meklējam mājas takša jauktenītim

Looking for new home

meklējam mājas takša jauktenītim

Postby texa » 17 Jan 2012, 15:24

Sakarā ar pārvākšanos uz nelielu dzīvokli meklējam jaunas mājas savam 1,5 gadus vecajam (2012. gada augustā būs 2 gadi), maza auguma sunītim. Krāsa - melna, spalva pusgara. Mamma ir mini taksis, tēvs - kāds pinkainis. Suns ir aktīvs, labsirdīgs, ļoti mīl bērnus, sargā, cik nu viņa spēkos, ļoti patīk, ja viņu mīļo. Pieradis dzīvot privātmājā, kur atbilstošos laika apstākļos var dzīvot pa āru. Ēd gan parasto, gan sauso barību. Suns mums ļoti mīļš, bet saprotam, ka ieslodzīt aktīvo suni vienistabas dzīvoklī būtu mocīšana, turklāt apstākļi pamainījušies tā, ka no rīta izejam no mājām un tikai vakarā atgriežamies, tāpēc sunim dzīvoklī vienam būtu jānīkst visu dienu.

Līdz ar to arī meklējam jaunu - vislabāko - saimnieku.

Ja ir vēlme apskatīt foto vai jautājumi, lūgums rakstīt majasteo@inbox.lv
texa
Baby
Baby
 
Posts: 34
Joined: 17 Jan 2012, 15:05

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby just ERGO » 17 Jan 2012, 15:52

Vai tad jums nav iespējas atnākot mājās vakarā izdzīvoties riktīgi pa āru ar suni un būt visiem kopā arī turmāk. :jaut:
Grūti man saprast, jo dzīvoju ar aktīvu labradoru vienistabas dzīvoklī, kur suns arī pa dienu ir viens, kā saka sunim ir vienalga cik kvadrātmetros viņš gaida saimnieku no darba mājās, galvenais vakarā ar viņu kārtīgi pastaigāt un panodarboties.
User avatar
just ERGO
Junior
Junior
 
Posts: 547
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 12:32
Location: Mežciems

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby texa » 17 Jan 2012, 15:58

mēs tajā 1istabas dzīvoklī būsim četri cilvēki, no kuriem divi ir samērā mazi bērni. līdz ar to nekāda ļoti liela dzīvošanās pa āru - nu tā, ka stundu varētu doties aktīvā pastaigā - vakarā pēc darba un mācību iestādēm droši vien nesanāks. no rīta jau tāpat ceļos 5. 50, lai visu paspētu, tāpēc arī no rīta nekāda garā pastaiga nesanāks.

mājā viņš pieradis visu dienu dzīvot pa āru, izņemot ziemu. kad tiek iesaukts iekšā, drīz vien, sadzirdot kādu troksni, atkal prasās sētā. tur jau tikai atver ārdurvis un izlaid ārā. grūti iedomāties viņu šaurā dzīvoklītī :(

jā un vēl - vīrs ir pilnībā pret :( pateica, ka suns dzīvoklī nedzīvos. gatavs viņu pat iemidzināt.
texa
Baby
Baby
 
Posts: 34
Joined: 17 Jan 2012, 15:05

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby eldberg » 17 Jan 2012, 16:26

Vienozīmīgi novēlu sunim atrast jaunas mājas, jo saimnieki, kas pie pirmajām grūtībām (sorry, es nekomentēju jūsu dzīvi, kādas tur ir problēmas es nezinu) grib tikt vaļā no suņa, viņu nav pelnījuši.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby texa » 17 Jan 2012, 16:31

un ko Tu iesaki šajā situācijā, kāda mums izveidojusies, darīt? mocīt viņu? vai labāk tomēr censties atrast viņam labākas mājas?
texa
Baby
Baby
 
Posts: 34
Joined: 17 Jan 2012, 15:05

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby just ERGO » 17 Jan 2012, 16:41

Klau, ja Jūs tiešām viņu mīlat, viņš mīl Jūs un bērnus, kāda vispār te var būt runa par atdošanu. Suns ir jauns, aklimatizēsies, ja viņš var būt kopā ar tiem, ko mīl. Es nespēju šito saprast. Cilvēki, kas dzīvoja privātā mājā un pārvācās uz vienistabas dzīvokli taču arī aprod ar jauno situāciju un neko. Kopā jūs varat visu!
User avatar
just ERGO
Junior
Junior
 
Posts: 547
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 12:32
Location: Mežciems

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby Linda B. » 17 Jan 2012, 16:44

Kapec mocit?Mana mini taksene uzauga divistabu dzivokli.Kada mocisana?Kad manis anv majas vina guleja dzivokli un gul ari tagad,kad dzivojam privatmaja!Ja izlaizu pagalma,apmet apli,pacura,parej un nepaiet ne 5min,kad stav pie durvimu un rej,lai laiz atpakal,ko tad vina tur izgajusi viena daris?Suns viens pats nekur nemedz skriet un aktivi kusteties.Vasara vina nogulas saulite un gul ka plausa,laiku pa laikam pieceltos,lai aizietu padzerties un gul talak,vakara tapat jaiet pastaiga,citadi suns bizo pa maju un dricelejas man apkart.

Cik tad salidzinosi mazi ir tie berni?Maja dzivojot suns berniem netrauceja,bet te peksni saks traucet?Un virs pec darba var pasedet ar berniem,kamer tu uz stundu pusotru izietu lauka ar suni un bernus starp citu pastaigas var lidzi panemt,lai izskrienas pirms miega un paspelejas ar suni.
Neeksiste tads zvers ka "man nav laika" ir tikai zvers "es negribu so laiku atrast"!Ja suns butu patiesi mils nemaz neapspriestu domu,ka vinu varetu nenemt lidzi.Un ko darisiet,ja suni neviens negribes nemt?Vedisiet midzinat gadu vecu suni vai izmetisiet uz ielas?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby just ERGO » 17 Jan 2012, 16:48

Linda B. wrote:Un virs pec darba var pasedet ar berniem,kamer tu uz stundu pusotru izietu lauka ar suni un bernus starp citu pastaigas var lidzi panemt,lai izskrienas pirms miega un paspelejas ar suni.
Neeksiste tads zvers ka "man nav laika" ir tikai zvers "es negribu so laiku atrast"!Ja suns butu patiesi mils nemaz neapspriestu domu,ka vinu varetu nenemt lidzi.


:par: o....viedi vārdi!
User avatar
just ERGO
Junior
Junior
 
Posts: 547
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 12:32
Location: Mežciems

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby Demiana » 17 Jan 2012, 16:54

Vīrišķis ar var ar suni pastaigāt, ja nu kas 8-) , ja atsaka, pati saģērbies un ej ar suni staigāt, lai vaktē bērnus viens :jaa:
nav jau aziāts ka nespētu vienistabas dzīvoklī sadzīvot.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby Vendeta » 17 Jan 2012, 17:11

Da nevajag šiem ļautiņiem suni vispār, jo
mājā viņš pieradis visu dienu dzīvot pa āru, izņemot ziemu. kad tiek iesaukts iekšā, drīz vien, sadzirdot kādu troksni, atkal prasās sētā. tur jau tikai atver ārdurvis un izlaid ārā
- to var saprast arī tā, ka nevienam līdz šim nav bijusi vēlēšanās veltīt sunim laiku un uzmanību, ja privātmājā tas nelikās apgrūtinoši, tad dzīvoklī būs taču sava pakaļa jāpaceļ (ārprāts, vairākas reizes dienā :soks: ) un sunim jāmāca palikt vienam dzīvoklī.
Kā arī nemīl viņi pā īstam šo suni
vīrs ir pilnībā pret :( pateica, ka suns dzīvoklī nedzīvos. gatavs viņu pat iemidzināt.
- agri vai vēlu tas labi nebeigsies, suns tiks kaut kur piesiets vai "pazaudēsies" :neparliecinats: Tad jau labāk sunim nokļūt pie atbildīgiem saimniekiem pēc iespējas ātrāk. Cits jautājums - vai tā saucamie patreizējie "saimnieki" dos šim sunim pietiekami daudz laika (jo ātri tas var nebūt).
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby NARDICUM » 18 Jan 2012, 08:50

Vendeta
Nu man jau arī apmēram tāpat dzīvojas. :tikainesaki:
Vispār, cilvēkiem, kas dzīvojuši privātmājā, suņa turēšana dzīvoklī liekas nu baigā problēma un totāla dzīvnieka spīdzināšana!
Bet, nu ja runa ies par iemidzināšanu, tad varu iedot pagaidu mājas sunītim.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby vipdu » 18 Jan 2012, 09:44

NARDICUM wrote:Vendeta
Nu man jau arī apmēram tāpat dzīvojas. :tikainesaki:
Vispār, cilvēkiem, kas dzīvojuši privātmājā, suņa turēšana dzīvoklī liekas nu baigā problēma un totāla dzīvnieka spīdzināšana!
Bet, nu ja runa ies par iemidzināšanu, tad varu iedot pagaidu mājas sunītim.


Lai gan patiesībā bieži vien ir otrādi. Dzīvokļa suns dabū pavadīt ļoti daudz laika ar saimnieku, dodas pastaigās uz interesantām vietām, dabū daudz rotaļas un visu ko vēl ne, lai suni izklaidētu un tas nepostītu māju, kamēr privātmāju suni bieži vien izmet aiz durvīm un par to atceras tikai lai pabarotu un neko interesantāku par pagalmu suns nav redzējis.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby Vendeta » 18 Jan 2012, 11:00

Es ar suņiem tagad arī dzīvoju privātmājā - nenoliedzami, tas ir ļoti ērti, ka agri no rīta suņus var turpat pa durvīm ārā izlaist, kamēr pati saģērbjos :tikainesaki: Bet pirms tam dzīvojām dzīvoklī, nekāda vaina, un arī tagad - ja būtu tāda nepieciešamība, tad atrastu iespēju pārcelties uz dzīvokli ar visu savu baru.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby texa » 18 Jan 2012, 11:18

bēdīgi, ka uzreiz jāsaskaras ar nosodījumu un tik skarbiem secinājumiem, kas izrauti nez no kurienes, ka mēs esam pēdējie nelieši un suni izmetīsim uz ielas. es labāk pazīstu savu suni un zinu, ka viņam šaurajā dzīvoklī būs ļoti grūti. kā jau rakstīju, viņš privātmājā nespēj nodzīvot ilgi iekšā - ne tāpēc, ka kāds viņu aiz dibena stumtu ārā, bet tāpēc, ka viņš pats stāv pie durvīm, tās skrāpē un prasās ārā. ja neatradīsim citas mājas, ar ko es arī rēķinājos pirms uzsāku šādus meklējumus, ņemšu to dzīvnieku uz dzīvokli pretēji vīra iebildumiem. domāju, ka viņš arī man tikai draud ar iemidzināšanu, jo nav ļauns cilvēks un gribēja mani piespiest sameklēt dzīvniekam labākas mājas. viņš suni ārā nevedīs, bērnus arī nepieskatīs, jo mājās darba dēļ ir vēlu vai vispār nav, ja strādā citā pilsētā. trīsgadīgs bērns nekādus lielos attālumus nostaigāt nevar, īpaši vakarā, kad jau noguris.

bet, protams, kaut kā jēgsimies, tikai neticu, ka tas mums un sunim būs labākais variants. tādēļ arī mēģināju šeit apvaicāties, varbūt kādam tieši ir vēlme pēc šāda suņa.
texa
Baby
Baby
 
Posts: 34
Joined: 17 Jan 2012, 15:05

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby NARDICUM » 18 Jan 2012, 12:05

Nu es vot točno nevienu negribu nosodīt... bet, divdesmit reizes padomātu, vai man ir vajadzīgs šis čemodāns bez roktura :sarkstosa:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby AliseM » 18 Jan 2012, 13:51

Es gāju pastaigāties ar suni (kucēnu) un 2 bērniem - viens bija ratos (jo suns un jaunākais bērnelis bija vienaudži) un 2.5 gadīgais bija pie rokas. neteikšu, ka bija viegli - bija reizes, ka bērnus atstāju vienus dzīvoklī, bet pati iznesos ārā kaut vai čībās uz 3 minūtēm - lai vismaz sune var nokārtoties. no rītiem cēlos agri - arī lai varētu iziet ar suni, kamēr bērni guļ. ja bija labs laiks - apvienoju pastaigas ar bērniem un, protams, visur ņēmām līdzi suni. Manuprāt, te visgrūtākais ir tas, ka suns ir pagalma fans. Labi, ka sunīts vēl ir jauns - varbūt apradīs ar jauno situāciju. es tikai brīnos - parasti jau mazie ir siltummīļi :jaa:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby Kriste » 18 Jan 2012, 15:21

Suņi ļoti ātri adaptējas jauniem apstākļiem. Arī mani suņi aizbraucot uz laukiem pie vecākiem, kuri dzīvo privātmājā, to vien dara, kā skrāpē durvis, prasās ārā un maksimāli tur laiku arī pavada. Atgriežoties Rīgā suņi zina, ka šeit ir citāds režīms un tam pielāgojas, kaut ārā pavadītais laiks samazinās n-reizes, viņiem ir labi tur, kur esmu es - ceru, ka viņu visvismīļākā saimniece, un kur ir viņu mazais pieskatāmais objekts - mana meita, kā arī vīrs...
Nevajag dusmoties, bet lielākai daļai šeit esošo forumiešu suņi ir ģimenes locekļi un uz tādiem tekstiem attiecīgi atbild... Tas ir tāpat, ja JŪS ierakstītu - mēs pārvācamies uz vienistabas dzīvokli, kur mūsu bērnam vairs nebūs vietas; vai viņu negrib adopēt kāds cits?!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby Demiana » 18 Jan 2012, 15:31

Kriste wrote:Nevajag dusmoties, bet lielākai daļai šeit esošo forumiešu suņi ir ģimenes locekļi un uz tādiem tekstiem attiecīgi atbild... Tas ir tāpat, ja JŪS ierakstītu - mēs pārvācamies uz vienistabas dzīvokli, kur mūsu bērnam vairs nebūs vietas; vai viņu negrib adopēt kāds cits?!

:par:
texa mēs visi šejienieši esam gan jauni, gan veci, ar bērniem (lielākā daļa) un bez tiem, kādreiz liekas ka suņiniekiem ir dotas papildus stunda/s dienā, kuras mēs veltam gan šeit sēdēšanai/tērzēšanai, suņu pastaidzināšanai, apmācīšanai utt.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby Ane » 18 Jan 2012, 21:34

Nevajag uzbrukt cilvēkam, kas nevar paturēt suni un nevajag suni salīdzināt ar bērnu! :launigs:
Neviena no mums taču nezina, kādi apstākļi spiež sunīti atdot citiem, sunītis netiek ne uz ielas izmests, ne pie patversmes atstāts. :aizsvilstas:
Labāk būtu palīdzējušas sunītim sameklēt jaunas mājas!
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: meklējam mājas takša jauktenītim

Postby AliseM » 19 Jan 2012, 08:27

Ane wrote:Nevajag uzbrukt cilvēkam, kas nevar paturēt suni un nevajag suni salīdzināt ar bērnu! :launigs:
Neviena no mums taču nezina, kādi apstākļi spiež sunīti atdot citiem, sunītis netiek ne uz ielas izmests, ne pie patversmes atstāts. :aizsvilstas:
Labāk būtu palīdzējušas sunītim sameklēt jaunas mājas!


Teikšu tā, ka komentējot šo piedāvājumu nebija nodoms kādu nosodīt - ne Texu, ne arī kādu no komentētājiem! Vienkārši padalījos savā pieredzē - man arī reizēm likās, ka tas ir pilnīgākais neprāts - 2 mazi bērneļi un kucēns. Bet šis kucēns pusgada vecumā aizbiedēja dzīvokļu apzadzējus, kad es ar zīdaini rokās neapdomīgi atvēru svešiem cilvēkiem durvis, viņa mūs sargāja visos mūsu pārgājienos un garajās pastaigās pa mežu (jo arī mūsu tētis strādāja ilgas un garas stundas), viņa bija mūsu ģimenes loceklis!
... katram no mums ir savs viedoklis un katram sava taisnība, bet Texas gadījumā man gan būtu gribējies, lai cilvēks vispirms pamēģina vai suns spēs vai nespēs pieņemt jaunās mājas un tikai tad ķertos pie tik radikāliem līdzekļiem kā atteikšanās no suņa. Cilvēks jau ir viens izturīgs radījums - viņš savas emocijas var mēģināt apturēt ar prātu - ar tekstu - tā vajag, tā būs labāk sunītim - un iespējams, ka šoreiz ir taisnība un tiešām labāk atdot! ... bet sunīts jau tos labos nodomus ar prātu nesapratīs un viņam būs ļoti sāpīgi pazaudēt savus mīļos - vismaz no sākuma noteikti!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Next

Return to Meklē jaunas mājas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests