sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

All About Dogs

sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Nosik » 07 Dec 2011, 14:36

Jauns LKF Izstāžu reglaments no 2012.gada


1. VISPĀRĒJĀ DAĻA.

1.1. Šķirnes suņu izstādes ir publiski, ciltsdarbu veicinoši pasākumi, kuru mērķis ir šķirnes suņu novērtēšana un popularizēšana.

1.2. Izstādēs var piedalīties šķirņu suņi, tai skaitā sterilizēti un kastrēti, kuru standartus, ciltsrakstus un reģistra apliecības atzīst Latvijas kinoloģiskā federācija (LKF) un Starptautiskā kinoloģiskā federācija (FCI).

Nav saprotams kāpēc atļava piedalīties izstādēs sterilizētiem un kastrētiem suņiem ? Viņiem būs savs rings ? :jaut:
Nosik
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 15 Feb 2011, 11:01

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Sisija » 07 Dec 2011, 14:49

Nosik wrote:Nav saprotams kāpēc atļava piedalīties izstādēs sterilizētiem un kastrētiem suņiem ? Viņiem būs savs rings ? :jaut:

Un kāpēc ne? Kas Jums liekas nepareizi? Vai tad vienīgais mērķis ar kuru suņi tiek vesti uz izstādēm ir to pārošana? Manuprāt, viens no svarīgākajiem mērķiem ir sabiedrības izglītošana un šķirnes dzīvnieku popularizēšana, un absolūti nav svarīgi ir tam dzīvniekam olas vai nav.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 07 Dec 2011, 15:01

Sisija, un kā tad paliek ar šķirņu standartiem? :o
Te jau nav pat atrunāts kriptorhisma jautājums: suns kastrēts kriptorhs tagad varēs piedalīties salīdzināšana ar visiem citiem.... :snauz: saņemt BOB, CAC, CACIB...un taml.
Par sterilizētām kucēm: tās sen iet uz izstādēm un vēl ies, šķirņu standarti par to nerunā...bet par suņiem un viņu mantību? Manuprāt pilnīga dumība :akes:, kas ir pretrunā ar šī paša reglamenta citiem punktiem.

Tad arī suni bez zobiem var laist uz izstādi, šis arī šķirni popularizēs! :jautri:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby ibika » 07 Dec 2011, 15:02

Gadus 10 atpakaļ kad sterilizējām savu suneni, man tika klubā pateikts - klubs nodarbojas ar ciltsdarbu, tāpēc sterilizētiem suņiem klubā nav ko darīt. Tāda bija nostāja agrāk.
Atļauja piedalīties patiesībā ir laba, jo ne visi grib nodarboties ar pārošanu, tik kā tagad ar standartiem par 00 suņu puikām?!
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby AliseM » 07 Dec 2011, 15:05

Man arī vienmēr bija licies, ka izstāde ir sava veida ieguldījums vaislas darbā. Ja šos dzīvniekus izstāda atsevišķi OK, bet, ja kopā - tad veidosies neviennozīmīga situācija. Nevienam nav noslēpums, ka kucīte, kura dzīvē nav apgrūtināta ar hormonu vētrām, t.i., meklēšanos, pārošanos, dzemdēšanu, kucēnu zīdīšanu izskatīsies labāk nekā vaislas darbā iesaistīta kucīte. Mana kaķene pēc sterilizēšanas pilnīgi izmainījās - uzplauka, kažoks izveidojās tāds, par kādu iepriekš varēja tikai sapņot. Pieļauju, ka pie suņiem ir tieši tāpat!

bet pats par sevi - ideja noteikti nav slikta! Kaķiem ir pat īpaša _ Premioru klase (ja pareizi atcerējos)!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Creme de la Creme » 07 Dec 2011, 16:06

Kā šādi suņi tiks vērtēti, pagaidām nav saprotams...citās valstīs tie tiek izstādīti atsevišķi. Es gan nevienā izstādē kastrātu neesmu redzējusi...Tāpat arī nedomāju ka pie mums tādu būs daudz...

Es savu kastrēto vecāko kuci arī veterānu klasē izstādīju. Es gan varētu pastrīdēties par to izskatu, jo kastrētiem dzīvniekiem arī bieži mēdz būt problēmas.
Ne jau visi izstāžu suņi tiek pāroti, sevišķi jau puikas...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Bafija » 07 Dec 2011, 16:07

Ne jau vienmēr suņi tiek kastrēti dēļ kriptorhisma. Esmu par, jo zinu sterilas kuces, kuras piedalās izstādēs prieka pēc. Kādēļ suņi nevarētu?
ka izstāde ir sava veida ieguldījums vaislas darbā.

Nu būtu dikti jocīgi, ja pilnīgi visi, kuri piedalās izstādē piedalītos arī vaislā. Man no viena metiena piemēram piedalās izstādēs trīs suņi, bet pārošu tikai vienu, kaut gan pārējiem ir identiski novērtējumi.
Vai tad ar atzīmi c/r "vaislas brāķis" uz izstādi vispār var pierakstīties? Galigi nedomāju, ka tagad kriptorhi showosies :noliedz:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 07 Dec 2011, 16:11

Bafija, ne visi, bet daudz!
Un tad, kad kāds no tādiem apies tavu suni, tici man, tu būsi tā, kas cepsies pirmā! :jautri: Varu saderēt!
Un vsp kā var kastrātu(es atvainojos) salīdzināt ar normālu suni izejot no škirnes standarta? Kāds lūdzu man atbildiet, jo es netieku gudra.... 8-)
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby BaibaB » 07 Dec 2011, 16:17

man liekas, ka mūsdienās vairs nav skaidrs, kam domātas izstādes - vaislas atlasei, suņu, šķirņu popularizācijai, biznesam...?
kas attiecas uz šo LKF brīnumu, es personīgi vispār nezinu, ko domāt...

bet ieskatos FCI regulējumā par FCI izstādēm un tur melns uz balta rakstīts:
Sick (temporarily ill or suffering from a contagious illness) or lame dogs or those males which
show atrophy of the testicles and bitches which are lactating or which are accompanied by
their puppies must be excluded from any dog show. Bitches on heat are allowed to
participate subject to the show regulations of the organisers. Blind or deaf dogs are not
allowed to take part in FCI CACIB shows. However, should this ruling not be observed and a
judge discovers that a dog is deaf or blind, he has to take the dog out of the ring.


tātad slimus un klibus suņus neizstādām, aklus un kurlus arī nē, bet kastrētus izstādam. kur loģika? kastrāts var popularizēt šķirni un vinnēt BOBi, bet akls suns nē?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby donna-tonna » 07 Dec 2011, 16:25

Skandināvija sen ir izstādes, kurās piedalās kriptorhi - un? Neviens no tā vēl nav nomiris. Tas taču ir ezim pat skaidrs, ka kriptorhi vaislā nepiedalīsies. Tāpat kā veterāni. Nevienu taču neizbrīna, ka BOBu / BOO paņem veterāns?! Neprasa: nafig viņam iet uz izstādēm, jo vaislai taču viņš vairs neder. Nereti kriptorhs ir smukāks par dažu labu Ch, kāpēc viņš nevarētu konkurēt? Nedomāju, ka viņiem būs kopējie tituli, visticamākais viņiem būs savas rozetītes (redzēju FIN - viņiem ir brūnas).
Izstāžu mērķis ir ne tikai vailsas darbs (daļa no pašakuma), kas, manuprāt, jau ir aizgājis patālu no sākotnējiem mērķiem, bet arī šķirnes popularizēšana. Nevienam nav noslēpums, ka sterilizētas kuces izstādēs piedalās visur. Un arī atņem titulus. Priekš kam?
Cilvēks ar 2 postiem ir iemetis izrāvumu no LKF reglamenta un provocejošu Q, par kuru pats savas domas nezkāpēc neizsaka. :velnins: un tad nu ir vērts cepties par to kā būs, kad būs :huh: Personīgi mani vairāk izbrīnīja priekšlikums salīdzināt arī suņus ar v.g., nezinu gan vai tas tika atbalstīts un būs Izstāžu reglamentā nākamgad.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby BaibaB » 07 Dec 2011, 16:36

Igaunijas kennelita reglaments nosaka, ka salīdzinās suņi ar exc un v.g., tā ka mēs jau atpaliekam :tikainesaki:
bet ja jau izstāde ir šķirnes popularizēšana, tad show must go on, salīdzinam exc. suņus ar v.g. suņiem...
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Robins » 07 Dec 2011, 16:37

donna-tonna wrote:Personīgi mani vairāk izbrīnīja priekšlikums salīdzināt arī suņus ar v.g., nezinu gan vai tas tika atbalstīts un būs Izstāžu reglamentā nākamgad.


Ir, būs.
Te ir ieboldētas visas izmaiņas. http://www.dogs.lv/index.php?mode=ldoc& ... depart=132
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 07 Dec 2011, 16:42

Daudzās valstīs salīdzina Ex un VG.
Ja Skandināvijā ir atsevišķas klases, ir ok, bet mums jau atseviķas nebūs. Ies visi vienā čupā ar olām un bez olām. :dejo: .
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby donna-tonna » 07 Dec 2011, 16:44

BaibaB wrote:Igaunijas kennelita reglaments nosaka, ka salīdzinās suņi ar exc un v.g.

viņiem nav CQ sistēmas. Tad atkrīt CQ nozīme... Somiem ir atpakaļ CQškas un neviens ar v.g. vairs salīdzināties nelien.

BaibaB wrote:bet ja jau izstāde ir šķirnes popularizēšana, tad show must go on, salīdzinam exc. suņus ar v.g. suņiem...

nu, viņi jau ir popularizējuši šķirni, atnākot uz izstādi un izejot ringā. Pri čom tur salīdzinošais rings?
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby donna-tonna » 07 Dec 2011, 16:46

Paldies, Robin, jāiet jāizlasa, lai es arī zinu par ko cepties :kanepe:
Kaut kā mani kastrāti ringā neuztrauc. Man arī liekas, ka kastrācija nav slimība un tā suņa anatomiju, kustības, tipu būtiski izmainīt nevarētu :velnins: Es vairāk mēģinu loģiski domāt un man liekas, ka CACus un CACIBus neviens viņiem nedos :tikainesaki: tad jau redzēs... viss var gadīties.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Bafija » 07 Dec 2011, 17:09

Very good uz salīdzināšanu 200% neatblastu.
www.dogs.lv pirmajā lapā ir visi jaunie noteikumi! Arī kucēnos būs izmaiņas!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby BaibaB » 07 Dec 2011, 17:17

donna-tonna wrote:Es vairāk mēģinu loģiski domāt un man liekas, ka CACus un CACIBus neviens viņiem nedos :tikainesaki: tad jau redzēs... viss var gadīties.

nu, ja kastrāts vai kriptorhs kļūs BF1 vai BM1, kāpēc lai viņš nedabūtu CAC un CACIB? LKF izstāžu reglaments nenosaka, ka kastrāts nedrīkstētu ņemt CAC vai CACIB. ja reiz piedalās izstādē, iziet salīdzinošajā ringā un vinnē, tātad viņam pienākas tas, kas pienākas.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Nosik » 07 Dec 2011, 17:22

Cilvēks ar 2 postiem ir iemetis izrāvumu no LKF reglamenta un provocejošu Q, par kuru pats savas domas nezkāpēc neizsaka.


Manas domas - ir šķirņu standarti, kur rakstīts ka suņiem jābūt divas olās. Kastrēts suns neatbilsts standartam.
Nosik
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 15 Feb 2011, 11:01

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Creme de la Creme » 07 Dec 2011, 17:47

Diskriminācija:kastrēta kuce ir o.k., bet suns - neatbilst standartam :medos:
Bet ja nopietni - nevajag jaukt kriptorhu (suni ar iedzimtiem defektiem) ar kastrātu (kurš, iespējams, pirms operācijas jau ieguvis n-tos ch titulus). Kastrācija jau nav nekāda slimība, kā te jau tika minēta. Es tik un tā neredzu kur te ir problēma...Pieņemsim - es tagad izkastrēšu savu suni (INT&MULTI CH). Un ar ko viņš paliks sliktāks? Viņš man jau vecvecvectēvs n-tajiem turuliem pārbagātajiem kucēniem. Bet man gribās vēl viņu izstādīt, lai redz ka suns vēl ir izcilā formā. Tad kāpēc ne? Nu kaut vai tajos pašos veterānos...Kāds pateiks - gribi izstādīt, nekastrē. Bet tā jau būs audzētāja/suņa saimnieka diskriminācija. Un ja nu sunim kādas veselības problēmas?
tas viss nav tik vienkārši..
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Eklēriņš » 07 Dec 2011, 17:50

Bet par to tākā vairāk ekspertiem būtu gailvai jāsāp, kā viņš to suni novērtēs, nevis pārējiem dalībniekiem. Un kas tad savā ziņā ir labāk, ja uzvar un CH titulu dabū suns ar lielisku anatomiju un eksterjeru, bet vaislā (dažreiz gan diemžēl) nepiedalīsies vai arī vinnē šāds tāds suns un regulāri tiek izmantots vaislā, jo tak olas viņam ir un CH arī. Un kaut kā man tomēr neliekas, ka būs daudz tādu kastrātu izstādēs.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests