien, kad atnācu no darba, lai pabarotu un padzīvotos, šis bija gulējis. Piecēlās, apēda ēdienu un es kad es jau ņēmu no plaukta siksniņu, lai vestu ārā, šis pačurāja. Viņš vienkārši spēlējās, dzīvojās, tad apsktājās, apskatās uz leju un pačurā. Nav tādas nekādas brīdinošas darbības viņam čurāšanai.



arī uz čurāšanu mans dīdijās un nebij tā, ka pietupjas un tek. Un ja bij, tad nolamā un ārā. Un no rīta 7 viņš mani cēla augšā, ka jāiet ārā, sēdēju tur bez kafijas, tikko no gultas kamēr suns nokārtojās. Biežāk ies ārā uz konkrēto teritoriju, vieglāk būs pierast, ka tur jākārtojas.
Kādreiz bija suņam gadījies piečurāt māju līdz gada vecumam, kad vai no rīta nebij lāgā pačurājis vai kā, bet no 8-18 viens mājās un tad protams ļoti kaunējās. Arī kad pievēmis, vai divreiz laikam caureja mājā bijusi, tad arī tās suņam bija šausmas. Viņš man tāds ļoti jūtīgs radījums. a
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby ruu » 05 Jul 2012, 18:23

reinis wrote:Kad suns taisa peļķi koridorī, dusmīgi saku "nedrīkst!" un šis jau ir iemanījies sabīties un apraut procesu.

Pēc šī te, uzreiz paķer viņu, un ar kārumiem kabatā nes ārā un gaidi, kad šis pačurās. Tiklīdz pačurā, tā - našķis un riktīgi saslavē. Arī, kad pārnāc mājās, nevis spēlējies un baro, bet nes uzreiz ārā. Ja vari noķert to brīdi, kad viņam vajag lielajās darīšanās, var sākt ar to - viņš sapratīs, ka tā lieta jādara ārā, un tad jau arī čurāšanu varēs pielikt klāt :)
Par paladziņu tēmu - varbūt var samazināt paladziņu skaitu, un tos pamazām pārvietot uz koridoru, lai viņš ievēro, kur jāiet nokārtoties. Un tad, kad viņš špacierē uz to pusi, uzreiz nes ārā.

Manam sunim gadījās piečurāt istabā gandrīz līdz gada vecumam, bet, kā jau Daigucis teica - tikai pacietību un viss notiks :pastaiga:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Labradora kucēns, 9 nedēļas, pirmā audzināšana mājās?

Postby Dagucis » 05 Jul 2012, 19:21

Paldies ruu,tagad man vismaz ir mierinājums, ka arī mūsējā no rītiem tomēr spēs sagaidīt, kamēr mēs paši mostamies un tad viņu vedīsim atviegloties, nevis čurās uz sava paklājiņa :) Jau tagad viņa spēj nociesties līdz momentam, kad mēs no darba atbaucam :ripo: un pa dienu nav slapjuma. Nu gadās, protams, kādu reizi, bet vairāk ir dienas, kad māja sausa :stiligs2:
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests