Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

All About Dogs

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Korland Rein » 01 Mar 2012, 16:09

Sodu nevar noteikt, kamēr PVD nolikumā nebūs šīs te mistiskās datu bāzes. IMHO
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby BaibaB » 01 Mar 2012, 16:11

mans pacietības mērs nav bezgalīgs. manuprāt, nupat jau PVD sāk demonstrēt totālu nekomeptenci :pagalvu:
Par dzīvnieku slēpšanu no Pārtikas un veterinārā dienesta inspektora, dzīvnieku neidentificēšanu (nemarķēšanu) vai izvairīšanos no to uzskaites pašvaldībā - - ja dzīvnieks IR čipēts, tātad marķēts un identificējams, netiek slēpts no PVD inspektora, kurš vēlas pārbaudīt vakcinācijas derīguma termiņu, laipni lūdzu, ja es varu uzrādīt maksājuma kvīti par pašvaldības nodevas apmaksu un žetonu, ko man ir izdevusi pašvaldība par 2012. gadu, tad KĀ man var piemērot šo likuma pantu? KĀ?
lūdzu, PVD, atrodiet citu Administratīvā pārkāpuma kodeksa pantu. ja varat. :koslene:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 01 Mar 2012, 16:12

Korland Rein wrote:Sodu nevar noteikt, kamēr PVD nolikumā nebūs šīs te mistiskās datu bāzes. IMHO

PVD nolikumā tam nav jābūt, jo nolikumā nav arī APK piem...
Var diskutēt tikai par to, vai atbilst kāds APK pants. Pēc manām domām 107.atbilst. PVD man pateica 106.
Ja kāds grib, ņemiet uz piezvaniet pārjautājiet...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Korland Rein » 01 Mar 2012, 17:28

eldberg, tā nav kā tu raksti! APK nav PVD sistēmas izveidots registrs, bet gan kaut kas cits! ;) Par jebkura registra darbību ir jārunā kādam iestādes dokumentam, Kāds sakars ir APK ar PVD iekšējiem vai ārējiem dokumentiem?
Un pareizi BaibaB jau min, nu neiederēsies arī 107.pants. :stiligs2: Būs javeic izmaiņas APK kodeksā, lai PVD var likumīgi veikt šī jaunā reg'istra kontroli! Bet mēs pagaidīsim!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Demix » 01 Mar 2012, 19:12

Nu es jau arī nogaidīšu,labāk izstādē samaksāju 20Ls(ja mani izķer un sods ir likumīgs),nekā tagad skrienu pa galvu pa kaklu maksāt 40Ls par saviem astoņiem un vēl piedevām divi vēl jāčipē(nu tas jau ir jāizdara) :aknee:
Kinologu kursos pacēlās jautājums,ka var sodīt,ja majās ir vairāk par ?-neatceros cik-suņiem,es aiznesos uz Ogras PVD nodaļu,viņi neko nezināja,ilgi sazvanījās ar centru,tad kaut kādu spravku izrakstīja...
Nesapratu vienu,vai es šajā reģistrā varu piereģistrēties arī vēlāk kā līdz 1.jūlijam,ja mēs šajā periodā neplānojam ne izbraukt,ne iet uz izstādēm,vai manus izstāžniekus pēc šī datuma vnk vairs reģistā nepieņems :jaut:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 01 Mar 2012, 19:31

Demix wrote:Nesapratu vienu,vai es šajā reģistrā varu piereģistrēties arī vēlāk kā līdz 1.jūlijam,ja mēs šajā periodā neplānojam ne izbraukt,ne iet uz izstādēm,vai manus izstāžniekus pēc šī datuma vnk vairs reģistā nepieņems :jaut:

Ja kāds no taviem suņiem neiet nedz uz izstādi, nedz izbrauc no valsts, tad to var reģistrēt līdz pat 01.07.2016.!!!
Jāreģistrējas līdz 01.07.2012 tikai tiem, kas plāno iet uz izstādēm (pasākumiem) un izbraukt no valsts.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Laura » 01 Mar 2012, 19:37

Es vispār visu to sistēmu uzskatu par pilnīgu murgu - kārtējo reizi ir labi izdomāts, kā uzkraut maksājumu tiem, kas jau tāpat ir diezgan godīgi attiecībā pret dažādiem noteikumiem utt. Es neredzu iemeslu, kādēļ lai čipētu savus divus tetovētos suņus, ja:
a) teorētiski pazaudēties un atrasties (vai kādu neglābjami sakropļot - aha!) mani suņi, visticamāk, var Daugavgrīvā vai dziļos laukos. Tātad, tetovējumi, ar kuriem viņi abi ir apgādāti, ir praktiskākais suņu atpazīšanas veids (man ir grūti iedomāties, kurš Bauskas rajonā nakts vidū meklēs čipa lasītāju)
b) šķirne ir reta, parastie mirstīgie šīs šķirnes suņus vispār neatpazīst, bet, ja kāds suņinieks ieraudzīs, piemēram, pa Vecrīgu klenderējam vientuļu Bročeku (šī situācija man reizēm rādās murgos), es domāju, ka zvanu par viņa atrašanu saņemšu apmēram pēc 10 minūtēm - uz mobilo un bez jebkādas datu bāzes
c) es izrēķināju - ja čipa numurā ir 15 rakstzīmes, suņa vārdā ir pieļaujami līdz 35 simboliem, saimnieka telefona numurs sastāv no 8 cipariem, bet vidējs cilvēka vārds un uzvārds Latvijā ir ap 15 burtus gari (kopā). Vēl varam pieskaitīt, ka apmēram 27 simboli ir adrese (iela, mājas un dzīvokļa nr., pilsēta). Tātad iznāk, ka par katru reģistrā ievadāmo simbolu man jāmaksā apmēram 5 santīmi!!! Un šis nu ir absurdu absurds, jo tādi izcenojumi par datu ievadīšanu ir vienkārši murgs! :lamajas:
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 01 Mar 2012, 19:39

eldberg wrote:
Demix wrote:Nesapratu vienu,vai es šajā reģistrā varu piereģistrēties arī vēlāk kā līdz 1.jūlijam,ja mēs šajā periodā neplānojam ne izbraukt,ne iet uz izstādēm,vai manus izstāžniekus pēc šī datuma vnk vairs reģistā nepieņems :jaut:

Ja kāds no taviem suņiem neiet nedz uz izstādi, nedz izbrauc no valsts, tad to var reģistrēt līdz pat 01.07.2016.!!!
Jāreģistrējas līdz 01.07.2012 tikai tiem, kas plāno iet uz izstādēm (pasākumiem) un izbraukt no valsts.


Demix wrote:Nu es jau arī nogaidīšu,labāk izstādē samaksāju 20Ls(ja mani izķer un sods ir likumīgs)

Tas gan būs amizants skats, ja kāds pa mikrafonu pateiks ka ieradies PVD inspektors un puse dalībnieku notīs makšķeri :D

Es personīgi esmu pret šādu dalības maksu par ieraksta veikšanu (uzskatu ka valstij tas bija jānosponsorē, jo pēc tam tak tā pat administrēs un iekasēs naudu nodokļos par mājdzīvniekiem), bet paša reģistra esamību es gan atbalstu - protams pie nosacījuma, ka valsts beidzot ķersies klāt VISIEM ķēdes suņiem, un nekad nereģistrētajiem ieviešot kārtību un uzraudzību!!! Bez DB to nevar.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Laura » 01 Mar 2012, 19:42

Varbūt tad lai sāk ar ķēdes suņiem un visiem Bolderājas paklīdeņiem, bet pēc tam ķeras klāt mājās dzīvojošiem un labi aprūpētiem suņiem (potēti, labi pabaroti, attārpoti un kontrolēti pastaigu laikā)? Reģistram pašam par sevi varbūt arī nebūtu nekādas vainas, ja vien tam būtu diennakts informatīvais tālrunis (Bezmaksas!) un viņa funkcija tiešām būtu mājdzīvnieku uzskaite to vieglākas atpazīšanas nolūkā, nevis mājdzīvnieku uzskaite lielāka nodokļa iekasēšanas nolūkā.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 01 Mar 2012, 19:50

Laura wrote:Varbūt tad lai sāk ar ķēdes suņiem un visiem Bolderājas paklīdeņiem, bet pēc tam ķeras klāt mājās dzīvojošiem un labi aprūpētiem suņiem (potēti, labi pabaroti, attārpoti un kontrolēti pastaigu laikā)? Reģistram pašam par sevi varbūt arī nebūtu nekādas vainas, ja vien tam būtu diennakts informatīvais tālrunis (Bezmaksas!) un viņa funkcija tiešām būtu mājdzīvnieku uzskaite to vieglākas atpazīšanas nolūkā, nevis mājdzīvnieku uzskaite lielāka nodokļa iekasēšanas nolūkā.

+1
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Korland Rein » 01 Mar 2012, 19:56

Tie, kas ir LKF sistēmā ir LKF ciltsgramatā ar attiecīgi savu ID nummuriņu. Kam mums LKF klubu biedriem vajag vēl kaut ko un piedevām pa maksu?! :jaut: Mums jau ir!!!! Un, ja ļoti vajag, piezvanam vai caur klubu visu noskaidrojam, uzzinam un tt.!
Birokrātija, nekas vairāk!
eldberg, laikam jāpiereg'istrējas Ogres izstādei pirmo šovu ievērtēt! (joke) :jautri: Vai :aknee: laikam mani un BaibuB nāks pirmos parbaudīt, ne? 8-) :jautri:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Demix » 01 Mar 2012, 20:11

Korland Rein wrote:Tie, kas ir LKF sistēmā ir LKF ciltsgramatā ar attiecīgi savu ID nummuriņu. Kam mums LKF klubu biedriem vajag vēl kaut ko un piedevām pa maksu?! :jaut: Mums jau ir!!!! Un, ja ļoti vajag, piezvanam vai caur klubu visu noskaidrojam, uzzinam un tt.!
Birokrātija, nekas vairāk!

Nu tieši tā!!!Birokrātija un naudas ieksēšana!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Laura » 01 Mar 2012, 20:17

Ja es pareizi atceros, tad reģistrācija LKF ciltsgrāmatā arī nebija bezmaksas pasākums. Man gan viens ir reģistrēts, bet otrs nav...
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby gilroy » 01 Mar 2012, 20:56

Laura wrote:Ja es pareizi atceros, tad reģistrācija LKF ciltsgrāmatā arī nebija bezmaksas pasākums...


Tieši tā - Tagad varētu katra pašvaldība vēl savu datubāzi uzsākt, ar obligāto reģistrēšanos, par Ls 5, Izglītības minstrija ar pamatojumj ka bērnus visbiežāk sakož, tad gan jau atrastos vēl kādi... Katram pa 5 Ls, un tikai no tiem biezajiem, no tiem izstāžu suņiem, Minnas tantes mūžā nevakcinēto Duksi tak nav ko raustīt - baigi būs jānopūlas, lai atrastu, un vēl sodītu.... Kāst tak vajag no tiem, ko viegli pieķert . Tā pati suņu izstāde - čiks un kāsiens soda naudās labais - ar vienu rāvienu.


Šodien mani kautr kā nokaitināja :D Man vajag divas izziņas. no datu bāzes. Ka neesmu ne vienā, ne otrā. Viena 5 Ls,m otra 8 Ls. Tagad atkal - kārtējā bezjēdzīgā papīrīšu rakstīšana, kārtējā datu bāze un kārtējie 5 Ls...... GRRRRRRRRRRR!
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby undd » 01 Mar 2012, 21:06

A es iebāzīšu šeit savu pūkaino degunu un pajautāšu, kad PVD beidzot sāks nodarboties ar saviem tiešajiem darba pienākumiem un tikpat cītīgi (paredzami), kā nereģistrētos izstāžu suņu saimniekus, sodīs tos, kuri pārkāpj Dzīvnieku aizsardzības likumu? Kad beidzot viņi saskatīs neatbilstību labturības prasībās mājdzīvniekiem, kad apsekos kārtējo babuli ar ganāmpulku tik sunim aptuveni līdzīgus radījumus?
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 01 Mar 2012, 22:41

24. Suni, kas piedalās izstādēs vai ko uz laiku izved ārpus valsts teritorijas, datubāzē reģistrē līdz 2012.gada 1.jūlijam.

šo normatīvā akta normu varētu prasīt piemēram tiesībsargam skaidrot vai tā nav ekonomiski pamatota diskriminācija.
Ir jāizdomā prasījuma teksts, ko tad kolektīvi var parakstīt lielas izstādes laikā (viena laikam tuvojas...)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 02 Mar 2012, 09:02

Principā pa vakardienu arī nostabilizējās doma rakstīt atklātu vēstuli:
a) Tiesībsargam
b) Zemkopības ministrijai + MK
c) Saeimai prezidijam (aiziet arī frakcijām)

Tikai būtu nepieciešamība palīdzēt noformulēt domu!!!
Ja spēsim noformulēties, tad suni.lv vārdā un ja kāda cita organizācija pievienosies, iesniegsim ar šādu vēstuli ar cik nu simtiem parakstu savāksim.

1. Kāpēc tiek piemērota diskriminācija pret suņiem un tieši izstāžu apmeklētājiem
2. Kāpēc netiek uzlikts par pienākumu jau tagad pārējos dzīvniekus čipēt (reģistrēt lai arī var vēlāk), bet atkal konkrētai grupai.

Tālāk jau var papildus jautājumus izvirzīt (iespējams ka tā būtu vēlstule nr.2, jo tas neattiecas uz Tiesībsargu):
1) Kad valsts sāks ķerties klāt tiek kas suņus 2m ķēdē tur
2) Kāda vispār ir valsts politika dzīvnieku jomā

Mēģināsim būt OBJEKTĪVI, ne emocionāli!
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 02 Mar 2012, 09:14

Diskusija ir pārcelta uz tejieni: viewtopic.php?f=4&t=3399
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Korland Rein » 02 Mar 2012, 09:16

eldberg,
+100!
Var būt var pieteikties kāds strādājošs jurists un izlikt šo domu uz papīra? Atsaucieties lūdzu! :ludzu:
Tikai viens jautājums: vai juridiskas personas vārdā iesniedzot šādus dokumentus, ir vajadzīga parakstu vākšana?
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Kā reģistrēties Mājas un istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 02 Mar 2012, 09:26

Korland Rein wrote:Tikai viens jautājums: vai juridiskas personas vārdā iesniedzot šādus dokumentus, ir vajadzīga parakstu vākšana?

Parakstus uz vēstules var likt PARALĒLI gan fiziskas gan juridiskas personas

Diskusija ir pārcelta uz tejieni: viewtopic.php?f=4&t=3399
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests