Kucēns kož!

Dogs Teaching

Re: Kucēns kož!

Postby čība » 13 Mar 2012, 11:52

Demix
Offtopic - tik laba doma sabildēt šādas ikdienas situācijas uzskates materiāliem :jaa:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēns kož!

Postby Demix » 13 Mar 2012, 12:49

čība wrote:Demix
Offtopic - tik laba doma sabildēt šādas ikdienas situācijas uzskates materiāliem :jaa:

:sarkstosa: šīs bildes es nospēru no D'Karlo(cerams,ka viņš neļaunosies) sadaļā"Mūsu mīluļu bildes",kad ieraudzīju uzreiz domāju,ka varētu atvērt jaunu sadaļu "Suņu uzvedība bildēs",man pašai ir diezgan daudz šādu uzkates materiālu,bet vajag atlasīt un visu laiku tam neatliek laika...
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kucēns kož!

Postby wolf-eyes » 13 Mar 2012, 12:52

Demix wrote:
čība wrote:Demix
Offtopic - tik laba doma sabildēt šādas ikdienas situācijas uzskates materiāliem :jaa:

:sarkstosa: šīs bildes es nospēru no D'Karlo(cerams,ka viņš neļaunosies) sadaļā"Mūsu mīluļu bildes",kad ieraudzīju uzreiz domāju,ka varētu atvērt jaunu sadaļu "Suņu uzvedība bildēs",man pašai ir diezgan daudz šādu uzkates materiālu,bet vajag atlasīt un visu laiku tam neatliek laika...

Starp citu, man šķiet, ka tā ir lieliska ideja. Man teiksim ilustrācijas vienmēr palīdz daudz labāk visu izprast.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Kucēns kož!

Postby wolf-eyes » 13 Mar 2012, 12:59

Linda B. wrote:Mums ir ziepes,mana Fanta kož,ārdās,baidās no vīriešiem un vispār neadekvāti uzvedas.Vispār dikti tramīga un bailīga,uz ielas baidās,iekštelpās,ja kāds lien klāt rūc un žvadzina zobus,nu pat atnāca ziņa,ka ir arī iekodusi kājā..

Dikti traki, ņemot vērā, ka Tev viņa sākumā šķita tik mīļa un jauka. Tagad tāds pārsteigums un vēl ar suni, kuru ņēmi arī izstādēm.
Man jau liekas, ka kaut kādu lomu spēlē arī tas, ka viņai jau ir pusgads. Bija jau pieradusi pie vecās dzīves, uzskatīja audzētāju par saimnieci vai gluži otrādi- nebija gana socializēta, un tagad sunim stress. Manuprāt Tev pirmajā kopīgajā laikā ar suni nebija/ nav jādod viņa draudzenei pieskatīt/audzināt, jo tad viņai nav skaidrs, kurš ir saimnieks, kā arī- ko vēl no dzīves gaidīt. Varbūt pārāk cilvēciskoju suni, bet man liekas, ka viņai ir nedrošības sajūta- kas nu atkal būs.. Tev jānostiprina saikne ar sevi vispirms, tad var domāt par citiem.
Ja suns uzticas tev, tad viņš sāks uzticēties citiem, ar kuriem tu kontaktēsies. Tā man šķiet.
Un mazi bērni, manuprāt, ir pēdējais, ar ko šādā situācijā socializēt. Tas ir risks, ka bērnam var iekost, nedod Dievs sejā, kā arī bērns var būt neadekvāts, tādēļ var radīt nepareizas pirmās asociācijas. Tā var sabojāt visu pieredzi ar bērniem un varbūt pat jebkuriem cilvēkiem.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 13 Mar 2012, 13:15

wolf-eyes wrote:
Linda B. wrote:Mums ir ziepes,mana Fanta kož,ārdās,baidās no vīriešiem un vispār neadekvāti uzvedas.Vispār dikti tramīga un bailīga,uz ielas baidās,iekštelpās,ja kāds lien klāt rūc un žvadzina zobus,nu pat atnāca ziņa,ka ir arī iekodusi kājā..

Dikti traki, ņemot vērā, ka Tev viņa sākumā šķita tik mīļa un jauka. Tagad tāds pārsteigums un vēl ar suni, kuru ņēmi arī izstādēm.
Man jau liekas, ka kaut kādu lomu spēlē arī tas, ka viņai jau ir pusgads. Bija jau pieradusi pie vecās dzīves, uzskatīja audzētāju par saimnieci vai gluži otrādi- nebija gana socializēta, un tagad sunim stress. Manuprāt Tev pirmajā kopīgajā laikā ar suni nebija/ nav jādod viņa draudzenei pieskatīt/audzināt, jo tad viņai nav skaidrs, kurš ir saimnieks, kā arī- ko vēl no dzīves gaidīt. Varbūt pārāk cilvēciskoju suni, bet man liekas, ka viņai ir nedrošības sajūta- kas nu atkal būs.. Tev jānostiprina saikne ar sevi vispirms, tad var domāt par citiem.
Ja suns uzticas tev, tad viņš sāks uzticēties citiem, ar kuriem tu kontaktēsies. Tā man šķiet.
Un mazi bērni, manuprāt, ir pēdējais, ar ko šādā situācijā socializēt. Tas ir risks, ka bērnam var iekost, nedod Dievs sejā, kā arī bērns var būt neadekvāts, tādēļ var radīt nepareizas pirmās asociācijas. Tā var sabojāt visu pieredzi ar bērniem un varbūt pat jebkuriem cilvēkiem.

Zinu,ka nav īsti pareizi laist pie maza bērna,bet tas tomēr nav sveš mazs bērns,bet mana māsa,kuru viņai nāksies satikt itin bieži.Raksturs viņai ir smags,bezbailīga,iet kā tanks,no rotveileru rūcieniem nebaidās.Vairs arī nedošu prom,šonedēļ gan vēl 3 dienas jāstrādā,atstāšu,lai māsīca skatās,viņa dzīvo ar mums,"savējā" tomēr.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby wolf-eyes » 13 Mar 2012, 13:39

Linda B. wrote:Zinu,ka nav īsti pareizi laist pie maza bērna,bet tas tomēr nav sveš mazs bērns,bet mana māsa,kuru viņai nāksies satikt itin bieži.Raksturs viņai ir smags,bezbailīga,iet kā tanks,no rotveileru rūcieniem nebaidās.Vairs arī nedošu prom,šonedēļ gan vēl 3 dienas jāstrādā,atstāšu,lai māsīca skatās,viņa dzīvo ar mums,"savējā" tomēr.

Jā, tā gan, bet tad radini tomēr vispirms pie sevis, un tikai tad pie bērna.
Tavā ģimenē varētu būt arī, piemēram, desmit cilvēki, tad taču arī neradinātu uzreiz pie visiem :rej:
Gan būs labi, darbs gan jāieliek un tikai tad var spriest par rezulātiem :)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 13 Mar 2012, 14:31

wolf-eyes wrote:
Linda B. wrote:Zinu,ka nav īsti pareizi laist pie maza bērna,bet tas tomēr nav sveš mazs bērns,bet mana māsa,kuru viņai nāksies satikt itin bieži.Raksturs viņai ir smags,bezbailīga,iet kā tanks,no rotveileru rūcieniem nebaidās.Vairs arī nedošu prom,šonedēļ gan vēl 3 dienas jāstrādā,atstāšu,lai māsīca skatās,viņa dzīvo ar mums,"savējā" tomēr.

Jā, tā gan, bet tad radini tomēr vispirms pie sevis, un tikai tad pie bērna.
Tavā ģimenē varētu būt arī, piemēram, desmit cilvēki, tad taču arī neradinātu uzreiz pie visiem :rej:
Gan būs labi, darbs gan jāieliek un tikai tad var spriest par rezulātiem :)

Pirmais,ko gribētu panākt ir kārtošanās laukā.Citādu nu jau pasākusi pat gultā kakāt...
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby maksis » 13 Mar 2012, 15:04

Linda B.
Es nesekoju tik ļoti līdzi, tāpēc palaidu garām - cik sen suns jau ir pie tevis un cik vecu paņēmi?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kucēns kož!

Postby Suliko » 13 Mar 2012, 16:41

Es pat nepiefikseeju, ka sunjuku panjeemi tikai 6os meeneshos! Taapeec likaas, ka, ja suniite visu sho laiku ir uzvedusies labi ar jums, tad taadi peekshnjie izleecieni vareetu buut robezzu paarbaudiishana. Vinjai noteikti jaunaas maajas ir lielas paarmainjas. Par to veshanu laukaa, protams, arii diivaini, bet zinu sunjus, kuri ir ietreneeti kaartoties maajaas uz paladzinjiem un nemaz netiek regulaari vesti laukaa. Zini, ja tieshaam njeemi veseliigu, mentaali stabilu mazuli, jo veeleejies uz izstaadeem iet, tad domaaju, ka par to ir jaaparunaajas ar audzeetaaju. Varbuut agrisivitaate ir geenos, ko, protams, dazzi audzeetaaji neveelas dzirdeet jeb sleepj. Bet katraa zinjaa, Tu esi samaksaajusi lielu naudu un arii sagaidi veselu suni. Ja suns taads nav, audzeetaajai buutu jaaljauj mazuli atdot atpakalj un atdot Tev naudinju. Izklausaas nezzeeliigi, bet padomaa, vai Tu tieshaam gribi visu laiku ar to ciiniities? Vai tieshaam buusiet uz izstaadeem speejiigi iet ar taadu raksturu? Kapeec suniits tik ilgi bija palicis pie saimnieces? Neviens negribeeja? Bija probleemas? Iesaku Tev nopietni par sho padomaat.
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Kucēns kož!

Postby maksis » 13 Mar 2012, 17:55

Suliko atnāca un pateica to, ko es gribēju teikt pēc precizējošas atbildes saņemšanas.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 13 Mar 2012, 19:03

Suns pie manis ir mazliet vairāk par nedēļu.Kāpēc aizsēdējies?Godīgi sakot domāju,ka tas dēļ sākotnējās cenas(to sludinājumu redzēju jau sen),kura bija 200Ls par melnu standarta taksi,kuri ir savairojušies kā sēnes pēc lietus.Par 200Ls es melnu standarta taksi nekad nepirktu.Pēc tam cena tika nolaista līdz 150Ls.
Man izstādēs nebija un nav primārais.Ja suns ir labs-iešu,nav labs mīlēšu tā pat.Vienīgi 150Ls par mazu mežonēnu es gan neesmu gatava maksāt.Atdot arī netaisos,nu vismaz ne tik ātri,es vēl neesmu īsti sākusi kaut ko lietas labā darīt,lai varētu teikt,ka nekas tur nav un nebūs labojams un ka man nāksies 15 gadus dzīvot ar kodēju un gultā kakātāju.Meklēšu speciālistu,runāšu,mācīšos un darīšu,ko varu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 13 Mar 2012, 19:05

Galu galā tas suns pret mani ir bezgalīgi mīļš.Ja arī uz mani rūktu,kostu vai kautos ar veco suni,tad tiešām droši vien nedomājot vestu atpakaļ,bet veco suni viņa respektē un mani mīl.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby murkata » 13 Mar 2012, 20:27

es pazīstu cilvēku, kurš paņēmis suni 7 mēnešu vecumā. suns ielpriekš visu dzīvi nodzījojis būrī...tarakānu pilna galva. pie nemākulīga cilvēka tas lopiņš kļūtu par masu mediju zvaigzni (negatīvā nozīmē). šobrīd ir komunikabls, rotaļīgs, draudzīgs pret citiem suņiem. apmēram gadu jau notiek cīņa pars iešanu izstādēs... cerams, ka drīz arī ieraudzīšu to suni ringā, bet neszinu, cik drīz tas būs...
tā kā visa audzināšana ir kārtīgi jāpārdomā un galvenais, pats lielākais un svarīgākais nosacījums - MIERĪGA izturēšanas pret suni. ja nav omas, nav pacietības, labāk nerunājiet ar viņu ;)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kucēns kož!

Postby Suliko » 14 Mar 2012, 03:43

Linda B., es tieshaam priecaajos, ka Tu esi tik apnjeemiibas pilna un veelies nodarboties ar mazo. Noveelu jums veiksmi un daudz panaakumus! Ceru, ka pastaastiisi kaa jums iet. Vienmeer ljoti interesanti redzeet un zinaat kaa no mazajiem neraatnjiem tiek izaudzinaati labi sunji :)
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 14 Mar 2012, 08:32

Tā,vakar atbrauca draugs un dīvainā kārtā šī viņam deva bučas,līda klēpī un beigu beigās tur arī aizmiga un labu laiku nogulēja.Raustās gan,ja viņš straujāk pakustās,taču vairs neslēpjas aiz manis un nerūc :aptracis: Vispār vakar bija pavisam normāls,jauks suns.Nerūc,nerej,spēlējas,pačurājā ārā gan vakar vakarā,gan šorīt.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 14 Mar 2012, 08:59

Vai nevarētu būt,ka uz meklēšanos trako hormoni un kucīte paliek par mazu riebekli?Nupat ievēroju,ka ir sākusies meklēšanās.Zinu,ka vecā brīdi pirms mekēšanās pārstāj klausīt un izdomā,ka pēkšņi var izstabā čurāt,bet vai varētu būt,ka tā agresivitāte ir tādēļ,ka trako hormoni?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby Sisija » 14 Mar 2012, 10:00

Par agresivitāti un meklēšanos nepateikšu, bet domāju, pilnīgi iespējams, taču bailīga kļūt varētu. Bija mums viena meklēšanās reize, kad man freilene kļuva bailīga un ļoti aizdomīga. Sāka baidīties no visiem kaimiņiem ar kuriem bija gatava pirms tam bučoties, un mīļotā sētnieka, ar kuru katru rītu sasveicinājās. Izrunājām šo visu ar instruktoru un nonācām pie secinājuma, ka tas saistīts ar meklēšanos. Interesanti, ka iepriekšējās reizēs un arī nākošajās, vismaz pagaidām, nekas tāds nav novērots.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kucēns kož!

Postby Demix » 14 Mar 2012, 12:31

Linda B. wrote:Vai nevarētu būt,ka uz meklēšanos trako hormoni un kucīte paliek par mazu riebekli?Nupat ievēroju,ka ir sākusies meklēšanās.Zinu,ka vecā brīdi pirms mekēšanās pārstāj klausīt un izdomā,ka pēkšņi var izstabā čurāt,bet vai varētu būt,ka tā agresivitāte ir tādēļ,ka trako hormoni?

Diez vai pie pirmās meklēšānās tur kādi hormoni sprēgā,manām visām meitenēm(suņu,protams) pirmā pagāja bez ievērības uz notiekošo,ar laiku vienai otrai parādījās tādas dusmu lēkmītes,īpaši savā starpā,bet es laikus izolēju un miers mājā :jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 14 Mar 2012, 13:21

Grūti jau spriest par kaut ko,par cik viņa pie manis tikai nedēļu.Bet vakar tiešām biju šokā,ka no drauga nebaidījās.Nellija pie viņa,Fanta arī.Klēpī kādu stundu nogulēja kamēr es ēst taisīju.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby Demix » 14 Mar 2012, 16:19

Linda B. wrote:Grūti jau spriest par kaut ko,par cik viņa pie manis tikai nedēļu.Bet vakar tiešām biju šokā,ka no drauga nebaidījās.Nellija pie viņa,Fanta arī.Klēpī kādu stundu nogulēja kamēr es ēst taisīju.

Nu redzi,varbūt,ka viss jau nokārtojies,vnk mazais gribēja ieviest savu kārtību,neizdevās...
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

PreviousNext

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests