Bailīgs.

Dogs Teaching

Bailīgs.

Postby Sympathy » 24 Oct 2011, 09:28

Sveicināti! Esmu jauna suņu puikas saimniece, jau 4 dienu, un esmu pamanījusi ka viņš no visa baidās. Mašīnām klāt iet ir bail, ieraugot cilvēku apsēžās, ja nāk klāt, skrien prom asti iežmiedzis starp kājām. Ja brauc garām mašīna, skrien pēc iespējas tālāk un protams smilkst. Kad guļ mājās, ja es eju uz otru izstabu, viņš pilnīgi vienmēr pieceļās un iet man līdzi, bail kad pametīšu :rej: , pat ja aizeju uz toleti, smilkst pie durvīm ;( bet man pēc nedēļas beidzās brīvlaiks [ mācos 12 klasē ] un ko tad viņš darīs? ja netiek man klāt , sāk gaudot, riet, čīkstēt un pīkstēt. :rej: ;(
mazajam ir 2 mēneši, 1 nedēļa, 2 dienas :)
Lūdzu iesakiet ka lai saradina viņu ar to ka uz ielas būs tie svešie cilvēki, kuri pat nenāk klāt, un kad pie stāvošas mašīnas var iet klāt. Zinu ka nevar visu gribēt uzreiz jo, viņš jaunās mājās ir tikai 4 dienu, un apkārt nav māsu vai brāļu, vai mammītes, tētiņa, un citu sunīšu. :pastaiga:

Mēs gribam iet uz izstādēm kad izaugsim, un protams uz suņu skolu kad pienāks vecums.. tādēļ šī problēma uztrauc ;( :pukudupsis:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bailīgs.

Postby Snūpis » 24 Oct 2011, 09:49

Tas taču ir pa visam normāli, maziņš suņuks liela psaule, mums bija tā pat. Katru dienu suņu puika apradīs ar jaunām lietām.
User avatar
Snūpis
Baby
Baby
 
Posts: 91
Joined: 28 Dec 2010, 14:04
Location: Rīga

Re: Bailīgs.

Postby murkata » 24 Oct 2011, 10:50

galvenais ir palikt neitrālam, ja suns spiežas klāt, prasās uz rokām, vai mūk prom no kaut k[ā "briesmīga". ka jūs viņu mierināsiet, "ucināsiet", tad viņš var padomāt, ka šāds uzvedības modelis ir pareizs. vajadzētu viņu pamazām saradināt ar visu, no kā baidās. ja parāda drosmi -slavēt, dot našķus.
palasiet par socializāciju!!!

un par smilkstēšanu. mans suns pārstāja man visur staigāt pakaļ un smilkst\ēt pi etualetes ap 2 gadiem... :) tagad iet man līdzi, tikai, ja paŗceļos uz citu istabu, uz virtuvi uz ilgu laiku. gājieni uz tualeti un vannas istabu viņu vairs tik ļoti nesatrauc. tā ior tikai sekošana barvedim, "mammai'. bailes palikt vienam, jo bara dzīvniekam nav nekā briesmīgāka par atstumšanu. no tā viņš arī izvairās :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Bailīgs.

Postby LivaV » 24 Oct 2011, 12:26

Mēģini pa brīvlaiku lēnām suni pieradināt, ka viņš var palikt viens pats uz kādu laiku, bet Tu vienmēr atgriezīsies. Ieliec vietiņā, iedod kārumu un izej pavisam ārā sākumā uz 10 min. Nākamajā dienā uz 20 min, tad uz 40 min, uz 1h un tml. Ideāli, ja var atstāt viņam kaut ko graužamu (lai gan manējais nekad negrauž, lai cik feinu našķi viņam neatstātu - kad atnākam mājās viss ir neskarts un tikai tad sāk grauzt). Mēs pat dīvainā kārtā iztikām vispār bez sagrauztām lietām mūsu prombūtnes laikā. Bet staigā viņš man pakaļ visu laiku (10 mēn. tagad ir) un pirmo reizi, kad izvedu viņu uz ielas, kur ir vairāk mašīnas, viņš ar uzreiz sarāvās un apsēdās. Tagad noraustās tikai no pilnīgi negaidītām/pēkšņām skaņām.
User avatar
LivaV
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 10 Mar 2011, 17:40

Re: Bailīgs.

Postby Sympathy » 24 Oct 2011, 13:53

Par socializāciju ir lasīts :/ ;( vienkārši jautāju, jo nēsmu parliecināta vai man par to jasatraucās, vai tas ir normāli ka viņš baidās. Šodien pat uzruca garām ejošam onkulim, smilkstēšanas vietā, bet pectam paslēpās, bet vismaz parūca :D :dejosuns:
tas ka sako, man netraucē, bet šodien izgāju ar otru suni laukā [ kopā vienai man ir ļoti grūti, jo man ir aktīvs mazais bernietis, un 10 gadus veca pekīniete, kurai vinš pagaidām nepatīk + kad ņemu otru suni laukā, lieku padusē, un to viņš nepamana nemaz] viņš gaudoja ;( man gandrīz sirds apstājās, jo tāda sajūta ka viņu kāds tur mušītu nost.. :asaras:
Centīšos, radināt lēnītēm. Jo viņam ir it īpaši grūti, jo te ir vel par maz laiku, un uzticās tikai man :pastaiga:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Bailīgs.

Postby Sympathy » 24 Oct 2011, 13:53

Par socializāciju ir lasīts :/ ;( vienkārši jautāju, jo nēsmu parliecināta vai man par to jasatraucās, vai tas ir normāli ka viņš baidās. Šodien pat uzruca garām ejošam onkulim, smilkstēšanas vietā, bet pectam paslēpās, bet vismaz parūca :D :dejosuns:
tas ka sako, man netraucē, bet šodien izgāju ar otru suni laukā [ kopā vienai man ir ļoti grūti, jo man ir aktīvs mazais bernietis, un 10 gadus veca pekīniete, kurai vinš pagaidām nepatīk + kad ņemu otru suni laukā, lieku padusē, un to viņš nepamana nemaz] viņš gaudoja ;( man gandrīz sirds apstājās, jo tāda sajūta ka viņu kāds tur mušītu nost.. :asaras:
Centīšos, radināt lēnītēm. Jo viņam ir it īpaši grūti, jo te ir vel par maz laiku, un uzticās tikai man :pastaiga:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Bailīgs.

Postby s_solv » 24 Oct 2011, 14:26

Sympathy wrote:Šodien pat uzruca garām ejošam onkulim, smilkstēšanas vietā, bet pectam paslēpās, bet vismaz parūca :D :dejosuns:

par to gan es nepriecātos, jo tās ir bailes, kas pāraug agresijā. Pieaugušam sunim tas nav forši. Sauciet maksimāli daudz cilvēkus ciemos, ejiet paši ciemos, lai visi glāsta čubina kucēnu utt kontaktējieties ar suņiem (kas ir draudzīgi pārbaudīti) utt utt apmkelējiet pēc iespējas daudz vietas, brauciet ar sabiedrisko, dariet viss kaut ko, neturiet kucēnu mājās līdz viņš pieaugs.
Tik daudz pa ciemiem kopš mans suns bija kucēna vecumā es neesu vairs staigājusi.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Bailīgs.

Postby Sympathy » 24 Oct 2011, 14:34

piedodiet, vienkārsi tas ir mans pirmais suns, tādēļ nezinu par ko priecāties, par ko nē. mums vel nav 3 mēneši tādēļ pie citiem dzīvniekiem nelaižu [ pote būs 15 novembrī ]
nezinu , nezinu ... ko tagad darīt..
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Bailīgs.

Postby OrlandoSeaHorse » 24 Oct 2011, 15:34

Nu nelaid pie citiem dzīvniekiem, laid pie cilvēkiem. Aicini draugus mazuļa raudzībās. Kaut gan es laistu pie draudzīgiem, zināmiem, veseliem suņiem, par ko ir tūkstoškārtīga pārliecība, ka būs draudzīgi pret kucēnu (tas nenozīmē, ka obligāti atļaus sevi apcelt, bet pamācīšana būs mierīga un nepārkāps robežas).
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Bailīgs.

Postby brex » 24 Oct 2011, 22:44

ja jau ej ara - tad neko nemainis ari socializacija ar suniem, kas labi zinami. tapat no zemes var visu ko salasit

par uzruksanu - nekas labs tas nava :( par to nepriecajies, no bailem lidz agresijai viens solis

par radinasanu palikt majas vienam - ar nedelu bus maz lidzets! sac ar britiniem, ej pie suna atpkal tikai tad, kad ir KLUSS! ja suns uzkers, ka nezeliga ardisanas un saimnieka sauksana palidz, tad to izdzit bus loti gruti

ka tik mazs sunitis no visa baidas - normali :) mums suns kucena vecuma (lielaka - jau pec 3 men) diezgan ilgi parvietojas pa lauku pieplacis zemei :) ko vari darit praktiski - ved suni ara uz isiem britiniem, vairo pozitivo pastaiga - kada mantinas spele, gardumi, prieciga paskraidisana. labak izej daudzas priecigas pastaigas, nevis stundu ar mokam; izej no rita agrak, ka klusaks, ej uz klusaku vietu. paslaik ir istais laiks socializet kucenu, tikai pratigi, neparforsejot

iedomajies, ka Tevi nozagusi citplanetiesi - domaju, ka kucens, izvests lauka, jutas lidzigi :D
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Bailīgs.

Postby Suņamamma » 25 Oct 2011, 15:03

Par to uzrūkšanu uz ielas - lai nenostiprinātu suņukā baiļu izraisīto agresiju, sākumā mēģiniet iet nevis tieši garām vai pretī cilvēkiem, bet varbūt var iet kādus dažus metrus nostāk (ja ir tāda iespēja, ejiet teiksim pa zālāju). Ja suņuks uzrūca, tātad svešais cilvēks bija pārāk tuvu. Pēc dažām nedēļām mazais būs pieradis, ka garāmgājēji vienkārši iet garām un viņu neapdraud, tad lēnām samaziniet attālumu.

Un kā jau pareizi rakstīja, nemieriniet sunīti un neglaudiet, kad viņš ir nobijies, slavējiet kad viņš nebaidās. Izturieties mierīgi, jo jums pašai būs vairāk pārliecības, jo ātrāk jūsu suņukiņš jutīsies droši.
Image
User avatar
Suņamamma
Baby
Baby
 
Posts: 78
Joined: 26 Sep 2011, 17:04
Location: Rīga

Re: Bailīgs.

Postby Cālis » 26 Oct 2011, 23:53

Iesaku izpētīt kucēnu skola, kā arī vēlāk apmeklēt suņu skolu.
User avatar
Cālis
Baby
Baby
 
Posts: 54
Joined: 19 Oct 2010, 13:30
Location: Baloži, Katlakalns

Re: Bailīgs.

Postby Sympathy » 13 Feb 2012, 22:18

nu mums ir 6 mēneši , bet cilvēkiem neuzticamies, varam pieiet klāt, bet aiztikt mūs - nu ne pa ko :/ bērni gan mums patīk, no tiem mazāk bīstamies, un pavisam maziem aplaiza seju :D :sirsninas2: :pastaiga: bet pārējie, nē paldies :/
Mēs braucam pie citiem suņiniekiem , socializēties, ejam pa pilsetu, kur daudz cilvēku, bet nav nekādu īpašu panākumu.. :(
Varbūt kādam ir vel kāds paņēmiens kā lai suns pierod pie tā ka viņu aiztiek sveši cilvēki? mums uz izstādēm jāiet ;( vismaz gribētos.. :histerija:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Bailīgs.

Postby Suliko » 14 Feb 2012, 03:40

Es ieteiktu neforseet kuceenam buut publiskaas vietaas, kur apkaart daudz cilveeku, pret vinja pasha gribu. Tas var tieshi otraadi veicinaat preteeju efektu - vai nu suns paliks veel bailiigaaks jeb arii agresiivs, taa sevi pasargaajot. Tu esi taa, kas nodroshina sunja droshiibu, un sunjukam ir svariigi zinaat, ka var uz Tevi paljauties!

Viena no metodeem, kas nostraadaaja uz manu Sofiju, kura kaadreiz baidiijaas no maziem beerniem. Ieteiktu sarunaat dazzus draugus - gari, iisi, tievi, apalji, gariem matiem, iisiem, meeteljiem, cepureem, utt - kuri naaktu ciemos taa regulaari. Galvenais saimniekam pasham nenervozeet un domaat, ka nu tik buus baidiishanaas. Sunji ljoti juut cilveeku emocionaalo staavokli. Taatad pashai jaabuut droshai un mieriigai. Draugi naak ciemos un ir mieriigi, nemetas sunjukam sejaa, bet gan mieriigi peec iespeejas zemaak, tuvaak sunjuka acu liimenim notupjas un taapataas uzturas telpaa un ik pa laikam pietuvojas sunjukam un dod kaarumus, iipashi garshiigus, un tikai uz sho cieminju ciemos naakshanu. Ar laiku sunjuks var saakt asocieet shos cilveekus ar shiem iipashi garshiigajiem, forshajiem kaarumiem...un veel veelaak kaarumus jau nevajag. Tas pats uz ielas: sarunaa draugu, kursh staav pataalaak no jums. Kaa ej tuvaak draugam, ja juuti, ka sunjuks saak raustiities, iedod kaarumu un saki, ka labs suns un ej prom. Nespied vinju iet tuvaak. Ar katru reizi pietuvojies cilveekam tuvaak un katru reizi paslavee sunjuku un atkal iipashi forsho kaarumu. Un taa, liidz kameer pieejat klaat cilveekam.

Bet, ja godiigi, domaaju, ka shis treninsh panjems ljoti ilgu laiku un ieteiktu noliigt kaadu profesionaalu treneri vismaz uz paaris reiziiteem, lai paraada kaa to pareizi veikt. Galvenais ir nesasteigt un visu atkaartot, nemainot metodes.

Atradu arii liidziigu rakstinju (ja ir anglju valodas zinaashanas), kur shii metode ir labi aprakstiita: http://www.mem610.com/docs/Helping%20Your%20Dog%20Overcome%20the%20Fear%20of%20People.pdf

Lai veicas! :)
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Bailīgs.

Postby murkata » 14 Feb 2012, 10:49

ja iedot kārumu brīdi, kad suns "sāk raustīties" ar to jūs apstiprināsiet, ka šāda uzvedība ir PAREIZA!!! nedrīkst apbalvot suni, kad viņš baidās, vai ir agresīvs. sākumā, ir jāpanāk, lai viņš nomierinās.
Suliko ir taisnība, kad viņa iesaka modelēt situāciju. pacentietis sarunāt vairākus draugus, kuri izveitosies uz ielas dažādās vietās. ejiet klāt, esiet mierīga/gs un suni vadiet drošu roku, nerunājiet, nemieriniet. ja nervozē, nosēdiniet. pagaidiet, kad viņš atslābinās un iedodiet kaut ko garšīgu. bet tikai, kad monierinās. suņi nav cilvēki un našķīši nepaceļ garīgo, bet apstiprina uzvedības pareizību!
kad suns mierīgs var iet tālāk. pienāksiet pie sava cilvēka. ja suns uztraucas lieciet draugam pietupties, uz suni neskatīties (lai skatās citā virzienā) un lai viņš pasniedz roku sunim. neko nesaka, nekustās. kad suns paostīs roku (svarīgākais pirmais kontakts) apbalvojiet suni!!!! un ejeit tālāk. lai draugs pāriet pāri ielai un paskrien uz priekšu un atkal gaida jūs. atārtojiet psākumu. kad suns būs paostījis roku, uzslavējiet, bet draugs lai mēģina pakasīt pazodi. tas paceļ sunim pašapziņu un viņš kļūst drošāks. ja viss izdodas paslavējit un ejiet mājās. pirmai dienai pietiek.
viesiem piekodiniet uzvesties un runāt mierīgi, bet lai visi satiktie cilvēki iedod sunim paostīt roku un tad dod našķi. tas palīdz atbrīvoetis no neuzticēšanās
nu kaut kā tā, man šķiet :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Bailīgs.

Postby Sympathy » 14 Feb 2012, 12:07

paldies :) centīsimies!
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Bailīgs.

Postby murkata » 14 Feb 2012, 12:10

mēģiniet :)
vajadzētu saprast,kas tieši viņu biedē cilvēkos ;)
var būt kāds kaut ko ir viņam nodarījis? nezinat?
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Bailīgs.

Postby Suliko » 14 Feb 2012, 12:23

Murkata, paldies, ka palaboji mani! Jaa, es patiesi nebiju domaajusi reaali, fiziski raustiities!! Vairaak slengaa runaaju. Katrs saimnieks juut savu suni un zin, kad tuvojas tam momentam, kad sunjam var tuuliit saakties pirmaas diskomforta paziimes. Jaanokjer ir tieshi mirklis, pirms taam, jo apbalvot bailes vai agresiivu uzvediibu ir nepareizi! Kad treneeju savu Sofiju ar beerniem, respekteeju vinjas komforta robezzas.
Nu vo, taa iet, ka visas treninjmaakas esmu veikusi anglju valodaa.... jaabuut uzmaniigaakai naakamreiz! :(
Vizslas are my favorite people...
User avatar
Suliko
Puppy
Puppy
 
Posts: 102
Images: 18
Joined: 08 Feb 2012, 03:25

Re: Bailīgs.

Postby Sympathy » 14 Feb 2012, 13:10

Pāri nav neviens darījis, nāk no ļoti labas ģimenes, kur suņi tiek mīlēti vairāk par visu pasaulē! :sirsninas2:
fiziski nēesmu iespaidojusi, ja neskaita ar avīzi dabūjis pa pakaļu kad apčurāja gultu :/ .......... :chura:
kad paņēmām mājās, nebaidijās no manis un pārējiem it ne maz, kad arī bījām ciemos, bija draudzīgs un nebaidījās.. ārā es esmu kā ērglis, vēroju viņa katru soli, katik kautko no zemes nepaņem :S jo kaimiņiem mode barot klaidoņus, metot ēdamo pie mājas.. neviens nav darījis pāri, visi tikai ucinās un mīļo, bet viņš neļaujās.. ir daži cilvēki pie kuriem esam bījuši 101 reizi, un tur viņš pieņem tikai dažus.. a vecākus cilvēkus, necieš ne acu galā. Pamanīju ka viņam patīk cilvēki kam ir saskarsme ar suņiem, kā piemēram baltijas kausā 2012, kamparkalnā, cilvēki kuri glauda citus suņus, vai savējais kautkur tālāk, viņš ļaujās, pat ja neskatās uz otru suni , bet tieši uz cilvēku.. :apstulbis:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Bailīgs.

Postby murkata » 14 Feb 2012, 22:01

var jau būt, ka viņš ir ļoti izvairīgs? manējais arī neļaujas, lai sveši aiztiek. no ok, tagad jau ļaujas. vecāks kļūst, mierīgāks. agrāk gan tikko kāds pieliecas nopaijāt, izliecas kā kaķis, lai plauksta nepieskaras. to gan es respektēju. jo, ja pateicu stāvi rāms, tad gan var paijāt. gan veci, gan jauni. speciāli radināju, lūdzu cilvēkiem un bērniem uz ielas noglāstīt suni.
manam ļoti nepatika cilvēki kapucēs un ar lakatiem uz galvas. kāpēc? tas miglā tīts. bet to arī pārvarējām.
viss nāk ar laiku UN socializāciju.
Suliko :pedinja: neņemiet ļaunā! es palaboju, lai jaunajiem nav nesaprašana un ir mazāk kļūdu. ir daudzi, kas lasa mūsu forumu, bet paši neraksta. un vispār - kopīgi vara veidot suņu audzināšanas kultūru ;)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Next

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests