Nesaprotama čurāšana...

Dogs Teaching

Nesaprotama čurāšana...

Postby k_i_k_a » 05 Jan 2012, 22:19

Situācija tāda...vnk nesaprotu no kura gala laik sāk rakstīt...
Kucēns - puika, mazā šķirne, 5 mēneši.
Kakāt un čurāt pats iet uz paladziņa.

Viņam nav iespējams pieskarties,noglaudīt, pacelt, uzreiz pietupstas, labākajā gadījumā ir pa pilei, bet biežāk...aiziet, lielā strūkla palaista! Noglaudīt sanāk tikai reti bez pilināšanas. Pats prasās lai ieceļ gultā, bet kā viņam pieskaras, tā aiziet čurā!!!
Visa māja, visa gulta un ieskaitot arī gultas veļas, kad ir paša spēkiem ticis gultā no rītiem ir sačurāta!!! Arī paša vieta, kur guļ viss ir sačurāts un līdz ar to protams līdzi nāk čuru smaka...Arī paši apčurāti, kad atnāk kādi ciemiņi, vnk jāsaka, lai neaiztiek, ja negrib tikt apčurāti.

Vnk nekādi nesaprotu, kas par vainu....un kā to labot...
User avatar
k_i_k_a
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 27
Joined: 04 Sep 2010, 18:15

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby OrlandoSeaHorse » 06 Jan 2012, 13:27

Kucēns čurā, lai izrādītu savu padevību. Tātad, ja tev nepatīk, ka viņš tevi un visus citus centīgi apčurā - cel viņa pašapziņu! Vai vismaz pieņem to čurtāšanu kā pašsaprotamu. Katrā ziņā mēģinājumi bārties čurāšanu tikai pastiprinās, jo viņš vēl vairāk centīsies tev parādīt, cik ļoti tevi ciena. :chura:
Nu tāda tiem suņiem ir izpratne par lietām. Paaugsies - pāries.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby Linda B. » 06 Jan 2012, 15:14

Mums nebija tik traki,mana taksene,kad bija nesen panemta, gazas kajam gaisa un curaja tiklidz maja kads saka runat nedaudz skalak ka parasti,ja uz vinu,vinasprat,ne ta paskatijas un tad,kad es atnacu majas.No sakuma lamaju,kam protams sekoja jauna apcurasanas.Pec tam izlasiju,ka tas aiz padevibas izradisanas un vienkarsi neko neteicu,kad vina ta darija,atnakot majas nepieversu uzmanibu vinai kamer nebija nomierinajusies un tikai tad samiloju.Bet tas kaut ka pargaja pats no sevis ap kadu 6 menesu vecumu,tad vina saka apzinati iecurat gulta un radit,ka vina te tagad bus boss :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby Demiana » 06 Jan 2012, 16:15

Linda B. wrote:Pec tam izlasiju,ka tas aiz padevibas izradisanas un vienkarsi neko neteicu,kad vina ta darija,atnakot majas nepieversu uzmanibu vinai kamer nebija nomierinajusies un tikai tad samiloju.

+100
glaudi, čubini tikai tad kad suns ir mierīgs.
Atnākot uz mājām nepievērs sunim uzmanību, neskaties nemaz sunim virsū līdz nomierinās. Ciemiņiem ar tie paši noteikumi.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby Linda B. » 17 Apr 2012, 21:23

Nu tā,man no vienas ķibeles otrā.No baiļu agresijas +/- tikām vaļā un nu ejam pa ielu normāli,taču šķiet,ka Fanta uzskata,ka gulta ir tualete un tā pavisam noteikti ir vieta,kur to dara.Pat nesaprotu kādēļ viņa tā ir izdomājusi,jo par peļķi uz grīdas nekad nav tikusi lamāta,bet kad pirmo reizi pieķēru darām to gultā uzreiz dabūja bietē un tā arī visās turpmākajās reizēs.Sega man ir apčurāta es pat vairs nezinu cik reižu,izmetu no istabas,lai nemsird,ar domu,ka kādu dienu mēgināšu to biezo vatēto segu kaut kā nebūt izmazgāt.Nesen biju izgājusi uz kādām 3 stundām,pirms iešanas izlaidu laukā,pačurāja,atnāku atpakaļ un mani sagaida 3 peļķes gultā.Labi,pieņemu,ka tas varbūt aiz spīta,ka līdzi neņēmu,bet ja viņai vajag viņa vienkārši ielec gultā un vēsi pačurā,saprastu,ja uz grīdas to darītu.Tur pat spēlējas,tur pat guļ,tur pat kārumus ēd.Nespēju saprast to viņas loģiku un vienkārši nezinu,ko darīt.Gultu drošivien nāksies vienkārši mest laukā,cik ilgi tualetē gulēsi?Taču problēmu tas visticamāk neatrisinās,jo čurās arī jaunajā gultā uz jaunas segas.Man apt šķie,tka emsu novērojusi,ka viņa iet un apčurā to segu,ja tai uzvilkts tīrs pārvalks,tas pats ar palagu.Pačurā,ja tikko uzlikts.
Rīt uz visu dienu jādodas prom,nāksies piesiet pie radiatora,jo skaidri zinu,ka ja atstāšu brīvi staigājam pa istabu atnākot mājās visas peļķes būs gultā un visticamāk tur būs arī čupa.Nociesties visu dienu saprotams,ka vēl nevar,taču uz grīdas savas darīšanas arī visticamāk nekārtos.
Doma ir noprikt biksītes,kas paredzētas meklēšanās laikam.Ja viņa pačurātu istabā(gultā,jo nekur citur nemēdz čurāt iekštelpās) nāktos staigāt ar slapju pakaļu kamēr šo nedarbu nepamanu.Kuram normālam sunim patiktu staigāt ar slapju,smirdīgu pakaļu?Varbūt ar laiku sasaistītu,ka čura gultā=slapjš dibens?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby Sympathy » 17 Apr 2012, 21:42

Linda, es piemēram to uzskatītu par "savas bossības" izrādīšanu. Pašai tā nesen bija, ka nezināmu iemeslu dēļ iečurāja gultā, tabūja pērienu, un viens paliek koridorī [ ja nemāk uzvesties citās izstabas, pats vainīgs ] , bet tas notika kad nav manis mājās, un visas blēņas notiek tikai tad kad neviena nav.. Tik mums ir 8 mēneši, un sākam rādīt savus radziņus..
tākā domāju ka tev ar jūsu vecumā tā varētu būt..
ieteikumi? iebiedēt noteikti nAv pareizais, kaut sodīt vajag - manuprāt jāparāda "varoņdarbs" un tad ar niknu skatienu jaignore suns.. Katreiz atnākot pirmais paskaties uz gultu, un tikai tad ja viss kārtība samīļo viņu... varbūt sapratīs, ka nedabūs mīlestības ja turpinās izrādīt savas kaprīzes.. :chura: :pastaiga:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby Linda B. » 17 Apr 2012, 22:04

Sympathy wrote:Linda, es piemēram to uzskatītu par "savas bossības" izrādīšanu. Pašai tā nesen bija, ka nezināmu iemeslu dēļ iečurāja gultā, tabūja pērienu, un viens paliek koridorī [ ja nemāk uzvesties citās izstabas, pats vainīgs ] , bet tas notika kad nav manis mājās, un visas blēņas notiek tikai tad kad neviena nav.. Tik mums ir 8 mēneši, un sākam rādīt savus radziņus..
tākā domāju ka tev ar jūsu vecumā tā varētu būt..
ieteikumi? iebiedēt noteikti nAv pareizais, kaut sodīt vajag - manuprāt jāparāda "varoņdarbs" un tad ar niknu skatienu jaignore suns.. Katreiz atnākot pirmais paskaties uz gultu, un tikai tad ja viss kārtība samīļo viņu... varbūt sapratīs, ka nedabūs mīlestības ja turpinās izrādīt savas kaprīzes.. :chura: :pastaiga:

Nu mums arī tūlīt 8 mēneši(22.aprīlī).Un tiek tas viss darīts,ja pieķeru dabū bietē,nikni lamājos un prasu vai viņai savās čurās gulēt patīk.Vakar,kad pēc tam,kad tikko ienācām iekšā viņa ieleca gultā un pačurāja tur, saritināju to sačurāto pārvalku,iemetu suņu gultiņā un nosēdināju viņu uz tā slapjā pārvalka un palūdzu mani savos čuru fetišos iekšā nejaukt,lai čurā tur un pati tur arī guļ :D Tiesa ilgāk par 10 minūtēm neliku tur tupēt,vai saprata nezinu,bet šodien gulta sausa.Ir izdzīta arī uz blakus istabu viena pasēdēt.Man pat šķiet,ka viņa vainīga nejūtas,lamā,bet šī asti luncina."Sastrīdies" ar viņu un nolem "nerunāt",bet viņa nāk,lien klēpī un bučas dod jau minūti pēc tam,kad norāta.Goda vārds šķiet,ka nesaprot par,ko viņu vispār lamā un kāpēc.Vecā taksene pēc nedarbiem sevi soda pati,pietiek uz viņu paskatīties dusmīgāk un viņa pati dodas nokaunēties "ellē"(šādi mūsmājās sauc vietu zem pečkas,kur dodās sliktie suņi nokaunēties,pati šo vietu izvēlējās,kad pēc kaut kāda nedarba liku pazust ellē pat uz konkrētu vietu nerādot),kad pēc laiciņa pasauc ar kaunīgu ģīmi nāk samīļoties un tikai pēc tam,kad samīļota dzīve atkal ieiet vecajā ritmā.Bet te šķiet vainas apziņas nekādas,par ko es te dusmojos nesaprot,jo tiešām šķiet,ka viņa 100% ir pārliecināta,ka tā ir tualete un tā tam būs būt.
Varētu arī būt,ka nu jau tur viss arī ož pēc tualetes un kā tu neiesi čurāt tur,kur ož kā tualetē.Pamēģināšu izberzt visu ar vanishu varbūt līdzēs.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby seila » 17 Apr 2012, 22:09

Mums takšu meitene kucēna vecumā arī slapinājās no priekiem, tāpēc kad pārnācu mājās nekad nemīļoju un nepievērsu uzmanību, pagaidīju kamēr nomierinās un tad sākās mīļošanās. Kad nāk ciemiņi, arī minūti paturu un nelaižu klāt, lai nomierinās, savādāk ir lēkšana virsū ar priekšķepām. Bet atradināt no tā ir ļoti grūti, jo ciemiņi vienmēr sāk mīļot un glaudīt, līdz ar to viņa it kā tiek slavēta par nevēlamu uzvedību, tāpēc vienkārši nelaižu sākumā klāt, lai mazāk problēmu.

Linda, ja viņa tik gultā dara savas lietiņas, tad neļauj kāpt gultā- par izdarīto nokaunini un, lai vairs gultai klāt netuvojās, kad neesi mājās, atstāj citā telpā, lai vienkārši nav iespēju to izdarīt.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby Linda B. » 17 Apr 2012, 22:24

Seila,man nav pārliecības,ka viņa sapratīs kāpēc no gultas izmesta.Jau divas reizes taisījos viņu uz nakti izmest no gultas,bet viņa uztaisa tādas nabadziņa acis un vēl sāk pīkstēt tā it kā tūlīt galus atdos,ka es vienkārši izdomāju,ka būs jau gana sodīta.
Par istabu nebūtu slikta doma,tieši pretī manai istabai ir istaba,kura tiek izmantota veļas žāvēšanai un visādu hlamu glabāšanai,ir tur arī vecs dīvāns.Varētu kādu dienu tur piekārtot un novākt visu,ko nedrīkst apēst un atstāt,lai abas pa dienu dzīvojas tur.Noteikti labāks variants kā sēdēt piesietam pie radiatora.Milzīgs paldies par ideju!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby ruu » 18 Apr 2012, 10:02

Manam sunim savukārt ir niķis čurāt savā vietā. Dažreiz aiz spīta un speciāli tas tiek izdarīts, dažreiz es nesaprotu, kādēļ :koslene:
Gultā kāpt viņam principā ir aizliegts, bet viņš to īpaši neņem vērā un ir arī pāris reizes gultu (ieskaitot dūnu segu un matraci) sačurājis. Tad nu es nopirku plēves gabalu un pārklāju tai gultai pāri. Īpaši glīti neizksatās, bet nu vismaz gulta ir pasargāta un šmuci vieglāk savākt.
Savukārt par sodīšanu runājot, manuprāt viņam tā ir baigā spēle. Cik viņš nav bargā vai kauninošā balsī strostēts, sūtīts vietā, spundēts koridorī un ignorēts... viņa attieksme ir aptuveni tāda, ka saimniecei vnk ir uznākuši "melnie" un viņš jau nu var mierīgi pagaidīt, kad tie pāries :medos:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby Vendeta » 18 Apr 2012, 10:09

Tā ir dominances izrādīšana (sevišķi raksturīga kucēm - man arī viena tā sākumā uzvedās). Labākais risinājums - būris, katru reizi, kad sunim jāpaliek vienam, bez jūsu klātbūtnes, arī pa nakti. tas ir daudz labāk un iedarbīgāk, nekā
kā sēdēt piesietam pie radiatora

Pirmkārt, nelaist guļamistabā vispār, otrkārt - ja saimnieces nav mājās - suns sēž būrī. Izpaliks dusmošanās uz suni un jaunas gultasveļas, segu un gultas pirkšana.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby murkata » 18 Apr 2012, 11:02

Vendeta wrote:Tā ir dominances izrādīšana (sevišķi raksturīga kucēm - man arī viena tā sākumā uzvedās). Labākais risinājums - būris, katru reizi, kad sunim jāpaliek vienam, bez jūsu klātbūtnes, arī pa nakti. tas ir daudz labāk un iedarbīgāk, nekā
kā sēdēt piesietam pie radiatora

Pirmkārt, nelaist guļamistabā vispār, otrkārt - ja saimnieces nav mājās - suns sēž būrī. Izpaliks dusmošanās uz suni un jaunas gultasveļas, segu un gultas pirkšana.


jā, mana jaunkundze arī atļāvās. es viņu pamatīgi nostrostēju a9pmetu tur pat gultā augšpēdus un biki piežniedzu). pašai pēc tam bija sirdsapziņas pārmetumi, bet acīmredzami rezultāti ir - ir pakļāvīgāka, ārā, blakus ejot, vairs neskrien pāris soļus pa priekšu, bet turas vienu soli aiz manis. redzēsim, kas tālāk būs.
es jau domāju, kā tā dominance kucēm izpaužas... :) ar puišiem viss ir skaidrs - ar mkrūti kaujā. ar šitām beibēm gan biki sarežģītāk un smaklāk ir... tā izskatās :D
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby Linda B. » 18 Apr 2012, 11:46

Tā,šorīt nolika man kluci gultas kājgalī pie pašām kājām :lamajas: Būra pagaidām nav,bet izskatās,ka būs.Vienreiz man pietiek,suns sēž piesiets 2m garā pavadā pie radiatora un tur sēdēs arī pa nakti.Nelaist guļamistabā nav iespējams,jo tad nāktos viņu kāpņutelpā atstāt.Dzīvoju mājas otrajā stāvā,lejā ome nebūtu īpaši priecīga par kādu, kas apčurā un apkakā pa nakti viņas mīkstos krēslus.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby Suliko » 19 Apr 2012, 03:19

Mana Sofija arii kaadreiz bija emocionaalaa churaataaja - apveelaas rinjkjii un laizz. Riikojaamies tieshi kaa jau ieteica augstaak - nepieveersaam uzmaniibu vinjai, kameer nebija nomierinaajusies. Patiesiibaa, kad maajaas atnaacaam, kraatinju neveeraam valjaa, nepaskatiijaamies pat uz vinju vismaz kaadas 5-6 minuutes. Taapataas, kad veeraam valjaa kraatinju, neskatiijaamies aciis, nekaadas emocijas, neviena vaardinja pat, tik glaudiishana maiga. Tas taa iegaajaas, ka pat shobaltdieninj (gandriiz 2 gadi veelaak), kad atnaakam maajaas, vinja nelec uz mums un negaudo aiz priekiem (ko gan nevar teikt par cieminjiem) :D

Par sunja tureeshanu kraatinjaa esmu pilniigi par ar visaam chetraam. Muusu mazaa Patinja, kurai buus 4 meeneshi, pa nakti gulj muusu guljamistabaa savaa kraatinjaa, mashiinaa ar kraatinjaa, kad muusu nav maa, ja viena, tad ar kraatinjaa. Pat nevaru iedomaaties, kaa vareetu atstaat savu trako Sofiju kuceena vecumaa pa maaju skraidaam. Tas ir biistami sunim.

Par churaashanu gultaa personiigi ar domaaju, ka taa ir dominances izraadiishana. Ja man kaada no meiteneem sachuraatu diivaanu vai gultu, taadas privileegjijas tiktu atnjemtas viens un divi. Atrashanaas uz vienaam meebeleem kopaa ar cilveekiem, sunjiem dod sajuutu, ka vinji ir liidzveertiigi, taadeelj gulta un diivaans ir jaanopelna! :)
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby Linda B. » 19 Apr 2012, 12:14

Piesiešana uz sutku ir devisu rezultātus.Tādus novērojumus kā piesieta viņa nečurā tur,kur pašai jāstaigā,bet paciešas,par cik vakar bija caureja,tad to gan protams,ka nenoturēja,bet tas vispār par citu tēmu.Šodien gultā pati nekāpj VISPĀR!Pa nakti piesēju pie galda kājas,noliku gultu blakus savai un ik pa laikam,kad sāka knosīties vai mēģināja rāpties iekšā apčubināju.Katrā ziņā attiecības ar viņu kļuvušas krietni patīkamākas,nav peļķu gultā-nav par ko dusmoties un lamāties.Suns priecīgs un saimniekam labi.Būri arī tuvākajā laikā nopirkšu,braucot uz izstādēm tā pat būs vajadzīgs.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Nesaprotama čurāšana...

Postby ash » 20 Apr 2012, 08:17

varbūt ka sačurātajām mēbelēm noder šis piedāvājums
http://www.perkamkopa.lv/product/2065 ;)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron