Kucēns kož!

Dogs Teaching

Kucēns kož!

Postby Linda B. » 12 Mar 2012, 13:18

Mums ir ziepes,mana Fanta kož,ārdās,baidās no vīriešiem un vispār neadekvāti uzvedas.Vispār dikti tramīga un bailīga,uz ielas baidās,iekštelpās,ja kāds lien klāt rūc un žvadzina zobus,nu pat atnāca ziņa,ka ir arī iekodusi kājā...Nākošnedēļ ņemšu brīvu,lai varu visu laiku būt ar suni un sākt pie tā strādāt.Laigan nezinu no kura gala vispār sākt.Nevaru likt nevienam glaudīt,lai nebaidītos,jo pastāv risks,ka dabūs zobus rokā.Ir kāds kinologs,kuram būtu pieredze ar ko tādu un kas varētu palīdzēt?
Ar audzētāju jau sazinājos,sarunājām,ka ceturtdien klubā par to runāsim un domāsim,ko darīt,bet interesē tomēr kāda cita viedoklis.Varbūt kāds ar to ir saskāries?Paldies!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēns kož!

Postby čība » 12 Mar 2012, 13:46

Labi, ka audzētāja atsaucīga :jaa:
Galvenais, nedrīkst ar varu - nedrīkst suni turēt un likt kādam glaudīt utt. Saimniekam suni jāiedrošina tuvoties citiem, bet to nedrīkst uzspiest - jo saimnieks ir suņa drošais balsts un mēģinot suni stipri piespiest kaut ko darīt, var sagraut savas un suņa attiecības.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns kož!

Postby pixy » 12 Mar 2012, 13:51

čība wrote:Labi, ka audzētāja atsaucīga :jaa:
LindaB, ja nemaldos, Tu pie citas tēmas rakstīji, ka tas suns, pirms paņēmi, nav gājis ārā. Kāda bija audzētāja argumentācija nevest tik lielu kucēnu laukā - Tu tak viņu tikai pavisam nesen paņēmi? Man jau liekas, ka viņš vienkārši totāli nav socializēts un tagad nu cīnās ar dzīvi kā māk...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kucēns kož!

Postby Demix » 12 Mar 2012, 13:56

Grozies kā gribi,tomēr suns +/- ir saimnieka spogulis :jaa: Ar suni ir jāstrādā,citreiz smagi jāstrādā!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 12 Mar 2012, 14:13

pixy wrote:
čība wrote:Labi, ka audzētāja atsaucīga :jaa:
LindaB, ja nemaldos, Tu pie citas tēmas rakstīji, ka tas suns, pirms paņēmi, nav gājis ārā. Kāda bija audzētāja argumentācija nevest tik lielu kucēnu laukā - Tu tak viņu tikai pavisam nesen paņēmi? Man jau liekas, ka viņš vienkārši totāli nav socializēts un tagad nu cīnās ar dzīvi kā māk...

Audzētāja dzīvo pašā Rīgas centrā,nebija,kur vest un vēlāk ārā bijuši lielie mīnusi.to,ka nav socializēts es saprotu,bet uz mirkli,kad braucu skatīties kucēns enbija ne bailīgs,ne agresīvs.Skrēja pretī,deva bučas,rāpās klēpī.Visnotaļ normāls kucēns.Braucienu ar autobusu uz mājām pārcieta mierīgi,bučojās ar mazu meitenīti,kas sēdēja aiz mums.Un tad pēc pāris dienām KLIK un sunim viss ir sagājis dēlī!Spēlējas tikai mājās,tikai ar cilvēku.Pirmajā vakarā uzklupa Nellijai,bet tur pie vainas bija kārums.Ar to problēmu vairs nav.Abas guļ draudzīgi kopā un pastaigās iet sānu pie sāna.Taču 2x gadījies,ka uzbrūk draudzenes rotiem.
Cik esmu novērojusi uzticās viņa tikai man un draudzenei,pārējos vai nu ignorē vai paslēpjas man aiz kājas un rūc,rej,ja tas cilvēks mēģina glaudīt sākas kaut kāda histērija un zobu žvadzināšana.Un es nesaprotu,ko tādā mirklī darīt-ņemt rokās un mierināt vai dot bietē par to,ka izrāda garesiju.Sunim taču bail,vai maz ir pareizi lamāt par to,ka baidās?Ignorēt arī nebūtu pareizi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby čība » 12 Mar 2012, 14:22

Linda B. - es teiktu ar steigu pie kinologa. Nebūs pareizi kucēnu baigi žēlot, bet arī lamāt nē. Tur arī tam cilvēkam otram ir jābūt ar pieredzi un saprašanu - kā iedraudzēties ar suni.
Ja nākamo nedēļu ņem brīvu, iesaku to izmantot arī tādam mērķim.
Še pat forumā ir dresetajs - nezinu vai pat kas labāks ir atrodams...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns kož!

Postby Suliko » 12 Mar 2012, 16:25

Man izklausaas peec sameeraa normaalas kuceena uzvediibas taadaa vecumaa, kad tiek paarbaudiitas saimnieku un apkaarteejo robezzas. Nedomaaju, ka tur ir audzeetaaja vaina. Ta kaa, kaa jau ieprieksh tika teikts - pie trenera un ljoti ciitiigi, sistemaatiski, neatlaidiigi treneet. Lai veicas! :)
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 12 Mar 2012, 17:41

Suliko wrote:Man izklausaas peec sameeraa normaalas kuceena uzvediibas taadaa vecumaa, kad tiek paarbaudiitas saimnieku un apkaarteejo robezzas. Nedomaaju, ka tur ir audzeetaaja vaina. Ta kaa, kaa jau ieprieksh tika teikts - pie trenera un ljoti ciitiigi, sistemaatiski, neatlaidiigi treneet. Lai veicas! :)

Nav mans pirmais suns un neviens 6 mēnešu vecumā nav sadomājis kost vai baidījies iet garām cilvēkiem uz ielas,tā ka ar varu jāvelk uz priekšu.Saprastu,ja izdomātu man uz galvas kāpt,bet nejau cilvēkam,ko pirmo reizi redz.Kas tam sunim dalāms ar svešu cilvēku?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby Suliko » 12 Mar 2012, 20:32

Linda B. wrote:Nav mans pirmais suns un neviens 6 mēnešu vecumā nav sadomājis kost vai baidījies iet garām cilvēkiem uz ielas,tā ka ar varu jāvelk uz priekšu.Saprastu,ja izdomātu man uz galvas kāpt,bet nejau cilvēkam,ko pirmo reizi redz.Kas tam sunim dalāms ar svešu cilvēku?


Varbuut bija jau kaadas mazas paziimes agraak, tikai nepamaniiji. Varbuut kas notika kaadreiz, kad Tu nebiji klaat. Piemeeram, par to pashu kaarumu. Teici, ka uzklupa lielajam sunjukam deelj kaaruma. Kaa Tu riikojies shajaa situaacijaa? Sabaari mazo? Jeb ljaavi vinjiem pashiem tikt galaa? Lielaa sune piekaapaas mazajam? Vinji abi sakaavaas?

Cik esmu lasiijusi, intereseejusies un no savas pieredzes, kad suns ir agresiivs un ruuc/rej, nedriikst vinju njemt kleepii un glaudiit un mierinaat, jo tas ir kaa apbalvojoshs zzests no saimnieka puses.

Kaapshana uz galvas sveshiem ir arii ljoti biezzi redzeeta. Taa pati sunju lekshana virsuu nezinaamam cilveekam ir iespeejama domineeshana. Arii uzchuraashana svesham ir domineeshana. Ja sleepjas aiz Tevis un ruuc citiem virsuu, tad var pat buut, ka sunjuks domaa, ka vinsh ir Tavs saimnieks un sargaa Tevi no sveshiem. Taados gadiijumos var pat uz citiem gjimenes locekljiem ruukt un kost ar.

Nu tas taa piemeers tikai. Domaaju, ka buutu jaapavero uzvediiba, lai tieshaam noteiktu, kas par vainu un kaadaa meeraa.

Katraa zinjaa, man liekas normaali, ja suns shinii vecumaa saak izraadiit dazzaadas iipashiibas, kuras pirms tam netika izraadiitas, lai testeetu robezzas. Citi sunji to dara vairaak, citi mazaak, atkariibaa, cik domineejoshs raksturs. Ja shii testeejoshaa uzvediiba netiek momentaa korigjeeta, tad var rasties probleemas. Ja probleemas ir attiistiijushaas tik taalu, ka tiek apdraudeeta cilveeku veseliiba vai pat dziiviiba un cilveeks nespeej tikt galaa, tad noteikti ir jaameklee paliidziiba. Vislabaak taadaa gadiijumaa iet pie dziivnieku uzvediibas speciaalista.
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 12 Mar 2012, 21:28

Suliko wrote:
Linda B. wrote:Nav mans pirmais suns un neviens 6 mēnešu vecumā nav sadomājis kost vai baidījies iet garām cilvēkiem uz ielas,tā ka ar varu jāvelk uz priekšu.Saprastu,ja izdomātu man uz galvas kāpt,bet nejau cilvēkam,ko pirmo reizi redz.Kas tam sunim dalāms ar svešu cilvēku?


Varbuut bija jau kaadas mazas paziimes agraak, tikai nepamaniiji. Varbuut kas notika kaadreiz, kad Tu nebiji klaat. Piemeeram, par to pashu kaarumu. Teici, ka uzklupa lielajam sunjukam deelj kaaruma. Kaa Tu riikojies shajaa situaacijaa? Sabaari mazo? Jeb ljaavi vinjiem pashiem tikt galaa? Lielaa sune piekaapaas mazajam? Vinji abi sakaavaas?

Cik esmu lasiijusi, intereseejusies un no savas pieredzes, kad suns ir agresiivs un ruuc/rej, nedriikst vinju njemt kleepii un glaudiit un mierinaat, jo tas ir kaa apbalvojoshs zzests no saimnieka puses.

Kaapshana uz galvas sveshiem ir arii ljoti biezzi redzeeta. Taa pati sunju lekshana virsuu nezinaamam cilveekam ir iespeejama domineeshana. Arii uzchuraashana svesham ir domineeshana. Ja sleepjas aiz Tevis un ruuc citiem virsuu, tad var pat buut, ka sunjuks domaa, ka vinsh ir Tavs saimnieks un sargaa Tevi no sveshiem. Taados gadiijumos var pat uz citiem gjimenes locekljiem ruukt un kost ar.

Nu tas taa piemeers tikai. Domaaju, ka buutu jaapavero uzvediiba, lai tieshaam noteiktu, kas par vainu un kaadaa meeraa.

Katraa zinjaa, man liekas normaali, ja suns shinii vecumaa saak izraadiit dazzaadas iipashiibas, kuras pirms tam netika izraadiitas, lai testeetu robezzas. Citi sunji to dara vairaak, citi mazaak, atkariibaa, cik domineejoshs raksturs. Ja shii testeejoshaa uzvediiba netiek momentaa korigjeeta, tad var rasties probleemas. Ja probleemas ir attiistiijushaas tik taalu, ka tiek apdraudeeta cilveeku veseliiba vai pat dziiviiba un cilveeks nespeej tikt galaa, tad noteikti ir jaameklee paliidziiba. Vislabaak taadaa gadiijumaa iet pie dziivnieku uzvediibas speciaalista.

Kad mazā uzklupa vecajai,vecā protams parādā nepalika un deva pretī.Tajā mirklī abas aiz švarņika vienu no otras norāvu nost,sapurināju un piespiedu pie zemes,mazo nācās turēt ilgāk,jo kaukdama spirinājās pretī un ārdijās,vecajai faktiski būtu pieticis tikaia r sapurināšanu,taču jutu,ka ja palaidīšu vaļā klups virsū vēlreiz.
Un es tiešām esmu 100% pārliecināta,ka neko vairāk par sevi tas suns nesargā,jo uz ielas cilvēkiem garām iet asti kājstarpē iežmiedzis un ļoooti negribīgi(velku viņu uz priekšu,jo raujas pēc iespējas tālāk no tā cilvēka un uz priekšu neiet). Un cik lasīts par barveža uzvedību viņi nekad neslēpjas aiz zemāk stāvošajiem un tad taču arī man kostu vai rūktu vismaz,taču es varu mierīgi atņemt kaulu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby Suliko » 12 Mar 2012, 22:23

Linda B, izklausaas vairaak peec "fear aggression" tad :( Ja ir patieshaam liels satraukums par mazuliites uzvediibu, tad noteikti pie speciaalista jaaved. Citreiz, lasot informaaciju netaa, liekas, ka pats saimnieks to spees paveikt, bet tomeer ir dauz svariigu nianshu, kuras var netikt ieveerotas. Agresija manos miiluljos man buutu vislielaakais murgs, taa kaa es varu iedomaaties kaa Tu juuties. Peec nedeeljas manaa maajaa ienaaks veel viena Vizzlu meiteniite, un es ljooooti ceru, ka nebuus nekaadas agresijas starp abaam meiteneem. Esmu jau atlasiijusies, ka pareizaak ir meitene un puika, bet negribu puiku. Buus cieshi jaaveero. Pluss ir tas, ka Tavs kuceens veel ir mazs un var daudz ko iemaaciities :)
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 12 Mar 2012, 23:03

Suliko wrote:Linda B, izklausaas vairaak peec "fear aggression" tad :( Ja ir patieshaam liels satraukums par mazuliites uzvediibu, tad noteikti pie speciaalista jaaved. Citreiz, lasot informaaciju netaa, liekas, ka pats saimnieks to spees paveikt, bet tomeer ir dauz svariigu nianshu, kuras var netikt ieveerotas. Agresija manos miiluljos man buutu vislielaakais murgs, taa kaa es varu iedomaaties kaa Tu juuties. Peec nedeeljas manaa maajaa ienaaks veel viena Vizzlu meiteniite, un es ljooooti ceru, ka nebuus nekaadas agresijas starp abaam meiteneem. Esmu jau atlasiijusies, ka pareizaak ir meitene un puika, bet negribu puiku. Buus cieshi jaaveero. Pluss ir tas, ka Tavs kuceens veel ir mazs un var daudz ko iemaaciities :)

Zinu,ka baiļu agresija un tas tiešām ir šausmīgi.Skatīties kā tas nabaga kucēns no visa baidās un mēģina sevi aizstāvēt no lietām no kā nebūtu jāaizstāvas un vēl kožot...Biju pieradusi veco suni visur ņemt līdzi,bet ar šo tas nav iespējams,jo viņa baidās un pastāv risks,ka iekodīs kādam draugam vai nedod dies mazajai māsai(viņai gan pateicu,lai vispirms ļauj paostīt,iedod kārumiņu un tad glauda,taču es šim sunim neuzticos un visu laiku sajūta,ka kuru katru mirkli ieleks tam bērnam sejā).
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby čība » 13 Mar 2012, 08:29

Linda B. wrote:
Suliko wrote:Linda B, izklausaas vairaak peec "fear aggression" tad :( Ja ir patieshaam liels satraukums par mazuliites uzvediibu, tad noteikti pie speciaalista jaaved. Citreiz, lasot informaaciju netaa, liekas, ka pats saimnieks to spees paveikt, bet tomeer ir dauz svariigu nianshu, kuras var netikt ieveerotas. Agresija manos miiluljos man buutu vislielaakais murgs, taa kaa es varu iedomaaties kaa Tu juuties. Peec nedeeljas manaa maajaa ienaaks veel viena Vizzlu meiteniite, un es ljooooti ceru, ka nebuus nekaadas agresijas starp abaam meiteneem. Esmu jau atlasiijusies, ka pareizaak ir meitene un puika, bet negribu puiku. Buus cieshi jaaveero. Pluss ir tas, ka Tavs kuceens veel ir mazs un var daudz ko iemaaciities :)

Zinu,ka baiļu agresija un tas tiešām ir šausmīgi.Skatīties kā tas nabaga kucēns no visa baidās un mēģina sevi aizstāvēt no lietām no kā nebūtu jāaizstāvas un vēl kožot...Biju pieradusi veco suni visur ņemt līdzi,bet ar šo tas nav iespējams,jo viņa baidās un pastāv risks,ka iekodīs kādam draugam vai nedod dies mazajai māsai(viņai gan pateicu,lai vispirms ļauj paostīt,iedod kārumiņu un tad glauda,taču es šim sunim neuzticos un visu laiku sajūta,ka kuru katru mirkli ieleks tam bērnam sejā).


Neņemt suni līdzi diez vai ir izeja, jo tas ka reiz palielinās plaisu. Bet ar nezinošiem cilvēkiem laist kopā arī nevar (draugiem, kas mēģina par visām varītēm paglaudīt, bērniem, kas mēģina paraustīt utt). Ideāli, ja apkārt ir cilvēki, kas to saprot. Paņem uz kādu pasēdēsanu, bet cilvēkiem suni jāignorē, jāizturas mierīgi, neuzbāzīgi. Un ņem vecāko suni līdzi, it īpaši, ja viņai patīk burziņi - iespejams ar laiku mazā ieinteresēsies un sapratīs, ka cilvēki = forši.

Ko varu pateikt - esmu cīnījusies ar agresiju un baiļu agresiju, respektīvi visādām agresijas izpausmēm ar VAS. Tas nebija dienas, nedēļas un pat mēneša jautājums. Tas bija mazliet vairāk kā gada jautājums. Savā būtībā suns vēl aizvien tāds ir, bet viņam ir iemācīta saimniekiem pieņemama uzvedība - uzvedība, par ko suns tiek apbalvots arī tagad, gandrīz 5 gadu vecumā neaizmirstam iedot pa kārumam un uzslavai sarežģītās situācijās par mums tīkamu rīcību. Tas nav viegls ceļš, bet es nenožēloju nevienu brīdi sava darba. Protams, varēju suni "norakstīt" - sēdetu mājās, nevis atrastos kopā ar divkājaiņiem. Bet tas nav tas, ko es gribēju - gribēju, lai suns ir īsts ģimenes loceklis un lai varam suni ņemt līdzi visur, kur iespējams. Un tagad tā ir - braucam uz tusiņu, suns līdzi. Pareizāk sakot, lielākoties, trīs suņi līdzi :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 13 Mar 2012, 10:58

čība wrote:
Linda B. wrote:
Suliko wrote:Linda B, izklausaas vairaak peec "fear aggression" tad :( Ja ir patieshaam liels satraukums par mazuliites uzvediibu, tad noteikti pie speciaalista jaaved. Citreiz, lasot informaaciju netaa, liekas, ka pats saimnieks to spees paveikt, bet tomeer ir dauz svariigu nianshu, kuras var netikt ieveerotas. Agresija manos miiluljos man buutu vislielaakais murgs, taa kaa es varu iedomaaties kaa Tu juuties. Peec nedeeljas manaa maajaa ienaaks veel viena Vizzlu meiteniite, un es ljooooti ceru, ka nebuus nekaadas agresijas starp abaam meiteneem. Esmu jau atlasiijusies, ka pareizaak ir meitene un puika, bet negribu puiku. Buus cieshi jaaveero. Pluss ir tas, ka Tavs kuceens veel ir mazs un var daudz ko iemaaciities :)

Zinu,ka baiļu agresija un tas tiešām ir šausmīgi.Skatīties kā tas nabaga kucēns no visa baidās un mēģina sevi aizstāvēt no lietām no kā nebūtu jāaizstāvas un vēl kožot...Biju pieradusi veco suni visur ņemt līdzi,bet ar šo tas nav iespējams,jo viņa baidās un pastāv risks,ka iekodīs kādam draugam vai nedod dies mazajai māsai(viņai gan pateicu,lai vispirms ļauj paostīt,iedod kārumiņu un tad glauda,taču es šim sunim neuzticos un visu laiku sajūta,ka kuru katru mirkli ieleks tam bērnam sejā).


Neņemt suni līdzi diez vai ir izeja, jo tas ka reiz palielinās plaisu. Bet ar nezinošiem cilvēkiem laist kopā arī nevar (draugiem, kas mēģina par visām varītēm paglaudīt, bērniem, kas mēģina paraustīt utt). Ideāli, ja apkārt ir cilvēki, kas to saprot. Paņem uz kādu pasēdēsanu, bet cilvēkiem suni jāignorē, jāizturas mierīgi, neuzbāzīgi. Un ņem vecāko suni līdzi, it īpaši, ja viņai patīk burziņi - iespejams ar laiku mazā ieinteresēsies un sapratīs, ka cilvēki = forši.

Ko varu pateikt - esmu cīnījusies ar agresiju un baiļu agresiju, respektīvi visādām agresijas izpausmēm ar VAS. Tas nebija dienas, nedēļas un pat mēneša jautājums. Tas bija mazliet vairāk kā gada jautājums. Savā būtībā suns vēl aizvien tāds ir, bet viņam ir iemācīta saimniekiem pieņemama uzvedība - uzvedība, par ko suns tiek apbalvots arī tagad, gandrīz 5 gadu vecumā neaizmirstam iedot pa kārumam un uzslavai sarežģītās situācijās par mums tīkamu rīcību. Tas nav viegls ceļš, bet es nenožēloju nevienu brīdi sava darba. Protams, varēju suni "norakstīt" - sēdetu mājās, nevis atrastos kopā ar divkājaiņiem. Bet tas nav tas, ko es gribēju - gribēju, lai suns ir īsts ģimenes loceklis un lai varam suni ņemt līdzi visur, kur iespējams. Un tagad tā ir - braucam uz tusiņu, suns līdzi. Pareizāk sakot, lielākoties, trīs suņi līdzi :D

Tā tas arī notiek,ejot uz tusiņiem suns ir līdzi un vecākajai cilvēki patīk-jo vairāk,jo labāk.Riktīga tusiņu dvēsele.Nekādu baigo uzmanību neviens nepievērš,pārsvarā tāpat guļ man vai draudzenei klēpī,nekur nestaigā,nekādu interesi ne par vienu neizrāda,ja kāds ienāk sāk riet.Skumjākais jau,ka suni ar LKF ciltsrakstiem ņēmu,jo gribēju staigāt pa izstādēm un audzētāja teica,ka eksterjers esot labs,bet nu izskatās,ka man šie prieki izpaliek vēl uz ļoti ilgu laiku,jo tuvāko 10 gadu laikā 3. suni es atļauties diez vai spēšu :asaras: man gan vēl tāda vāja cerība,ka līdz pirmajai plānotajai izstādei 5. maijā man izdosies viņu dabūt uz pareizā ceļa.Nevajag jau lai visus mīl,bet lai nebaidās,nav agresīva un galu galā ļauj svešam cilvēkam sev pieskarties.Audzētāja teica,ka esot ņēmusi viņu socializēties uz kaut kādu izstādi,viss esot bijis normāli,eksperts esot apčamdījis,zobus paskatījies,viņa bērnus sabučojusi,nu nekādas agresijas vai baiļu neesot bijis.
Sakiet,vai sunim gadījumā nevarētu kaut kas sākt iet uz īso,ja tad,kad manis nav mājās viaš paliek pie draudzenes,kura viņu arī audzina?Varbūt viņa vienkārši jūtas palicis bez barveža un tad nu mēģina pats būt sev barvedis?Domāju,ka pamēģināšu viņu atstāt mājās,lai māsīca paskatās,varbūt tas,ko dos.Man pat šķiet,ka ar mani tik traki neuzvedas,skaidri tika pateikts,ka ar veco suni neviens te nekausies un,ka viņa ir pakāpienu zemākā kā vecā.Tas apstrīdēts netiek un es to ar savu uzvedību katru dienu apstiprinu-vecajai viss pirmajai,bļoda pirmai,kārums pirmai,samīļot viņu pirmo,pie pavadas pielieku pirmo,pa durvīm iet uzreiz pēc manis un tikai tad mazā.Šādi panācu,ka uz Nelliju nerūc.Rūc Nellija un mazā uzreiz atkāpjas.Par zobu žvadzināšanu gar māsas rokām dabūja pa degunu,pēc 3 stundu ciemošanās ļāvās,lai sīkā viņu pat apskauj,lai gan nez ko laimīga par to neizskatījās,taču nerūca un prom arī nemuka,tikai tad,ja māsa straujāk pakustās.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby čība » 13 Mar 2012, 11:04

Linda B. wrote:Par zobu žvadzināšanu gar māsas rokām dabūja pa degunu,pēc 3 stundu ciemošanās ļāvās,lai sīkā viņu pat apskauj,lai gan nez ko laimīga par to neizskatījās,taču nerūca un prom arī nemuka,tikai tad,ja māsa straujāk pakustās.


Liekot sunim tā darīt, Tu grauj savu saimnieka tēlu. Ja sunim tas nepatīk, viņa arvien vairāk centīsies no tā izvairīties. Ir jāpanāk, lai sunim tas patiktu un tur vajag gudru rīcību no svešā cilvēka puses. Piespiest suni pakļauties bērna iegribām... it īpaši, ja sunim vel tāds raksturiņš vismaz man neliekas pareizi.
Izstāde ir cita lieta.

Dīvaini ir tas, ka kucēns netika vests ārā, bet tika ņemts uz izstādi... :neparliecinats:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 13 Mar 2012, 11:13

čība wrote:
Linda B. wrote:Par zobu žvadzināšanu gar māsas rokām dabūja pa degunu,pēc 3 stundu ciemošanās ļāvās,lai sīkā viņu pat apskauj,lai gan nez ko laimīga par to neizskatījās,taču nerūca un prom arī nemuka,tikai tad,ja māsa straujāk pakustās.


Liekot sunim tā darīt, Tu grauj savu saimnieka tēlu. Ja sunim tas nepatīk, viņa arvien vairāk centīsies no tā izvairīties. Ir jāpanāk, lai sunim tas patiktu un tur vajag gudru rīcību no svešā cilvēka puses. Piespiest suni pakļauties bērna iegribām... it īpaši, ja sunim vel tāds raksturiņš vismaz man neliekas pareizi.
Izstāde ir cita lieta.

Dīvaini ir tas, ka kucēns netika vests ārā, bet tika ņemts uz izstādi... :neparliecinats:

Nezinu,tajā brīdī man likās pareizi parādīt sunim,ka draudēt kost viņa nedrīkst.Un es jau nespiedu viņu ļaut sevi apskaut.Bērns pats piegāja un apķērās ap kaklu.Suns neko,prom nerāvās,nerūca,tikai izskatījās pārsteigts.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby čība » 13 Mar 2012, 11:23

Linda B. wrote:
čība wrote:
Linda B. wrote:Par zobu žvadzināšanu gar māsas rokām dabūja pa degunu,pēc 3 stundu ciemošanās ļāvās,lai sīkā viņu pat apskauj,lai gan nez ko laimīga par to neizskatījās,taču nerūca un prom arī nemuka,tikai tad,ja māsa straujāk pakustās.


Liekot sunim tā darīt, Tu grauj savu saimnieka tēlu. Ja sunim tas nepatīk, viņa arvien vairāk centīsies no tā izvairīties. Ir jāpanāk, lai sunim tas patiktu un tur vajag gudru rīcību no svešā cilvēka puses. Piespiest suni pakļauties bērna iegribām... it īpaši, ja sunim vel tāds raksturiņš vismaz man neliekas pareizi.
Izstāde ir cita lieta.

Dīvaini ir tas, ka kucēns netika vests ārā, bet tika ņemts uz izstādi... :neparliecinats:

Nezinu,tajā brīdī man likās pareizi parādīt sunim,ka draudēt kost viņa nedrīkst.Un es jau nespiedu viņu ļaut sevi apskaut.Bērns pats piegāja un apķērās ap kaklu.Suns neko,prom nerāvās,nerūca,tikai izskatījās pārsteigts.


Par aizliegšanu kost viss pareizi, to tā vienkārši nedrīkst ļaut darīt.
Tu kā saimnieks vislabāk redzi sava suņa noskaņojumu un, ja sunim nav nekas iebilstams, tad nav. Bet nevajadzētu sagaidīt brīdi, kad būs kau kas iebilstams - ja suns nevarēs viegli izrauties liks lietā savus zobus, jo citu līdzekļu aizstāvēties viņam nav.
Bet jau minēju iepriekš - ka vajadzētu griezties tomēr pie speciālista.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns kož!

Postby Linda B. » 13 Mar 2012, 11:27

čība wrote:Par aizliegšanu kost viss pareizi, to tā vienkārši nedrīkst ļaut darīt.
Tu kā saimnieks vislabāk redzi sava suņa noskaņojumu un, ja sunim nav nekas iebilstams, tad nav. Bet nevajadzētu sagaidīt brīdi, kad būs kau kas iebilstams - ja suns nevarēs viegli izrauties liks lietā savus zobus, jo citu līdzekļu aizstāvēties viņam nav.
Bet jau minēju iepriekš - ka vajadzētu griezties tomēr pie speciālista.

Jau aizrakstīju Dresetajam,gaidu atbildi.Starp citu,domā ir jēga maz stāties klubā un pieteikties uz to izstādi?Šo ceturtdien it kā bija plānots braukt uz klubu un stāties klubā,bet nu nezinu vai tam ir jēga.Pateiks man tai izstādē,ka suns ir bailīgs un nedod dies vēl sabīsies un ekspertam iekodīs.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucēns kož!

Postby murkata » 13 Mar 2012, 11:29

es teiktu, ka jāsāk pašam, šaurā lokā, ar cilvēkiem, kuriem var uzticēties. pie kinologa sunim būs trieka...;) ( ja nu vienīgi, pie dresētāja. ne visi kinologi saprot, kas un kā darāms un bieži vien universālā audzināšanas metode ir sods)
pati reti esmu saskārisies ar tik bailīgiem suņiem, bet gadījies ir.
pirmajai reizei sarunājiet kādu cilvēku, kurš spēs būt mierīgs. lai viņš/viņa tur rokā kaut ko ļoti smaržīgu, tupot uz ceļiem, skatoties grīdā, nekustīgu tur roku tā, lai suns var saost gardumu. pati lēnām virzieties tuvāk cilvēkam un ar suni centieties nerunāt. jums ir jāpanāk, lai suns nomierinās un paosta roku. kad tas notiek paslavējiet un lai tas jūsu partneris atver plaukstu un gaida, kad suns paņem kārumu. tad paejiet nost un paslavējiet suni.
galvenais : klusums, miers un bez pieskārieniem. atkārtojiet šo pasākumu vienā treniņā reizes 4-5 līdz suns jau mierīgi peieis iun paņems gardumu. un pirmai dienai pietiek. citu dienu vajadzētu citu cilv;ēku. ja redzat, ka suns jau droši ņem kārumu, lai tad tas cilvēks paslavē suni, pakasa pazodi (!) pazodes kasīšana nedaudz paceļ pašapziņu.
ja ejat kaut kur, paņemiet pilnu kabatu kārumu, dodiet visiem sastaptajiem cilvēkiem un lūdziet , lai nekstoties un nepieskaroties pacienā suni. kad suns būs pietiekami socializēts, mierīgāk uztvers sveōss, tad arī domāsiet, kā atmācīt diedelēt. bet pagaidām gardumu došana ir viens no piesaistes un iedrošināšanas pasākumiem. kā saka Cēzars Millans - pirmkārt, deguns! galvenais, lai suns ieinteresējas par smaržu.
audzināšana būs pēc tam.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kucēns kož!

Postby Demix » 13 Mar 2012, 11:36

Linda B. wrote:
čība wrote:
Linda B. wrote:Par zobu žvadzināšanu gar māsas rokām dabūja pa degunu,pēc 3 stundu ciemošanās ļāvās,lai sīkā viņu pat apskauj,lai gan nez ko laimīga par to neizskatījās,taču nerūca un prom arī nemuka,tikai tad,ja māsa straujāk pakustās.


Liekot sunim tā darīt, Tu grauj savu saimnieka tēlu. Ja sunim tas nepatīk, viņa arvien vairāk centīsies no tā izvairīties. Ir jāpanāk, lai sunim tas patiktu un tur vajag gudru rīcību no svešā cilvēka puses. Piespiest suni pakļauties bērna iegribām... it īpaši, ja sunim vel tāds raksturiņš vismaz man neliekas pareizi.
Izstāde ir cita lieta.

Dīvaini ir tas, ka kucēns netika vests ārā, bet tika ņemts uz izstādi... :neparliecinats:

Nezinu,tajā brīdī man likās pareizi parādīt sunim,ka draudēt kost viņa nedrīkst.Un es jau nespiedu viņu ļaut sevi apskaut.Bērns pats piegāja un apķērās ap kaklu.Suns neko,prom nerāvās,nerūca,tikai izskatījās pārsteigts.

Vislielākā kļūda!!!kuras dēļ tiek sakosts ne viens vien bērns!!!Sunim tā visspilgtākā dominēšanas izrādīšana,paskaties kā divi suņi spēlējoties mēģina nolikt viens otru pie zemes un uzgulties uz kakla,tādējādi parādot kurš galvenais,ja suns mēģina izrādīt nepatiku pret kādu,kā Tavā gadījumā,tas var būt bīstami!!!
Klasisks piemērs,rotaļa-apmācība:
Image

Image
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest