Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Dogs Teaching

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 25 Jul 2011, 17:58

silverequs wrote:Vispār es jums steidzami ieteiktu pakonsultēties ar kādu speciālistu, kamēr sunim nav nopietni nodarīts pāri.


Mēs ejam uz nodarbībām un konsultējamies arī ;). Tas arī tika ieteikts - jo vilkt viņš velk "bez pārtraukuma". Principā ikvakara un ikrīta pastaiga līdz mežam mums pārvēršas mocībās - gan man, gan viņam. Un vīrs vispār pateica, ka neies ar viņu vairāk, kamēr viņš šitā velk :(.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby silverequs » 25 Jul 2011, 18:03

Šarlote wrote:
silverequs wrote:Vispār es jums steidzami ieteiktu pakonsultēties ar kādu speciālistu, kamēr sunim nav nopietni nodarīts pāri.


Mēs ejam uz nodarbībām un konsultējamies arī ;). Tas arī tika ieteikts - jo vilkt viņš velk "bez pārtraukuma". Principā ikvakara un ikrīta pastaiga līdz mežam mums pārvēršas mocībās - gan man, gan viņam. Un vīrs vispār pateica, ka neies ar viņu vairāk, kamēr viņš šitā velk :(.

vispār manuprāt jūs gribat no vižlas VASu uztaisīt, kas ir lieki un nepamatoti, jautājums pie kā mācības notiek, jo kaut ko tādu manupāt normāls trenneris neieteiks...Un vēl jautājums vai suns vispār saprot kas ir labi un kas ir sliktui un kā ir kad saimniekiem kaut kas patīk un kā, kad nepatīk?
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Šarlote » 25 Jul 2011, 18:06

silverequs wrote:
Šarlote wrote:
silverequs wrote:Vispār es jums steidzami ieteiktu pakonsultēties ar kādu speciālistu, kamēr sunim nav nopietni nodarīts pāri.


Mēs ejam uz nodarbībām un konsultējamies arī ;). Tas arī tika ieteikts - jo vilkt viņš velk "bez pārtraukuma". Principā ikvakara un ikrīta pastaiga līdz mežam mums pārvēršas mocībās - gan man, gan viņam. Un vīrs vispār pateica, ka neies ar viņu vairāk, kamēr viņš šitā velk :(.

vispār manuprāt jūs gribat no vižlas VASu uztaisīt, kas ir lieki un nepamatoti, jautājums pie kā mācības notiek, jo kaut ko tādu manupāt normāls trenneris neieteiks...Un vēl jautājums vai suns vispār saprot kas ir labi un kas ir sliktui un kā ir kad saimniekiem kaut kas patīk un kā, kad nepatīk?


Nepārprotiet - negribam gan. Tie taču ir pilnīgi dažādi suņi! Ko es no viņa gribu - lai varam paiet vismaz piecus soļus BEZ vilkšanas un jēlām rokām. Nu es negribētu te forumā atklāt, kurš to ieteica, jo esmu 100% pārliecināta, ka šis cilvēks, tāpat kā mēs te gan raksta, gan lasa, bet man nav pamata apšaubīt viņa profesionalitāti. Kā jūs to domājat, vai suns saprot, kad saimniekam kaut kas nepatīk un kā nepatīk? Vai viņš prot atšķirt, vai es esmu priecīga vai apbēdināta par viņa rīcību? Bet protams, ka viņš to saprot, pie tam lieliski! Taču tiklīdz ir pie pavadas, visa "saprašana" ir vējā.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby OrlandoSeaHorse » 25 Jul 2011, 21:31

Vaarbut pamegini veco triku ar stavesanu. Tas prasa pacietibu, dzelzs nervus un bus diezgan daudzas totali izbojatas pastaigas pirms sunim pieleks, bet ar to, konsekventi stradajot, var dabut vajadzigo rezultatu, netraumejot suni. Tatad: tu ej tikai tad, kad pavada NAV nospriegota. Tiklidz suns velk - tu stavi. 5 min, 15, pusstundu. Vienreiz vinam apniks karaties siksna un uzmaniba pieversisies kaut kam citam, pavada atslabs, un tu dodies uz prieksu. Sis pamanijis, ka pastaiga turpinas, metas uz prieksu un VELK. Tu STAVI. Atkal lidz kamer pavada atslabst. Atkartot pec vajadzibas. Pat pavisam dundukiem ar laiku pielec, ka tikt tur, kur velas, var tikai un vienigi lenam. Panakumi bus tik, cik konsekventi stavesi un neaizsapnojies, kad jasak iet. Protams, no malas tas izskatas absoluti stulbi, bet kas kaiminiem par dalu, ka jus staigajat.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby ruu » 14 Dec 2011, 10:45

Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby just ERGO » 14 Dec 2011, 11:40



man patika daži teksti:
Citi blakus esoši suņi nedzird signālu vai nereaģē uz to
Der visām suņu sugām
User avatar
just ERGO
Junior
Junior
 
Posts: 547
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 12:32
Location: Mežciems

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby zeida » 14 Dec 2011, 11:46


Kādu laiku atpakaļ ebayā iepirku šitādu verķi. Tā jau laikam vienmēr ir, ka cilvēki meklē nez kādu brīnumlīdzekli (tai skaitā es), bet nu realitātē nekas nelīdzēs, ja pats suni nemācīsi. Arī šai ierīcei instukcijā rakstīts, ka jāmāca komandu "blakus" un, ja suns izpilda tad jāapbalvo. Ja tā uzparikte pīkst, tad atkal "blakus" un kārumiņš u.t.t.
Rezultātā secināju, ka šādā veidā varu mācīt suni tāpat un pietiek tikai ar gardumu, nekāda ultraskaņa nav vajadzīga. Tā nu pēc pāris reizēm noliku verķi plauktā.
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby lauva » 15 Dec 2011, 21:59

es te Spaanijaa esmu ieveerojusi,ka ljoti populara ir taa uzparikte,ko uzliek sunim uz purna kaa uzpurni,bet kam ir pievienota saite. tjipa,kad suns velk,uzpurnis savelkas un rada sunim diskomfortu,kad suns iet normaali,to shtruntu pat just nevar. kaa es to saprotu tad tas tiiri labi straadaa.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby OrlandoSeaHorse » 16 Dec 2011, 12:49

lauva wrote:es te Spaanijaa esmu ieveerojusi,ka ljoti populara ir taa uzparikte,ko uzliek sunim uz purna kaa uzpurni,bet kam ir pievienota saite. tjipa,kad suns velk,uzpurnis savelkas un rada sunim diskomfortu,kad suns iet normaali,to shtruntu pat just nevar. kaa es to saprotu tad tas tiiri labi straadaa.
Es tādu nopirku, jo domāju, ka vienu savu centīgo vilcēju būs vieglāk vest. Praktiski tas verķis nesavelkas, darbojas apmēram tāpat kā zirga apauši - cilvēks vada suņa galvu un suns iet tai līdzi. Bet ja suns nav pieradis pie uzpurņa, tad tur arī nekāda pastaiga nesanāk, vilkt gan nevelk, bet paiet arī nevar. Turklāt tā kā atšķirībā no zirga, suns tomēr ir stipri mazāks par viņu vedošo cilvēku, tad sanāk, ka saite no tiem apaušiem iet uz leju un tad virzienā uz cilvēka roku - uz augšu, līdz ar to sunim galva tiek vilkta uz sānu un uz augšu, iet kā stīvu kaklu. Zirgam vedējs tur roku zem zoda un viss sanāk simetriski. Turklāt tas esot diezgan apvainojoši. Nu tā manējais paskaidroja. Palikām pie parastās kakla siksnas un pret vilkšanu izmantojām to stāvēšanas metodi.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby zeida » 16 Dec 2011, 15:08

Nesen vienā no Latvijas TV raidījumiem par suņiem rādīja līdzīgu uzparikti, kur nebija nekas uz purna jāliek, bet tādi kā iemaukti. Un suns, ja sāk vilkt, tiek virzīts sāņus.
Šis varētu būt foršāk, nekā kabināt uz deguna to siksnu.
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby ruu » 17 Dec 2011, 09:30

Manam pretvilkšanas sistēma diezgan labi darbojas, ja pavadu piestiprina iemauktiņiem no priekšas, tad viņam sanāk griezies uz sānu nevis iet uz priekšu, un tas, laikam, nav diez ko ērti.
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby čība » 17 Dec 2011, 09:42

Vispār ir kaut kāda figņa (nezinu kā citādak, lai sauc) - piestiprina siksnai (jebkurai) un tiklīdz suns sāk vilkt sāk skanēt sunim nepatīkama skaņa. Vispār lai cik es esmu pret šādiem izgudrojumiem, jo uzskatu, ka suns ir pareizi jāapmāca - šis kaut kā liekas visnotaļ saprātīgs.
Tikai nekādīgi nevaru atcerēties un atrast, kur tādu redzēju. Pag. nedēļā bija akcija vienā no tiem kuponu portāliem.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby ruu » 17 Dec 2011, 20:40

čība wrote:Vispār ir kaut kāda figņa (nezinu kā citādak, lai sauc) - piestiprina siksnai (jebkurai) un tiklīdz suns sāk vilkt sāk skanēt sunim nepatīkama skaņa. Vispār lai cik es esmu pret šādiem izgudrojumiem, jo uzskatu, ka suns ir pareizi jāapmāca - šis kaut kā liekas visnotaļ saprātīgs.
Tikai nekādīgi nevaru atcerēties un atrast, kur tādu redzēju. Pag. nedēļā bija akcija vienā no tiem kuponu portāliem.


mhm, reku bija
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Suliko » 10 Feb 2012, 04:19

Es ceru, ka jums tagad staigaajas labi ar pavadinju. Gribu pateikt, ka pilniigi piekriitu, ko saka murkata 13 Jun postaa. Es arii Sofiju taa treneeju. Kaa saak vilkt, taa momentaa maini virzienu. Beigu galaa suns skataas un gaida, uz kuru pusi tad saimnieks ies. Protams, izskatiijos kaa taads antinsh, shurpu turpu, bet nu neko dariit :pastaiga: Sofija mezzaa ar staav, atskataas un vienmeer vaktee, uz kuru pusi es doshos, paaraak taalu neskrien. Shad tad speciaali mainu virzienus un saucu pie sevis, lai nepierod pie viena mashruta.

Bildee gribu paraadiit "iemauktinjus", kurus lietojaam caur visu Sofijas beerniibu liidz vismaz gadam un tad leenaam paargaajaam uz parasto siksninju. Priekshaa uz kruutiim tiek pielikts pavadinsh. Ideja taada, kad suns velk, tad iisti nesanaak, jo tiek pagriezta ar kruutiim visa kjermenja priekshdalja.
Image

P.S. dazzs labs tur saguris, kameer es :foto:
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby murkata » 10 Feb 2012, 10:38

o, supper interesanta ideja :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby vipdu » 10 Feb 2012, 11:20

Baigi labā doma, es tos iemauktus noteikti būtu mēģinājusi aplikt otrādi lai klipsējas uz muguras nevis priekšā :kanepe:
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Kucēns pie siksnas - nav iespējams paiet :(

Postby Suliko » 11 Feb 2012, 03:58

vipdu wrote:Baigi labā doma, es tos iemauktus noteikti būtu mēģinājusi aplikt otrādi lai klipsējas uz muguras nevis priekšā :kanepe:


Zini, citreiz jau arii bija taa, ka, kameer izgudrojam, kursh ar kuru galu spraadzeejas, tikaam Sofija seezz un jau zaavaajas aiz garlaiciibas :sajucis:
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Previous

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests