Suns un negaiss.

Dogs Teaching

Suns un negaiss.

Postby agrita » 27 Jul 2011, 15:36

Pēdējā laika biežie negaisi nu jau sagādā galvassāpes ne tikai manam sunim, bet arī man. Agrāk no negaisa beidījās, bet tas bija paciešams. Tagad (sunei 4,5 gadi) negaisa laikā liekas, ka viņa jūk prātā. Skrien pa dzīvokli kā traka, elso. Mēģinu paņemt klēpī- skrāpē un grib tikt prom. Viņai šobrīd vēl ir miera režīms veselības problēmu dēļ, un šis ārprāts negaisa laikā mani biedē. Par nomierinošām zālēm, to pašu veselības problēmu dēļ jau 2nedēļas viņai dodu Vetra Calm tabletes, bet mierīgāka nav nu nemaz. tagad ar jau negaiss ir beidzies, bet viņa sēž skatās uz mani, trīc pie visām miesām un nežēlīgi elso.

Izvairīties no pērkona skaņas nav iespējams, jo dzīvojam dzīvoklī, kur nav tādu skaņa izolāciju. kā, lai viņu kaut cik saradina ar pērkonu? Jo nu jau es palieku nervoza, ne tikai viņa
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns un negaiss.

Postby agich » 27 Jul 2011, 16:03

Labāk tajos brīžos neaiztikt un necensties nomierināt, jēgas no tā tiešām nekādas nebūs, varbūt paliks tikai sliktāk, jo suns sapratīs, ka ja reiz saimnieks mierina un žēlo, tad ir arī iemesls uztraukties.
Vari mēģināt ieslēgt skaļu mūziku, tas vismaz daļēji notušēs to troksni.
Argo arī agrāk negaisi un salūti bija traks pārdzīvojums, tagad kopš ir Hēra(viņai par laimi ir pīlnīgs po uz visiem trokšņiem) šis ir palicis krietni mierīgāks, tā vien šķeit, ka viņam ir kauns sīkajai parādīt, ka viņš ir tāds bailulis. :hih:
Salūtos un pērkona laikā un vēl kādu brītiņu pēc tam viņš protams nav dabūjams ārā no istabas, bet nav vairs vismaz tās trakās histērijas un trīcēšanas. agrāk tiešām tā vien likās, ka suni teju teju sirdstrieka piemeklēs.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Suns un negaiss.

Postby OrlandoSeaHorse » 27 Jul 2011, 16:42

Man protams apmacit sunus nebaidities no perkona un saluta bija elementari, siem tacu senci Pirmaja Pasaules kara ierakumu kauju laika par zinnesiem darbojas: minas spragst, srapneli lido, elle iet vala, bet ruds terjers dodas pec sava cepumina. Erdeli vel ta esot darbojusies.
Pateicu savejiem, ka tas ir Perkons, ka ta vajag un viss. Ara paslaik sper un zibeno, ieksa miers un harmonija, sicis pec lielo parauga ari nenem piere, vartas atputas kresla, lielie kaut ko sava nodaba rosas, gaida vakarinas. Rimtas astu kustibas ka meditacija. Ara vinus tagad gan nedabut, kurs mulkis ies pa lietu staigat, kazoks tacu slapjs paliek.
Ar salutu tas pats, ejam, skatamies, esot gluzi smuks, pec kadas pusstundas gan apnik, jo neka jauna tur tikpat nav. Vienreiz jaungada pie kroga stavosa publika pameta suniem petardi zem kajam. Rado vispar pat nepaskatijas, Aidanam tiesi garam aizskreja rukdama un sprakskedama, tas paskatijas, kas meta, paluncinaja asti un paradija hm, laikam jau videjo pirkstu. Vismaz metejiem tas bija 100% skaidrs. :dejosuns:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suns un negaiss.

Postby BaibaB » 27 Jul 2011, 20:45

es negaisa (un salūtu) laikā cenšos izturēties tā, it kā nekas nebūtu noticis, lai suņi domātu, ka šitie trokšņi ir "parasta lieta" @Karlsons. esam gājuši negaisa laikā pat "pacelt kāju", ja kādam dikti vajag, neko, mierīgi. Jaunajā gadā, kad salūts un bise bose bams bija gaidāmi ilgāk nekā pusstundu, sagatavoju laicīgi kaltētos peņus un brīdi pirms tā iedevu. un uz pusstundu suņi bija pilnīgi aizņemti ar tiem. āra trokšņi viņiem neeksistēja. vakar, kad Salaspilī bija lielais viesulis, kamēr bija parasts pērkons, Tara esot rējusi un rūkusi uz pērkonu, kad sākās Big Bang, tad pieklusa arī viņa. ieteicu meitai izkaisīt uz zemes sauju sausās barības, lai suņi atslābinās un meklē barību. tā viņi arī vieglāk pārlaida to viesuli.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Suns un negaiss.

Postby adze » 28 Jul 2011, 12:46

Nu lai gan mans puisis pret visiem šiem trokšņiem arī gaužām vienaldzīgs un snauž drīzāk neapmierināti ņurdot, ka par skaļu tanī brīdī :rej: (viņam pat bieži šķiet, ka TV skatos pārāk sakļi..īpaši, kad pats netīšām pultij uzgūlies un skaņu uz max. nospiedis..tādās reizēs ielien vidējā istabā, kas iedalīta pašam), iespējams vērts suni pamācīt pie trokšņiem..nezinu, vai nav par vēlu. ja jau tas parādījies pēkšņi...

ar iepriekšējo labradoru skoliņā (tas gan vēl bija kucēna vecumā) mācījāmies pakāpeniski nereaģēt uz skaņām - kā jau mednieki. Sākumā pie plaukstu sasišanas, tad visādi citādi pārsteiguma trokšņi, kur katru reizi jāslavē, ja suns nav satrakojies un traki sanervozējies. tā pakāpeniski trokšņus padarot paniskākus līdz bisei..

lai gan nācies dzirdēt apgalvojumus, ka bailes no negaisa ir diezgan nepārvaramas un nav ietekmējamas...
Image

Image
User avatar
adze
Puppy
Puppy
 
Posts: 133
Images: 2
Joined: 20 Jan 2010, 14:38
Location: Ventspils, LV

Re: Suns un negaiss.

Postby Demix » 28 Jul 2011, 19:01

agich wrote:Labāk tajos brīžos neaiztikt un necensties nomierināt, jēgas no tā tiešām nekādas nebūs, varbūt paliks tikai sliktāk, jo suns sapratīs, ka ja reiz saimnieks mierina un žēlo, tad ir arī iemesls uztraukties.
Vari mēģināt ieslēgt skaļu mūziku, tas vismaz daļēji notušēs to troksni.
Argo arī agrāk negaisi un salūti bija traks pārdzīvojums, tagad kopš ir Hēra(viņai par laimi ir pīlnīgs po uz visiem trokšņiem) šis ir palicis krietni mierīgāks, tā vien šķeit, ka viņam ir kauns sīkajai parādīt, ka viņš ir tāds bailulis. :hih:
Salūtos un pērkona laikā un vēl kādu brītiņu pēc tam viņš protams nav dabūjams ārā no istabas, bet nav vairs vismaz tās trakās histērijas un trīcēšanas. agrāk tiešām tā vien likās, ka suni teju teju sirdstrieka piemeklēs.

:par: Pirms tam gan kādu reizi to izdari tāpat,jo ja ieslēgsi,kad jau trobele iet vaļā,refleksi būs citi, vēlāk var baidīties arī no skaļas mūzikas,galvenais lai labi basi :muzika:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Suns un negaiss.

Postby OrlandoSeaHorse » 28 Jul 2011, 23:50

Varbut ne gluzi skalu muziku, bet muzika deretu - tomer ir starpiba vai peksns skals troksnis iedardas pilniga klusuma vai ir jau kads fona troksnis. Iedomajies, tu mierigi snaud, klusums, peksni babababhhhhh!!! Kas-kur-ko-ka!!! Ker, sit, kod!!! - Bet ja vislaik kaut kas grabinas tad skalaks troksnis tik loti neparsteidz. Nesaku, ka vinu nepamana, bet vismaz nav aiz sausmam no gultas ara jakrit (un tad attiecigi uz pagulti).
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suns un negaiss.

Postby pixy » 29 Jul 2011, 08:07

adze wrote:lai gan nācies dzirdēt apgalvojumus, ka bailes no negaisa ir diezgan nepārvaramas un nav ietekmējamas...

Jā, ja tās nav bailes no jebkura trokšņa. Kad man pieklīda Maskavas sargsune, viņai bija sačakarēta psihe tā, ka baidījās no jebkura skaļāka trokšņa. Pamazām viņa saprata, ka te viņu nekas neapdraud un beidza baidīties gan no lidmašīnām, gan no tāluma dzirdamiem sprādzieniem no Ādažu polgona (kas starp citu ļoti līdzīga skaņa tālam pērkonam), gan mežā dzirdamiem šāvieniem. Bet no pērkona turpināja paniski baidīties, pie tam kļuva nervoza ilgi pirms tam, kad mēs vispār kaut ko sadzirdējām. Jo tuvāk nāca pērkons, jo viņa vairāk uztraucās. Tā, ka tās bailes var nebūt saistītas tieši ar skaņas skaļumu. Bet labākā taktika tomēr noteikti ir pašam neko neizrādīt, izrādīt tieši to, ka viss ir kā parasti (grūti izdarīt, ja tas dārds tāds, ka pats nejauši palecas...).
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Suns un negaiss.

Postby ingo » 29 Jul 2011, 09:11

pixy wrote: Bet labākā taktika tomēr noteikti ir pašam neko neizrādīt, izrādīt tieši to, ka viss ir kā parasti (grūti izdarīt, ja tas dārds tāds, ka pats nejauši palecas...).


un ja vēl pašai bail no pērkona (ne tā ka paniski, bet tomēr) tad tā ir neiespējamā misija :nagi: Ar iepriekšējo suni, krancīti baidījāmies abi, viņš parasti paslēpās virtuvē zem galda vai šķūnītī, vienīgi arī viņam tās nebija tik paniskas bailes. Paldies dievam, špici ir imūni pret pērkona dārdiem, tagad baidos viena :kanepe:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Suns un negaiss.

Postby murkata » 29 Jul 2011, 16:02

man nupat velopastaigā bija labs piedzīvojums - 10 metrus aiz mums sīkie uzspridzināja kaut ko negantu... tad es iespiedzos, bet sun sāka ausīties un gaisā skatīties :D :D :D
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Suns un negaiss.

Postby lauva » 29 Jul 2011, 21:10

Emija pirms aslana ienākšanas mājās arī esot šausmīgi pārdzīvojusi negaisus un salūtus,tagad ir miers,viņa vienkārši aiziet pie sava veča gulēt vai sēdēt un jūtas pietiekami pasargāta. neesmu novērojusi viņai kādas stresa pazīmes.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Suns un negaiss.

Postby Kokars » 29 Jul 2011, 22:09

Mans suns pērkona laikā, ārā, mierīgi spēlejas ar savu mantu, vai grauž kaulu - bailes no pērkona vispār viņai nav. Tāda sajūta, ka nedzird nemaz viņu. :medas:
ImageImage
ImageImage
User avatar
Kokars
Puppy
Puppy
 
Posts: 199
Images: 14
Joined: 12 Apr 2010, 18:32
Location: Bolderāja

Re: Suns un negaiss.

Postby Laura » 03 Aug 2011, 19:47

Es esmu pārliecinājusies, ka bailes no negaisa un uguņošanas ir ļoti atkarīgas no saimnieku attieksmes. No maniem pieciem suņiem diviem ir pilnīgi vienalga (melnajiem šnauceriem), divi grib iet un aprīt to, kurš rūc (čehi), bet Vilsons... jā, tas ir pavisam cits stāsts. Kad viņš ir savās mājās (kur jau otro gadu "atgūstas" no sagrieztas ķepas problēmām) pie mana tēta, tad negaisa laikā izmanto tuneli - to daļu zem dīvāna, ko aizsedz pārklājs. Baidās. Izrāda bailes. viņu pažēlo, pievērš uzmanību. Kad bija pie manis uz nedēļu ievācies, tādu problēmu nebija - bijām pat laukā brīdī, kad sākās nopietns negaiss, viņam bija dziļi vienaldzīgi. Istabā tāpat. Jo arī man ir vienalga un es viņa kaprīzēm uzmanību nepievēršu.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns un negaiss.

Postby adze » 05 Aug 2011, 10:23

Atradu nejauši. Nezinu, man jau liekas diezgan jocīga ideja, bet krekli pret negaisu... :jautri:

http://www.thundershirt.com/HowItWorks/

Varbūt kāds tiešām mēģinājis? gan jau 100% nederīgi nav..
Image

Image
User avatar
adze
Puppy
Puppy
 
Posts: 133
Images: 2
Joined: 20 Jan 2010, 14:38
Location: Ventspils, LV


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron